Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 19:57   #81
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
danas muž radio spermio, dijagnoza ista, nalaz lošiji
Ako nisu prosla barem tri mjeseca otkad je poceo s preparatima/prehranom itd., onda jos neces vidjeti efekt (zbog trajanja spermatogeneze).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 18.02.2010., 20:15   #82
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Ako nisu prosla barem tri mjeseca otkad je poceo s preparatima/prehranom itd., onda jos neces vidjeti efekt (zbog trajanja spermatogeneze).
prošla su, barem što se vitamina e, cinka i selena tiče

nemam nalaz kod sebe, pročitali su mi na telefon glavno, morfologija ostala ista, a brzo progresivni pali na 4% (a bili 7) - minimalno je 25%

broj se dobro povećao, ali broj (koncentracija) nije bio sporan

i volumen ejakulata je sad manji, praktički ispod normale, 1,5 ml a kao normalno 2-6ml

uglavnom naručit će se urologu

namjerno smo sad radili da vidimo šta djeluje, jer naknadno je počeo piti onu alfa liponsku kiselinu i matičnu mliječ pa ćemo vidjeti kakav će rezultat biti za jedno mjesec i pol ili tako nešto

možda su doze cinka i selena bile male sad o tome čitam da skontam


bit ćemo pametniji kad sve završi sa urologom, rekli smo bila trudna ili ne da će ići kod urologa da vidi u čemu je problem, ako se može saznat
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 18.02.2010., 21:16   #83
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
prošla su, barem što se vitamina e, cinka i selena tiče

nemam nalaz kod sebe, pročitali su mi na telefon glavno, morfologija ostala ista, a brzo progresivni pali na 4% (a bili 7) - minimalno je 25%

broj se dobro povećao, ali broj (koncentracija) nije bio sporan

i volumen ejakulata je sad manji, praktički ispod normale, 1,5 ml a kao normalno 2-6ml

uglavnom naručit će se urologu

namjerno smo sad radili da vidimo šta djeluje, jer naknadno je počeo piti onu alfa liponsku kiselinu i matičnu mliječ pa ćemo vidjeti kakav će rezultat biti za jedno mjesec i pol ili tako nešto

možda su doze cinka i selena bile male sad o tome čitam da skontam


bit ćemo pametniji kad sve završi sa urologom, rekli smo bila trudna ili ne da će ići kod urologa da vidi u čemu je problem, ako se može saznat
Za volumen, je li siguran da je dobro dao uzorak? Znaju tu muskarci i malo fulati.
Ovo 4 ili 7%.. ma to ti nije neka razlika i toliko ce se od labosa do labosa, ovisi i o vremenu od davanja uzorka do testa (ne ovisi samo o vama, naravno, nego i o labosu!), vremenu apstinencije, itd.
I nije bas svejedno koliki je broj, jer naravno 4% od 100 milijuna je vise no 7% od 50 milijuna
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 18.02.2010., 21:32   #84
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Za volumen, je li siguran da je dobro dao uzorak? Znaju tu muskarci i malo fulati.
Ovo 4 ili 7%.. ma to ti nije neka razlika i toliko ce se od labosa do labosa, ovisi i o vremenu od davanja uzorka do testa (ne ovisi samo o vama, naravno, nego i o labosu!), vremenu apstinencije, itd.
I nije bas svejedno koliki je broj, jer naravno 4% od 100 milijuna je vise no 7% od 50 milijuna
mislim da je dao dobro mada
mislim kad sam mu rekla da je mal volumen valjda bi se sjetio da je nešto izletilo van

a pretpostavljam da je dobro dao uzorak jer je koncetracija po ml uzorka bila 98 miliona, a sad je 129 miliona , imam osjećaj da se jednostavno ejakulat zgusnuo

ovaj put smo radili u istom labosu kao i prije

ta doktorica što radi analizu je voditelj ivf laba i ona je nama objasnila da je manji problem broj ti brzo progresivnih (koji nije mal iako je postotak u biti mal, al s obzirom na koncentraciju nije mal) već je problem u broju (masi) tih nepokretnih i deformiranih koji stoje u mijestu i smetaju ove dobre da prođu u tom smislu ona je preporučila insemeanciju jer bi se očistila sperma od loših itd.

