Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 09:47   #21
Pošalji im uplatnicu koja je plaćena i napiši da je plaćeno,sa svojim podacima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 11:25   #22
Quote:
Ouroboros82 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, pokušavam pronaći rješenje svog problema. Nedavno sam primila kaznu prekoračenja brzine u Austriji (Anonymverfugung) s prijevodom na hrvatski. Kaznu sam platila. Nakon tjedan dana stigla jo još jedna koja izgleda potpuno drugačije i izdana je od strane nekog drugog tijela (BEGEHUNG EINES VERKEHRSDELIKTES IN OSTERREICH), nema prijevod na HR i koliko sam shvatila pomoću google translatea traži upisivanje podataka vozača i opet plaćanje kazne prekoračenja brzine (radi se o prekoračenju od 16km/h). E sada, obzirom da nema prijevoda i realno mi nije tu puno jasno, da li sam dužna plaćati takvu kaznu i koje su moguće posljedice ne plaćanja iste, te da li je navođenje podataka o vozaču obavezno?? sve što nalazim po netu su zastarjele informacije prije usklađivanja propisa između zemalja...ako netko ima neka friška iskustva za podjeliti...
hvala
Netko će morat potvrdit, ali po onom što je meni rečeno, ako platiš kaznu (kao što si ti napravila) možeš zaboraviti na taj drugi papir jer si plaćanjem prihvatila odgovornost.

Ja bih im pismenom poslao odgovor na hrvatskom s kopijom uplatnice (isprintan pdf ako je net) i naveo da sam kaznu platio.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:14   #23
Dužna si platiti kaznu ako si napravila prekršaj. Ako napraviš dva prekršaja, dužna si platiti dvije kazne, itd.

Ja se ne bih igrao s tim jer su postali izuzetno ažurni, a to doznaš kad ti nestanu pare s računa.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:29   #24
Quote:
Ouroboros82 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, pokušavam pronaći rješenje svog problema. Nedavno sam primila kaznu prekoračenja brzine u Austriji (Anonymverfugung) s prijevodom na hrvatski. Kaznu sam platila. Nakon tjedan dana stigla jo još jedna koja izgleda potpuno drugačije i izdana je od strane nekog drugog tijela (BEGEHUNG EINES VERKEHRSDELIKTES IN OSTERREICH), nema prijevod na HR i koliko sam shvatila pomoću google translatea traži upisivanje podataka vozača i opet plaćanje kazne prekoračenja brzine (radi se o prekoračenju od 16km/h). E sada, obzirom da nema prijevoda i realno mi nije tu puno jasno, da li sam dužna plaćati takvu kaznu i koje su moguće posljedice ne plaćanja iste, te da li je navođenje podataka o vozaču obavezno?? sve što nalazim po netu su zastarjele informacije prije usklađivanja propisa između zemalja...ako netko ima neka friška iskustva za podjeliti...
hvala
Izgleda da je ovdje u pitanju zabuna.
Ja pretpostavljam da se tu radi o dva (ili vise) prekrsaja.
Mislis li, ako platis jednu kaznu za prekoracenje brzine, da na temelju toga mozes kroz cijelu Austriju voziti bez ogranicenja?!
Na jednom kilometru te mogu zaustaviti pet puta.
I kazniti.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:00   #25
Odgovorio si na post star cca 5 mjeseci. Ali uglavnom, kako sam često na toj relaciji od lokalnih stanovnika sam saznao da je u Salzburgu nulta tolerancija na prekoračenje brzine, čak i na Autobahnu. Kada se prolazi kroz Salzburg, a na znaku svijetli ugodnih 80 km/h onda se vozi 80 km/h, ne 81, jer 81 je prekoračenje. Sve preko 80 je čista sreća, mogu te vidjeti policajci ili kamera, a kamere su fixne ili mobilne, pa si mislite. 80-ica je stalno kroz tunel, a može biti prije i poslje tunela. Ponekad je oko tunela 100 km/h, ali je lokalno pučanstvo toliko isprepadano da ih većina vozi 80 km/h čak i kada se smije voziti 100 km/h.

