Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 21:06   #1
Ljubimci u javnom gradskom prijevozu

Imam jedno pitanje, htjela bi sa mojom kujom koja spada u veće srednje pse (25 kg) u subotu otići na izložbu pasa na Zgb.velesajam. Idemo navijati za jednog našeg frenda koji se natječe prvi put. Načula sam da se psi i mačke smiju vikendom voziti u tramvajima ZET-a pa me zanima jeli to točno, da ne ostanem kratkih rukava. Ako netko ziasta zna molim da mi odgovori!
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 21:21   #2
samo nedjeljom i blagdanom cijeli dan - ostale dane od ponoci do 6, s brnjicom, potvrdom o cijepljenju i placenom kartom (jos mi se nikad u zivotu nije dogodilo da me netko u 4 ujutro pitao za kartu, a kamoli za psa plus cijeli tramvaj pun raznoraznih popisanih klosara, samo cekam da mi nekto prigovori za psa)

inace se vozim kad god (imam kod sebe brnjicu koju zakacim na lajnu za pokazivanje ), samo pazim da udjem na zadnja vrata i pripremim se na to da ce me mozda izbaciti van ak me neki nadrkani ZETovac vidi
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 21:35   #3
Mislim da si joj krivo rekla ovo da nedjeljom i blagdanom može cijeli dan. Tako, da ako hoće biti po propisu, onda na izložbu ne može krenuti s ljubimcem, jer ga može voziti samo od 20 h navečer do 6 h ujutro. Evo copy/paste sa stranice ZET-a:


Prijevoz pasa
Slijepim osobama je dopušteno uvođenje u vozilo specijalno dresiranog psa vodiča s brnjicom. Prijevoz ovih pasa je besplatan.

Subotom, nedjeljom, na dan uoči državnog blagdana i na državni blagdan dopušteno je od 0.00 do 6.00 sati i od 20.00 do 24.00 sati uvođenje u vozilo jednog psa uz veterinarsku zdravstvenu svjedodžbu uz uvjet da pas ima brnjicu i da ga se vodi na kratkoj uzici.

Za prijevoz pasa plaća se pojedinačna karta.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 22:08   #4
Pa tko u ove sate ide sa psima u tramvaj???? Oni su blesavi časna riječ. A da se probam promuljati sa brnjicom, iskaznicom i kartom????
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 00:01   #5
A probaj!
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 01:15   #6
ma...lijepo uzmi psa...kreni malo ranije tako da ne zakasnis, ak te izbace i vozi
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 01:25   #7
I mali tip. Bolji su oni stari tramvaji (drugi vagon). U ovima space-novima su kamere pa ako je vozač jako predan poslu, odmah dođe uredovati. Makar, meni se to dogodilo samo dvaput u 3 godine ilegalnog vozikanja uokolo sa psom. I čekale smo sljedeći.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 07:08   #8
I mi bi u Evropu...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:28   #9
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
I mali tip. Bolji su oni stari tramvaji (drugi vagon). U ovima space-novima su kamere pa ako je vozač jako predan poslu, odmah dođe uredovati. Makar, meni se to dogodilo samo dvaput u 3 godine ilegalnog vozikanja uokolo sa psom. I čekale smo sljedeći.
hehe, ja isto uvijek pikiram starije tramvaje zadnji vagon
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:14   #10
Hvala na odgovorima, nadam se da ću nabasati na one češke tramvaje, jer u Novi Zagreb idu ili ti ili ovi novi. A u krajnjoj liniji budemo sišli dole i čekali drugi. Samo da moja ljubimica ne zalaje jer ima glas kao da će zaklati pola tramvaja a u biti je maza nad mazama!!!!
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 22:26   #11
ja sam u uto isla kod veta sa svojom i to busom
prvo sam bila fina i draga i pitala striceka vozaca jel mozemo nas dvije onda je on rekao ne a onda sam cekala drugi pasicu u ruke jer je jos mala i na zadnja vrata i super
i isto tako nazad
i nazad smo jos isle tramvajem novim al smo stale ljepo kod a recimo srednjih vrata tak da ju vozac ne vidi i djenja
nitko se nije budio samo su ju slatko gledali
a i mene
ma kad su takvi bit cu pristojna pa preskocit sta onda cu se ja sverat s njom
nes ti problema psa u tramvaju
pa ako ti je pas agresivan neces ga furat medju ljude
i to je to
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 09:02   #12
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
Pa tko u ove sate ide sa psima u tramvaj???? Oni su blesavi časna riječ. A da se probam promuljati sa brnjicom, iskaznicom i kartom????
ćelavci sa pomahnitalim pitovima, časna riječ
ali to je po zakonu

pazi ako je tako "velik" pas, ja sam na svoje oči vidjela kako izbacuju ljude sa psima na odvratan, nekulturan i primitivan način (najbolje kad se cijeli tramvaj okrene protiv tebe) ali vrhunac mi je bio kad sam vidjela da izbacuju slijepu osobu sa psom vodičem.

