Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2010., 20:31   #1
WS2 - Money Never Sleeps

meni kao štovatelju lika i djela gordona g. je potpuno nejasno kako film tek 30.09 dolazi u hrvatska kina?! (tridesetogdevetog 2010!)... ili ja nešto krivo kužim.. film već igra u cannesu, najavljuju ga u kinima ko blesavi (mislim 2x kaj sam bio u kinu u zadnjih 3tjedna je bio najavljen).. zašto tek krajem devetog?! do tad ga skinem 792 puta i upropastim doživljaj.. čekaj da ubacim par emotikona koji bi me opisali kada sam vidio vijest :2up: I na kraju, moram ubaciti meni najjači dijalog u filmu.. ne otrcane fraze "lunch is for wimps" itd, ovo je najbolje u jedinici:

(Fox zove Gekka na telefon nakon što je složio šemu da ga zaj**)

Gekko: Fox, Where the hell are you?! I am losing millions. ... You got me in this airline, now you sure's the hell get me out of this, or your only job you'll ever have on this street is sweeping it! You hear me Fox?
Fox: You told me don't get emotional about stock, Gordon. Don't. The bid is 16 1/2 and going down. As your broker, I advise you to take it-
Gekko: Yeah? Well, you take it! .... Right in the ass, you fuckin' scumbag cocksucker!
Fox: ... It's two minutes to close, Gordon. What do you want to do? Decide.
Gekko: Dump it.

Zadnje uređivanje goomb : 21.05.2010. at 21:33.
goomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 13:57   #2
eto danas je premijera ...
gledao sam intervju sa Douglasom i ne izgleda bas dobro... rak ga je dobro naceo... vidjeh da snima jos nesto ali ce sada na lijecenje... 66 mu je godina
prvi dio je snimljen 1987 kad je Douglas imao 43g i kad je bio na vrhuncu...dobio je i oskara za najbolju ulogu...
na filmu je razlika izmedju prvog i drugog dijela 8g ( u realitetu je 23g)... vidio sam scenu kad mu vracaju mobitel kog je predao kad je otisao u zatvor i koji je ogroman..
pokazatelj kako su se vremena promjenila...
iskreno govoreci tesko da ce drugi dio biti upola dobar kao prvi ali bit ce interesantno porediti ekonomiju nekad i sad... i neke stvari koje su bile nelegalne i zbog kojih he Gekko otisao u zatvor a danas su sasvim normalne..
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 17:16   #3
Quote:
goomb kaže: Pogledaj post
meni kao štovatelju lika i djela gordona g. je potpuno nejasno kako film tek 30.09 dolazi u hrvatska kina?! (tridesetogdevetog 2010!)... ili ja nešto krivo kužim.. film već igra u cannesu, najavljuju ga u kinima ko blesavi (mislim 2x kaj sam bio u kinu u zadnjih 3tjedna je bio najavljen).. zašto tek krajem devetog?! do tad ga skinem 792 puta i upropastim doživljaj.. čekaj da ubacim par emotikona koji bi me opisali kada sam vidio vijest :2up:
Vidim da ti je puno toga nejasno:

Release dates.

Dakle, uopce ne kasnimo s prikazivanjem filma (svega nekoliko dana).

Vec igra u Cannesu? To je bila svjetska premijera filma - festivalska. Nadalje, film ne mozes nigdje skinuti i upropastiti si dozivljaj, u narednim danima eventualno neku sugavu TS verziju s ruskom sinhronizacijom.

'Wall Street: Money Never Sleeps' Trailer HD

SPOILER!

For Your Consideration (scenarij):

Money Never Sleeps.pdf
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 16:12   #4
razocaranje...bas sam se bio nabrijao ..pogledao sam prvi dio jos 1x.. ideja je dobra ali fali ono nesto ...na zalost prvi dio je puno puno bolji..
nisam znao da ce se charlie sheen pojaviti kao ni oliver stone tako da me je to pozitivno iznenadilo
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 16:36   #5
Fiju, postoji i tema.


