Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2005., 10:07   #41
Sam oporavak, se cini prilicno brz, ali ipak je pozeljno to napraviti pred vikend....

No samo se ti javi....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 10:10   #42
pa je, rekao je on meni da on to radi iskljucivo petkom... a zna covjek valjda i zasto!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 08:38   #43
zubni implatanti

Reci nam koliko te je dosad sve to koštalo i da li znaš koliko ćeš platiti daljnje postupke rada (otvaranje implatanta i umetanje štifta za krunicu, te sama izrada krunice?

Inače sam postupak u slikama pogledajte na link:

http://dr.zeljkobarisic.org/video.fajlovi.htm

Pozdrav.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:00   #44
dosad me implantat + ruke kostalo 5600 kn (750 eura). pojma nemam koliko ce me kostati ovo dalje, jednostavno ga nisam ni pitala... saznaz cu kad krenemo dalje.

jucer sam bila kod njega, i izvadio mi je konce. rekao je da bas nema smisla da stoje nutra kad je sve zacijelilo, tako da sad vise u ustima NEMAM ruzne spage!!!

pitala sam ga kad da ponovo dodjem, i on je rekao da negdje za 2 mjeseca, sto bi bilo pocetkom 6.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:11   #45
zubni implatanti

Hvala na odgovoru.
Znači šavovi se ipak vade. Čestitam ti na takvoj odluci.

Ja zasada moram čuti mišljenje dr. stomatologa, da li će se moći na moj ugrađeni imlatant (hipotetsko pitanje) moći ugraditi krunica. Bez toga ne mogu ići na zahvat. Kad obavim predradnje, javim rezultate. U svakom slučaju javi nam daljnji tijek događanja,
uz tebe smo

Pozdrav!
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:29   #46
zubni implatanti

Još jedno pitanje?

Kod mene kirurg se ne upleće u rad pretetičara, niti je izrazio sugestiju na nemogućnost izrade krunice, niti je komentirao most.

Stoga pitanje da li će ti (tvoj kirurg) sve on to obaviti ili ideš kod dr. liječnika koji će uzeti otisak, pa na osnovu toga izraditi krunicu.

Da li imaš sve u jednom?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:30   #47
ne, nemam sve u jednom, ali u ordinaciji s mojim zubarom (kirurgom) radi i prosteticar, u kojeg ovaj ima veliko povjerenje, pa mi je predlozio da to napravim kod njega. a posto nemam bas neke druge preferencije za prosteticara, nemam ni potrebu ici kod nekog drugog
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:39   #48
zubni implatanti

Nadam se da ti nije bed, da mi daš na pm adresu, ime doktora i telefon te ordinacije, jer u svakom slučaju moram čuti drugo mišljenje.

Hvala.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 09:10   #49
Quote:
kemik kaže:
pitala sam ga kad da ponovo dodjem, i on je rekao da negdje za 2 mjeseca, sto bi bilo pocetkom 6.
Odgovorna i streber kakav jesam, ovo sto je trebalo biti pocetkom sestog, dogodilo se jucer ...

uglavnom, nije nikakav bad sto je to tako dugo stajalo, sve ide dalje po rasporedu.

Otvorio je implantat (koji ludi osjecaj kad imas mali srafciger u ustima ), i stavio "gingivaformer", neku stvar koja ce mi "formirati gingivu" (mislim, gdje je bila ta gingiva ovih posljednjih 25 godina ).

ponovo moram ici k njemu sljedeci tjedan, da uzme otisak za zubic (on i/ili taj drugi frajer, nisam bas skuzila ejr sam bila preumorna)!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 08:55   #50
No dobro, vi ste sigurno vec zaboravili na moju dugotrajnu i dosadnu pricu o zubu, ali sam obecala da cu pisat sve do kraja, pa da to i odrzim: gotovo je (mislim, skoro!)
Otisak je uzet, poslan u zubotehnicki labos, napravljen prvo "tester", pa se sedmica u ta dva tjedna jos malo pomaknula, pa je trebalo probavati, pripasavati, malo brusiti gornju sesticu (jerbo se i ona pomaknula prema dolje, kad je vec imala mjesta), i jucer navecer mi je konacno usarafljena moja dugo cekana i skupo placena donja desna sestica!!!! Sad mora tak stajat neko vrijeme, dok se ja malo naviknem, nakon cega ce mi jos malo popuniti tu ludu polegnutu sedmicu!!!

