Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2008., 09:53   #21
madonna, odlična pitanja, premda su mi malo mrska općenita pitanja (ježi ga, tipični sam Bik pa volim konkretno)))
općenito:
ako netko ima "loše" aspekte, to ne znači da postignuća nisu moguća, nego, naravno, ovisno o pojedinom horoskopu, za ta se postignuća treba pomučiti,
znači postignuća su moguća uz dodatni napor (uglavnom)
glede ispita:
imala sam tako jedan ispit i dnevni tranziti su bili dosta loši, međutim obratila sam pažnju na to o kojim se tranzitima radi,
sad se ne sjećam, no radilo se o tome da sam bila vrlo nestrpljiva, htjela sam na pola ispita izaći van i otfikarit sve,
no sjetila sam se tranzita, zbrojila se i tako osviještena nastavila s ispitom i prošla.
glede "dobrog" i "lošeg"... nismo li od svojih tzv. neprijatelja najviše "naučili" ? )) hvala im na tome
btw. često pjevam onu pjesmu od gibonni-a "ovo mi je škola")))))))
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 15:03   #22
Quote:
suzette kaže: Pogledaj post
Slažem se s tvojim tekstovima, Ewa, samo maleni ispravčić, mislim da se radi o Neptunu naASC,
Njemu jest Neptun na Asc-u,
ali ja sam mislila na trenutni tranzit Plutona preko njegovog Asc-a
(a time i preko Neptuna)
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 20:23   #23
Quote:
Ewa11 kaže: Pogledaj post
Njemu jest Neptun na Asc-u,
ali ja sam mislila na trenutni tranzit Plutona preko njegovog Asc-a
(a time i preko Neptuna)
sorry,
ali što se tiče plutona, još mu nije na asc, (plus minus jedan stupanj orbis)
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 20:49   #24
Quote:
suzette kaže: Pogledaj post
sorry,
ali što se tiče plutona, još mu nije na asc, (plus minus jedan stupanj orbis)
Ma bio mu je dosta blizu sad prije nego je postalo retro,
mislim čak da je počeo raditi već i laganu konjunkciju na njegov Asc.
Ali otom-potom.
Nije bitno, nije to ni tema topica
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 21:03   #25
Quote:
Ewa11 kaže: Pogledaj post
Ma bio mu je dosta blizu sad prije nego je postalo retro,
mislim čak da je počeo raditi već i laganu konjunkciju na njegov Asc.
Ali otom-potom.
Nije bitno, nije to ni tema topica
Pluton je ove godine došao na maksimalno 1 i nešto stupnja Jarca.

Njegov asc je na nekakvih 5 Jarca
ako uzmemo plus minus jedan stupanj, treba čekati
do 2010. godine da bi bio pluton konj asc

ili po stephen arroyo od egzaktnog aspekta plus minus mjesec dana
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 20:43   #26
Astrolog može jako puno učiniti za čovjeka.
evo npr.vidim da se ovdje razgovara o Suspiriumu (pitam se zašto ,čak se analizira i njegova natalna ),pa da kažem i ja riječ dvije o našem zgodnom mladiću.

prije nešto više od mjesec dana sam prolazila kroz najgore razdoblje u životu,pravi pakao(tranzitni pluton mi radi kvadrat sa natalnim merkurom,marsom i venerom,saturn tranzitira sunce).
upravo zahvaljujući Suspiriumu i njegovim prognozama(koje su se obistinile) sam uspjela to prebroditi i nastaviti dalje.
bio je uz mene i nesebično mi pomagao.
da mi nije bilo njega i njegovih prognoza i savjeta,ne znam kako bih to uspjela prebroditi.

da je barem više astrologa poput njega.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 06:19   #27
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
Astrolog može jako puno učiniti za čovjeka.
evo npr.vidim da se ovdje razgovara o Suspiriumu (pitam se zašto ,čak se analizira i njegova natalna ),pa da kažem i ja riječ dvije o našem zgodnom mladiću.

