Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2010., 17:22   #201
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
nek mi netko objasni zasto oni toliko kostaju, covjece skoro vise od pola moje place
Odgovor ti je: e-ink: http://en.wikipedia.org/wiki/E_Ink

E-čitači nemaju klasičan LCD ili LED kao prijenosnici, već ekrane rađene u posebnoj tehnologiji koja se ne radi u tako ogromnim serijama kao klasični ekrani i stoga je relativno skupa. A i stoga su oni za čitanje bolji od prijenosnika, iPada ili klasičnog monitora...
Vojky is offline  
Old 07.06.2010., 13:24   #202
Jel netko od vlasnika Kindlea dobio 2.5 software update?
lost cause is offline  
Old 08.06.2010., 11:15   #203
dal kod nas u hrvatskoj imaj knjige preveden na hrvatski, sam pitam jer zaista ne znam nit bi znala da imamo trziste za to kod nas
snjeska is offline  
Old 12.06.2010., 16:17   #204
Quote:
lost cause kaže: Pogledaj post
Jel netko od vlasnika Kindlea dobio 2.5 software update?
nemoj čekat da ti stigne, šalju ga u malim valovima, jer ima 13mb pa da ne zaguši whispernet... guglaj "kindle 2.5 download", nađi upute, skini jedan za drugim updateove koje trebaš, instaliraj ih bez preskakanja redoslijeda i to je to.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 13.06.2010., 17:59   #205
i, iako ovo nije oglasnik: ako bi netko mijenjao kindle dx za 6-inčni (uz moju nadoplatu, naravno), nek se javi na pm.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 18.06.2010., 14:18   #206
Bok!
Citam ovu raspravu od pocetka, ali jos nisam odlucila koji e bookreader bi
meni bio najbolji izbor.

Zeljela bi ga kupiti ovaj mjesec, a jos se dvoumim izmedju Kindle 2 i Sony Prs 505.

Koji je bolji po vasem misljenju?Ja jako puno citam, prije knjige , a sada otkako sam se preselila u Njemacku osudjena sam na laptop .Odlucila sam da se ne mogu vise tako patiti sa takvim citanjem pa bi mi trebao jedan od ova dva navedena readera.

Sta kazete?
Pozdrav!
julijaf is offline  
Old 22.06.2010., 18:45   #207
Kidle pojeftinio - 189 dolara!

Kinde DX ostaje 489.

Izgleda da stiže novi na ljeto, kako je i najavljeno, zato i cijena ide dolje!
Vojky is offline  
Old 23.06.2010., 10:30   #208
Kindle2

Pridružujem se vojsci Kindleovih obožavatelja.
Pročitala sam ovaj thread i otkrila nekoliko dobrih i korisnih informacija (hvala svima!), pa sam željela uzvratiti i podijeliti s vama par detalja iz vlastitog iskustva, možda će nekome dobro doći koja informacija.

Ja sam svoj Kindle dobila bez carina i špediterskih troškova i to zahvaljujući dragom kolegi i prijatelju Amerikancu koji mi ga je donio ravno iz SAD-a. Da ne bi bilo zabune: Kindle je plaćen mojim Amexom, registriran na moje ime u Hrvatskoj (dakle, podržava international wireless, ima i garanciju i sve pet!), ali sam na taj način izbjegla slanje poštom, čekanje i sve bezobrazne namete.
Da, jasno mi je da nemaju svi ove privilegije, ali razmislite o prijatelju, rođaku, poznaniku... koji bi vam učinio istu uslugu. Dovoljno je da osoba ima adresu u Americi gdje uređaj može biti dostavljen. I to je sve.

Budući da sam iz prve ruke čula o "užasu" mogućeg pucanja ekrana, nabavila sam korice preko e-baya. Za 40 US$ (20 dolara korice sa svjetiljkom i još toliko poštarina!) su stigle u Hrvatsku zajedno s lampicom koja se kvačicom pričvrsti na Kindle odnosno korice. Korice nisu kožne, ni fensi šmensi, nego obične, platnene (šatro "eko"), ali su čvrste i pofutrane i štite uređaj - meni čist dost!

Ja, doduše, ne volim čitati s koricama jer su mi glomazne i nespretne. Jedna od stvari koja je mene najviše oduševila kod Kindlea je da ga se može držati u jednoj ruci, pritiskati gumb za sljedeću stranicu i to sve dok ležiš na boku i uživaš u napetom štivu ;-) To baš s koricama nije najspretnije!

