Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 09:09   #421
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post



edit: odnosno koj kurac sa takvim nezanimljivim hiperrealizmom u jednom Star Treku. Nekad su u toj seriji znali pričat bezbroj zanimljivih SF priča temeljenih na općim temama...i to su bile priče. Nije bilo tu nekih nadrkanih referenci na ovu stvarnost sada...
Nisi ti sine gledo ST onda....to je i poenta ST-a.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:39   #422
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Nisi ti sine gledo ST onda....to je i poenta ST-a.
znao sam da će biti ovakav komentar... :klap:


naravno da su teme ST-a reference na vječne teme i na aktualne probleme, ali ne tako primitivno, jeftino i prvoloptaški kao u ovom ST-u.

recimo jučer sam gledao epizodu gdje je Burnham stalno sa svojom frendicom cimericom koja je kao neki lik iz treš koledža američkog da se publika lakše poveže sa treš likovima....
itd....
dakle, previše najjeftinijeg "realizma". Ti ne razumiješ i kužiš poantu ko Marica krivoga


naravno da je cijeli ST referenca na neke stvarne stvari, i neke snove/probleme našeg svijeta, ali ovo u Discoveryu nije to.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 20:21   #423
Da budem iskren, ovu zadnju epizodu i bolje da nisam gledao. Nista od nje nije ostalo u glavi. Ko sto bi rekao Jeremy Johns "T minus one minut".
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 01:18   #424
ja sam pogledao zadnje ovu 7. epizodu....kad je Burnham sramežljiva.
Kako loša epizoda. jebem ti mater...

Izgleda ko fan fiction na temu nekih legendarnih epizoda iz Voyagera...

sad sam 99,99% siguran da sigurno neću ići na plaćanje netflixa. nema boga da išta gledam od serija..

od vremena prve sezone House-a nisam gledao nikakve serije (osim Futurame/Simpsona) i očito će se moj bojkot serija nastaviti. :klap:
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 13:10   #425
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
sad sam 99,99% siguran da sigurno neću ići na plaćanje netflixa. nema boga da išta gledam od serija..
Nema šanse da bih ja dao za ovo i centa. Inače mi nikad ne bi bilo žao potrošiti na Trek, bilo da se radi o kolekcionarskim predmetima (koje sam sakupljao kao mlađi) ili DVD-ima/BR-ima, ali ovo ne bih htio ni da mi besplatno daju. Prestao sam čak gledati (premda imam mogućnost gledati bez da plaćam). A nikad prije nisam prestao gledati neku Trek seriju. Mislim da ne propuštam ništa. Sve i da je sutra ukinu nema se za čim žaliti.

No svakako bih preporučio seriju The Orville. Sadrži optimistični duh Treka u sebi (u biti cijela Trek ekipa je prešla u Orville; Brannon Braga, David Goodman i dr.). Za gledanje Orvillea bih definitivno platio.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 19:38   #426
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Nisi ti sine gledo ST onda....to je i poenta ST-a.
Slazem se.

ST je razbijao predrasude oduvijek.

Pa jel nije TOS imao prvi interracial poljubac?
I tad je bilo ljudi kao Brogan koji su nesto pizdili i nisu sebi mogli doci.

Volim oduvijek ST bas zbog toga. Svi se prihvacaju takvi kakvi jesu i rade zajedno.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:55   #427
Ah, Kol..
Najbolji klingonski negativac ever.
Volim svaku epizodu s njim i svaki put kad se pojavi, užitak mi ga je gledati.
A buci-buci-bu, zloćo moj klingonski mali.
Neka on meni samo poživi što dulje. Onako teatralan, opak, sa režećim glasom, šiljastim zubima i velikim pandžama umjesto noktiju..ma prejak je.
Jest, kao negativac ima stila. Bolji mi je od La'Rell.
Kako ono promatra tučnjavu La'Rell i admiralice, polupodrugljivo.
I kako ju je pomazao onom svojom bojom, koja označava odanost njegovoj kući.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 22:19   #428
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Slazem se.

ST je razbijao predrasude oduvijek.

Pa jel nije TOS imao prvi interracial poljubac?
I tad je bilo ljudi kao Brogan koji su nesto pizdili i nisu sebi mogli doci.

Volim oduvijek ST bas zbog toga. Svi se prihvacaju takvi kakvi jesu i rade zajedno.
i prije je bilo ovak namjerno treš pisanih likova ko što je cimerica od Burnham?