sretna sam ko malo dijete sto je to konacno gotovo (mislim, nije nista boljelo ni nista, ali se tolko oteglo mojom krivicom da mi je fakat dopizdilo!)

uglavnom, kad sam dosla od zubara jucer svom sam snagom jela jabuku na desnu stranu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 12:44   #51
nismo zaboravili.....

cestitke i samo ti papaj....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 13:52   #52
Mom starom su nakon zračenja stradali zubi. Prvo caklina, a onda i ostalo. Sad ih je krenuo sređivat (prije nije smio jer nije prošlo dovoljno vremena od zračenja i kemoterapije) i zubar mu je isto tako rekao da postoji mogućnost implatanta - 1000€ po implatantu. No dobra stvar je ta da može staviti 4-5 komada u čeljust i na njih vezati most tak da nemaš klasični gebis. Loša stvar - 10000€ za zube!!!
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 10:57   #53
Quote:
kemik kaže:
dosad me implantat + ruke kostalo 5600 kn (750 eura). pojma nemam koliko ce me kostati ovo dalje, jednostavno ga nisam ni pitala... saznaz cu kad krenemo dalje.
Sad kad je sve sretno zavrsilo, moze li i ostatak troskova?
Hvala, !
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 11:03   #54
moze...

dakle, na inicijalnih 750 eura doslo je jos 520 kn + 210 eura za krunicu.

dakle, negdje smo oko 1000 eura, sto je otprilike u rangu onoga o cemu prica aragorn, i znatno jeftinije nego vani (u USA to veselje dodje izmedju 2 i 3 tisuce dolara!)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 12:47   #55
Zubar -implant

Zanima me da li netko zna kolika je otprilike cijena implanta ( usadjivanje zuba) u Hrvatskoj.
U Madjarskoj je npr cijena oko 5500kn po zubu a ovdje kod mene oko 30 000 kn po zubu..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 11:02   #56
5000 - 7000 kn ... upravo ovih dana debelo razmišljam da sredim jedan zub tj. mjesto gdje je bio do nedavno ... mrzim most
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 11:11   #57
imao je nedavno netko nekakav topik o implantatima...

cekaj, mislim da ga imam mozda ti ovo pomogne

mislim da je unutra napisano od procedure do cijene...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 23:26   #58
Ajme kemik obradovala si me do neba!!
Kako tvoja sestica sada?
nisam skuzila iz tvog topika koliko se zapravo puta i u koliko dugim vremenskim razmacima treba otic zubaru koji ti to radi.. tj zanima me koliko bih puta trebala odletit u Hrvatsku za to cudo napravit..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 09:36   #59
Moja sestica je sad super, hvala na pitanju.

stoji na svom mjestu, naucila sam se skroz jest na tu stranu, sve pet. skroz sam zadovoljna sto sam se na taj poduhvat odlucila

Kolko puta u kolkom vremenskom razdoblju: mislim da bi trebala 2 puta po tjedan-dva bit u Zagrebu (prvo kad ti stavljaju taj saraf, onda ti treba neko vrijeme da se oporavis; drugi put kad se radi sama krunica). Izmedju toga prodje 3-5 mjeseci (mislim da je tebi najsigurnije da bude ovo dulje vrijeme, da budes ziher da se "primilo")
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 11:35   #60
Bas ti hvala za ovo kemik.
Mene zaniam kako se zna da se "primilo" tj. sto se dogadja ako se ne primi?
I kako se zna da se zasigurno primilo?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.