Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2006., 14:43   #21
uzivaj u provodu, svakako prodji ceo boko kotorski zaliv i veruj mi neces se pokajati, svrati u herceg novi, perast, a posebno moj favoriti kotor, grad koji deli mnogo togo slicnog sa dubrovnikom , stari grad je fenomenalan. budva je naravno mesto broj 1 na crnogorskom primorju ali je nekako previse .... sta ja znam , ja ne volim takva mesta u kojima ima miloin turista, pa je sve nabacano i predimenzionisano. sto se tice trajekata , on vozi izmedju najuzeg dela zaliva i znatno ti smanji km, ali steta da ne prodjes boku
alexxxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 16:06   #22
http://www.visit-montenegro.org/index.php?l=c

Ja bi isto išao al se ne mogu odlučiti iz društveno-političkih razloga
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 17:32   #23
ako imaš vremena otiđi sve do Ulcinja i velike plaže......ili pođi na Cetinje, popni se na Lovćen, obiđi Njegošev mauzolej, vrati se starom cestom preko Njeguša u Kotor

i naravno najedi se njeguškog pršuta i sira...i popij Nikšićko
medo101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 06:57   #24
Quote:
Zjena kaže:
Ne znam sada za neku stranicu ali iz iskustva znam da trajekti voze svako malo preko zaljeva - mislim cak svako 15 minuta... Stoga se ne brini oko toga, nego uzivaj... Sta se moze vidjeti? Pa sve je lijepo ali obavezno Sv. Stefan... Po meni je to nesto za vidjeti, a ovo drugo je sve uobicajeno ali lijepo....
Trajekt Kamenari-Lepetane, voznja traje oko 15-ak minuta
djora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 09:05   #25
Quote:
Zjena kaže:
Ne znam sada za neku stranicu ali iz iskustva znam da trajekti voze svako malo preko zaljeva - mislim cak svako 15 minuta... Stoga se ne brini oko toga, nego uzivaj... Sta se moze vidjeti? Pa sve je lijepo ali obavezno Sv. Stefan... Po meni je to nesto za vidjeti, a ovo drugo je sve uobicajeno ali lijepo....
hvala svima na odgovorima, u medjuvremenu su mi se javili iz turisticke zajednice cg i rekli tj napisali da trajekt zelenika-kamenari vozi 24 sata, pa mogu samo reci svaka im cast, bez obzira na politicke i ine stvari, kao primjer tj usporedbu moram reci da sam dozivjela ne malo razocarenje sa nasima kad sam planirala put po istri, niti jedna turisticka zajednica (pazin, porec...) mi nisu niti odi vrit napisali kad sam ih probala kontaktirati, a svi hvalimo istru
javicu se sa iskustvima kad se vratim
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 15:49   #26
Trajekt radi 24h i dosta skrati voznju, al ti je ljepse da obidjes cio zaliv Neces
imat frke s trajektom jer stalno radi, pa ces bit na drugu stranu za 10 minuta

PRIJATAN BORAVAK U CRNOJ GORI
Krstas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 23:02   #27
ej ako budes isla do budve, nemoj propustiti St. Stefan (odmah pored). mjesto je prelijepo. sto se tice trajekta znam da je onaj herceg novi-budva pravo cest, ali bih ti ja preporusila da ne ides trajektom neg da se provozas. neces pozaliti.
a sto se tice politicke situacije i straha....moram priznati da sam se i ja malo bojala, al stvarno nije bilo nikakvih problema s mjestanima. ljudi su jako ljubazni. al sto jest jest....vidjela sam dva tipa s majicama draze mihajlovica i karadjica.... to me malo sj...
uglavnom tu su samo srbi, crnogorci...makedonci....
lijep provod
pozdrav iz sarajeva
ema_wednesday is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 00:09   #28
Heh. Sto se tice politike i sl. i ja sam razmisljao o odlasku do Dubrovnika
Ne bojte se ovamo da ce vas ko dirat Bio sam nekoliko dana u Igalo, tamo ima
dosta Hrvata ali nema svadje ni nicega slicnog Jedino u Herceg Novom ima nekih
srba da kazes da mogu nesto da urade, ali od referenduma je manje, ja nijesam
nidje ni vidio nekog da nosi srpske majce, jer sad ne smiju da srbuju, jer su neki
u zadnje vrijeme lose zavrsili >
Ako vas ko bude dira zovite mene
Krstas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 12:37   #29
cg je prekrasna...svakako prođi kroz boku pa na kotor i preko njeguša na lovćen...stani kod pera na bukovicu, dobro se pogosti sa domaćom hranom i jedno nikšićko, kao što netko reče....
ja sam malo malo u cg i do sada nisam imao značajnih problema...jednom mi pokazaše tri prsta vidjevši tablicu i to je sve do sada...
krstašu, čegović si?
__________________
nema problema
da lee boor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 14:35   #30
nemoj ic trajektom, prođi kroz kotor-isplati ga se viđet!
 