Jeste li vi sposobni pojmiti nisku razinu teksta, likova, scenarija, dijaloga u Discoveryu?
Znam.
Niste.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 22:22   #429
btw....ko je iz RL inspiracija za Klingonce, njihovu kulturu i etički kod..?

ako je starfleet ko neki UN (a zapravo USA)...
onda ovi pričaju hardcore jezik ko neki Rusi...ili Srbi...
a šeme imaju ko crnci u Americi...
a kulturu nešto između ruske militarističke zajebane, i ko u crnačkoj bandi...neki Cripsi...respekt i te fore...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 22:29   #430
Po nekima su Klingonci iz TOS bili radjeni po Rusima. Hladni rat, Neutralna zona i te spike.
A zanimljivo da se u TNG Worf preziva Roženko.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 22:32   #431
pa ae...čuje se taj temelj klingonskog...koji je nešto između slavenskog/ruskog i nekog afričkog hard jezika..

"gavarite pa ruski?"

"K'toh akrat aphus!"
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 22:55   #432
I što je s očima Klingonaca?
Sve imaju crveni ili narančasti odsjaj, a oblika su kao u velikih mačaka.
I one pandže na noktima, majko mila..
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 22:59   #433
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
btw....ko je iz RL inspiracija za Klingonce, njihovu kulturu i etički kod..?

ako je starfleet ko neki UN (a zapravo USA)...
onda ovi pričaju hardcore jezik ko neki Rusi...ili Srbi...
a šeme imaju ko crnci u Americi...
a kulturu nešto između ruske militarističke zajebane, i ko u crnačkoj bandi...neki Cripsi...respekt i te fore...
Japanci ili Kinezi u srednjem vijeku, to su ovi Klingonci..ja ne znam šta vi ovo pišete..kakvi rusi, Srbi, crnci..
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 03:35   #434
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Japanci ili Kinezi u srednjem vijeku, to su ovi Klingonci..ja ne znam šta vi ovo pišete..kakvi rusi, Srbi, crnci..
Ako je Federacija US, onda su njeni protivnici Sovjeti/Rusi, stvari su jednostavne
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 05:26   #435
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Japanci ili Kinezi u srednjem vijeku, to su ovi Klingonci..ja ne znam šta vi ovo pišete..kakvi rusi, Srbi, crnci..
Stavi se u politicku situaciju u RL za vrijeme TOS-a. Hladni rat US - USSR a u seriji Federacija - Klingonsko Carstvo.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 10:57   #436
Klingonci su mi kao nekakva Gospodar Muha balavurdija na steroidima
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:46   #437
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ako je Federacija US, onda su njeni protivnici Sovjeti/Rusi, stvari su jednostavne
To je možda bilo prije 30, 40, 50 godina..Danas Federacija predstavlja zapadni demokratski svijet, a Klingonci sve šta se protivi zapadnim vrijednostima: slobodi, demokraciji, poštovanju različitosti... Uz to, spominje se i 'sveti rat' u prvoj i drugoj epizodi, od strane Klingonaca, tako da bi danas najbolja analogija za Klingonce mogli biti -Arapi i njihov vjerski ekstremizam.
Pa sve te serije uvijek ubacuju simboliku i analogije iz stvarnosti u duhu vremena, odnosno sadašnjosti.
Nekad su bili Sovjeti, sad više nisu.
A Klingonci su kulturalno kao nekakvo feudalno društvo u srednjem vijeku, totalno su 'demode', jedan drugome se obraćaju sa 'moj gospodaru', klanjaju se jedni drugima kao vitezovi i vojnici pred svojim plemićima..
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:40   #438
A govore kao da imaju pikule u ustima...
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:49   #439
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
To je možda bilo prije 30, 40, 50 godina..Danas Federacija predstavlja zapadni demokratski svijet, a Klingonci sve šta se protivi zapadnim vrijednostima: slobodi, demokraciji, poštovanju različitosti... Uz to, spominje se i 'sveti rat' u prvoj i drugoj epizodi, od strane Klingonaca, tako da bi danas najbolja analogija za Klingonce mogli biti -Arapi i njihov vjerski ekstremizam.
Pa sve te serije uvijek ubacuju simboliku i analogije iz stvarnosti u duhu vremena, odnosno sadašnjosti.
Nekad su bili Sovjeti, sad više nisu.
A Klingonci su kulturalno kao nekakvo feudalno društvo u srednjem vijeku, totalno su 'demode', jedan drugome se obraćaju sa 'moj gospodaru', klanjaju se jedni drugima kao vitezovi i vojnici pred svojim plemićima..
Naravno, pa i pričamo o prošlosti, odnosno vremenu njihovog zamišljanja.
90ih su isto bili Rusi, samo su tada bili partneri, jbg
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:03   #440
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
To je možda bilo prije 30, 40, 50 godina..Danas Federacija predstavlja zapadni demokratski svijet, a Klingonci sve šta se protivi zapadnim vrijednostima: slobodi, demokraciji, poštovanju različitosti... Uz to, spominje se i 'sveti rat' u prvoj i drugoj epizodi, od strane Klingonaca, tako da bi danas najbolja analogija za Klingonce mogli biti -Arapi i njihov vjerski ekstremizam.
Klingonci su Trumpovi pristalice, tako kažu autori serije.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.