prije nešto više od mjesec dana sam prolazila kroz najgore razdoblje u životu,pravi pakao(tranzitni pluton mi radi kvadrat sa natalnim merkurom,marsom i venerom,saturn tranzitira sunce).
upravo zahvaljujući Suspiriumu i njegovim prognozama(koje su se obistinile) sam uspjela to prebroditi i nastaviti dalje.
bio je uz mene i nesebično mi pomagao.
da mi nije bilo njega i njegovih prognoza i savjeta,ne znam kako bih to uspjela prebroditi.

da je barem više astrologa poput njega.
to bi ti čak i PA rekao
moja kći s pola sata astrološkog obrazovanja
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 09:25   #28
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
No, nisi li se malo previše zanio Malo astronomije ne čini i astrologiju priznatom kao znanost.
Ustvari, možda bi se ipak trebao više informirati i učiti prije nego izjaviš ovakve stvari, bez obzira što je ovo samo forum



Hmmm ima ovdje svega napisanog, ali npr. : za kvalitetno osnovno znanje astrologije godina ili dvije nije dovoljno. Drugo, izjava puno čitajte astrologiju ne znači baš ništa. Danas na tržištu ima masa knjiga iz astrologije koje su blago rečeno loše i koje jednog početnika mogu samo dodatno zbuniti. A da bi se to znalo ocijeniti trebaju godine najprije učenja pa tek onda puno rada s klijentima.
Ne, nisam se uopće zanio, problem je što je puno ljudi danas ograničeno u svojim spoznajama(nažalost još uvijek živimo u takvom dobu), pa ću morati objasniti. Ja ne tvrdim da je astrologija znanost po tome da je priznata, jer nije. I neće biti još dugo vremena, barem ne kod nas(mi smo totalno ograničeni!),nadam se da će je u svijetu priznati barem u ovom stoljeću. Da prijeđem na stvar. Svaka definicija znanosti je takva, da se sve što se tvrdi mora dokazati! Pa kud ćete onda veću znanost od astrologije! Tko se sa time može mjeriti:fizika?matematika?medicina?biologija?možda astronomija? Sve su te znanosti nastale iz astrologije(osim astronomije, nekad je bila u paru sa astrologijom) Astrologija pokriva sve što postoji na zemlji,i živo i neživo, u njoj je sadržana matematika(računske operacije) fizika(npr.formule arapskih točaka), biologija(ona naročito,a najviše kroz anatomiju ljudskog tijela),medicina(a šta da kažem nego da je doktor iliti liječnik bez znanja astrologije, kvazi-doktor ili pogađač), uglavnom osoba koja nema pojma o bolesti ili uzroku dok mu pacijent ne kaže, a astrolog to jasno detektira! Astrologija nije priznata samo zato jer nije dokaziva na "obične" načine, ne može se izračunati i izmjeriti u Saturnovskom smislu. Pa zato i je astrologija-Uran! Jer svi znamo da Jupiter u horoskopu i tranzitu širi i daje prilike, Saturn ograničava,stabilizira ali i deprimira, Uran otvara novim područjima iskustva, preskače barijere, ali i šokira, Neptun rafinira, opušta ali nas i čini pasivnijim, Pluton transformira, ali i ide u krajnost. Svi koji se bavimo astrologijom znamo da je to tako, a ne može se dokazati na obične načine,jer još nije izumljen(biti će)uređaj za zrake i energije planeta koje dosižu do zemlje i djeluju na ljudski,biljni i životinjski svijet! Zato je astrologija božanska nauka, a sve božansko je teže dokazivo u materijalnom svijetu! Ali astrologija se može dokazati prema trenutku djelovanja tranzita, pa će to biti i jedini način kako skepticima zatvoriti usta, da ne blate nešto što ne poznaju, i što je iznad svih njihovih shvaćanja i očekivanja, dok žive ovdje, na planeti Zemlji!
zvjezdoznanac is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 09:39   #29
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
No, nisi li se malo previše zanio Malo astronomije ne čini i astrologiju priznatom kao znanost.
Ustvari, možda bi se ipak trebao više informirati i učiti prije nego izjaviš ovakve stvari, bez obzira što je ovo samo forum



