Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 21:52   #481
Inače najbolje ocijenjene sezone Star Treka po IMDB-u, pogledajte koje su prve dvije, a seriju su sahranili upravo ovakvi komentari kakve vi sada bacate

Enterprise Season 4 7.96 14201 22
Enterprise Season 3 7.83 14546 24
The Original Series Season 1 7.82 63706 29
The Next Generation Season 6 7.75 33935 26
Deep Space Season 4 7.69 19531 25
Deep Space Season 7 7.66 16557 25
Voyager Season 4 7.65 19270 26
The Next Generation Season 5 7.64 37192 26
Deep Space Season 5 7.64 19023 26
Deep Space Season 6 7.62 19658 26
The Original Series Season 2 7.6 41162 26
The Next Generation Season 4 7.6 36366 26
The Next Generation Season 3 7.59 38947 26
Voyager Season 5 7.54 19125 26
Voyager Season 7 7.52 16251 25
Enterprise Season 2 7.5 17171 26
Discovery Season 1 7.46 18949 8
Deep Space Season 3 7.44 19392 26
Deep Space Season 2 7.38 20397 26
Enterprise Season 1 7.37 20285 26
Voyager Season 6 7.35 18036 26
Voyager Season 3 7.28 18716 26
The Next Generation Season 7 7.23 34223 26
Voyager Season 2 7.15 20173 26
Voyager Season 1 7.09 13952 15
Deep Space Season 1 6.99 18863 19
The Original Series Season 3 6.96 32714 24
The Next Generation Season 2 6.92 33199 22
The Next Generation Season 1 6.79 41700 26
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:13   #482
Serija je odlična, neka razmaženi 'fanovi' samo pljuju po njoj.
ENT je i meni bio najbolji,također se slažem da bi bio vjerojatno najbolja serija da su ga nastavili snimati.
Ova serija ima duh ENT, ima akciju, dramu i misteriji; znači sve što jedna dobra serija treba imati, meni i mnogim fanovima treba baš takva serija, ne treba mi filozofiranje, natezanje i nadjebavanje po brodu, koje 'krasi' valjda više od 80 posto epki TNG. I nemojte mi sad početi odmah o 'karizmatičnim glumcima, prijateljskoj atmosferi' i sličnomu. Jer toj seriji jednostavno fali dubine i akcije, iako mi se prema kraju sve više popravljala, čini mi se da je bilo više akcije u zadnjim sezonama.. Sad, jbg, šta se tiče STD: ne mogu oni u 15 epki staviti baš sve što fanovi žele, ali mogu bar pružiti nešto nezaboravno.
Fanovi žele kompleksne likove i radnju, žele dubinu, misterij, a ova serija ima sve to. Nadam se da će biti istraživanja i puno pustolovina u budućim sezonama, ali prva sezona nije baš to.
Likovi su kompleksni, karizmatični , misteriozni i zanimljivi: Stamets, Ash, kapetan, Burnham.. Vjerujem da će postati i nezaboravni.
Šteta samo šta prva sezona neće imati više od 15 sezona. Nadam se i da će završnica biti u velikom stilu.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:13   #483
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
A u DS9 trovanje atmosfere makijskih planeta, uvlačenje Romulanca u rat tako što im se lagalo da Dominij želi praviti invaziju na njih, Section 31, pokušaj genocida nad Osnivačima?
Mislim da sam to već komentirao, dramatično je kada se napravi nešto suprotno pravilima flote. E sad, pogledaj koliko je epizoda prošlo kako bi upoznali karakter likova i došli do tih dramatičnih scena koje opisuješ.

Da u sljedećoj epizoda Lorka raznese Zemlju jer eto, ustao se na krivu nogu, mene to ne bi iznenadilo

Ponoviti ću opet, više mi liči na vođu bande ili dijela Orionskog sindikata nego na kapteana flote. Radi što god hoće i ntko mu niš' ne može...da barem to razjasne
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 23:47   #484

Ma da, serija je super samo zato što je različita
Možda će novim klincima to biti ok, meni jbg. nije.
Sve ostale ST serije su se držale nekog lore-a, ovdje toga nema.
Možda u budućnosti likovi i procvjetaju.
No da je baba muško...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:34   #485
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

Ma da, serija je super samo zato što je različita
Možda će novim klincima to biti ok, meni jbg. nije....

