Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2007., 16:36   #1
Što astrolog/astrologija može učiniti za čovjeka

Iako se ova tema provlaci kroz brojne astroloske tekstove kao i kroz neke postove ovdje, mislim da zasluzuje i poseban topic.
Mene je na ovo potakao nedavni razgovor s forumasem - astrologom sasom62 u vezi natalne karte mog djeteta.
Vec samo jedan kvalitetan jednosatni razgovor, uzgred i besplatan (sto naravno ne znaci da on bas treba biti besplatan, jer i astrolog ima osobni zivot i vlastito dragocjeno vrijeme...) napravio je vec prvog dana puno pozitivnog - osvijestivsi neke potisnute stvari u nama (u meni i posredno u mom suprugu), a rezultat je bila trenutacna "povratna reakcija" naseg djeteta koje je reagiralo radoscu, euforijom cak (sasa zna na sto mislim)

Bez obzira na cinjenice izvedene iz natalne karte (koje su uostalom podlozne i razlicitim tumacenjima, ovisno o sposobnosti i osobnosti astrologa) , astrolog svojim pozitivnim stavom i ljubavlju prema covjeku, te svojom sugestivnoscu i intuicijom, itekako moze uciniti i vise od npr. psihologa, psihijatra, ili recimo svecenika

Sasa62 - hvala jos jedanput za dobro djelo

A svim buducim malim ili velikim astrolozima i tumacima, ovaj topic (ako ode u pravom smijeru) moze pomoci da shvate da osim velikog "teoretskog" znanja, iskustva i talenta ; u svemu veliku ulogu igra upravo "stav" i ljubav prema covjeku (koja se odglumiti ne moze) .
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 21:00   #2
Mene smeta ta aura "sugestivnosti" koja se cijelo vrijeme pripisuje uz zvanje astrologa.

Mislim da je za dobrog astrologa osim znanja iz područja astrologije najvažnije da zna osobi prenijeti podatke iz natalne karte tako da je ovaj s druge strane "čuje". A pozitivan stav, "ljubav prema čovjeku" i ostale empatične karakteristike su potrebne koliko i kod svakog drugog čovjeka koji voli i dobro radi svoj posao.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 16.07.2007. at 23:33. Reason: gramatika
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 17:01   #3
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mene smeta ta aura "sugestivnosti" koja se cijelo vrijeme pripisuje uz zvanje astrologa.

Mislim da je za dobrog astrologa osim znanja iz područja astrologije najvažnije da zna osobi prenijeti podatke iz natalne karte tako da je ovaj s druge strane "čuje". A pozitivan stav, "ljubav prema čovjeku" i ostale empatične karakteristike su potrebne koliko i kod svakog drugog čovjeka koji voli i dobro radi svoj posao.

Sve ovo sto si navela kao najbitnije, ja smatram naravno, preduvijetom. I rekla sam to.
Inace, nisam mislila na ljubav prema covjeku u smislu najobicnijeg tjesenja...tjesiti nas moze i bilo koja bliska i draga osoba. Nije astrologov "klijent" bas budala koja ce nasjesti astroloskom diletantu koji zna lijepo govoriti i tjesiti...
Stvar je kompleksnija...Mene upravo fascinira onaj "korak vise" u astrologiji, kad neko nije samo sjajan "teoreticar" nego zadire i u psihologiju i filozofiju (ugrubo receno) , takodje i intuicija, telepatija ili ta vec spomenuta sugestivnost, koja, istina, moze biti i negativna, sracunata . Ali sam ovdje mislila na onu krajnje pozitivnu.
I ne bih rekla da je jednaka empatija bitna u bilo kojem zvanju...U brojnim zvanjima je irelevantna...a bitna je npr. u lijecnickom pozivu, kod odgojitelja i prosvjetnih radnika, psihologa, svecenika...na drugaciji nacin i kod npr. novinara, politicara...itd. I mislim da je vrlo bitna kod astrologa. Koliko god on bio sjajan teoreticar, s hladnim stavom prema sugovorniku (koji mu je tek "broj") je daleko od dobrog astrologa . Uostalom, sigurna sam da se s naglasenom distanciranoscu astrologa, ne moze osobi niti dobro prenijeti podatke...mislim da je dvosmjerna komunikacija nuzna . A covjek "veceg srca" komunicira na kvalitetniji nacin....