danas nismo uspjeli s njom pričat o nalazu, nešto se iskompliciralo (mi smo zakasnili pa se pobrkao redosljed pacijanata, a oni imaju praksu da za svakoga rezerviraju sat vremena) i pročitala ga je sestra na telefon i da dođemo drugi dan po njega, ali kao preporučavaju urologa
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 18.02.2010., 21:36   #85
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Jos jedno pitanje imam, zadnji put mi je gin naplatila ultrazvuk a imam dopunsko?? 200kn me oderala!
I moja naplaćuje ultrazvuk, isto pod izgovorom da ga je sama kupila. Zadnji put je bilo 100 ili 120kn.
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Old 19.02.2010., 08:22   #86
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Bazalna temperatura je tvoja NAJNIZA temperatura.
Temperatura u toku dana varira, ujutro je najniza, kasnije se povisuje, a povisujes je i aktivnostima. I zato je bitno da bude first thing in the morning bez micanja, bez dizanja.

Ne znam zasto je preko dana mjeris, btw? Nista korisno od toga nemas.
Hej puffko, evo ja ću ti odgovorit u svoje ime - ponekad mi pukne pa izmjerim usred dana, znam da nema koristi ali to je valjda čisto da zadovoljim svoje opsesije
tartaruga is offline  
Old 19.02.2010., 08:37   #87
evo mog grafikona danas
menge nema, temperatura stoji , minus na testu

ja se nadam
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 19.02.2010., 08:40   #88
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Hej puffko, evo ja ću ti odgovorit u svoje ime - ponekad mi pukne pa izmjerim usred dana, znam da nema koristi ali to je valjda čisto da zadovoljim svoje opsesije
ma pukne i meni

ali ne lamentiram na forumu o tim temperaturama

meni je presmiješno kako neke ženske ne nauče iz mjeseca u mjesec, kao neće da mjere bt i onda 5-10 dpo izmjere dnevnu (a ne bazalanu temp ) 37,00 i kao šta je jesam li trudna, šta reći takvima

mislim bolje da idu u vračare nego da mjere ako će tako
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 19.02.2010., 08:50   #89
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ma pukne i meni

ali ne lamentiram na forumu o tim temperaturama

meni je presmiješno kako neke ženske ne nauče iz mjeseca u mjesec, kao neće da mjere bt i onda 5-10 dpo izmjere dnevnu (a ne bazalanu temp ) 37,00 i kao šta je jesam li trudna, šta reći takvima

mislim bolje da idu u vračare nego da mjere ako će tako

A znaam, tako sam vjerojatno i ja vama zvučala kad sam prvi put uletila ovdje sa svim svojim produktima poremećenog uma
Sad sam se valjda malo opametila...
tartaruga is offline  
Old 19.02.2010., 09:18   #90
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ma pukne i meni

ali ne lamentiram na forumu o tim temperaturama

meni je presmiješno kako neke ženske ne nauče iz mjeseca u mjesec, kao neće da mjere bt i onda 5-10 dpo izmjere dnevnu (a ne bazalanu temp ) 37,00 i kao šta je jesam li trudna, šta reći takvima

mislim bolje da idu u vračare nego da mjere ako će tako
Još ako takva žena ima razloga
leptirica 2 is offline  
Old 19.02.2010., 09:40   #91
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Hej puffko, evo ja ću ti odgovorit u svoje ime - ponekad mi pukne pa izmjerim usred dana, znam da nema koristi ali to je valjda čisto da zadovoljim svoje opsesije

Sad mi je palo napamet kako si mjerim bazalnu usred dana--mjerila sam je vaginalno, jos bi se muz zamislio cim se bavim
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 19.02.2010., 09:44   #92
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post

Sad mi je palo napamet kako si mjerim bazalnu usred dana--mjerila sam je vaginalno, jos bi se muz zamislio cim se bavim
Neznam...meni nikad nije išla preko 37 sa 5 usred bijela dana..ovo je ipak bila malo povečana..pa mi je bilo sumnjivo iako nije bila jutarnja 37 sa 9....a baš ona prava bazalna je 37
leptirica 2 is offline  
Old 19.02.2010., 09:45   #93
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post