A jbga, rade seriju za nove klince, ne za stare prdonje poput mene
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:51   #486
mislim da voyager tek sad počinje priča u 2 sezoni bacilo ih je u pm
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:38   #487
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
taj Q iz Star Treka je bio nešto najbolje iz SF-ova ikad...

teško da će Star Trek ikad imati takvu razinu šarma.
Pogodak u centar ... pustolovina i bajkovitost
fijesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:17   #488
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post

A jbga, rade seriju za nove klince, ne za stare prdonje poput mene
Ok, tu je onda manjak intelekta zabrinjavajuće
Jadni klinci
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:25   #489
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

Ma da, serija je super samo zato što je različita
Možda će novim klincima to biti ok, meni jbg. nije.
Sve ostale ST serije su se držale nekog lore-a, ovdje toga nema.
Možda u budućnosti likovi i procvjetaju.
No da je baba muško...
Nije ova serija za klince kojima je važno samo napucavanje, koji po čitave dane raspravljaju jesu li moćniji Klingonci, Romulanci, Borg ili Kardasijanci; koji stalno raspravljaju tko bi koga sredio, koji stalno pišu o tome šta fali brodu, kako brod nema ovo, a ima ono..
Ovo je kao nikad prije složena psihološka drama i detektivska slagalica...samo za osobe koje ne prate serije površno. Ma kakvi klinci.
Klincima ostavimo teme tipa 'zašto Kardasijanci nisu istrijebili Bajorance: zašto su se zajebavali uopće s budalama' i slično..To sam negdje bila pročitala. Neki su fanovi ST na malo višoj razini ipak.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:25   #490
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Ovako su ljudi pljuvali i Enterprise pa je serija presječena nakon 4. sezone iako je 4. sezona Enterprisea najbolja Star Trek sezona ikada.
Ruku na srce, ENT i nije bio nešto. A ta 4. sezona je samo razvikana. Najbolja sezona ikada? Ne bih se nimalo složio. Tada je jednostavno došlo do prezasićenja Trekom (u to vrijeme 4 Trek serije su išle uzastopno). Nakon VOY je jednostavno trebalo napraviti pauzu i tek koju godinu kasnije startati opet s novom serijom ili filmom. Tada se ne bi dogodilo što se dogodilo i bili bismo pošteđeni onog užasnog reboota, a sigurno i STD-a. No, kao i inače, pohlepni studio bossovi htjeli su musti zlatnu kravu dok ide (btw Rick Berman je zagovarao pauzu nakon VOY, što je bilo sasvim razumno; možda ne bi bilo ENT-a, bar ne tada).

Quote:
Discovery je dobra serija koja razbija dosadšnji format, Star Trek ne može 50 godina furati jednu te istu formulu i očekivati da će biti zanimljiva i svježa.
Mogli bismo isto tako reći da ni Shakespeare ne može "furati jednu te istu formulu 400 godina", a, gle, ipak je "fura" i odličan je i dan danas. Neke stvari su jednostavno dobre zato što to jesu. Star Trek nije bezveze uključivao Shakespeara, tj. njegova djela, u svoje epizode. Star Trek nije samo istraživanje svemira, nego i ljudske prirode. Serijal se ujedno i time bavio i taj format nije nimalo loš. STD upravo odbacuje to, dajući prednost (glupavoj) akciji i silnoj patetici ispred smislenog sadržaja (baš kao i reboot filmovi!). Kakvo je to "istraživanje"? Naziv "Discovery" je potpuni promašaj i obični fejk, kao i cijela serija.

Quote:
Čak je i Enterprise imao taj problem u prve dvije sezone što je pokušao furati format TNG/Voyager, a te prve dvije sezone su loše (no s odmakom ipak dobre kad se ne sjećaš recikliranja dobre), u 3. sezoni su pokušali nešto novo i pogodili, no tek su pronašli svoj vlastiti format u sezoni 4. je serija postala izvrsna
Meni prve sezone ENT-a nisu ni bile tako loše kao što prevladava popularno mišljenje. Dapače, singl epizode često su znale biti zanimljive, neke veoma dobre (npr. Cogenitor), a to je bilo upravo tada kad bi slijedile provjereni Trek format.

