Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 14:46   #521
Ne šalju uplatnice, nego samo 1 papir (A4) s podacima za plaćanje - pa sama ispunjavaš uplatnice u pošti ili plaćaš netbankingom, kako god.
Ja sam ga odmah dobila na šalteru u HZZO kad sam produžila dopunsko, a još mi je jednom stigao i poštom (cca mjesec dana kasnije).
Ako hoćeš biti ziher odi do HZZO i traži podatke za uplatu (bitan je poziv na broj). Možda ti mogu reći i telefonom.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 17:32   #522
Dobila sam opomenu za neplaćanje dopunskog,koje se produžuje bez obzira na ugovor,i to nisam znala.Obračunali su kamate,i poslali uplatnicu.Jel zna netko kolike su te kamate??

Piše da moram dug podmiriti u roku od 15 dana.Datum na opomeni je 27.05.a opomena je stigla danas

Jel zna netko koji je postupak ak se to ne plati??
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 16:26   #523
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Dobila sam opomenu za neplaćanje dopunskog,koje se produžuje bez obzira na ugovor,i to nisam znala.Obračunali su kamate,i poslali uplatnicu.Jel zna netko kolike su te kamate??

Piše da moram dug podmiriti u roku od 15 dana.Datum na opomeni je 27.05.a opomena je stigla danas

Jel zna netko koji je postupak ak se to ne plati??
Ako ne platiš opomenu, raskida se ugovor o dopunskom osiguranju, a za iznos opomene slijedi ovrha.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 19:01   #524
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Dobila sam opomenu za neplaćanje dopunskog,koje se produžuje bez obzira na ugovor,i to nisam znala.Obračunali su kamate,i poslali uplatnicu.Jel zna netko kolike su te kamate??

Piše da moram dug podmiriti u roku od 15 dana.Datum na opomeni je 27.05.a opomena je stigla danas

Jel zna netko koji je postupak ak se to ne plati??
Ista situacija i kod mene, a i još par ljudi koje poznajem...

Kod mene je problem još veći... Polica vrijedi od ožujka prošle godine, a ni jednu ratu nisam platila jer su se obiteljske financije drastično pogoršale pa sam se vodila onim što su mi rekli (onako kak se radilo prije), da već nakon prve neplaćene rate šalju opomenu i raskidaju ugovor...
Sad je nakon godine i 3 mjeseca stigla prva i jedina opomena (davno sam na to već zaboravila) i to iznos od 2110 kn...

Jel imam pravo žalbe? (naravno da nemam, al živim u nadi...)
I jel zna netko, ako se to mora platit jel se može dogovorit s njima neki način otplate?
__________________
Stjepan 10. 01. 10. :)

Zadnje uređivanje blossom1 : 29.06.2011. at 19:13.
blossom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 20:34   #525
Imate pravo žalbe. No uvjeti ugovora kažu: Ako ugovaratelj ne plati dospjelu premiju do ugovorenog roka, niti to učini koja druga zainteresirana osoba, Zavod raskida ugovor nakon isteka tridesetog dana od dana kada je ugovaratelju uručeno preporučeno pismo Zavoda kojim ga se opominje da plati dospjelu premiju. Taj rok ne može isteći prije nego što protekne 60 dana od dospijeća premije. U svakom slučaju, ugovor se raskida, ako premija nije plaćena u roku od 90 dana nakon njezina dospijeća.

Ovo znači da će se polica raskinuti u roku od 30 dana otkad ste primili opomenu, a dug ostaje (+ kamate). Od uplate se najprije podmiruju kamate a onda glavnica duga. Možete se dogovoriti i za obročno plaćanje, ali ono nema zakonsku podlogu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 19:08   #526
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Imate pravo žalbe. No uvjeti ugovora kažu: Ako ugovaratelj ne plati dospjelu premiju do ugovorenog roka, niti to učini koja druga zainteresirana osoba, Zavod raskida ugovor nakon isteka tridesetog dana od dana kada je ugovaratelju uručeno preporučeno pismo Zavoda kojim ga se opominje da plati dospjelu premiju. Taj rok ne može isteći prije nego što protekne 60 dana od dospijeća premije. U svakom slučaju, ugovor se raskida, ako premija nije plaćena u roku od 90 dana nakon njezina dospijeća.

Ovo znači da će se polica raskinuti u roku od 30 dana otkad ste primili opomenu, a dug ostaje (+ kamate). Od uplate se najprije podmiruju kamate a onda glavnica duga. Možete se dogovoriti i za obročno plaćanje, ali ono nema zakonsku podlogu.
Hvala na odgovoru...
Zbunjuje me baš to što ugovor nije raskinut nakon 3 mjeseca neplaćanja nego nakon 15 mjeseci i to danas na moj zahtjev...

Uglavnom, možda moje današnje iskustvo nekom pomogne:
Šefica našeg područnog ureda je rekla da u srpnju i kolovozu najvjerojatnije neće ići ovrhe jer nadograđuju sustav pa će ići najvjerojatnije nakon revizije, u rujnu. Obročno plaćanje ne može odobrit jer nije ovlaštena, sva potraživanja idu preko centrale u Zg...

Policu sam raskinula i osim dugovanja moram plaćati još 3 mjeseca jer su takvi uvjeti raskidanja... Cifra se popela na 2600 ugrubo računato jer ako odlučim riskirati i uplatiti na 2 rate i dalje mi idu kamate na neplaćeni iznos.

Na pitanje zašto nije poslana opomena i raskinuta polica onako kako je rečeno nakon 3 mjeseca rekla je da ne zna, al da oni ne mogu pratiti pojedinačne slučajeve nego tako šalju kad "se nakupi"...

