Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2016., 02:46   #121
Gledao ga prije koji mjesec. Nije loš film. Nekako mi se ne čini da je horor, više neki drama-triler il tako nešta. Bilo bi dobro vidjet nastavak.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 19:45   #122
Ako je The Witch triler (thrill=uzbuđenje), onda sam ja Džingis Kan. Film je toliko spor i dosadan da ne znam što bi bio element trilera u njemu...
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 19:56   #123
Ponovit cu jos jednom... Film je olicenje dosade..u njema nema trilera a kamoli horora..uzas..
Jedva sam se odrzavao budnim nakon polovice filma..
Ovo je gore od prometeja..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 06:26   #124
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Ponovit cu jos jednom... Film je olicenje dosade..u njema nema trilera a kamoli horora..uzas..
Jedva sam se odrzavao budnim nakon polovice filma..
Ovo je gore od prometeja..
Ova provokacija je prošla nezapaženo
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 22:49   #125
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Ponovit cu jos jednom... Film je olicenje dosade..u njema nema trilera a kamoli horora..uzas..
Jedva sam se odrzavao budnim nakon polovice filma..
Ovo je gore od prometeja..
Skroz se slažem.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 11:47   #126
Skroz ok film sa predobrom atmosferom...
Siva Kornjaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:35   #127
ex machina smještena u doba apsolutizma.

estetika, simetrija u kadrovima, čista fotografija bez ugođaja atmosferalija, gluma,
kontradikcija ružni roditelji-lijepa djeca, isforsiranost (ponajviše svađanje male djece s tomasinom) su mi previše išle na kuratz u ovom filmu.

metaforički gledano solidan prikaz djevojačkog odrastanja tj. spoznaje seksualnosti/slobode.

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 19:15   #128
Inače ljudi ne poružne s godinama, pogotovo u ono vrijeme
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 19:23   #129
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Ako je The Witch triler (thrill=uzbuđenje), onda sam ja Džingis Kan. Film je toliko spor i dosadan da ne znam što bi bio element trilera u njemu...
slazem se, al ljudima je dobar jer puse hype, ocito, nitko nece priznat da je koma film, vecni je sjeo film ljudima koji neznaju sto je film, pa da se ne obrukaju govore kak je Witch dobar

klise
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 19:41   #130
Quote:
phonk kaže: Pogledaj post
slazem se, al ljudima je dobar jer puse hype, ocito, nitko nece priznat da je koma film, vecni je sjeo film ljudima koji neznaju sto je film, pa da se ne obrukaju govore kak je Witch dobar

klise
A kako se to puši hype? Ja pušim svašta, od kurca do vutre, ali hype još nisam pušila, to nešto novo, nešto divlje?
Većini je sjeo film jer ne znaju što je film? Hm, kakva zanimljiva izjava. Ustvari, kad malo bolje razmislim, nije uopće zanimljiva nego nema smisla.
Možda nam je jednostavno dobar film, i više od toga, jer je ustvari dobar. Tko bi rekao da postoje različita mišljenja u vezi jednog filma, oh!
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 19:48   #131
Film je razvučena davež Inače nemam problema s time, ako je u svrsi neke priče, ali ovdje to nije slučaj. Jedino što prolazi jeste što je drugačiji od dosadašnje ponude, ali sve drugo...
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 19:58   #132
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
A kako se to puši hype? Ja pušim svašta, od kurca do vutre, ali hype još nisam pušila, to nešto novo, nešto divlje?
Većini je sjeo film jer ne znaju što je film? Hm, kakva zanimljiva izjava. Ustvari, kad malo bolje razmislim, nije uopće zanimljiva nego nema smisla.
Možda nam je jednostavno dobar film, i više od toga, jer je ustvari dobar. Tko bi rekao da postoje različita mišljenja u vezi jednog filma, oh!


mhm...
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:31   #133
lijepo je ovo. da li je zanimljivo? i ne bas, realno. nije me zamislilo, nije me prestrasilo, samo mi je bilo lijepo s tehnicke strane.