IMDb
Trailer HD
Scenarij (.pdf download)

U vrijeme kad je globalna ekonomija na rubu sloma, mladi broker s Wall Streeta (Shia LaBeouf) i bivsi korporativni ulagac poljuljanog ugleda Gordon Gekko (Michael Douglas), imaju dvostruku misiju: upozoriti financijski svijet na krah koja se priblizava i otkriti tko je odgovoran za smrt mentora mladog brokera. Neka vas glupi sinopsis filma ne zavara, Gordon Gekko se vratio! Kritika (uglavnom americka) bas i nije zadovoljna filmom. Jebo kritiku, meni je film odlicno sjeo. Ogroman je gust ponovo gledati Michaela Douglasa (samo neka ga dragi Bog pozivi, Michael trenutno bije svoju najvecu bitku u zivotu) u neunistivoj ulozi celuloidnog besmrtnika, simbola arhaicnih 80-ih, financijskog vraga i proroka (njegov legendarni 'greed is good' govor u cjelosti mozete preslusati ovdje, video je ovdje):

Quote:
Pohlepa, u nedostatku bolje riječi, je dobra”, legendarna je Gekkova uzrečica koja zapravo najbolje opisuje kako je izgledalo korporativno penjanje prije 30 godina. Michael Douglas dobio je Oscara za tu ulogu, a Gordon Gekko do danas je ostao među prvih deset antijunaka u povijesti filma. Douglasa su nerijetko na konferencijama za novinare i u intervjuima kad je počela recesija novinari tražili da im odgovara na pitanja o krizi ne kao Michael Douglas, nego kao Gordon Gekko. Stvari koje je Gekko govorio u filmu 1987. godine nerijetko su citirali državnici, biznismeni i ljudi iz show businessa, a australski premijer Kevin Rudd je prije dvije godine čak tijekom jednoga govora spomenuo izraz “djeca Gordona Gekka”. Rudd je govorio o krizi i istaknuo da nismo ništa naučili iz ideologije da je pohlepa dobra i da još uvijek čistimo nered koji su napravila “djeca Gordona Gekka” 21. stoljeća. “Wall Street” je 1987. izazvao nevjerojatne reakcije i obilježio cijelu jednu epohu biznismena, korporativne politike i cijelog poslovnog sustava kakav smo tada znali. “Prokletstvo Wall Streeta” nikada nije prestalo proganjati pravi Wall Street koji se vjerojatno najviše od svih veseli povratku velikoga Gekka.
Istina je da prvi dio filma dosta zbunjuje, zar je moguce da je Gekko postao dobar i moralan covjek? Naime, ocajnicki se trudi biti dobar. Rehabilitiran? U jednom trenutku cak i kaze: Payback. Except I'm not in that business anymore - because the one thing I learned in jail is that money is not the prime asset in life. Time is. WTF? Sto se dogodilo s onom: Vrijeme je novac, ali bez nastavka Novac uvijek mozes nadoknaditi, vrijeme ne. Potpuna transformacija lika? Ne, samo do prve prilike. I kad se ta 'prilika' konacno ukaze, ostanes beskrajno tuzan i sretan istovremeno: novi Gekko je mrtav, stari se vratio (tuzan zato jer putem gazi po vlastitoj krvi i mesu). Medjutim, sam kraj filma to opet demantira. Kuzim Eberta kad kaze:

Quote:
I wish it had been angrier. I wish it had been outraged. Maybe Stone's instincts are correct, and American audiences aren't ready for that. They haven't had enough of Greed.
Prezadovoljan sam Stoneovom rezijom: film je prekrasno snimljen (fotografija fenomenalna, vizualni kaos u najboljem smislu te rijeci); beskrajno ludo montiran; soundtrack na vrhuncu... Langella kao Zabel briljira (kratko, ogroman sok na pocetku filma), Josh Brolin standarno odlican (Bretton James: 'Neprofitabilno? Ne razumijem, sto je to?' ). Shia LaBeouf, sve do ovog filma nisam ga mogao smisliti kao glumca. Things have changed, mali je odlicno odradio tu ulogu. Carey Mulligan kao Winnie Gekko tek solidna. Svi sporedni glumci fenomenalni, pogotovo stari Eli Wallach s tim svojim smijesnim fuckanjem. Ne zaostaje ni scenarij, pregrst upecatljivih onelinera, Gekko Jamesu: 'Ako prestanes lagati o meni, ja cu prestati govoriti istinu o tebi'.

patološki slučaj
lose
podnosljivo
solidno
vrlo dobro [x]
izvrsno
remek djelo


Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
nisam znao da ce se charlie sheen pojaviti kao ni oliver stone tako da me je to pozitivno iznenadilo
Bud Fox!