Moram priznati da još nisam uspjela proučiti sve čari nabavke besplatnih knjiga preko raznih on-line izvora (iako project gutenberg obilato koristim!) i da me živcira što neke knjige koje želim kupiti nemaju copyright za Hrvatsku pa ih ne mogu kupiti za svoj Kindle, ali zasad mi je to najdraži uređaj u kući.
Nakon što sam počela papirnate knjige skladištiti ispod stola u dnevnom boravku i nakon što mi je ormar s knjigama opasno počeo pucati po šavovima, Kindle je definitivno došao kao moj osobni lifesaver!

Jako me veseli postavka glasovne reprodukcije teksta, posebno za moju kćer koja na taj način sluša i čita jednostavnije dječje tekstove.

mp3 je zgodan ako volite čitati s glazbenom podlogom - ja to baš ne prakticiram.
PDF-ovi se skidaju lako i brzo, ali ih je tlaka čitati na Kindleu čiji ekran je veličine 6 inča (nešto je bolje u landscape formatu).

e, sad. pročitala sam u jednom postu da vam radi internet. moram priznati da to nije tako u mom slučaju. moguće je da ja nisam uključila koju postavku... pa bih cijenila da me se prosvijetli po tom pitanju
ipak sam ja obična čitateljica, a ne elektronički wizard ;-)
Freska1504 is offline  
Old 23.06.2010., 16:07   #209
PDF je s novim firmwareom (zoom+landscape) puno čitljiviji. Osim toga, koristan je i reflow PDF-a, a ponekad i konverzija u .mobi pomoću calibrea daje dobre rezultate.
JPK is offline  
Old 23.06.2010., 21:38   #210
U HG Spotu u Utrinama na prvom katu ima za isprobati Kindle - bio sam jutros i oduševljen sam, genijalna spravica! I zaista - čitanje e-ink ekrana se ne može usporediti s čitanjem s prijenosnika.

Ide na popis za nabavku kada se prikupi malo para.
Vojky is offline  
Old 24.06.2010., 09:39   #211
apdejt o apdejtu ;-)

daklem, ovako:
internet radi i to zahvaljujući novom firmwareu
dakle, kad na Kindle spustite update, možete automatski i na facebook i na twitter, a ja sinoć isprobala i gmail

jednako tako vam nova verzija softvera omogućuje organizaciju knjiga u zbirke, što je jako zgodno

o ostalome kad još malo sve proučim

pozdrav svima
Freska1504 is offline  
Old 25.06.2010., 16:51   #212
Quote:
Freska1504 kaže: Pogledaj post
e, sad. pročitala sam u jednom postu da vam radi internet. moram priznati da to nije tako u mom slučaju. moguće je da ja nisam uključila koju postavku... pa bih cijenila da me se prosvijetli po tom pitanju
ipak sam ja obična čitateljica, a ne elektronički wizard ;-)
sav internet bi ti trebao raditi. samo je pitanje je li besplatan.
okreni ga i pročitaj serijski broj: ako počinje s B003 - onda je internacionalna verzija i net ti je besplatan.
ako počinje s B004 - imaš američku verziju i ne znam kako to onda ide, moglo bi ti se dogoditi da ti i naplate.

i nema to veze s apdejtom - apdejt samo omogućava da citate postaš direktno na fejs i twitter.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 29.06.2010., 16:10   #213
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
U HG Spotu u Utrinama na prvom katu ima za isprobati Kindle - bio sam jutros i oduševljen sam, genijalna spravica! I zaista - čitanje e-ink ekrana se ne može usporediti s čitanjem s prijenosnika.

Ide na popis za nabavku kada se prikupi malo para.
ne kužim... oni imaju kindle 1 ili kindle 2? jer na slici im je kindle 1.
a cijena je 2800kn??!!! 1000kn više nego od amazona?
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 30.06.2010., 18:09   #214
pozdrav svima.Ima li netko iskustava s entourage edge uređajem? Po ovome što čitam na netu minusi su velika težina samog uređaja i recimo kratko trajanje baterije, dok je plus veliki ekran i cijela paleta raznovrsnih načina uređivanja teksta što je meni zapravo najbitnija stavka.
Što mislite?
yonosoytonto is offline  
Old 30.06.2010., 23:48   #215
Mene zanima može li PRS-600 prikazivati naše znakove (đšžćč) ako bi se poigrao sa pretvaranjem iz jednog formata u drugi? Uglavnom bi čitao razne priručnike za programiranje, ima li tko iskustva s tim? Radi se o "For dummies" seriji koja je puna tablica, itd... Kako bi to prikazivao?