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 15:54   #31
Heh. Sto se tice politike i sl. i ja sam razmisljao o odlasku do Dubrovnika
Ne bojte se ovamo da ce vas ko dirat Bio sam nekoliko dana u Igalo, tamo ima
dosta Hrvata ali nema svadje ni nicega slicnog Jedino u Herceg Novom ima nekih
srba da kazes da mogu nesto da urade, ali od referenduma je manje, ja nijesam
nidje ni vidio nekog da nosi srpske majce, jer sad ne smiju da srbuju, jer su neki
u zadnje vrijeme lose zavrsili >
Ako vas ko bude dira zovite mene


ma nema problema mozda je tada malo situacija bila zategnuta, jer to je bilo pred referendum. al opet kazem, te ljude sto sam ja upoznala stvarno su bili super. mozda i ovo ljeto odem u crnu goru...vidjet cemo
ema_wednesday is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 20:22   #32
Arrow

Ja sam imao neke misli o CG ali mi baš nije neki posebni gušt leć na plažu, a oko mene jato Šumadinaca.

Možda je bolje ić van sezone kad se ovi vrate doma?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 22:08   #33
Quote:
Putnik92 kaže:
Ja sam imao neke misli o CG ali mi baš nije neki posebni gušt leć na plažu, a oko mene jato Šumadinaca.

Možda je bolje ić van sezone kad se ovi vrate doma?
E, tu se slazem s tobom....ali mislim da ce i oni okopnit sad nakon odvajanja kad su CG dosli malo pameti....

ali manje me privlaci CG more, iako je obala izmisljena...planine me zovu, Zabljak, Durmitor
medo101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 23:09   #34
Quote:
medo101 kaže:
E, tu se slazem s tobom....ali mislim da ce i oni okopnit sad nakon odvajanja kad su CG dosli malo pameti....

ali manje me privlaci CG more, iako je obala izmisljena...planine me zovu, Zabljak, Durmitor
Ma plažu sam izvuko iz rukava, ne mislim ja baš samo na more...

A ovo dal će ovi odustat od CG ne znam, jer im je to valjda jedina zemlja za koju im viza ne treba (nedavno su jaukali da im je Grčka digla cijene viza).
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 22:30   #35
Talking

Isto ja planiram do Dubrovnika u 8.mj. i onda dalje do Crne Gore na 4-5 dana, i to autom. Šta preporučate, gdje je najbolje odsjesti, u Budvi ili nekom okolnom mjestu? jel imao tko kakvih problema što se tiče HR-tablica, nekih provokacija il nešto? Što preporučate pogledati, jel mi 4 dana dovoljno za neki krug po primorju i eventualno do Lovćena? Ležanje na plaži me ne zanima kako dolazim sa Kvarnera, radije bih razgledavala...
Pikulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 23:22   #36
Quote:
Pikulica kaže:
Isto ja planiram do Dubrovnika u 8.mj. i onda dalje do Crne Gore na 4-5 dana, i to autom. Šta preporučate, gdje je najbolje odsjesti, u Budvi ili nekom okolnom mjestu? jel imao tko kakvih problema što se tiče HR-tablica, nekih provokacija il nešto? Što preporučate pogledati, jel mi 4 dana dovoljno za neki krug po primorju i eventualno do Lovćena? Ležanje na plaži me ne zanima kako dolazim sa Kvarnera, radije bih razgledavala...
U Boki nema što nije zanimljivo. Bogata hrvatska tradicija nama je to više zanimljiva. Baci pogled malo prije po nekim vodičima da ti što važno ne promakne.
Popni se malo u selo Gornju Lastvu ponad Tivta. Selo je napušteno, no obnovljeno, predivan pogled na Zaljev.
Gospa od Škrpjela, Perast, Sveti Đorđe, Kotor da i ne govorim... To sve pod uvjetom da te kultura zanima. Obrati se svećenicima, rado će te dočekati i ispričati mnoštvo zanimljivosti.
Uživaj!
zakan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 15:20   #37
Hvala na savjetima! Inače studiram povijest tako da me te stvari zanimaju, više nego izležavanje na plaži i partijanje...
Pikulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 15:26   #38
Quote:
djora kaže:
Trajekt Kamenari-Lepetane, voznja traje oko 15-ak minuta

KAmenari i Lepetane su dva susjedna mjesta.
Skrati ti put, al ne baš toliko značajno.
MAx 20-30 min.
Ri §ov klon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 16:31   #39
bas sam se razveselila kada sam vidjela ovu temu. i ja se spremam u crnu goru, ali bez auta, i muku mucim kako.
je li isao tko avionom? ako uopce ima linija. ili busom? a je li zna tko kako onda od dub do budve? ako itko ima kakve info, pomozite please!!!
sadie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 17:13   #40
Svi zaboravljaju Cetinje. Nema boljeg mjesta za lutanje i njuškanje i razgledavanje uz koju knjigu o povijesti Crne Gore. To je bizarni mali grad koji je u jednom trenutku bio politički velik. Grad veličine Samobora, a prepun ambasada... Sto priča iza svake od njih -- jedna (mislim francuska) je sagrađena zabunom jer su nacrte za ambasadu u Phnom Penhu poslali na Cetinje, a nacrte za cetinjsku ambasadu u Phnom Penh... meni je bilo beskrajno zanimljivo. Muzej je odličan. A dobar je (barem nekad bio) Krstač, a posebno dobro ide iz pastrvu.

A onda se treba sjuriti u Kotor. Noćna vožnja niz serpentine u Kotor, pri mjesečini takvoj da skoro da nisu trebali farovi, jedan je od vrhunskih doživljaja koje sam ikada imao na putovanjima (a poprilično sam putovao).
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.