IMHO, Charliejev minutni cameo funkcionira jako dobro. Ako nista drugo, u medjuvremenu je nesto i naucio od svog ucitelja.

BTW, i Oliver Stone ponovio je svoj cameo (Trader-Office) iz originala, on mi ovdje bas i nije nesto.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 02:44   #6
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post

Bud Fox!



IMHO, Charliejev minutni cameo funkcionira jako dobro. Ako nista drugo, u medjuvremenu je nesto i naucio od svog ucitelja.

BTW, i Oliver Stone ponovio je svoj cameo (Trader-Office) iz originala, on mi ovdje bas i nije nesto.
Bud Fox potvrdjuje "greed is good", to je poanta, svako je lupez i uziva u svom pohvatu.

"Bluestar" gdje mu otac radi(o) je jednostavno prodao, kao sto bi i Gekko napravio, nego eto Bud je bio malo moralniji pa je modernizirao firmu pa je onda prodao, a kako li se tek borio za nju u jedinici , a sad i uziva u toj prodaji, doduse bilo bi prigodno i reci uzivao do krize.

Kakva transformacija lika i djela ! U biti to mi je najdomljivi trenutak filma.

Film je dobar, stovise odlican . Tesko da koji film prati original, ali ovaj nastavak je dobar shift up. Bar neko osvjezenje u ovom smecu sto se prikazuje u našim kinima. ( osim Devila )

Glumci dobri, Shia OK, mogao bolje prema mom mišljenju.

Michael Douglas, dobar, ali se vidi na samom njemu da vodi borbu s bolescu u realnosti.

Josh Brolin, thumbs up.

Mala od Gekka , solidna gluma, premda u filmu ima problema s onim smjeskom jer neznam kad ce pocet plakat, kad je sretna , kad je tuzna, "Steven Seagal emotional chart" je ko skrojen za nju.

e da Eli Wallach, "the good the bad and the ugly", thumbs up!

Soundtrack odlican , kamera odlicna, posebno mi je drag dio s dominom.

8/10 kratko i jasno, mogao bi napisati 1mb texta, ali mi se jednostavno ne da

Preporuka sigurno, naravno preduvjet je da prvo pogledate jedinicu.

Zadnje uređivanje fantazista : 06.11.2010. at 02:50.
fantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 14:07   #7
I prvi film je bezvezna Stoneova propaganda, mogu misliti na što nastavka sliči.
Allahu_Akbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 18:17   #8
prvi odličan, drugi - nakaza na vrpci.
__________________
ORMAR :) prodano
gattaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 19:31   #9
Quote:
gattaka kaže: Pogledaj post
prvi odličan, drugi - nakaza na vrpci.

tako loše *?
I1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 19:37   #10
Quote:
gattaka kaže: Pogledaj post
prvi odličan, drugi - nakaza na vrpci.

tako loše *?
I1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 19:48   #11
Quote:
gattaka kaže: Pogledaj post
prvi odličan, drugi - nakaza na vrpci.
Prikaza na cemu, vrpci?

Kako ljudi/forumasi ne shvacaju da ovakvi upisi ne sluze nicemu, zar je tako tesko - makar u jednoj prosirenoj recenici - napisati nesto o filmu, makar i negativno?
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 09:54   #12
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Prikaza na cemu, vrpci?