Planiram sutra uplatiti polovicu duga... Da li da prvo pišem žalbu i još malo pričekam ili da platim kako sam planirala? Jer, kako sam razumjela, s tim što nisu raskinuli kako piše u ugovoru, nisu poštivali ugovor što mi je nekako logička baza za žalbu, po mojem sve nakon ta 3 mjeseca nebih trebala ni platiti...
__________________
Stjepan 10. 01. 10. :)
blossom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 19:49   #527
U ovom slučaju se radi o otkazu police, jedino kod otkaza police se premija mora plaćati još 3 mjeseci. A otkaz ste mogli napraviti i puno ranije. Što se tiče obročnog plaćanja, službenica ne može dati nikakav pristanak za takvu vrstu plaćanja i ta je informacija točna (to sam i napisala da nema zakonske podloge), ali bilo kakvom uplatom smanjujete dug i kamatu.
Najbolja solucija je plaćanje duga, jer žalba ne odgađa izvršenje opomene. Žalbu napišite i dostavite u HZZO, ako se usvoji, uvijek možete tražiti povrat uplaćenih sredstava po opomeni.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 22:43   #528
Eto, kod mene je bilo onako kako sam pretpostavljala. 13. 6. dobila sam na kućnu adresu papir na kojem piše kako uplatiti, a dospijeće plaćanja prve rate je bilo 27. 5. I sad ispada da ja kasnim s plaćanjem.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 09:09   #529
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Eto, kod mene je bilo onako kako sam pretpostavljala. 13. 6. dobila sam na kućnu adresu papir na kojem piše kako uplatiti, a dospijeće plaćanja prve rate je bilo 27. 5. I sad ispada da ja kasnim s plaćanjem.
Zovem ja njihov 0800 7989 kad jadni stalno zauzeti....((
Htio bi pitat dali da uplačujem na isto žiro,isti poziv na broj ili ču dobiti kakvu obavijest o uplačivanju budući je prošla godina dana uplačivanja.....
Stvarno mi je žao tih ljudi kad imaju toliko posla.....E moja hrvatska Vlado....jad i bijeda !!!!!
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 13:02   #530
Račun za uplatu je uvijek isti - to je račun Državnog proračuna 1001005-1863000160, a poziv na broj je isti u slučaju automatskog obnavljanja police.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 14:01   #531
amerdin, ja prije nisam plaćala pa nisam znala na koji broj računa (dobro, to znam jer je muž plaćao) i s kojim pozivom na broj uplatiti, ali kad nastavljaš policu, nastavljaš kao i do sad. To mi je ovdje Zikomid objasnila.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 20:32   #532
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
amerdin, ja prije nisam plaćala pa nisam znala na koji broj računa (dobro, to znam jer je muž plaćao) i s kojim pozivom na broj uplatiti, ali kad nastavljaš policu, nastavljaš kao i do sad. To mi je ovdje Zikomid objasnila.
Hvala na odgovoru.....
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:02   #533
Pozdrav ljudi, trebala bih pomoć oko zdravstvenog i dopunskog. Naime, redovan sam student i osigurana sam preko mame, tj u bolnici u kojoj radi. Ovih dana bih trebala početi raditi na moru i ako se želim prijaviti putem mirovinskog odnosno hzzo-a, moram se odjaviti iz mamine bolnice, Moje pitanje glase: imam li pravo osigurati se PONOVNO po prestanku radnog odnosa (u firmi u kojoj ću se zaposliti preko ljeta) u maminoj bolnici ili jednom kada se odjavim nemam više pravo na to? MOlim Vas za odgovor ako znate, hitno mi je...
curlygirl20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 20:07   #534
Možeš se ponovno prijaviti preko mame u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa i pod uvjetom da si i dalje redovan student.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 13:26   #535
situacija je slijedeća,dakle supruga plaća dopunsko od 12 mjeseca prošle godine,međutim danas je njen otac bio tamo sebi sređivati dopunsko kao i njenoj sestri i tamo su mu rekli da ni on ni moja supruga ne moraju plaćati dopunsko jer prošle godine su imali primanja manja od 1500 kuna po osobi,e sad pošto je moja supruga platila već 6 rata zanima me da li se ti novci mogu dobiti natrag ili nešto slično jer njihova je greška što su joj napravili policu za plaćanje iako su sigurno vidjeli da ne mora plaćati
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 23:27   #536
Hm... A jel ti radiš?
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:10   #537
da ja radim,ali mi smo se vjenčali prošle godine u 6 mjesecu,ona je dopunsko napravila u 12 mjesecu a za dopunsko se gledaju primanja za godinu ranije kada je ona živila sa roditeljima
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 15:15   #538
molim vas savjet... gdje idem potpisati za dopunsko zdravst. osiguranje... nezaposlena sam osoba, isteklo mi je dopunsko i na koju adresu u Zg. moram doći?
__________________
Dirty Dancing
dabio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 18:13   #539
Ja nisam nigdje išao. Preko njihove stranice sam si isprintao formulare za sebe i roditelje (ja i tata radimo, mama ne), poslao poštom i u roku 12 dana dobio na kućnu adresu kartice. OVDJE možeš skinuti potreban formular.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 20:41   #540
Quote:
dabio kaže: Pogledaj post
molim vas savjet... gdje idem potpisati za dopunsko zdravst. osiguranje... nezaposlena sam osoba, isteklo mi je dopunsko i na koju adresu u Zg. moram doći?
Ponuda za dopunsko osiguranje se može predati u bilo kojem uredu HZZO-a u Hrvatskoj, a može se poslati i poštom.

Link za ponudu je dao Trebor01.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.