Za kazne ne znam, za sada sam valjda imao dovoljno sreće, iako još od srpnja čekam kaznu za prekoračenje vremena parkiranja, naime stajao sam na parkingu malo više od sat vremena, a dozvoljeno je sat vremena. Došao neki lik i uslikao auto
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 03:18   #26
U principu nije vazno koliko je (bio) star post, na koji sam odgovorio.
To je ionako vjecna i bezvremenska tema.
Jedino ogranicenje, za koje sam ja bio cuo je to, da postoji nekakav medjunarodni dogovor, da se ne gone kazne manje od 70 €.
Priznajem da ne znam dal´ je to aktualno.
Moj poucan primjer (prije par godina):
Zaustavili su me civilni policajci u blizini Graza. Lijepo su sve popisali, nista nije naplaceno na licu mjesta, dobio sam prijavu.
Na prijavi je pisalo:
17:29- prekoracenje brzine
17:29- premali razmak
17:31-prekoracenje brzine
17:31- premali razmak
.....
....
Sve u svemu, 580 €.
Ukljucio sam odvjetnike.
Imao sam srece, napravili su jednu formalnu gresku, tako da sam platio nekih 175 €.
(Inace, ako netko nije znao: u Austriji se na kaznu mozes zaliti. Ako je zalba neutemeljena, kazna poskupljuje za 10%. Ako se zalis na tri instance, svaka nova je skuplja 10%. Kao u banci, kamate na kamate. Ako je, kao u mojem primjeru, zbog formalne greske veci dio kazni ukinut, ali na one, na koje je zalba bila neutemeljena, platio sam 10%.)
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:52   #27
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
(Inace, ako netko nije znao: u Austriji se na kaznu mozes zaliti. Ako je zalba neutemeljena, kazna poskupljuje za 10%. Ako se zalis na tri instance, svaka nova je skuplja 10%. Kao u banci, kamate na kamate. Ako je, kao u mojem primjeru, zbog formalne greske veci dio kazni ukinut, ali na one, na koje je zalba bila neutemeljena, platio sam 10%.)
bome, dobro su te sredili.
Možeš, ali u većini slučajeva šanse da se prekršitelj izvuče su minimalne. Austrija svima nudi popust ako se kazna plati odmah. Ovo odmah ne znači gurenje novca policajcu u džep, da ne bi bilo još gore, nego postoji neki kraći vremenski rok (kojeg ne znam). U takvim slučajevima, kada se kazna plati odmah, policija ne će tražiti vozača, nego se samo evidentiraju tablice (možda se i to briše nakon nekog vremena ) tako da to nije loša opcija.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:04   #28
Hm,ako te patrola zaustavi,onda još i imaš šanse.
Isto negdje ne predaleko Salzburga,noću,prilično kasno.
Ako nisi pijan.
Recimo nekih 18 km/h prekoračenja.
Ali ne bi preporučio,ja sam čisto slučajno prekoračio,previdio sam valjda neki znak.
Biti konstantno iznad ograničenja tamo ne prolazi.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 01:16   #29
Općenito o kaznama u inostranstvu: vrijedi se "cjenjkati" s policajcima ali pri tome biti kulturan i "ponizan".
Uśtedio sam tako već oko tisuću eura.
Ne nisam asfaltski pirat nego mnoge godine vozim kroz strane zemlje a sami znate da je skoro nemoguće ne napraviti nikakav prekrśaj.

S cjenkanjem ne mam na mislima klasićno, nego npr każe se da se nema toliko eura kod sebe koliko iznosi kazna, pa se moli da daju kaznu za neśto śto manje "kośta"
Nekada zna to trajati i po pola sata ali barem meni se to isplatilo viśe puta.

U Austriji su jednom htjeli 200 eura na licu mjesta a ja sam ih ubijedjivao da bih rado platio, ali da nemam eure i da imam kod sebe 400 hrk na śta su pristali poslije duljeg "natezanja".
Ipak sam uśtedio na tom jednom "cjenkanju" oko 1000 kuna
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:41   #30
To je zato što si nepopravljivi optimist.

Po meni, uvijek je bolje platiti kaznu, naravno što je manje moguću, nego se natezati. Možda nekome tko ide u Austriju / Njemačku jednom u 10 godina autom, još može i proći neplaćanje, ali tko stalno prolazi, jednostavnije je platiti.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:54   #31
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Općenito o kaznama u inostranstvu: vrijedi se "cjenjkati" s policajcima ali pri tome biti kulturan i "ponizan".
Uśtedio sam tako već oko tisuću eura.
Ne nisam asfaltski pirat nego mnoge godine vozim kroz strane zemlje a sami znate da je skoro nemoguće ne napraviti nikakav prekrśaj.

S cjenkanjem ne mam na mislima klasićno, nego npr każe se da se nema toliko eura kod sebe koliko iznosi kazna, pa se moli da daju kaznu za neśto śto manje "kośta"
Nekada zna to trajati i po pola sata ali barem meni se to isplatilo viśe puta.

U Austriji su jednom htjeli 200 eura na licu mjesta a ja sam ih ubijedjivao da bih rado platio, ali da nemam eure i da imam kod sebe 400 hrk na śta su pristali poslije duljeg "natezanja".
Ipak sam uśtedio na tom jednom "cjenkanju" oko 1000 kuna
Onda se cudimo da nas promatraju kao Balkanische Zigeune....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:07   #32
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
To je zato što si nepopravljivi optimist.

Po meni, uvijek je bolje platiti kaznu, naravno što je manje moguću, nego se natezati. Možda nekome tko ide u Austriju / Njemačku jednom u 10 godina autom, još može i proći neplaćanje, ali tko stalno prolazi, jednostavnije je platiti.
Nigdje nisam napisao da ne plaćam, nego da plaćam "po svojemu"

Ja se s njima ne cjenkam doslovce (dakle da mi daju manju), nego uvijek nemam sa sobom dovoljnu kolićinu eura za cijelu kaznu pa ili mi npr zaraćunaju drugi jeftiniji prekrśaj i platim eurima ili toliko, koliko kuna imam kod sebe

Uśtedjeni novac od kazni (a i dosta viśe) i tako tokom svake godine dam onima koji ga mnogo viśe i hitnije trebaju nego bilo koja drżava svijeta, jer imam u krvi pomaganje.