e, nakon toga ti se zgadi život
__________________
Moj čovjek misli da sam ohola, sebična, lijena i drska. U pravu je, a imam ja i drugih finih osobina. *Mačka*
snowshoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 09:11   #13
Ovo je prestrašno. U drugim se zemljama psi voze najnormalnije u javnom prijevozu, a ovdje... Pa kud bih išla s njim u 3 ujutro?!
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 10:15   #14
ja imam srednju pudlu,i kad sam prije isle kod veta dok jos nismo imali auto ja sam se po cjelos tresnjevci vozila s njom i u busu i u tramvaju i niko mi nije nis reko,kad smo isli na dulje onda sam imala onu torbu a kad samo do veta onda samo u rukama i niko nis nije reko,a neki su ju cak htjeli maziti.
PETICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 13:12   #15
Ispravite me ako griješim, no...
Gradu Zagrebu plaćamo prireze kao i svi ostali, a dio tih prireza raspoređuje se i na financiranje javnog prijevoza. Stoga, ako se iz moje plaće financira javni prijevoz, onda na njega polažem ista prava kao i ostali porezni obveznici. Iz naših novaca se financiraju pokazi za studente i socijalno ugrožene skupine, a sve u cilju da se svima omogući ravnopravno korištenje javnog prijevoza, no na kraju jedino mi ostanemo zakinuti za tu ravnopravnost & na nas se primjenjuju nepovoljnija pravila. ZET nas tretira kao građene drugog reda.
Lokalni izbori su ove godine...možda nekakva građanska inicijativa?
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 14:21   #16
ja sam pesa par puta vozio tramvajem, nitko se nije bunio
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 14:33   #17
Tupelo, sjajno si ovo rekla. Možda je za neke pas samo stvor za dvorište i svoju kućicu, a moja Luna čisti hohšapleraj, ali... broj ljudi s kućnim ljubimcima u Zagrebu nije zanemariv, pa s tog naslova mislim da ti je ovo s građanskom inicijativom super stvar. Jer, bojim se, samo kukanje po forumima neće nam baš biti od neke vajde. A baš mi se i ne švera po tramvajima i autobusima (o potonji me vozač na prva vrata, jedina otvorena, ni ne pusti).

Već je i meni padalo na pamet pisati gradskim ocima. Primjerice, baš ovi novi tramvaji. Očigledno ih je projektirao netko tko se u njima ne vozi. No, to sada na stranu. Baš sam mislila kako bi bilo jako fer od ovoga grada da je pružio mogućnost vožnje i ljudima s njihovim ljubimcima. Pa ako se boje da bi neki pas možda mogao biti ugrožavajući za putnike, mogli su na kraju svakih kola napraviti malu pregradicu u koju bi vlasnik uveo psa i stao s njim. Mala investicija, mali prostor, a ooooogromna stvar. Pa čak i da se u tom tramvaju može voziti samo jedan pas, pričekala bih sljedeći. Ovako, kao što kažeš, izdvajamo, izdvajali smo, izdvajat ćemo, a onda će me neki vozač tramvaja ili autobusa izbaciti van.

Ne znam kako je to riješeno u drugim zemljama. Voljela bih ako bi netko naveo koji primjer.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 16:07   #18
ja mislim da je lajna dovoljna garancija normalnih ljudima da će se pas pristojno ponašati u javnom prijevozu.
ak ja mogu tolerirati smrad znoja, špeka i luka, torbe s kotačićima s placa, vrečetine s povratnom ambalažom (smećem?) u tramvaju, onda bi bilo u redu da se jedan običan pas tolerira

zapravo je sve u u našim glavama, u uzajamnom prihvaćnju i toleranciji
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 16:14   #19
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Baš sam mislila kako bi bilo jako fer od ovoga grada da je pružio mogućnost vožnje i ljudima s njihovim ljubimcima. Pa ako se boje da bi neki pas možda mogao biti ugrožavajući za putnike, mogli su na kraju svakih kola napraviti malu pregradicu u koju bi vlasnik uveo psa i stao s njim. Mala investicija, mali prostor, a ooooogromna stvar. Pa čak i da se u tom tramvaju može voziti samo jedan pas, pričekala bih sljedeći. Ovako, kao što kažeš, izdvajamo, izdvajali smo, izdvajat ćemo, a onda će me neki vozač tramvaja ili autobusa izbaciti van.

Odlična ideja!
E, sad...može se svim kandidatima za gradonačelnika poslati mail sa upitom o izmjenama odredbe o prijevozu pasa i eventualnim prijedlozima kako problem riješiti. Neki od njih bi tako nešto mogli staviti u svoj izborni program, drugi bi ih možda kopirali...
U Zagrebu je 2007.godine bilo oko 530.000 birača, a procjenjuje se da u Zagrebu ima oko 50.000 vlasnika pasa (mislila sam da nas je više ). Enihau, mi činimo nekih 10% glasačkog tijela i nismo za odbacit' samo tako (pogotovo ako uzmemo u obzir kako je jadan & bijedan odaziv birača na lokalnim izborima)
Kaj da velim? Pišite kandidatima, pišite GONG-u, pišite svima koji vam padnu napamet. U svakom slučaju budite konkretni, ponudite nekakvo rješenje, ne bunite se na plaćanje karte, budite kooperativni & nikako ne povlačite paralele tipa "ovi & oni se smiju voziti tramvajima, a mislim da su oni fuuuj, a moj pes je super, a vi mu to ne dozvolite". Iako nas smatraju luđacima , dobro bi bilo ne podgrijavati dodatno takav stav.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 13:39   #20
s obzirom da su mi par puta prigovarali vozači što prenosim mačku u transporteru u busu i jedan me čak izbacio van fino sam kontaktirala upravu i saznala da li se smiju životinje voziti busom.
ovo vrijedi za autotrolej u rijeci:
17. Vozilima javnog prijevoza nije dopušteno prevoziti životinje, izuzev kućnih ljubimaca koji moraju biti smješteni u odgovarajućim spremnicima. Ukoliko vlasnik ljubimca drži na krilu, za njega ne plaća prijevoz".

19. Jednog psa s veterinarsko-zdravstvenom svjedodžbom (knjižicom cijepljenja) dozvoljeno je uvoditi u vozilo samo nedjeljom i praznikom do 7.00 sati i od 20.00 do 21.00 sat. Psi moraju imati brnjicu i od vlasnika biti držani na kratkoj uzici. Za psa se naplacuje karta za jednu tarifnu zonu.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.