Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 13:20   #81
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
ovo
politicki nazori su jedan MANJI dio licnosti , ako mu ne predajes previse fokusa bude nevazan

ja sam u mjesanom braku vec 8g i imamo totalno razlicita iskustva i politicke stavove, ali nam nisu presudni i zaobilazimo to polje u sirokom luku.
pusti ti prijateljice i njihove "poglede" oni nek svoj zivot zive, nemoj da tebi kroje sudbinu.
ako se volite i slazete na drugim planovima nacete s vremenom kompromis i na ovom
sto se tice svadbe, to bih odgodila za kasnije

sretno
Daleko najpametniji post ovdje. Ako ne voli čovjeka naravno da treba raskinuti zaruke, čak i zanemariti tih par tisuća kuna koje je navela, ali moram priznati da nikad nisam čuo da netko raskida zaruke/brak zbog političkih stavova ili pogleda "prijateljica". Na kraju ako su joj to prave prijateljice onda će tim prijateljicama biti važnija sreća autorice od njegovih političkih stavova. Ako pak nisu onda se nema smisla ni zamarati njihovim pogledima.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:20   #82
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
za ovakve sam se komentare mogla baki obratit s problemom. ili župniku.
Oprosti na zajebanciji, ali ja tebe ne razumijem. Od odluke na vezu, na iznošenje trudnoće, na zaruke, na toliko toga, tek sad se trijezniš i pitaš što imaš zajedničko sa tim čovjekom.

Pa što te je privuklo, po čemu je on bio do sad dobar čovjek za tebe, za cjeloživotni odabir?

Mnogi su rekli vrlo jasno da nikada ne bi ni započinjali išta ozbiljno sa politički dijametralno različitim partnerima i takvi većinom ti savjetuju samohrano roditeljstvo.

Mnogi, među kojima sam ja, su ti rekli da žive takve veze ili brakove, kao što je tvoja i da to funkcionira. Očigledno i tvom odabraniku funkcionira. Eto na tebi je da odlučiš da li imaš dovoljno motivacije i mudrosti, da li si takva osoba koja će se potruditi da funkcionira.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:24   #83
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ali nemoguće je da partneri budu oko svega usuglašeni, jedino da dijele isti mozak
Ponavljam, svako je individua sa svojim stavovima. Naš partner isto tako. U nekim stavovima se preklapamo i podudaramo,u nekima razilazimo. Meni je pri uparivanju sa mm bilo bitno da imamo slične nama važne stavove, od kojih ne odstupamo.
Tako je, trebaju se slagati oko stvari koje su im bitne. Nekome je bitna politika, nekome namještaj. Nekima je posve nebitno što im partner misli o društvenim pitanjima, ali nekima je to presudno. Ona sama najbolje zna što je njoj bitno.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:39   #84
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ali nemoguće je da partneri budu oko svega usuglašeni, jedino da dijele isti mozak
Ponavljam, svako je individua sa svojim stavovima. Naš partner isto tako. U nekim stavovima se preklapamo i podudaramo,u nekima razilazimo. Meni je pri uparivanju sa mm bilo bitno da imamo slične nama važne stavove, od kojih ne odstupamo.
Naravno da je nemoguce bit oko svega usuglasen s partnerom, al zato imamo kompromise.
S tim da ja jos nemam klince pa mi u teoriji to djeluje izvedivo i jednostavno

Autorica ima drasticne razlike u stavovima i zato joj preporucam da se ne udaje jer njihovu razliku ce najvise osjetit dijete.

Kod uparivanja, vecina nas gleda izabrat partnera ciji nam stavovi ili nisu bitni il ne odudaraju izrazito od nasih.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:51   #85
Ovisno koliko ti je to bitno.
Meni bi to bilo užasno bitno i ne bih mogla biti s osobom desnijeg svjetonazora.

S druge strane, moja najbolja prijateljica, koja je identičnih svjetonazora kao ja, ima dečka Hercegovca koji je dosta sličan tvome - dečko poštuje žene, izuzetno je pametan i ima jednu veselu, srdačnu osobnost i super je prema njoj, no ima desničarska uvjerenja.

Mi se u društvu često oko toga raspravljamo i to mi je i OK.
No, ne bih mogla biti s partnerom koji ima takva uvjerenja u vezi/braku.

Ti si trebaš sama odlučiti koliko ti je to bitno kod partnera.
I koliko je to razlog prekida, a koliko to što se zaljubljenost jednostavno ispuhala i nema "štofa" za dalje.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:10   #86
Slažem se s jednim postom u kojem je napisano da bi autorica trebala "na papir" staviti stvari za i protiv. Dakle, od toga je li joj se sviđa kao osoba, je li dobar čovjek, poštuje li ju, njene prijatelje, obitelj, je li pažljiv, je li oslonac, kakav će biti roditelj itd.. pa do toga je li šovinist, rasist, ima li agresivne stavove, dopušta li drugačiju raspravu i mišljenje..

