Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2006., 08:08   #1
Auto plin + rezervna guma

Pozdrav svim forumašima.

Naime ugradio sam plin u Škodu Fabiu i rezervar sam stavio na mjesto rezervne gume, a gumu sad držim u gepeku i stvarno mi zauzima puno mjesta.
Provo sam nać onu malu tanku rezervnu gumu ali za nevolju sve koje sam našo imaju 4 šarafa a moja Fabia ima felgu s 5 šarafa.

Znali netko od kojeg auta paše felga i gdje ima za kupit?????
Provo sam po auto otpadima ali i oni imaju samo s 4 šarafa.

Sad se razmišljam o neki drugim riješenjima tipa AirSTOP ili slićno. Kakva su vaša iskustva glede ovega.

Valiant
Valiant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 08:16   #2
Kupi Airstop, preporučam

Imaš u kitu sa kompresorom za nekih 250 kuna što je dosta za 8 guma do 195 širine
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 17:18   #3
Da ali tko će ti pokrpat gumu nakon što je popraviš airstopom. Nisam siguran ali mislim da to nije za dužu vožnju.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 18:28   #4
pa isti vulkanizer koji bi ti pokrpao gumu kad bi stavi rezervnu...nij taj airstop samo za pokrpat gumu al da se ne smijes vozit jer onda pusta, onda ne bi imalo previse smisla...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 08:43   #5
Ovaj Air Stop mi je nekako najbolji jer je tekućina a ne pjena. Kod ove pjene kažu da se guma baca u smeće jer se svukuda zaljepi unutra i nema krpljenja.

Bio bi naj sretinji s malom rezervnom gumom jer može stat vertikalno sa strane i jako malo zauzima prostora.
Valiant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 08:48   #6
Jebi ga ja sam mislio da je i ovaj air stop pjena.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 09:46   #7
Quote:
Valiant kaže:
Ovaj Air Stop mi je nekako najbolji jer je tekućina a ne pjena. Kod ove pjene kažu da se guma baca u smeće jer se svukuda zaljepi unutra i nema krpljenja.

Bio bi naj sretinji s malom rezervnom gumom jer može stat vertikalno sa strane i jako malo zauzima prostora.
jedini je bed kaj ta mala guma i nije tak mala...koliko god da je manja ima nje, i u volumenu i tezini...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 04:39   #8
Kad smo vec kod guma, imam jedno pitanje.Primjetio sam da dosta auti ima montirane zimske gume i po ljeti.Zanima me koji su nedostaci tih guma kad se koriste i ljeti?Trosi li zbog toga auto vise i koliko?
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 07:54   #9
Troši više, bučniji je, lošije drži cestu. Mislim te gume jednostavno nisu predviđene za toplije vrijeme jer su premekane.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 09:39   #10
Quote:
Rockatansky kaže:
Troši više, bučniji je, lošije drži cestu. Mislim te gume jednostavno nisu predviđene za toplije vrijeme jer su premekane.
I same gume se iz istog razloga (mekane) puno brže troše.
ffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 14:37   #11
Quote:
Valiant kaže:
Pozdrav svim forumašima.

Naime ugradio sam plin u Škodu Fabiu i rezervar sam stavio na mjesto rezervne gume, a gumu sad držim u gepeku i stvarno mi zauzima puno mjesta.
Provo sam nać onu malu tanku rezervnu gumu ali za nevolju sve koje sam našo imaju 4 šarafa a moja Fabia ima felgu s 5 šarafa.

Znali netko od kojeg auta paše felga i gdje ima za kupit?????
Provo sam po auto otpadima ali i oni imaju samo s 4 šarafa.

Sad se razmišljam o neki drugim riješenjima tipa AirSTOP ili slićno. Kakva su vaša iskustva glede ovega.