Sad mi je palo napamet kako si mjerim bazalnu usred dana--mjerila sam je vaginalno, jos bi se muz zamislio cim se bavim
Ja se DIVIM curama koje mjere vaginalno i rektalno... ne mogu uopće zamislit da si onako krmeljava ujutro čeprkam ''dolje'' i ''iza''
zato, moj naklon tim curama
tartaruga is offline  
Old 19.02.2010., 09:47   #94
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Ja se DIVIM curama koje mjere vaginalno i rektalno... ne mogu uopće zamislit da si onako krmeljava ujutro čeprkam ''dolje'' i ''iza''
zato, moj naklon tim curama
Cuj, nisam imala izbora.
Spavam otvorenih usta i oralne temperature su bile takav kaos da je bilo ili mjeriti drukcije ili odustati od cijele price.
jest da je malo komicno ali kad se uhodas, to je 30 sekundi ujutro, nije problem.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 19.02.2010., 09:48   #95
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Neznam...meni nikad nije išla preko 37 sa 5 usred bijela dana..ovo je ipak bila malo povečana..pa mi je bilo sumnjivo iako nije bila jutarnja 37 sa 9....a baš ona prava bazalna je 37
Cuj, mjeri ti kad hoces, ali od toga nikakvu korisnu tj konzistentnu informaciju neces dobiti
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 19.02.2010., 09:53   #96
Mene muče odlasci na wc preko noći.. Mislim da nisam prehlađena jer me niš ne peče dok piškim i nalazi urinokulture su bili sterilni (prošli tjedan). Jednostavno, puno piškim E sad, još je ok ako se dignem oko 2-3 ujutro, računam da se do 7 temp. stabilizira.. Al mi je najgore kad me uhvati oko 5 - 5,30 a mjerim inače oko 6,30 - 7. Onda ne znam da li da trpim i ne mičem se ili da odšetam na trepavicama do kupaone Da li mi to šetanje jako utječe na temp? Ponekad mi se posreći pa prespavam cijelu noć ali inače bar 1 idem..
tartaruga is offline  
Old 19.02.2010., 09:57   #97
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Cuj, mjeri ti kad hoces, ali od toga nikakvu korisnu tj konzistentnu informaciju neces dobiti
ali ako je 16 ili 17 dana uzastopno temp povišena....ima se od toga neka info...

Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Mene muče odlasci na wc preko noći.. Mislim da nisam prehlađena jer me niš ne peče dok piškim i nalazi urinokulture su bili sterilni (prošli tjedan). Jednostavno, puno piškim E sad, još je ok ako se dignem oko 2-3 ujutro, računam da se do 7 temp. stabilizira.. Al mi je najgore kad me uhvati oko 5 - 5,30 a mjerim inače oko 6,30 - 7. Onda ne znam da li da trpim i ne mičem se ili da odšetam na trepavicama do kupaone Da li mi to šetanje jako utječe na temp? Ponekad mi se posreći pa prespavam cijelu noć ali inače bar 1 idem..
Pa bolje se nemoj dizat pred jutro nego trpi...znam zvuči glupo ali.Ovo u 2 mislim da nema veze....kakva je tebi BT i koji si DC
leptirica 2 is offline  
Old 19.02.2010., 10:05   #98
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
.......
Pa bolje se nemoj dizat pred jutro nego trpi...znam zvuči glupo ali.Ovo u 2 mislim da nema veze....kakva je tebi BT i koji si DC
Danas je 21dc i 10dpo. Poslije ovulacije mi temp. šetaju u rasponu od 36.4 - 36.7. Zadnjih 4-5 dana su 36.6 - 36.7. Niš spektakularno
tartaruga is offline  
Old 19.02.2010., 10:27   #99
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Danas je 21dc i 10dpo. Poslije ovulacije mi temp. šetaju u rasponu od 36.4 - 36.7. Zadnjih 4-5 dana su 36.6 - 36.7. Niš spektakularno
Rano ovuliraš..na 11 dc.Dok ne dođe vještica uvijek ima razloga za nadu zar ne?
leptirica 2 is offline  
Old 19.02.2010., 10:30   #100
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Danas je 21dc i 10dpo. Poslije ovulacije mi temp. šetaju u rasponu od 36.4 - 36.7. Zadnjih 4-5 dana su 36.6 - 36.7. Niš spektakularno
aj stavi grafikon
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.