Inace, ovaj topic sam zamislila kao svojevrsni "dnevnik" astrologa (i njihovih "klijenata" , u smislu zapazanja, nacina tumacenja, komuniciranja, balansiranja...povratnih reakcija...sve ono sto ne spada u one "teoretske" topice...Nesto kao ozbiljnija i smislenija "pricalica"...
Vidjala sam takve stvari na netu...u vidu "pricica"...
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 17:13   #4
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Stvar je kompleksnija...Mene upravo fascinira onaj "korak vise" u astrologiji, kad neko nije samo sjajan "teoreticar" nego zadire i u psihologiju i filozofiju (ugrubo receno) , takodje i intuicija, telepatija ili ta vec spomenuta sugestivnost
Razumijem što hoćeš reći, ali ovako kako pišeš ispada da dobar astrolog ima nadnaravne moći.

Mislim da jednak "korak više" treba imati i teta u vrtiću....u najmanju ruku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 20:11   #5
Rekoh da me to sve fascinira, sto ne znaci da nisam svjesna da su takvi koji bas sve imaju iznimno rijetki...I ne, ne mora imati nadnaravne telepatske sposobnosti...ali imati znanja i smisla za psihologiju ili filozofiju, te imati razvijenu intuiciju, sugestivnost te empatiju...to fakat ne mora biti nista nadnaravno . Zahtijeva truda i talenta, svakako...
Slazem se donekle za tetu u vrticu...jedino sto teta mora znati hendlat s djecom, pazit na njih i nesto ih naucit, dakako, vecina ih je empaticna...i u tome je njena odgovornost...medjutim , nije joj posao da analizira necije dijete (za to joj ne placaju) , nije nuzan uopce taj "korak vise" i kad se pojavi ozbiljniji problem oni dijete upucuju na "obradu", dakle psiholog, psihijatar, itd . Ne moraju se bakcati uopce s problematicnim djetetom...danas, u skolama pogotovo, sva odgovornost se svaljuje na roditelje....i nikom nista .
Dakle, placu dobijaju uredno i bez "koraka vise"
Astrolog pak tesko da moze dobro zivjeti od rada ako ne cini (u svojoj domeni) bas nikakav "korak vise" ...dakle ako tek "odradjuje" svoje...Jer ne placa ga drzava, a niti neki mocan privatnik . S druge strane, ako se nicim ne istakne , osim "osnove" (koju imaju mnogi) i nema bas neku satisfakciju, bez povratne reakcije...na stranu sad i novac.
Dakako da je odgovornost psihologa ili psihijatra, lijecnika uopce, daleko veca...i posljedice za promasaje...
Kod astrologa se moze raditi tek o moralnoj odgovornosti ili grizi savijesti...doista nista ne mora. Pa me stoga i odusevljava necija zelja za svestranoscu i poriv za "korakom vise"...
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 20:57   #6
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Slazem se donekle za tetu u vrticu...jedino sto teta mora znati hendlat s djecom, pazit na njih i nesto ih naucit, dakako, vecina ih je empaticna...i u tome je njena odgovornost...medjutim , nije joj posao da analizira necije dijete (za to joj ne placaju) , nije nuzan uopce taj "korak vise" i kad se pojavi ozbiljniji problem oni dijete upucuju na "obradu", dakle psiholog, psihijatar, itd .
Svaki posao ima svoje specifičnosti. Teta mora znati izrađivati predmete od gline, kamenčića, folije, stiropora i koječega, a astrolog prevesti jezik planeta u ljudima razumljiv.