kraj mi se svidio, iako je jeftina fora
xalt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 15:39   #134
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Odlična recenzija za ovaj odličan film
ti mater!

iz recenzije: "Nije na odmet spomenuti da je Vještica dobila snažnu podršku Sotonističkog hrama, tzv. nebožanske religijske zajednice iz Detroita. Nije da to govori nešto pozitivno ili negativno o samom filmu, ali bi recimo, kao što je slučaj kad film biva osuđen od strane Vatikana, moglo privući dodatnu pozornost i veću gledanost, a ovaj horor u svakom slučaju zaslužuje pozornost… ta svidio se i popularnom Stephenu Kingu!"
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 15:45   #135
evo pogledao film jučer, totalno drukčija atmosfera od inače klasičnih horora.

glume su izvrsne, atmosfera jeziva, jedino mi je kraj onak bezvezni

možda za eventualni nastavak
__________________
Ušće zvuka

Zadnje uređivanje manchild : 14.04.2017. at 16:04.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:31   #136
umirao sam od smijeha na filmu, ovo strašno???

next pliz
Andy_KRS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:25   #137
Meni odličan, atmosferčan i strašan. Ne volim gledati horore u društvu pa uvijek gledam sam po noći sa slušalicama i meni se jako svidio kraj pogotovo.
Olias is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2022., 12:15   #138
Nedavno sam pogledao ovaj film i moram reći da unatoč svemu dobrome u njemu, film ipak ostavlja jedan veliki osjećaj praznine - kao da sam gledao neku ogoljenu i stranu radnju u kojoj se nema nešto vrijedno za zapamtiti. Možda je to bio i cilj, jer je radnja smještena u vrijeme kada ljudi nisu imali previše vremena za razmišljanje, čitanje i druženje, već su jednostavno morali cijeli dan raditi da bi uopće mogli egzistirati. Obitelj u filmu je to morala raditi još s većim naporom jer je otac odlučio izaći iz zajednice za koju je smatrao da se udaljila od Boga. Međutim, čak i ako je to bio cilj, film je zbog toga dosta izgubio.

Meni bi radnja puno bolje legla da su ubacili i scene u kojima primjerice članovi obitelji povremeno dolaze u neki kontakt sa drugim ljudima u blizini. Recimo, da smo vidjeli kako je otac prodao srebrninu za zamke. Da smo imali barem jednu scenu u kojoj Anya Taylor Joy ima neku interakciju s nekim momkom ili djevojkom svoje dobi. Možda da su ubacili samo backslahove u vrijeme kada su još živjeli u zajednici. Pa recimo, sigurno da otac sa ženom i djecom nije mogao sam podići kuću i štalu. Vjerojatno je morao platiti radnike, ili je barem morao kupiti daske ili sjeme za usjeve. Neka interakcija s drugim ljudima je ipak mogla biti prikazana.

Što se tiče horora, njega skoro da i nema u onom slešerskom smislu, već isključivo u psihološkom gdje obitelj počinje gubiti razum zbog zlih događaja iza kojih stoji vještica, ali i zbog teškog života i njihovih čvrstih vjerovanja u Boga i straha od Božje srdžbe.
komna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2022., 13:32   #139
Quote:
Phinkal kaže: Pogledaj post
slazem se, al ljudima je dobar jer puse hype, ocito, nitko nece priznat da je koma film, vecni je sjeo film ljudima koji neznaju sto je film, pa da se ne obrukaju govore kak je Witch dobar

klise
nisam ga komentirao u ovoj temi nego u onoj u hororima...
baš bezveze film... te kao što i tamo napisah isto tako bezveze je bio i nahajpani u doba izlaska

https://www.imdb.com/title/tt0368447/
flagelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2022., 17:51   #140
Quote:
flagelant kaže: Pogledaj post
da, radnjom dosta podsjeća na vještice, ali su vještice bolji. ovo (zaselak) je sranje
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.