Uostalom, jeste li diskutirali o vašim stavovima, kako se odnosi prema tvom svjetonazoru, želi li saslušati, uvažava li tvoje mišljenje..? Jer jedno je imati različite svjetonazore, a drugo je nametati ih i isticati kao ispravne.

Odrasla sam bez da znam stavove mojih roditelja o primjerice pobačaju, homoseksualnim brakovima, jedine žustre rasprave bile bi oko sporta, s ostatkom obitelji i prijateljima. Političke stavove sam im oduvijek znala, ali nikad nisam upijala to njihovo, svoje sam samostalno počela kreirati tamo u srednjoj školi.
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:33   #87
meni je upalo u oči kako ona već spominje rutinu. ćerce moja, ako ju već sad osjećaš, nema tu pomoći. i nije to do njega ili braka, to je u tebi.


edit: živite s njegovim starcima? tvojim? sami ste? iznajmljujete?
jbg dogovori se s njim da začepi gubac o politici kad ste zajedno i uživaj u svemu ostalom. očito ti se sviđa pošto si ga ipak zbog nečeg odabrala.

Zadnje uređivanje sanjita : 17.02.2017. at 15:04.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:08   #88
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
meni je upalo u oči kako ona već spominje rutinu. ćerce moja, ako ju već sad osjećaš, nema tu pomoći. i nije to do njega ili braka, to je u tebi.


edit: živite s njegovim starcima? tvojim? sami ste? iznajmljujete?
jbg dogovori se s njim da začepi gubac o politici kad ste zajedno i uživaj u svemu ostalom. očito ti se sviđa pošto si ga ipak zbog nečeg odabrala.
Sami smo, iznajmljujemo. moram mu postaviti stvari da ili olabavi ili neće ići. Nikada mi nije nametao svoje stavove u smislu da me ide preodgajati.
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:12   #89
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Sami smo, iznajmljujemo. moram mu postaviti stvari da ili olabavi ili neće ići. Nikada mi nije nametao svoje stavove u smislu da me ide preodgajati.
eto

reci mu da te to izbezumljuje i koliko te smeta, a isto tako probaj objasniti društvu da izbjegavaju političke teme.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:22   #90
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Sami smo, iznajmljujemo. moram mu postaviti stvari da ili olabavi ili neće ići. Nikada mi nije nametao svoje stavove u smislu da me ide preodgajati.
Za razliku od prijatelja.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:27   #91
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Za razliku od prijatelja.
Prijatelji mi ne nameću svoje stavove, jer ih u većoj mjeri dijelimo, dijelimo iste vrijednosti. I svoje prijatelje uglavnom znam 10 + godina.
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:31   #92
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Sami smo, iznajmljujemo. moram mu postaviti stvari da ili olabavi ili neće ići. Nikada mi nije nametao svoje stavove u smislu da me ide preodgajati.
malo su u kontradikciji ove dvije rečenice - ako ti ne nameće svoje stavove, od čega da olabavi?
znam da si hiperosjetljiva zbog trudnoće ali olabavi i ti od tema koje okolina forsira kao bitne
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:32   #93
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Prijatelji mi ne nameću svoje stavove, jer ih u većoj mjeri dijelimo, dijelimo iste vrijednosti. I svoje prijatelje uglavnom znam 10 + godina.
Neznam jesi napisala,ali kratko i jasno: Nikakve radikalne poteze ne vuci sada, i ne moj baš tako olako slušati ove savjete ovdje

Što se tiče tih "prijatelja" ,mnogi oni razgovraju o općim temama,bez da idu u neki konflikt i tupljenja tebi da si u krivu isl...odete na piće,razgovrate o modi isl...ljudi nastoje što manje pametovati-jer ispadne krivo.Tako da je moje mišljenje da su prijatelji kao neke ljubavne veze u mladim danima
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:44   #94
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Prijatelji mi ne nameću svoje stavove, jer ih u većoj mjeri dijelimo, dijelimo iste vrijednosti. I svoje prijatelje uglavnom znam 10 + godina.
Ali ti znaš misliti i svojom glavom, jel tako? Niste Borg.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:52   #95
Autorice-prenose li se njegovi politički stavovi na vaš svakodnevan život ili se uspijete dogovoriti oko bitnih stvari i smatraš da jednako (bolje reći komplementarno) gledate na život i odgoj djeteta.
To je, po meni, jedino bitno (kod ove problematike) za suživot, a ne što zaokružuje na izborima, pa čak ni što "laprda" tebi ili po kavama, nego kako je to u praksi.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:54   #96
Quote:
sanjcho kaže: Pogledaj post
Slažem se s jednim postom u kojem je napisano da bi autorica trebala "na papir" staviti stvari za i protiv. Dakle, od toga je li joj se sviđa kao osoba, je li dobar čovjek, poštuje li ju, njene prijatelje, obitelj, je li pažljiv, je li oslonac, kakav će biti roditelj itd.. pa do toga je li šovinist, rasist, ima li agresivne stavove, dopušta li drugačiju raspravu i mišljenje...
Niti jedan papir za i protiv bez obzira kako lijep i šaren bio ne može pobiti činjenicu da ti netko kao muškarac nije napet, bilo emocionalno bilo sexualno. Razlika između prijatelja i dečka je samo u tome što se sa ovim drugim jebeš jer to želiš.. Jedna naoko sitna stvar a u životu tako presudna.. Protiv osjećaja se ne može i svoje osjećaje treba slušati. Naravno da svatko od nas ima pravo odlučiti živjeti u braku sa prijateljem, ili zbog interesa djeteta, sebe, nekog trećeg, mnogo je takvih brakova danas, naročito nakon XY godina..