Zašto misliš da je posao astrologa gotova cjelina, tj. da astrolog ne bi trebao "upućivati dalje"?
Quote:
Astrolog pak tesko da moze dobro zivjeti od rada ako ne cini (u svojoj domeni) bas nikakav "korak vise" ...dakle ako tek "odradjuje" svoje...Jer ne placa ga drzava, a niti neki mocan privatnik . S druge strane, ako se nicim ne istakne , osim "osnove" (koju imaju mnogi) i nema bas neku satisfakciju, bez povratne reakcije...na stranu sad i novac.
Tako je u svim djelatnostima koje država ne plaća, a konkurencija sve veća što podrazumjeva angažman i dodatni trud.
Quote:
Kod astrologa se moze raditi tek o moralnoj odgovornosti ili grizi savijesti...doista nista ne mora. Pa me stoga i odusevljava necija zelja za svestranoscu i poriv za "korakom vise"...
To je stvar koja "oduševljava" ne samo kod astrologa već općenito...čovjeka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 08:51   #7
Quote:
Cameron kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako svi kažu da je astrologija egzaktna znanost, a onda nisam u stanju dobiti jedno jedino zajedničko objašnjenje već verzija ima ravno toliko koliko ima astrologa.
Neću reći - možda astrologija jest egzaktna, možda nisu egzaktni astrolozi.
ne znam. Do sada, najviše što mogu reći jest da sam dobila koliko toliko točan opis planetarnih utjecaja i energija koje me vuku. Ali ne i točne prognoze.
Psihološka mi je dosta pomogla da spoznam sebe. I zato jedinu korist vidim u tome.
Neznam koji to astrolozi tvrde da je astrologija egzaktna pa još i znanost Prvo se treba dobro upoznati s točnom definicijom što jest i što spada pod znanost pa tek onda nešto takvo tvrditi.
Inače, poznata je stvar - koliko astrologa toliko astrologije, odnosno toliko je raznih tumačenja. Zašto je tome tako e za to bi trebalo otvoriti zaseban topic

Što se tiče Alana Lea (spomenut je negdje) smatram da je napravio medvjeđu uslugu astrologiji, iako ju je time približio širem krugu ljudi, astrologija je puno izgubila na svojoj jasnoći.
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 09:48   #8
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
Neznam koji to astrolozi tvrde da je astrologija egzaktna pa još i znanost Prvo se treba dobro upoznati s točnom definicijom što jest i što spada pod znanost pa tek onda nešto takvo tvrditi.
Inače, poznata je stvar - koliko astrologa toliko astrologije, odnosno toliko je raznih tumačenja. Zašto je tome tako e za to bi trebalo otvoriti zaseban topic

