Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 17:54   #1261
Imam doma kaolin, bijelu glinu. Dobila sam ju a kupljena je u aromaterri, ali ja ne znam na koji način ju mogu koristiti i za što se ona uopće koristi. Ako može neki savjet ili receptić bila bi zahvalna.
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 19:45   #1262
Napravi masku za lice.
Ja radim masku od zelene gline ovako (vrijedi i za kaolin):
Malo hidrolata (obično neroli, bušin ili čajevac jer meni odgovaraju), dvije kapi glicerola, malo baznog ulja (kombiniram npr. avokado, badem ili makadamiju)
kap nekog eteričnog (čajevac npr. kad mi izbaci prišt) i malo gline zamješam (sve to radim otprilike, odoka) u porculanskoj posudi plastičnom žlicom.
Zelenu glinu se ne smije miješati metalnom, ne znam da li to vrijedi za kaolin
Staviš na lice 15-ak minuta i ispereš.
Bijela glina se preporučuje za jako osjetljivu kožu, sklonu reakcijama.
Iako je moja dosta osjetljiva (bila) na zelenu glinu nisam imala loše reakcije, naprotiv.
To mi je još jedno otkriće prirodne kozmetike.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 20:20   #1263
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
probat ću onda tako...nekako mi financijski izgleda najprihvatljiviji taj recept za neku mješavinu protiv bora...koristim hauschku i laveru i njihove maske, kreme, sve, i primam komplimente za izgled kože, ali meni samoj se čini da sam se naborala od kad sam na prirodnoj...voljela bih da mi ti napraviš neku kremu, ali ja sam u rijeci, ako je to moguće, molim te javi mi se na pm
Nije problem kreme šaljem pa i u Rijeku . Javim ti se na pm
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:51   #1264
može, super, čekam
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 00:31   #1265
Pozdrav svima!
ja sam mali pačić i ako budem pitala gluposti,molim da mi uvažite!! Jedno pitanje (za početak),što je s mirisnim uljima (koja se mogu kupiti u "DM"-u), na koji način njih koristiti??
pjegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 08:36   #1266
Lilivanili hvala na objašnjenju, definitivno ću isprobati tako napraviti masku.
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 14:43   #1267
proširene vene, natečene noge...

nisam našla temu o ovome pa bih vas pitala ukoliko netko ima iskustva što bi preporučili za ovaj problem...?
nakon dvije trudnoće imam nešto proširenih vena iza koljena no nebi mi bile toliki problem da mi noge uz sve to još i ne natiču kaooo...grozno! još je ok sada kada je zima ali kada je toplije noge mi doslovno nabubre da mi se remenčići od sandalica urežu u kožu a prsti su rašireni svaki pod kutem od valjda 20 stupnjeva

šalu na stranu, to mi je zbilja ružno za vidit. mislim da i inače imam malo propusnije vene jer mi znaju nateknut i ruke s vidljivim žilama...ma joj grozno, tek kada dignem sve 4 u zrak počinje splasnut, no pod utjecajem sile teže...


ma, help?
tinnaON is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 08:45   #1268
Quote:
m@non kaže: Pogledaj post
Koje se eterično ulje može koristiti protiv prhuti? Mješala bih ga s ricinusom, makadamijom, kokosom ili tak nečim, za pakung jednom tjedno.
Meni je pomogao čajevac. Stavljala sam u prvi šampon 2 kapi. I onda sam još jednom našamponirala kosu sa šamponom bez ulja. Rješila sam se svega za mjesec dana.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više nego sebe 13.05.2009-27.01.2011
Bella007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 09:49   #1269
Bella ,hvala na odgovoru.
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 22:48   #1270
kada bi barem ja mogla to reći za svoje pitanje!!!
pjegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 23:15   #1271
Mirisna ulja iz DM-a su samo to- mirisna. Nikako ih koristiti u kozmetici. Nit su kvalitetna, nit prirodna, mislim da je o tome već bilo govora.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:56   #1272
jel moguce napravit normalan balzam za usne bez pčelinjeg voska? (druge voskove tipa carnauba i sl nema (nisam nasel) kod nas))
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 00:57   #1273
Hvala puno,puno na odgovoru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pjegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:37   #1274
Quote:
pjegi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
ja sam mali pačić i ako budem pitala gluposti,molim da mi uvažite!! Jedno pitanje (za početak),što je s mirisnim uljima (koja se mogu kupiti u "DM"-u), na koji način njih koristiti??
Draga Pjegi, da izbjegneš nepotrebne smradove u kući, ja ti preporučujem od tih mirisnih ulj iz DM-a zelenu jabuku i možda još mandarinu. Ostala baš i ne mirišu bajno, iako zna biti primamljiv naziv ili biljka od koje se dobiju. Možeš oba ova ulja malo pomiješati s cimetovim uljem pa imaš malo blagdanskog ugođaja. Stavi ih u lampicu za mirisna ulja s vodom ili malo premaži rub radijatora, fino ispuni sobu. Ni slučajno ih nemoj koristiti ni blizu kože ili u kozmetici.
Arges is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 01:02   #1275
Quote:
tinnaON kaže: Pogledaj post
nisam našla temu o ovome pa bih vas pitala ukoliko netko ima iskustva što bi preporučili za ovaj problem...?
nakon dvije trudnoće imam nešto proširenih vena iza koljena no nebi mi bile toliki problem da mi noge uz sve to još i ne natiču kaooo...grozno! još je ok sada kada je zima ali kada je toplije noge mi doslovno nabubre da mi se remenčići od sandalica urežu u kožu a prsti su rašireni svaki pod kutem od valjda 20 stupnjeva