Hmmm ima ovdje svega napisanog, ali npr. : za kvalitetno osnovno znanje astrologije godina ili dvije nije dovoljno. Drugo, izjava puno čitajte astrologiju ne znači baš ništa. Danas na tržištu ima masa knjiga iz astrologije koje su blago rečeno loše i koje jednog početnika mogu samo dodatno zbuniti. A da bi se to znalo ocijeniti trebaju godine najprije učenja pa tek onda puno rada s klijentima.
Ja nisam napisao da je za osnovno kvalitetno znanje astrologije dovoljna godina-dvije, nego samo za ono najosnovnije,da osoba ima pojma o osnovama astrologije(znaci,kuće i aspekti), to se sasvim fino može naučiti(pa i napamet ako je nekome lakše) u godinu(najviše dvije). Za prognostiku će ipak trebati malo više vremena(min.3-5 godina), a prognostika i nije osnovno znanje(tu treba i znanja i iskustva, a bogami i talenta!). A svatko tko bi znao najosnovnije stvari, ne bi sa skepsom pristupao ovom forumu, jer nažalost ovdje ima puno ljudi koji ne znaju astrologiju a blate je samo zato jer je ne razumiju(a svi znaju nešto o svom znaku,što je 10-15 posto cijelog horoskopa!) Pa takvima ja preporučujem da puno čitaju(ako ih nema tko naučiti), a ako ne znaju sa kojim knjigama da počnu, preporučam da odu na temu na ovom forumu o knjigama, gdje su ostali lljudi koji se bave astrologijom predložili šta je najbolje za početnike! Pa nek se onda kao i ostali koji nešto znaju uključe u forum i raspravljaju sa argumentima, jer nažalost, meni, a vjerujem i ostalim ljudima koji se bave astrologijom, je puno toga ovdje "smiješno", a nekad mi se čini po komentarima pojedinaca da smo još u srednjem vijeku(ne daj Bože,onda su astrologe spaljivali).
zvjezdoznanac is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 15:29   #30
zvjezdoznanac
kažes da je astrologija bozanska nauka
mogu razumijeti da je Bog zeli da se s njome sluzim kao alatom za spoznavanje sebe,a ne alatom predviđanja,ne bi li time isla protiv Boga i njegovog nauka(nemoj mi sad govriti o crkvi nego o Bogu)
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 16:06   #31
Quote:
suzette kaže: Pogledaj post
to bi ti čak i PA rekao
moja kći s pola sata astrološkog obrazovanja
PA bježe od prognoza.
ne vjerujem da se kći razumije u prognoze
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 06:22   #32
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
PA bježe od prognoza.
ne vjerujem da se kći razumije u prognoze
zašto bi ispucavali poput nekih pa ispali smiješni?