Što se tiče Alana Lea (spomenut je negdje) smatram da je napravio medvjeđu uslugu astrologiji, iako ju je time približio širem krugu ljudi, astrologija je puno izgubila na svojoj jasnoći.
Ja to tvrdim! Astrologija je najveća znanost svih vremena, najveća znanost od kada je svijeta i vijeka! Druga je stvar što danas postoji "masa" astrologa koji nemaju pojma(ili tek natucaju neke osnove) o astrologiji, a daju čak i prognoze i time narušavaju ugled toj svemirskoj znanosti! Problem je u tome što je astrologija dugo vremena ljudima na ovim prostorima bila "skrivena" (na neki način smo živjeli pod željeznom zavjesom), pa sad kad se je pojavila u većem obimu, zadnjih 10-15 godina, (iako su i prije postojali ljudi koji su se bavili njom,npr.genijalni Mile Dupor), svi je svojataju i svi bi htjeli biti genijalci u prognozi! A to ne ide tako, treba poznavati puno stvari iz horoskopa neke osobe da bi se uopće smjelo prognozirati, normalno, da to onda bude bez greške! Ja se obično koncentriram na sebe(i tu jako rijetko griješim), ali ne stignem uvijek ni sebi sve gledat(najbitnije da), pa kako onda da zadovoljimo druge! Malo nas je, i dok je tako(dok ne bude više kvalitetnih i educiranih astrologa) uvijek će se naći neka budala koja će poslije par pročitanih knjiga željeti fascinirati druge, i tako napraviti tešku glupost, a najviše "medvjeđu" uslugu svim pravim astrolozima! Zato, predlažem, ne idite kod svakoga, i ne vjerujte svakom, dobro provjerite astrologa kod kojeg idete, prije nego povjerujete njegovim prognozama. Jer za neko osnovno znanje astrologije treba godina-dvije, pa se je bolje to sam potruditi, nego ići kod nekog kretena (ili kretenuše) koja će vas dodatno shebati! Zato pamet u glavu, i puno čitajte astrologiju, a tek ako dođete do nekog stupnja znanja, ocjenjujte astrologe, pravi astrolozi nisu krivi što im kvazi-astrolozi ruše ugled!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 15:05   #9
ma njabolje ne ic nigdje
ak si oke u glavi,znat ces i sam kako postupiti,bez obzira na loše i dobre periode i točka
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 15:48   #10
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ma njabolje ne ic nigdje
ak si oke u glavi,znat ces i sam kako postupiti,bez obzira na loše i dobre periode i točka
To je već druga tema, vjerovati svom unutarnjem ja ili pratiti horoskop. Meni je astrologija jako unaprijedila život, zato je se ne mislim nikada odreći, ali svatko neka postupi prema svom osjećaju!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 16:11   #11
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ma njabolje ne ic nigdje
ak si oke u glavi,znat ces i sam kako postupiti,bez obzira na loše i dobre periode i točka
Draga, ako znaš kad ti je povoljno razdoblje za nešto, a kad možeš samo lupati glavom i ma što god da napraviš ne uspijeva, svaka čast
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 17:00   #12
da, ali u obranu astrologije moram reći da je istina - ako imaš aspekt, imaš i šansu da nešto učiniš
ali ako aspekta za nešto nema, ili je negativan - možeš se na trepavice postaviti.
u tom je smislu astrologija skroz korisna. kao nekakav putokaz.
No ne triba zaboraviti da sve o nama ovisi.
Cameron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 18:01   #13
pa dobro,e sad znaci li to da ja sad sammo zato sto nije povoljno razdoblje trebam odustati od polaganja ispita npr,normalno da ne,ili tražiti poso,jer ako ga ne tražim necu ga naci pa bilo povoljno ili ne povoljno,isto tako s ispitima ako ne ucim necu proci,bilo povoljno ili ne
e bas zato treba znAti sebe svoje mane i i vrline kako ti losi periodi u zivotu ne bi unistili i znas kako se postaviti u svako situaciji,e sad tu je i astrologija,psihologija sasvim oke. i ne odustajati,tko je odusto nije nikad nista dobio.i tko kaže da losi periodi.tranziti i sl donose loše,možda mislimo samo da je loše,nije cesto lose ni zastat pa se preispitat,pa nastaviti dalje.a sad ovisi o nama u velikom broju slucajeva,kako se postavis prema zivotu.nikom nije potpuno lijepo niti potpuno loše,ali kad jednom nesto aspolviras tu grešku vise ne radis.loši tranzit,a nekad se ljudi vole umisliti da su loši tranziti da se opravdaju nekad,ali tio mi slabo drzi vodu(normalno ne govorim o situacijama koje ukljucuju druge ljude i nemas utjecaj na njih,smrt npr,ali opet svi međusobno utjecemo jedni na druge,uprravo svojim stavom prema sebi,a ne prema nekom drugom).
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 23:07   #14
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
evo ti par primjera, dolazi žena kažem joj za mjesec dana joj netko umire u obitelji i stvarno umrla joj je baka. drugi primjer: tip i ženska u vezi ona pita jel ju vara ja kažem vara opišem ga i opišem njegovu ljbuavnicu , ona ode provjeriti i stvarno bi tako.
Da, ali ti si to možda znao zato jer si, kako tvrdiš često, vidovit
(što ja osobno ne bih voljela biti jer je to samo opterećenje)
i jer ti, kako kažeš, Pluton prelazi preko Asc-a pa imaš vizije.

