Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 11:53   #41
Quote:
mallema25 kaže: Pogledaj post
moja D je imala urinoinfekciju sa 8 mjeseci i e.coli, bili 5 dana u bolnici, otkriven je refluks II stupnja i od tada je na profilaksi...hvala Bogu e.coli se više nije vraćala...svaki mjesec radimo urinokulturu...meni su rekli da se urin ne može tako dugo čuvati, znači da je ulovljen na večer a da se predaje u jutro, vrć max 2-3 sata
Najbolje je da je svježi, ali mi je prijateljica čija mala ima refluks rekla da kad je bila na moru i morala je nositi urin u drugi grad da su joj rekli da može skupiti ranije i onda staviti odmah u fržider i da bakterije ostaju stabile kakve i jesu. Ne stišće se ona dok piški, nego po noći kad ju uhvati temperatura tako se vrpolji s nogicama. Vidjet ćemo popodne što je, nadam se da ipak nije ništa strašno.Hvala vam na odgovorima cure.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 17:38   #42
Bili po nalaze, uurin je čist. CRP nam je 19, ali ne znaju od čega, pa ćemo pričekati još par dana da vidimo što će biti.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:29   #43
I mi smo imali refluks. I ja mislim da se urin ne moze tako dugo drzat. Znam da su mi rekli kad smo radili uk da moramo donit u roku 2 sata, ne dulje od toga
MartinaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 23:00   #44
Quote:
MartinaK kaže: Pogledaj post
I mi smo imali refluks. I ja mislim da se urin ne moze tako dugo drzat. Znam da su mi rekli kad smo radili uk da moramo donit u roku 2 sata, ne dulje od toga
Nama su radili običan nalaz urina, a ne UK. Možda je do toga?

EDit: Sad vidim da sam u prvom postu napisala urinokultura. Krivo sam napisala, obične pretrage urina su nam radili.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 23:08   #45
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Nama su radili običan nalaz urina, a ne UK. Možda je do toga?

EDit: Sad vidim da sam u prvom postu napisala urinokultura. Krivo sam napisala, obične pretrage urina su nam radili.

uf ma morate napraviti UK!!!!!!!


koji im je vrag????

još pogotovo što je urin toliko dugo stajao...neznam, ja bi ga ponovila i tražila detaljno sve pretrage i krvi i urina...nije se s tim zezat...
jel ima malena temp. cijelo vrijeme??i koliko dana već??jel plače dok piški???bole li ju leđa???
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 00:50   #46
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
uf ma morate napraviti UK!!!!!!!


koji im je vrag????

još pogotovo što je urin toliko dugo stajao...neznam, ja bi ga ponovila i tražila detaljno sve pretrage i krvi i urina...nije se s tim zezat...
jel ima malena temp. cijelo vrijeme??i koliko dana već??jel plače dok piški???bole li ju leđa???

mislim da je ok što su prvo napravili samo urin jer se urinokultura čeka par dana, da je upala mjehura ili da u urinu ima bakterija to bi se pokazalo u običnom urinu i onda bi i sami vjerojatno tražili da se napravi urinokultura
mallema25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 09:31   #47
Nama su prvo napravili urin I onda je zavrsia u bolnici.
Uk ti je gotov sutradan ukoliko je uredu, a ako ima bakterija onda je gotov za 2 dana
MartinaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:06   #48
Nema temperaturu već dva dana i smiruje joj se prehlada, noćas je pajkila skoro kao i inače, tako da mislim da je sve ok. Vjerojatno je ipak bio spoj prvih zubića koji su izašli, jače prehlade i pada imuniteta. Jutros već i puno bolje jede. Nadam se da će sve biti ok. Vesela je, ne boli je ništa.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 09:09   #49
malo da dignem temu,

curka sinoc ode na wc i kaze da ju boli pipica namazala plimycolom reda radi u nedostatku pametnije ideje. jutros 3 puta trci na wc uspije popiskit ravno 3 kapi i nece vise jer ju boli. sad cekamo da se pedijatrijska otvori pa trcimo tamo. jel ima opce smisla ici u ambulantu ili da picimo ravno na hitnu? kaj mozemo ocekivat tamo (nece valjda kateter dobit)
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 09:17   #50
Quote:
bemmu kaže: Pogledaj post
malo da dignem temu,

curka sinoc ode na wc i kaze da ju boli pipica namazala plimycolom reda radi u nedostatku pametnije ideje. jutros 3 puta trci na wc uspije popiskit ravno 3 kapi i nece vise jer ju boli. sad cekamo da se pedijatrijska otvori pa trcimo tamo. jel ima opce smisla ici u ambulantu ili da picimo ravno na hitnu? kaj mozemo ocekivat tamo (nece valjda kateter dobit)
u bolnici ili domu zdravlja možete očekivati vađenje krvi i davanje urina tako da najbolje odite kad joj se piški da se može popiškiti tamo u posudicu i eventualno davanje urinokulture,isto piškenje u posudicu za točno ime i prezime beštije(urinokultura se čeka par dana nalaz) a ovo drugo(krv i obični urin) budu odmah gotovi)