šalu na stranu, to mi je zbilja ružno za vidit. mislim da i inače imam malo propusnije vene jer mi znaju nateknut i ruke s vidljivim žilama...ma joj grozno, tek kada dignem sve 4 u zrak počinje splasnut, no pod utjecajem sile teže...


ma, help?
Recimo ovo: http://www.aromaterra.hr/aromaterapi...irene_vene.htm
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:41   #1276
trebala bih jedan savjet..... naime, već se jako dugo vremena mučim s atopijskim dermatitisom. on se uglavnom smiri kada mažem razno razne kortikosteroide koje mi prepiše dermatologica, ali između toga stalno imam pogoršanja... i tako stalno u krug. za njegu kože tijela i lica sam isprobala gotovo sve iz ljekarne: od A-derme, eucerina, avena, uriaga... i ništa mi to ne pomaže u stabiliziranju kože... to se opet svede na to da za 2-3 tjedna moram mazati kortikosteroide. čitala sam dosta o ulju crnog kima pa sam mislila probati s tim, samo ne znam da li da ga još u kombinaciji s nekim drugim uljem mažem na kožu ( noćurak, ulje pšeničnih klica)?? i ne znam da li da si drugačije omjere napravim za lice a drugačije za tijelo??
bilo kakav savjet je dobrodošao hvala!
mrnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:48   #1277
Rado bih napravila melem od lanolina, bademova ulja, pčelinjeg voska, ricinusa i eteričnog ulja slatke naranče. Može li mi netko preporučiti omjere?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 18:32   #1278
Quote:
mrnja kaže: Pogledaj post
trebala bih jedan savjet..... naime, već se jako dugo vremena mučim s atopijskim dermatitisom. on se uglavnom smiri kada mažem razno razne kortikosteroide koje mi prepiše dermatologica, ali između toga stalno imam pogoršanja... i tako stalno u krug. za njegu kože tijela i lica sam isprobala gotovo sve iz ljekarne: od A-derme, eucerina, avena, uriaga... i ništa mi to ne pomaže u stabiliziranju kože... to se opet svede na to da za 2-3 tjedna moram mazati kortikosteroide. čitala sam dosta o ulju crnog kima pa sam mislila probati s tim, samo ne znam da li da ga još u kombinaciji s nekim drugim uljem mažem na kožu ( noćurak, ulje pšeničnih klica)?? i ne znam da li da si drugačije omjere napravim za lice a drugačije za tijelo??
bilo kakav savjet je dobrodošao hvala!
Moja sestra je za svoje dijete uzela od oshadhija mješavinu za atopijski dermatitis (babasu mješavina) i hidrolat hamamelisa.
Još ti ne bih znala reći koliko pomaže ili ne jer je to tek počela maloj mazati, ali već su ovdje negdje rekli da je hamamelis dobar za atopijski dermatitis pa možda da to pokušaš.
Jedino moja seka kaže da se maloj jako suši koža gdje joj maže hidrolat i tu uljnu mješavinu pa je sada uzela i bademovo ulje da malo hidratizira kožu.
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 21:30   #1279
Quote:
mrnja kaže: Pogledaj post
trebala bih jedan savjet..... naime, već se jako dugo vremena mučim s atopijskim dermatitisom. on se uglavnom smiri kada mažem razno razne kortikosteroide koje mi prepiše dermatologica, ali između toga stalno imam pogoršanja... i tako stalno u krug. za njegu kože tijela i lica sam isprobala gotovo sve iz ljekarne: od A-derme, eucerina, avena, uriaga... i ništa mi to ne pomaže u stabiliziranju kože... to se opet svede na to da za 2-3 tjedna moram mazati kortikosteroide. čitala sam dosta o ulju crnog kima pa sam mislila probati s tim, samo ne znam da li da ga još u kombinaciji s nekim drugim uljem mažem na kožu ( noćurak, ulje pšeničnih klica)?? i ne znam da li da si drugačije omjere napravim za lice a drugačije za tijelo??
bilo kakav savjet je dobrodošao hvala!
Ulje crnog kima veću korist ima ako se uzima oralno. Još ako ga kombiniraš s noćurkom

Za mazanje noćurak, shea maslac, neven (ako nisi alergična), trputasta lisičina, tamanu, plod divlje ruže...
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:52   #1280
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Rado bih napravila melem od lanolina, bademova ulja, pčelinjeg voska, ricinusa i eteričnog ulja slatke naranče. Može li mi netko preporučiti omjere?
Evo napravila sam melem. Zanima me još samo može li mi tko reći koliki bi mu bio rok trajanja?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.