Jer ja totalno sumnjam da i najbolji astrolog može znati
kakve će boje kose biti ljubavnica njenog susjeda,
osim ako se ne bavi nekim dodatnim mračnijim tehnikama tipa tarot, magija itd.

Ja, recimo, Damira Jovetića smatram tri puta boljim astrologom od sebehvalnog tebe,
ali da sam njega ikad pitala kakve boje kosu ima ljubavnica mog potencijalnog dečka,
on bi mi se nasmijao i srdačno preporučio da boja kose ionako nije važna.
A za takav odgovor dobro je biti i psiholog pomalo.
Meni osobno takav bi se odgovor najviše i svidio.
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 23:33   #15
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Kada sam jednom prilikom radio za jednu firmu njih nisu previše zanimali uzroci već rezultati.
Za koga li ti sve ne radiš?
Firme, inozemne ljude, tajne organizacije.
Po tome onda bi trebao imati masu novca,
ako već toliko cijeniš svoj rad i ako ga cijene oni kojima ga pružaš.
Pa onda te ja pitam imaš li ga? Novca, dakle?

A osim novca (jer svaki kvalitetan rad je očito i dobro plaćen,
osim ako osoba nije glupa i ne zna ga naplatiti),
imaš li priznanje od uglednih osoba iz astro krugova,
u kojem se astro renomiranijem tisku ili sajtu može naći tvoj astro tekst?
Ili je sve to samo puko forumiranje?
Djela neka govore, djela, dragi moj.
Svatko ovdje na forumu za sebe može reći da je najbolji.
Ali to je samo provizorna slava.

Ja cijenim kod svih (a tako i kod tebe) konkretne i obrazložene stvari,
potkrijepljene činjenicama.
Nikad me do sad nisi zadivio ni jednom svojom prognozom
niti mi u međusobnim razgovorima pomogao bolje nego što sam si mogla sama.

Jovetić mi, međutim, jest.
Zadivio me svojim pristupom, konkretnošću i navjerojatnim predikcijama
(obistinjuju se do današnjeg dana, a sve imam na audio zapisu).
I on je bio i ostaje i dalje po meni top astolog u Hrvatskoj.
Kad ti dođeš na tu razinu, javit ću ti, don't worry.

Gdje su ti tvoji silni dokazi, obistinjene tvrdnje?
Lako je reći - gledao sam ovom, pogodio onom.
Mislim, koga ti ovdje smatraš naivnim?
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 23:56   #16
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Odlično zvjezdo !
Ma što "Odlično zvijezdo!"?
Pa tip je lijepo i kulturno pobio tvoju teoriju
i jednostavnim i stručnim rječnikom
objasnio da psihološka astrologija nije manje vrijedna od ostalih.

E, umrijet ću od smijeha, majke mi.

Mladost, nedovoljna samospoznaja, tvrdoglavost, pa, usuđujem se reći, i neznanje u nekim stvarima...
Samo najinteligentniji te mogu prokužit, Sus...
ostalima će malo duže trebati

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
hvala ti, pojasnio si svima njima cijelu priču. cijenim to.
Meni, pak, se čini da ju je pojasnio isključivo tebi
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 00:11   #17
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
moram i reći da sam Suspiriuma jako dobro upoznala preko msn-a,toliko zrelo razmišlja,da sam pomislila da se šali da ima 20 god.
zreliji je od većine mojih vršnjaka,pa čak i onih starijih.
iznenadili bi se da ga malo bolje upoznate.
Ma nemoj zezat?
A kakve veze to ima s njegovim pogrešnim tvrdnjama o psihološkoj astrologiji?
Za razliku od tebe koja si ga upoznala preko msn-a,
ja sam ga, vidiš, upoznala uživo.