najvjerovatnije ćete dobiti antibiotik
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 09:27   #51
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
u bolnici ili domu zdravlja možete očekivati vađenje krvi i davanje urina tako da najbolje odite kad joj se piški da se može popiškiti tamo u posudicu i eventualno davanje urinokulture,isto piškenje u posudicu za točno ime i prezime beštije(urinokultura se čeka par dana nalaz) a ovo drugo(krv i obični urin) budu odmah gotovi)

najvjerovatnije ćete dobiti antibiotik
u domu zdravlja sumnjam da radi labos nedjeljom

davanja urina se i bojim jer njoj se ocito piski, ali ne moze od boli. u te tri posjete wcu u kahlici kolicina urina ko da je netko pljunuo
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 10:57   #52
Ja bi otišla u bolnicu. Tamo uzmu urin i krv i ako treba daju antibiotik. Za par dana je gotova urinokultura pa vidiš je li antibiotik dobar. Neće dobiti kateter ima vjerojatno urinoinfekt.
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 11:05   #53
Quote:
bemmu kaže: Pogledaj post
u domu zdravlja sumnjam da radi labos nedjeljom

davanja urina se i bojim jer njoj se ocito piski, ali ne moze od boli. u te tri posjete wcu u kahlici kolicina urina ko da je netko pljunuo
trebao bi raditi u ovima kaj dežuraju

ali boje onda otići na hitnu i bok,tamo si ziher da rade i sve tamo obaviš

ako nemože piškiti i ako zadržava mokraću od straha da ju opet ne zaboli postoji šansa da joj stave kateter

nije bitno koliko popiški,bitno je da se popiški svako toliko,ako to neće raditi može dobiti kateter


btw nemora značiti da se njoj baš piški,kod tih infekcija ti imaš osjećaš stalno da ti se piški a nemaš kaj popiškiti ili imaš osjećaj da se nisi pomokrio do kraja i da opet nakon par minuta trebaš a ništa ne izađe,samo bol,takve su te infekcije,tako je meni bilo,osjećaj da moram a nemam kaj,lakše mi je bilo kad sam mokrila pod tušem,neznam zašto,bilo mi je lakše kad sam stavila da mi tuš ide po jelte i da piškim
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 16:15   #54
bili na kraju u domu zdravlja posto nam je pod nosom. dokica rekla posto nema temperaturu i ok se osjeca samo natankavati sok od brusnice u nju da ju sto cesce tjera na wc, dobili uputnicu za labos ( nije radio ) pa da sutra ujutro to odnesemo.
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:24   #55
Quote:
bemmu kaže: Pogledaj post
bili na kraju u domu zdravlja posto nam je pod nosom. dokica rekla posto nema temperaturu i ok se osjeca samo natankavati sok od brusnice u nju da ju sto cesce tjera na wc, dobili uputnicu za labos ( nije radio ) pa da sutra ujutro to odnesemo.
po meni glupa pedica

s njom bi se složila u natankavanju soka od brusnice jedino ako dijete nebi boljelo i nebi kurilo(kao što tvoja ne kuri al ju boli)

recimo dobijete nalaz pozitivan na neku beštiju u mokraći,dijete ne kuri i ne boli ga,znači bakterija je prisutna ali nije izazvala simptome tj. infekciju

čim dijete boli,makar ne kurilo infekcija je aktualna i treba antibiotik jer brusnica neće izlječiti bakterije koje su se aktivirale,možda može pomoći u smislu da olakša ali neće ih rješiti,možda će se na neko vrijeme smiriti ali pošto nisu ubijene opet će se aktivirati

znači čim je prisutan neki simptom koncentracija bakterija je dovoljno velika jer je izazvala upalu a upala izbacuje simptom boli i druge

bila je nedavno slična tema,javilo se nas dosta mama koje su komentirale kako nikad nismo kurile kad smo imale bakteriju ali smo osjećali bol pri mokrenju

znači bakterija tj upala izazvana bakterijom se mora liječiti antibioticima,brusnica ju neće izlječiti,može samo zataškati simptome na neko vrijeme

brusnica i ini preparati za takve infekcije su pogodni uz antibiotik kad je upala u pitanju ili sami ako je potvrđena bakterija ali nema znakova upale(bol,temp,...)
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2021., 23:35   #56
Malo dižem temu. Zna li netko koliko je doziranje sirupa antibiotika cefaleksina za dijete od 5 godina i 20 kg, moguća blaga infekcija. Doktorica ne znam što je napisala jer nemam nalaz, a apotekarica mi je rekla svakih 12 sati 10 ml. Ne znam je li to previše, vidim da je to za odrasle.
rozica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2021., 14:40   #57
To je ok. Moja je prosle godine, tada je imala 30 kg, pila 15ml 2x dnevno.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.