Isključivo me zanima PRS-600 jer mi je kindle dx preskup, a kindle 2 se ne može kupiti nigdje nego preko interneta. Kupit će mi ga kolega koji ide na put u London, pa me zanima baš taj model jer mi se čini kao najbolji izbor.
__________________
"... and the world will become my playground."
MapHtH is offline  
Old 01.07.2010., 14:19   #216
Quote:
MapHtH kaže: Pogledaj post
Mene zanima može li PRS-600 prikazivati naše znakove (đšžćč) ako bi se poigrao sa pretvaranjem iz jednog formata u drugi? Uglavnom bi čitao razne priručnike za programiranje, ima li tko iskustva s tim? Radi se o "For dummies" seriji koja je puna tablica, itd... Kako bi to prikazivao?

Isključivo me zanima PRS-600 jer mi je kindle dx preskup, a kindle 2 se ne može kupiti nigdje nego preko interneta. Kupit će mi ga kolega koji ide na put u London, pa me zanima baš taj model jer mi se čini kao najbolji izbor.
pitanje o dijakritičkim znakovima je već bilo postavljeno i dobilo odgovor.
kako bi prikazivao tablice ovisi o formatu u kojem je knjiga.
a kindle dx je pojeftinio, kao i kindle 2. i sony je u odnosu na njih preskup, a ne obrnuto.
i, da, u hgspotu se može kupiti kindle. pogledaj barem postove na ovoj stranici.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 01.07.2010., 16:09   #217
Evo, nakon što sam pročitao cijeli forum pao mi je mrak na oči....
Prvo sam bio fuuul za kindle 2, onda sam to promijenio i rekao gotovo je, kupujem sony prs600 i kada sam pročitao forum, opet u dilemi. kindle vs. sony

nije mi do marke, bitno mi je šta mi koji nudi. nekako još uvijek naginjem ka sonyu ali srce me vuče ka kindlu... šta da raaadiiiimmmm???

Nisam baš neki čitač knjiga, ali volim dobru knjigu pročitat i cilj mi je kupiti e-reader da me potakne ka tome... e samim time mi se čini da je kindl bolji izbor, jer ima veći izbor knjiga... mada gledam po tim torrentima da ima svega i svačega za skinut - pa bi tako i jeftinije prošao.

Koliko sam shvatio whispernet se ne naplačuje u CRO ili? znači, mogu skinuti neku knjigu sa neke stranice, konvertirati je u pdf i preko usb-a prebaciti na kindl... for free... jel???

Druga stvar koja me muči sa kindlom je izbor knjiga koji nude na hrvatskom tržištu. Bilo je rečeno da nemaju sve knjige na svim tržištima zbog copyrighta, pa me zanima šta iskusni kindlaši kažu? jeste imali problema sa nabavkom željenih knjiga?

Eto, pomagajte pliiiiz

a btw, od jučer je kindl dx 389USD, sinoć je još bio 489, a jutros sam vidio da su nabacili graphite verziju po primamljivoj cijeni

Zadnje uređivanje teebz1978 : 01.07.2010. at 16:17.
teebz1978 is offline  
Old 01.07.2010., 23:50   #218
Quote:
culture vulture kaže: Pogledaj post
ne kužim... oni imaju kindle 1 ili kindle 2? jer na slici im je kindle 1.
a cijena je 2800kn??!!! 1000kn više nego od amazona?
Mislim da je ono aktualni Kindle 2, ali da, bitno je skuplji nego za naručit. No, zgodno za ga vidit u akciji...

Zadnje uređivanje Vojky : 01.07.2010. at 23:59.
Vojky is offline  
Old 01.07.2010., 23:51   #219
Quote:
teebz1978 kaže: Pogledaj post
ž
a btw, od jučer je kindl dx 389USD, sinoć je još bio 489, a jutros sam vidio da su nabacili graphite verziju po primamljivoj cijeni
Je, pojeftinio i on...

Inače, ima test e-čitača u novom BUG-u, neću linkat da me modovi ne optuže za reklamu.

Nadopuna, kako dobivam upite u PM: na webu je samo uvod u članak, cijeli test je u tiskanom ljetnom dvobroju.

Zadnje uređivanje Vojky : 02.07.2010. at 14:54.
Vojky is offline  
Old 02.07.2010., 14:59   #220
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post

Nadopuna, kako dobivam upite u PM: na webu je samo uvod u članak, cijeli test je u tiskanom ljetnom dvobroju.
Tako sam sretno pohitao do kioska kupiti taj magazin (da ga ne reklamiram) i pripremio se na opsežan članak, kad li ono 2 stranice... bez veze! nisam dobio apsolutno nikakve odgovore na pitanja, jedino je whispernet za kindl objašnjen, ali to je već ovako ili onako pokriveno na ovom forumu.... imate ukupno 4 uređaja koja su valjda dostupna u HR. Pročitao sam masu boljih review-a na netu! Eto, nije da blatim, ali to fakat nije vrijedno 35kn koliko taj dvobroj košta - za tu lovu sam mogao upiknut punjač za struju za kindl
teebz1978 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.