Nisi li ti kojim slučajem neka naivka s iskona s Iskona
kojom ovaj čovjek suptilno manipulira? No offence, ali tako mi djeluješ.

Jer da si ga upoznala,
znala bi da se radi o nježnoj i pomalo izgubljenoj dušici
koja samo traži svoj danak u ovom grubom svijetu.

Suspiriumu želim svu sreću svijeta i podržat ću ga u apsoultno svemu smislenom glede astrologije,
ali ovakve nepotrebne ego-tripove i zamagljivanja oči narodu naprosto ne podnosim.
Sorry ljudi.
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 00:15   #18
Quote:
honey_b kaže: Pogledaj post
meni je 'pogađao', ne samo budućnost, već i prošlost.
Jeste li raspoloženi onda, da se, na primjer,
sretnete s nama nekima uživo ili nekim trećim nepoznatim kandidatom
pa da vidimo koliko će toga pogoditi?
Ja sam uvijek za live stvari.
Ovako se trabunjati preko foruma može zaista svašta.
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 08:20   #19
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Ja to tvrdim! Astrologija je najveća znanost svih vremena, najveća znanost od kada je svijeta i vijeka!
No, nisi li se malo previše zanio Malo astronomije ne čini i astrologiju priznatom kao znanost.
Ustvari, možda bi se ipak trebao više informirati i učiti prije nego izjaviš ovakve stvari, bez obzira što je ovo samo forum

Quote:
Druga je stvar što danas postoji "masa" astrologa koji nemaju pojma(ili tek natucaju neke osnove) o astrologiji, a daju čak i prognoze i time narušavaju Malo nas je, i dok je tako(dok ne bude više kvalitetnih i educiranih astrologa) uvijek će se naći neka budala koja će poslije par pročitanih knjiga željeti fascinirati druge, i tako napraviti tešku glupost, a najviše "medvjeđu" uslugu svim pravim astrolozima! Zato, predlažem, ne idite kod svakoga, i ne vjerujte svakom, dobro provjerite astrologa kod kojeg idete, prije nego povjerujete njegovim prognozama. Jer za neko osnovno znanje astrologije treba godina-dvije, pa se je bolje to sam potruditi, nego ići kod nekog kretena (ili kretenuše) koja će vas dodatno shebati! Zato pamet u glavu, i puno čitajte astrologiju, a tek ako dođete do nekog stupnja znanja, ocjenjujte astrologe, pravi astrolozi nisu krivi što im kvazi-astrolozi ruše ugled!
Hmmm ima ovdje svega napisanog, ali npr. : za kvalitetno osnovno znanje astrologije godina ili dvije nije dovoljno. Drugo, izjava puno čitajte astrologiju ne znači baš ništa. Danas na tržištu ima masa knjiga iz astrologije koje su blago rečeno loše i koje jednog početnika mogu samo dodatno zbuniti. A da bi se to znalo ocijeniti trebaju godine najprije učenja pa tek onda puno rada s klijentima.
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 10:42   #20
Quote:
Ewa11 kaže: Pogledaj post
Da, ali ti si to možda znao zato jer si, kako tvrdiš često, vidovit
(što ja osobno ne bih voljela biti jer je to samo opterećenje)
i jer ti, kako kažeš, Pluton prelazi preko Asc-a pa imaš vizije.
Slažem se s tvojim tekstovima, Ewa, samo maleni ispravčić, mislim da se radi o Neptunu naASC,
i ja dođoh do zaključka da on do zaključaka ne dolazi logičkim putem, nego zaista preko jake intuicije i vizija, a to može raditi i preko tarota, ciganskih karata, može bacat grah i kamenje, u ovom slučaju horoskop mu je samo medij,
no to ne znači da zato treba biti bahat i potcjenjivati druge (tipično za neke njegove astro aspekte)
mlad je, shvatit će
nadam se
treba biti glava u zvijezdama, ali noge ipak čvrsto na zemlji))
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.