Gari odijelo ćovjeka ne ćini, nego to śto nosi u sebi
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 08:06   #33
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Gari odijelo ćovjeka ne ćini, nego to śto nosi u sebi
O tome i govorim, potpuno si u pravu. Takvim tipovima (Balkanische Zigeune) nikakvo odijelo ne moze pomoci, skuzi ih se po ponasanju, cigančenju i moljakanju :klap:
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 02.11.2017. at 08:47.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 10:33   #34
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam napisao da ne plaćam, nego da plaćam "po svojemu"
Ne plaćaš po svojem nego po "njegovom" jer on odlučuje kako će bit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 01:02   #35
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne plaćaš po svojem nego po "njegovom" jer on odlučuje kako će bit.
Zaśto sam dao u navodnike?...

----

Gari ne mjeri druge svojom mjerom.
A ako Ti je netko to trljao na nos, nije moj problem
EOT
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 05:57   #36
Beno, moj kriterij za procjenu nekoga je njegovo ponasanje i djela, tako da kad netko cvili i moljaka steknem svoje misljenje o njemu.

Koji je tvoj kriterij?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 18:14   #37
Quote:
Ouroboros82 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, pokušavam pronaći rješenje svog problema. Nedavno sam primila kaznu prekoračenja brzine u Austriji (Anonymverfugung) s prijevodom na hrvatski. Kaznu sam platila. Nakon tjedan dana stigla jo još jedna koja izgleda potpuno drugačije i izdana je od strane nekog drugog tijela (BEGEHUNG EINES VERKEHRSDELIKTES IN OSTERREICH), nema prijevod na HR i koliko sam shvatila pomoću google translatea traži upisivanje podataka vozača i opet plaćanje kazne prekoračenja brzine (radi se o prekoračenju od 16km/h). E sada, obzirom da nema prijevoda i realno mi nije tu puno jasno, da li sam dužna plaćati takvu kaznu i koje su moguće posljedice ne plaćanja iste, te da li je navođenje podataka o vozaču obavezno?? sve što nalazim po netu su zastarjele informacije prije usklađivanja propisa između zemalja...ako netko ima neka friška iskustva za podjeliti...
hvala
Imamo slican problem. Ja sam dobio kaznu u Njemackoj i platio sam na licu mjesta. Nakon mjesec dana, dobio sam slican naziv dopisa. Prema mojim informacijama u pitanju je naplata troskova postupka. Naplata troskova postupka zastarjeva za 3 godine pocev od 01.01. naredne godine.Moguce je da ukoliko te zaustavi polocija i provjeri tvoje podatke da platis penal u iznosu od 10% od visine trazenih troskova. Informacije nisu provjerene i govorim o Njemackom zakonu.

Moje pitanje glasi: dobio sam dopis da platim oko 600 € za troskove postupka. Trenutno nemam toliko novca, a za Novu godinu zelim ici u zemlje EU (ja sam iz BIH). Mogu li me na granicnim prelazima zezati i traziti naplatu troskova ili eventualno kaznu zbog ne placanja troskova? Hvala
Guso-Samir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:56   #38
Treba mi pomoć za plaćanje kazne za brzinu iz Austrije.
Ne razumijem se previše u swift?! pa bih molio neko objašnjenje kako da to napravim, planiram je platiti preko net-bankinga.
lerdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:07   #39
Quote:
lerdi kaže: Pogledaj post
Treba mi pomoć za plaćanje kazne za brzinu iz Austrije.
Ne razumijem se previše u swift?! pa bih molio neko objašnjenje kako da to napravim, planiram je platiti preko net-bankinga.
SWIFT ti je kod za internacionalnu identifikaciju kreditnog instituta.
Evo ti ovde SWIFT kodovi svih banaka u Austriji:
https://www.theswiftcodes.com/austria/page/9/
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:01   #40
Kazna za brzinu u Njemačkoj

Pozdrav,
ako netko zna iz prve ruke molio bih pomoć...

Dobio sam prije par dana kaznu i Njem jer sam s ren-a-car vozilom prekoračio brzinu za 9km/h (ako sam dobro shvatio), prema čemu je kazna 15€.
Par dana kasnije, dobio sam pismo od rent-a-car agencije u kojoj piše da su oni imali neke troškove (pretpostavljam jer su policiji dali moje podatke) i da moram platit i njima 24€.
E sad, kazna kao kazna je dovoljno mala da se ne zamaram s tim da se žalim i slično, pa sam to mislio platit. Al mi sad ovaj dopis od rent-a-cara ne ide u računicu.

Šta da radim?

I btw, kako da platim tu kaznu a da najjeftinije prođem kaj se tiče provizija banke.
orogoro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.