Kakvu boju tko voli, kakvu glazbu voli slušati, na kojeg političara masturbira, za jednu vezu ili brak je poprilično nebitna stvar...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:58   #97
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Niti jedan papir za i protiv bez obzira kako lijep i šaren bio ne može pobiti činjenicu da ti netko kao muškarac nije napet, bilo emocionalno bilo sexualno. Razlika između prijatelja i dečka je samo u tome što se sa ovim drugim jebeš jer to želiš.. Jedna naoko sitna stvar a u životu tako presudna.. Protiv osjećaja se ne može i svoje osjećaje treba slušati. Naravno da svatko od nas ima pravo odlučiti živjeti u braku sa prijateljem, ili zbog interesa djeteta, sebe, nekog trećeg, mnogo je takvih brakova danas, naročito nakon XY godina..

Kakvu boju tko voli, kakvu glazbu voli slušati, na kojeg političara masturbira, za jednu vezu ili brak je poprilično nebitna stvar...
Ona nije rekla da joj nije napet..
Vec da se razlikuju u dosta stavova..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 16:06   #98
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post

Kakvu boju tko voli, kakvu glazbu voli slušati, na kojeg političara masturbira, za jednu vezu ili brak je poprilično nebitna stvar...
Uuuuu ovo je dosta smjela izjava...ja se ne bih složila.
Za boju mi je bitno...jer ne želim voziti recimo žuti auto
Glazba također jer kad se vozimo negdje duže od 5 minuta, moramo imati isti ukus za glazbu.
Politički stavovi i opredjeljenje su jako bitni za mir u domu...a o prijateljevanju da ne pričam.
Kako misliš nebitna stvar?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 16:06   #99
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ona nije rekla da joj nije napet..
Vec da se razlikuju u dosta stavova..
Meni su ovo:
Kako vrijeme i zajednički život odmiču, sve manje sam oduševljena idejom o braku, točnije idejom o braku s njim. Svjetonazorski smo dosta udaljeni, o nekim temama uopće ne razgovaramo jer se ne možemo složiti (uglavnom politika), izbjegavam ga voditi kad se nalazim s društvom jer se bojim da će blebnuti nešto i osramotiti me. Što se tiče odnosa, pomaganja i poštovanja prema meni, tu mu stvarno nemam što zamjeriti. Svejedno, nisam sigurna želim li odgajati dijete i provesti ostatak života s njim.

Čak mislim da nije stvar u tome što je nestalo te početne zaljubljenosti, već što sam u par mjeseci zajedničkog života otkrila da sa svojim možda budućim suprugom i nemam previše toga zajedničkog što se tiče pogleda na svijet. I to me strašno guši i deprimira, ali možda pretjerujem pod utjecajem hormona i rutine.

.. poprilično veliki problemi i razlike. Možda je u početku bilo slatko dok su hormoni divljali, ali kad je realnost lupila u glavu (kako zaljubljenost kopni) tako su isplivale jako velike razlike. Po meni je najbitnija ona da ona nije sigurna da želi provesti život s njim i da ga se haloooo SRAMI?!?. Za mlade ljude , prema mom iskustvu, to je autocesta za hrpu problema koji se samo kote i kote i strahovit pad libida kojeg ti isti problemi izazivaju. Zbog nepremostivih razlika ljudi se s vremenom sexualno i emocionalno zamrze...

Držim fige da je sve ovo ponajviše posljedica divljanja hormona u trudnoći, jer ako nije ta veza nema nikakvu budućnost, bar onu kvalitetnu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 16:35   #100
Ovo sto si naveo,npr ja vidim kao puno veci problem od stavova u politici..
Ne kuzim kako ce se slagati sjever i jug..
I upravo to,kad se skinu naocale nju sokira stvrna slika covjeka s kojim je..
To bas i nisu male stvari..
Gdje im je ustvari baza,sta ce ih odrzati skupa?
Pri tom ne mislim na dijete,vec na njih dvoje..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.