Valiant
Ima i jedno sasvim drugo rješenje, vidi:
http://www.autogodine.hr/tehnika/200...rezervno_kolo/
samper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 18:46   #12
Quote:
U sklopu koncepta PAX razvijene su posebne gume i naplatci, koji s unutrašnje strane imaju noseći plašt od tvrde gume. U slučaju ispuhivanja gume unutarnji plašt gume nalegne na noseći prsten od tvrde gume, te se tako bez problema može voziti brzinom od 80 km/h i do 250 km daljine.
A to košta...?
Malo previše, a?
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 11:04   #13
Quote:
Rockatansky kaže:
Troši više, bučniji je, lošije drži cestu. Mislim te gume jednostavno nisu predviđene za toplije vrijeme jer su premekane.
S obzirom da su zimske gume obavezne a ljetne nisu mnogi koji nemaju para voze i na zimskima, nazalost. U svakom slucaju, ako ih malo vise napumpas mozes donekle smanjit ove lose nuspojave sa vecom bukom i potrosnjom...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 16:56   #14
Quote:
DNx kaže:
S obzirom da su zimske gume obavezne a ljetne nisu mnogi koji nemaju para voze i na zimskima, nazalost. U svakom slucaju, ako ih malo vise napumpas mozes donekle smanjit ove lose nuspojave sa vecom bukom i potrosnjom...
Da ali koliko se zimske gume brže troše ljeti? Ja mislim da bi samo na tome u 2-3 godine svatko mogao uštedjeti za 4 čelične felge pa jednostavno mjenjaš ljeto-zima.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 17:07   #15
Quote:
Rockatansky kaže:
Da ali koliko se zimske gume brže troše ljeti? Ja mislim da bi samo na tome u 2-3 godine svatko mogao uštedjeti za 4 čelične felge pa jednostavno mjenjaš ljeto-zima.
Molim te odgovori na Privatnu poruku. Hvala!
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 17:41   #16
Quote:
Rockatansky kaže:
Da ali koliko se zimske gume brže troše ljeti? Ja mislim da bi samo na tome u 2-3 godine svatko mogao uštedjeti za 4 čelične felge pa jednostavno mjenjaš ljeto-zima.
Uobičajena praksa u zapadnim zemljama je baš ovakva: imaš dva seta i mijenjaš.
Najčešća kombinacija je ljetne gume na aluminijskim felgama, a zimske na čeličnim koje su uže i manje za inč ili dva od alu felgi.
ffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 20:34   #17
Quote:
Rockatansky kaže:
Da ali koliko se zimske gume brže troše ljeti? Ja mislim da bi samo na tome u 2-3 godine svatko mogao uštedjeti za 4 čelične felge pa jednostavno mjenjaš ljeto-zima.
navodno da se Sava Eskimka može prokotrljat cca 10 000 km po ljetu, ovisno o stilu vožnje. i sad se nameće pitanje koliko je to zapravo ušteda kad se sa zimskom napravi 5-6000 km izvan "sezone", pa kad dođe zima imaš govno na felgama...
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 20:41   #18
Quote:
Valiant kaže:
Pozdrav svim forumašima.

Naime ugradio sam plin u Škodu Fabiu i rezervar sam stavio na mjesto rezervne gume, a gumu sad držim u gepeku i stvarno mi zauzima puno mjesta.
Provo sam nać onu malu tanku rezervnu gumu ali za nevolju sve koje sam našo imaju 4 šarafa a moja Fabia ima felgu s 5 šarafa.

Znali netko od kojeg auta paše felga i gdje ima za kupit?????
Provo sam po auto otpadima ali i oni imaju samo s 4 šarafa.

Sad se razmišljam o neki drugim riješenjima tipa AirSTOP ili slićno. Kakva su vaša iskustva glede ovega.

Valiant
Satatistika je pokazala da gumi defekt(na zapadu) u jednom vijeku automoblila je ispod 1 puta,znači,može se voziti bez nje
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 10:04   #19
Quote:
Thurgood kaže:
navodno da se Sava Eskimka može prokotrljat cca 10 000 km po ljetu, ovisno o stilu vožnje. i sad se nameće pitanje koliko je to zapravo ušteda kad se sa zimskom napravi 5-6000 km izvan "sezone", pa kad dođe zima imaš govno na felgama...
Ma sve to stoji...naravno da je bolje imat dva seta...al kaj kad ljudi nemaju para...osim toga, cesto kupuju one "cjelogodišnje" (iako mi nije jasno kom je palo na pamet tako nekaj zmislit i prodat ljudima) koje su zapravo malo tvrđa verzija zimske gume, tak da se po ljetu ne trosi toliko puno, al zato po zimi klize ko blesava prvih 10 min dok se malo ne ugriju...katastrofa...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 12:50   #20
Da ali često vidim i ljude sa pirellijima ili michelinkama zimskim kako voze ljeti, a to su već malo skuplje gume.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.