Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2008., 15:04   #61
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Sinisa Stracabosko, nalazi se u zatvoru zbog ubojstva:

http://www.glasistre.hr/?0963cb680e3...TS,2419,,13733


Eh, sta su ti price kad se borci navece odmaraju uz vatru. Onda krenu i one kako je baba Manda zarobila posadu njemackog aviona jer je tako jako lupala u kante da su ovi mislili da se puca na njih.
No comment. Jes ti siguran da je to taj lik. Imaš neku fotku iz 91.
Zgembo Admislic is offline  
Old 20.11.2008., 15:11   #62
Quote:
Zgembo Admislic kaže: Pogledaj post
No comment. Jes ti siguran da je to taj lik. Imaš neku fotku iz 91.
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...9/0510006.html

http://www.crorambo.com/
ZloPrase is offline  
Old 20.11.2008., 15:16   #63
Ove su već jasnije. Popušio sam priču, jbg.
Zgembo Admislic is offline  
Old 20.11.2008., 15:18   #64
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Dakle, Tudjman Milosevic i NATO djelovali zajedno da uvjere bosanske Srbe da prihvate "dogovor" iz Karadjordjeva (Graza, ili odakle vec)...


Sta da kazem... stvarno se velika sila obrusila na pleca nevinog i slobodarskog srpskog naroda u BiH.

Zvuci kao dobra ideja za neki guslarski ep.
Cuj guslarski ep
Je li guslarski ep da je NATO porusio komunikacione sisteme VRS, a usput i civilne komunikacije?
A ti Zgembo, prvo razmisli kad odlucis da opsujes i reci mi gdje je Vucijak odakle je Veljko?
lawreno is offline  
Old 20.11.2008., 15:19   #65
Quote:
Zgembo Admislic kaže: Pogledaj post
No comment. Jes ti siguran da je to taj lik. Imaš neku fotku iz 91.
Tip kraj dzipa na ulicama Kostajnice koji drzi uzdignuti puskomitraljez (sarac) gol do pojasa ?

Da, Siniša Dvorski Stracaboško

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...9/0510006.html
pjosip is offline  
Old 20.11.2008., 15:26   #66
Quote:
lawreno kaže: Pogledaj post
Cuj guslarski ep
Je li guslarski ep da je NATO porusio komunikacione sisteme VRS, a usput i civilne komunikacije?
A ti Zgembo, prvo razmisli kad odlucis da opsujes i reci mi gdje je Vucijak odakle je Veljko?
Ček samo malo da provjerim google map, a je evo ga jedno brdo kod Vijake i planina između Bosne i Save. Šta u stvari pokušavaš da dokažeš?
Zgembo Admislic is offline  
Old 20.11.2008., 15:31   #67
Quote:
Zgembo Admislic kaže: Pogledaj post
Ček samo malo da provjerim google map, a je evo ga jedno brdo kod Vijake i planina između Bosne i Save. Šta u stvari pokušavaš da dokažeš?
Ha,ha,znam ja gdje je Vucijak,samo sam htio da razjasnim na koji se misli, posto je ovaj podaleko od Dervente.
lawreno is offline  
Old 20.11.2008., 16:11   #68
Quote:
Zgembo Admislic kaže: Pogledaj post
Može li još jedna ratna tema?
Povod otvaranja iste mi je isključivo balenje tu nekih cyber-bojovnika i tuga što je se stalo kod Bočca, i što se nije išlo do BiH i Hr granica sa Srbijom, a nerijetko i preko. E sad bih ja kao Srbin trebao tu balaviti kako je se posle Petrinje trebalo ići do Bregane, ali ne pada mi na pamet. Pozivam žive ljude (ne internet gremline), učesnike dešavanja ili one koji su nepristrasno istraživali da iznesu svoje mišljenje. Evo ja za početak tvrdim da je Banja Luka, i pored svih priča o spakovanim koferima, bila prevelik zalogaj za ABiH, HV-HVO. Ne mislim da im je baš bila neosvojiva, ali bi koštalo poprilično. I koja je bila granica mogućnosti Hv-a i ABH, gledano od zapada prema istoku? I podpitanje, šta mislite dali bi Srbija mirno gledala eventualni pad čitave RS, i kada bi (i dali bi) odlučila da uzme aktivnije učešće u događanjima?
Srbija bi polomila zube u slučaju napada na Hrvatsku,ali u slučaju pada Banjaluke, napad Srbije bi bio moguć...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 20.11.2008., 16:25   #69
Znaci, to su sve izvele ABiH, HV,HVO , bez podrske NATO-a?
lawreno is offline  
Old 20.11.2008., 16:36   #70
Quote:
lawreno kaže: Pogledaj post
Znaci, to su sve izvele ABiH, HV,HVO , bez podrske NATO-a?
Da si procitao tekst i izvjestaj onog duznosnika UN.-a u Sarajevu procitao si da je NATO djelovao u istocnoj Bosni i to uglavnom ograniceno.