Quote:
da je serija dobila 5., 6. i 7. sezonu bila bi zapamćena uz DS9 kao najbolji Star Trek ikada
Čisto sumnjam...

Quote:
Najbolja Star Trek serija ikada je Deep Space Nine koja je totalno razvalila dosadašnji format i stavila radnju na stanicu uz puno mračanih epizoda, no i ona je u prve dvije sezone bila loša.
Vrlo dobra? Svakako. Čak i odlična u mnogočemu. Najbolja? Ne bih se složio. Star Trek je uvijek s brodom i posadom. Svaka čast DS9-u, ali, kako inače kažem, to jednostavno nije reprezentivan Trek. DS9 nije pravilo za Trek, nego iznimka.

Quote:
A uostalom samo jedna jedina serija je puna odvratnog moraliziranja - a to je TNG. A pazite sad ovo - prve dvije sezone TNG-a su doslovno negledljive.
To je vjerojatno najbolja Trek serija i jedna od najboljih SF serija u televizijskoj povijesti (i upravo najvjerniji odraz Roddenberryjeve vizije budućnosti). Nikakva količina cinizma to ne može osporiti. A prve dvije sezone nisu ni tako negledljive kako popularno mišljenje često diktira. Bilo je tu epizoda kao što su primjerice The Big Goodbye ili Q Who (epizoda koja je predstavila Borga!), koje su super, i sl. Prve dvije sezone nisu nimalo za baciti.

Quote:
Uglavnom taj ''klasični'' Star Trek je potrošen format, a da je serija rađena s tim formatom bila bi također popljuvana kao reciklaža koja ne nosi ništa novo.
To uglavnom smatraju samo pohlepni studio bossovi kojima je jedino stalo do šunda na kojem će zgrnuti što više love u što kraćem vremenu, ne zanimajući se za istinsku i trajnu kvalitetu nekog stvorenog djela, i diletanti koji nemaju blage veze o SF-u (a kojima je Trek franšiza nažalost pala u ruke). :-/

Spominješ Orville. On je upravo dokaz da taj "format" nije "potrošen". Orville je nadahnut klasičnim Trek story tellingom.

Quote:
Ovo oko dizajna uniforma i brodova je pizdarija...
Bilo je svakakvih uniformi, ali ove definitivno odnose zlatnu malinu za najgori dizajn.

Quote:
Uglavnom pričekajte barem 3 sezone i ako u 3. sezoni serija ne valja navalite i pljujte po njoj.
Da, da, čekat ću, kako da ne...
Kao da serije kao prije imaju po 20+ epizoda pa moraš pričekati koju sezonu da bi vidio...
To se odmah vidi, nakon 7-10 epizoda.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:28   #491
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Nije ova serija za klince kojima je važno samo napucavanje, koji po čitave dane raspravljaju jesu li moćniji Klingonci, Romulanci, Borg ili Kardasijanci; koji stalno raspravljaju tko bi koga sredio, koji stalno pišu o tome šta fali brodu, kako brod nema ovo, a ima ono..
Ovo je kao nikad prije složena psihološka drama i detektivska slagalica...samo za osobe koje ne prate serije površno. Ma kakvi klinci.
Klincima ostavimo teme tipa 'zašto Kardasijanci nisu istrijebili Bajorance: zašto su se zajebavali uopće s budalama' i slično..To sam negdje bila pročitala. Neki su fanovi ST na malo višoj razini ipak.
hahaha...

Pa ovdje se upravo o tome i radi! Brainless pucačina teenager level...

Kakva božja složena psihološka drama i detektivska slagalica....
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 23:06   #492
Baš se mislim kako je gotova serija i onda sretnem Sarua u trgovini. Napravio ogromnu frku oko pašte Da koliko će mu naplatiti. Jel to cijena valovite ili ravne pašte
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 23:55   #493
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Nije ova serija za klince kojima je važno samo napucavanje, koji po čitave dane raspravljaju jesu li moćniji Klingonci, Romulanci, Borg ili Kardasijanci; koji stalno raspravljaju tko bi koga sredio, koji stalno pišu o tome šta fali brodu, kako brod nema ovo, a ima ono..
Ovo je kao nikad prije složena psihološka drama i detektivska slagalica...samo za osobe koje ne prate serije površno. Ma kakvi klinci.
Klincima ostavimo teme tipa 'zašto Kardasijanci nisu istrijebili Bajorance: zašto su se zajebavali uopće s budalama' i slično..To sam negdje bila pročitala. Neki su fanovi ST na malo višoj razini ipak.
A viša razina je pogon na gljive, a ?
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Baš se mislim kako je gotova serija i onda sretnem Sarua u trgovini. Napravio ogromnu frku oko pašte Da koliko će mu naplatiti. Jel to cijena valovite ili ravne pašte
Jesi ga samljela?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:26   #494
Jedva čekam da se nastavi sezona. Uživancija :klap:

Specijalni efekti

Najbolja gluma od svih serijala, na razini Hollywood-a

Imate problem sa Klingoncima ?

Ja imam problem kada alieni koji se nalaze tisućama svjetlosnih godina od nas izgledaju skoro potpuno isto.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:03   #495
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
A viša razina je pogon na gljive, a ?
Pa viša od warpa i dilithium kristala.

Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Jedva čekam da se nastavi sezona. Uživancija :klap:

Specijalni efekti

Najbolja gluma od svih serijala, na razini Hollywood-a

Imate problem sa Klingoncima ?

Ja imam problem kada alieni koji se nalaze tisućama svjetlosnih godina od nas izgledaju skoro potpuno isto.
Najbolje od svega što neznam dal trollaš il ne
Klingonci jesu malo drugačiji i prema tome bolji (nisu crnci sa kalupom), efekti su fenomenalni a scene bitke izvrsne, sa 3d perspektivnom.
Gluma je miš maš, valjda ni glumci neznaju što trebaju predstavljati.
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:21   #496
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
...
Klingonci jesu malo drugačiji i prema tome bolji (nisu crnci sa kalupom),
Malo? Glatko bi prošli kao neka nova rasa. Nemaju veze s Klingoncima. Da su ih postavili kao neku novu rasu, sve pet, ovak, ne, nemeru mi nikak sjesti..

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
efekti su fenomenalni a scene bitke izvrsne, sa 3d perspektivnom.
To stoji. Navodno koriste i makete, ne samo CGI. U biti i najviše zbog toga ostajem pratiti seriju, ostalo se možda s vremenom posloži...

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Gluma je miš maš, valjda ni glumci neznaju što trebaju predstavljati.
Nisu se ni oni još ušaltali
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:47   #497
Manja je razlika između DS9 i klingonaca sad , nego između Kirka i DS9 klingonaca.
Tehnologija i perspektiva publike se mjenja. Maske i izgled aliena se mora mjenjati sa njima.
Dok god se drže neke baze promjene su dobrodošle, bar po meni.
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:19   #498
A pobogu....tako mogu ja za kravu reći da je pas jer eto, to je moderno, treba nam promjena izgleda, ali ipak ima 4 noge a to što muče i pase travu je samo modernizirana verzija psa
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:06   #499
O čemu ti to?
Možeš dešifrirati svoj post i kakve veze ima sa mojim?
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:36   #500
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
hahaha...

Pa ovdje se upravo o tome i radi! Brainless pucačina teenager level...

Kakva božja složena psihološka drama i detektivska slagalica....
Ako ti ne vidiš dramu i slagalicu u seriji, tvoj problem. Neki zamjećuju stvari koje drugima promiču, ili ne prate površno seriju.
Ash, kapetan, njihove tajne?
Njihovi ožiljci, njihova motivacija, njihova prošlost?
Klingonci su antagonisti, ali sukob s njima nije samo pucačina bez mozga, kako si ju ti definirao, već su Klingonci ovdje pokretač radnje, motivator, uzrok, izvor, i oni su ono što pokreće Burnham, kapetana, Asha..Imaju malo veću funkciju u seriji, kao što je i taj sukob s Klingoncima dio šire priče..dublje priče..Oprosti, ali to je malo dublja psihologija.
Ti možda ne voliš malo teže priče, ali to nije razlog da popljuješ seriju bez argumenata. Klingonci i sukob s njima imaju i svoju svrhu, glavna junakinja će iz te čitave priče izaći..drugačija, promijenjena, sa drugačijim gledištima..Pitanje je šta će biti sa Ashom, capitanom i Stametsom. Oni su mi najdraži likovi u seriji.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.