ne moraš vjerovati,ali kći ima sunce trigon pluton, merkur trigon pluton
itd.
pa može bacati i grah da bi dala prognozu
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 07:43   #33
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
zvjezdoznanac
kažes da je astrologija bozanska nauka
mogu razumijeti da je Bog zeli da se s njome sluzim kao alatom za spoznavanje sebe,a ne alatom predviđanja,ne bi li time isla protiv Boga i njegovog nauka(nemoj mi sad govriti o crkvi nego o Bogu)
Ok. Neću ti govoriti o crkvi nego o Bogu. Jer imamo "više" crkvi i religija, a samo je jedan Bog(po mom mišljenju). Ali da ja tebe pitam: Zašto bi Bog želio da se astrologijom služimo za spoznavanje sebe, a ne bi želio da predviđamo sebi i drugima budućnost i tako olakšavamo život dok smo na Zemlji(u tjelesnom obličju)? Zar se trebamo bojati Boga? Da nas bude strah? Moja filozofija života nije takva(a dozvoljavam da svatko stvori svoju). Ja ne idem u crkvu niti se molim Bogu na javnim mjestima. Ali nemam ništa protiv onih koji idu, njihova stvar. Ali pustimo mene. Ja smatram da se Bog(ili sila prirode) nalazi svuda oko nas(sasvim sigurno da ne zamišljam Boga kao bradatog, namrgođenog starca). I da nas on(Bog) voli. Jer ako smo i njegova djeca na Zemlji onda je normalno da nas voli, bez obzira šta mi radili i kako se ponašali. A ako budemo "loši" stići će nas kazna u nekom vidu, kao što i inače "vučemo" karmu iz prošlih života(što se sasvim jasno detektira kroz natalnu kartu). A astrolozi bi trebali biti duhovni ljudi(inače nisu astrolozi), pa ako već imaju pristup božanskim znanjima, pretpostavlja se da će to pravilno koristiti u radu sa ljudima, bilo to u vidu samospoznaje, predviđanja budućnosti ili ma koje radnje vidljive iz horoskopa! A u eri Vodenjaka (koja je počela), svatko će tražiti Boga u sebi(po onoj poznatoj; ne učini drugom ono što ne bi želio da on učini tebi), i onda to "božje" širiti prema svojoj okolini! Jer nije Bog iza oblaka(moje mišljenje, ne morate se složiti), nego svuda oko nas, i raduje se kad njegova djeca na Zemlji(ljudi), uživaju u životu, i što manje pate i tuguju, a što više slave život! Zato se ljutim na one koji napadaju astrologiju(a nemaju pojma o njoj), a to je najveća humanistička znanost koja može postojati u našim zemaljskim oblicima!
zvjezdoznanac is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 11:59   #34
pa spoznavanjem svog karaktera određujes svoju buducnost.
a sta ce ti znanje da ce ti neko umrijeti tad i tad npr,ili ti neko kaže da ce umrijeti pa zivis u strahu,polusdis,i jos na kraju niko ni ne umre.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 12:03   #35
niti jedan astrolog ti neće predvidjeti smrt, tj. ako ju vidi, neće ti reći
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 12:11   #36
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
pa spoznavanjem svog karaktera određujes svoju buducnost.
a sta ce ti znanje da ce ti neko umrijeti tad i tad npr,ili ti neko kaže da ce umrijeti pa zivis u strahu,polusdis,i jos na kraju niko ni ne umre.
Karakter je bitan za određivanje budućnosti,slažem se. On je temelj svih prognoza. Ali u horoskopu svakog pojedinca postoji 10-15% stvari i događaja na koje ne možemo utjecati slobodnom voljom(na ostale možemo), pa tome služi prognoziranje,kao i za ljude koji žele što više izvući iz dobrih tranzita, a najviše su mi zahvalni ljudi koje upozorim na loše tranzite i koliko traju. Prognoze se tiču samo osobe čiji horoskop gledam, ne gledam ja da li će njemu netko umrijeti ili će mu crknuti krava To su gluposti
zvjezdoznanac is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 13:10   #37
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
A astrolozi bi trebali biti duhovni ljudi(inače nisu astrolozi), pa ako već imaju pristup božanskim znanjima, pretpostavlja se da će to pravilno koristiti u radu sa ljudima, bilo to u vidu samospoznaje, predviđanja budućnosti ili ma koje radnje vidljive iz horoskopa! A u eri Vodenjaka (koja je počela), svatko će tražiti Boga u sebi(po onoj poznatoj; ne učini drugom ono što ne bi želio da on učini tebi), i onda to "božje" širiti prema svojoj okolini!
Bravo zvjezdoznanac. Slazem se (u velikoj mjeri).
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 13:53   #38
pa lose i dobro zna i sama,osjećam se dobro ili loše
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 14:20   #39
ali nekad ljudi ne znaju ZAŠTO se osjećaju dobro ili loše; ili ne žele znati
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 14:26   #40
o znam ja dobro i predobro,za druge ne bi znala
uostalom ako je 10-15% određeno,nepromjenjivo,cemu bilo sta drugo predviđat?nema smisla,ostalo se može sve promjenitzi,može se polovicno,a može ni malo.zeznuto je to,jer se ne može znati puno.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.