U zapadnoj Bosni su raketirali toranj na Kozari.
pjosip is offline  
Old 20.11.2008., 16:41   #71
Kod Doboja komunikacijski centar Kraljica na Ozrenu, nekave Antene u samom gradu kao i skladišta municije oko grada. Sve u svemu, u 2 dana po mojoj ličnoj procjeni, 50-ak projektila.
Zgembo Admislic is offline  
Old 20.11.2008., 16:48   #72
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Da si procitao tekst i izvjestaj onog duznosnika UN.-a u Sarajevu procitao si da je NATO djelovao u istocnoj Bosni i to uglavnom ograniceno.

U zapadnoj Bosni su raketirali toranj na Kozari.
Tj. glavni repetitor,malo li je?
Ali nije to bilo jedino,gadjali su i kod Prnjavora,poslije su vadili bombe iz jezera,tzv. krmace.
A culo se i malo vise eksplozija u BL od te jedne na Kozari.
lawreno is offline  
Old 20.11.2008., 16:49   #73
Quote:
Zgembo Admislic kaže: Pogledaj post
Kod Doboja komunikacijski centar Kraljica na Ozrenu, nekave Antene u samom gradu kao i skladišta municije oko grada. Sve u svemu, u 2 dana po mojoj ličnoj procjeni, 50-ak projektila.
Sta su komunikaccijski centri za narod "koji ce da popije Unu ako ga razdvoje".
pjosip is offline  
Old 20.11.2008., 16:52   #74
Quote:
lawreno kaže: Pogledaj post
Znaci, to su sve izvele ABiH, HV,HVO , bez podrske NATO-a?
a kao sad bi te trebali ubjedjivati, mosh misliti

sto god ti se reklo, ti ces opet nastaviti lupati u vase bubnjeve, izdaja, predaja, 200.000 NATO vojnika u Oluji, i slicno.

zbog toga su ove teme vise nego glupe i nepotrebne
Vanjushka is offline  
Old 20.11.2008., 16:54   #75
Niko ne govori o 200 000 NATO vojnika, vec od pomoci NATO iz zraka, a i sa mora(opet je dolazilo iz zraka).
lawreno is offline  
Old 20.11.2008., 17:00   #76
A ne govorite vise o 200.000 NATO vojnika, to je dakle novi momenat, jos nedavno ta je teza cirkulirala srpskim javnim mnenjem.

To sto je NATO tukao neki repetitor na Kozari, to je konkretno likvidiralo koliko srpskih vojnika? sa tim repetitorom bi odbili napad i Oluja nebi uspjela? zanimljivo.

Sve bi to mozda i uzeto ozbiljno u obzir, da nema gore spomenutih stenograma iz ratnog dnevnika Nikole Koljevica.
Vanjushka is offline  
Old 20.11.2008., 17:04   #77
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
a kao sad bi te trebali ubjedjivati, mosh misliti

sto god ti se reklo, ti ces opet nastaviti lupati u vase bubnjeve, izdaja, predaja, 200.000 NATO vojnika u Oluji, i slicno.

zbog toga su ove teme vise nego glupe i nepotrebne
Nepotrebna su skretanja, ne diraj mi u temu. Jel ti registruješ postove na drugim temama nadobudnih klinaca o tome kako je greška što se stalo pred Banja Lukom, a neki još nafuraniji tvrde da je trebalo ići preko Drine. Ti su ti klinci potencijalne bombe i treba ovako uticati na njih. Niko od njih ne bi volio da mu je tata poginuo prilikom "oslobađanja" B. Luke, ali bilo bi OK da je nečiji tuđi tata zaljepio, iako bi Dejton sljedio svakako.
Zgembo Admislic is offline  
Old 20.11.2008., 17:12   #78
Quote:
Zgembo Admislic kaže: Pogledaj post
, iako bi Dejton sljedio svakako.
Ali bez HV-a ne bi bilo Daytona, to treba priznati...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 20.11.2008., 17:15   #79
Naravno, kao ni bez Miloševića.
Zgembo Admislic is offline  
Old 20.11.2008., 18:41   #80
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali bez HV-a ne bi bilo Daytona, to treba priznati...
bez Daytona nebi danas ni bilo Srba i Rs-a u Bosni, osim onih sto su bili u ARBiH



Quote:
U RS-u će 21. novembar biti neradni dan. Prema Zakonu o praznicima RS-a, 21. novembar se praznuje kao Dan uspostavljanja Općeg okvirnog sporazuma za mir u Bosni i Hercegovini.
__________________
Ćiro Blažević: "Moram ti, sine, reći da me dirnulo ponašanje publike. Svi govore: U Zenici su mudžahedini, ovakvi su, onakvi su, a Bilinim poljem se ori: Nemanja, Nemanja... Ma, mi smo Evropa, pa nek priča ko šta hoće. Ova mladost nema predrasuda ni prema kome",
Warren is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.