Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 31.05.2010., 22:22   #11
Vjerovatno mu daje tu visinu što kažeš...kod mene Merkur ima znači tu brzinu i sposobnost brzog učenja(u Djevici je)..ima trigon sa Jupiterom,a i sa Neptunom..znači sposobnost i tog nekog apstraktnog,odnosno vizualnog predočenja stvari,pa mi ide i crtanje (doduše i Jupiter i Neptun su mi retrogradni).Ima i sekstil sa Plutonom koji je na ASC-u,pa samim tim ulazi i u srž stvari...al eto vjerovatno mu nedostaje ono nešto,jer je okrenut analiziranju,a i ono što sam prijetila je to da želi da sve svede na neku logičnost,sve želi razumjeti zato i analizira često...pa otuda i ovo moje pitanje o vladaru i suvladaru Vodolije,on naprosto želi vidjeti logiku u tome..ma kužite me

Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Ja ću odgovoriti što znam i pretpostavljam Saturn je suvladar vodolije iz tog razloga što je vodolija kao znak okrenuta jako starom (saturn) i jako novom (Uran) a u prošlosti dok se Uran još nije otkrio Saturn je bio glavni vladar vodolije jer joj je on dao onu melankoličnu i ozbiljnu notu,inače bi bez toga samo sa uranom podivljao
Neznam baš dal'je to tako tako da ne uzimaš za pravo

A što se tiće toga da je egzaltiran u vodenjaku nisam baš siguerna niti sam igdje čiala da merkur može biti apstraktan,on između ostalog vlada i materijalnim stvarima kao npr,prometom,pismom. . .
Hvala i na tvom mišljenju,čini se logično da Saturn ne dopušta Uranu da divlja,a ono u neku ga ruku sputava..a možda ne u nekoj mjeri koliko se čini,inače mu ne bi bio suvladar,valjda.

A za egzaltiranost,sad mi pade na pamet da je Uran onaj "viši um" ona viša oktava uma,pa otuda vjerovatno ide i to da je ezaltacija Merkura vjerovatno u tom znaku,jer on Merkuru daje tu dozu astraktnosti više nego što bi to bio u Djevici,pretpostavljam.

Zadnje uređivanje adiam : 31.05.2010. at 22:32.
 
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.