Kako ljudi/forumasi ne shvacaju da ovakvi upisi ne sluze nicemu, zar je tako tesko - makar u jednoj prosirenoj recenici - napisati nesto o filmu, makar i negativno?
prvi dio neću komentirati zašto je dobar, drugi je razvučen, patetičan na momente, dosadan, i podsjeća na akcić za klince u osnovnoj. meni se nikako nije svidio, nitko se s time ne mora slagati, ali tragedija je kad nastavcima žele vratiti staru slavu, takvi eksperimenti na kraju većinu vremena ispadnu totalni fijasko, kao šta je ovaj po meni ispao, na primjer.
__________________
ORMAR :) prodano
gattaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 09:56   #13
Quote:
I1234 kaže: Pogledaj post

tako loše *?
pa meni da, stvarno dosta njegovih filmova, međutim, ovo je bilo takvo razočaranje čekala sam da se pojavi, kao sad će među tim šrotom koji danas rade na red doć neki pošten film i na kraju..
__________________
ORMAR :) prodano
gattaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 18:44   #14
Juce premijerno prvi put odgledao pa da javim utiske.

Sasvim ok film, koji dobro funkcionise kao nastavak.
Prilicno je slabiji od originala odnosno sada vec mozemo slobodno reci prvog dela, ali to ne znaci da je los vec kao sto rekoh ok je. Radnja mi je ok lepo je sve to zamisljeno i izvedeno.
E sad da je moglo bolje o da itekako je moglo, tu najvise aludiram na zavrsnu scenu odnosno kraj filma. Sama zavrsnica/kraj filma bi, po mom misljenju, bio bolji da je zavrsio negativno a ne pozitivno. Jednostavno Gordon Gekko je los covek i uspeo je da ih razdvoji i film zavrsava tako sto ih je on dobro izigrao i unistio im buducnost, meni bi to bio bolji kraj.

Sto se glumacke ekipe tice ok su mi. Michael Douglas... da li je uopste potreban komentar ? odlican je kao i u prvom delu, Shia LaBeouf koga ne volim previse je bio ok ali daleko slabiji od Charlie Sheen-a i njegove glume u originalu (Charlie je razvalio u prvom delu), Carey Mulligan je bila dobra cak mogu reci i odlicna samo mi nekako nije tako sexy kao u "An Education" da li zbog kose ili cega vec ne znam a da je dobro odglumila svoju ulogu to vec rekoh. Motherfucker Charli Sheen ! Uh koliko obozavam tog coveka, odlican glumac, ovde iako se pojavio na min bio mi je bolji nego Shia u celom filmu.
Rezija vrlo dobra, majstorki odradjen posao Oliver Stone-a.

Sve u svemu film je dobar ali nije nista posebno, i dosta slabiji od originala/prvog dela.

Moja ocena vrednosti/kvaliteta filma: 6/10
Moja ocena filma u zanru drama: 6/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 02.12.2010. at 18:55.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 21:58   #15
Pogledao sam WS 2 prije nekoliko tjedana. Prije toga sam odgledao opet Wall Street. WS je puno bolji film. Prvi WS proglašavaju filmom koji je uhvatio duh 80-ih, a ovaj tu pada na očekivanjima da kaže nešto o duhu današnjeg vremena .
Ovaj drugi film više je skupa, ( i vrlo dobra i kvalitetna), sapunica.
Naprosto- samo nastavak priče, da vidimo što Gekko, službena ikona japija iz 80-ih, (kakvim ga na raznim mjestima proglašavaju), radi kad izađe iz zatvora. Nažalost nema slatkog govora tipa "Greed is good".
Ono kad veli : "NINJA generation", nije tako cool.
Dobar dio je kada Gekko sretne lika Charija Sheena, koji se u međuvremenu pretvorio u sve ono čega se gnušao u prvom Wall Streetu.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 13:01   #16
Meni osobno, ništa posebno i pretjerano zanimljivo. Ova rečenica će dobro opisati film - Bez čvrstog zapleta, film ostavlja dojam da dvije priče jednostavno nisu dovoljno dobro integrirane u cjelinu.

I slažem se s prije rečenim, da je možda ipak trebao završit negativno, ne pozitivno.

Moja ocjena 6/10.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 16:52   #17
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Pogledao sam WS 2 prije nekoliko tjedana. Prije toga sam odgledao opet Wall Street. WS je puno bolji film. Prvi WS proglašavaju filmom koji je uhvatio duh 80-ih, a ovaj tu pada na očekivanjima da kaže nešto o duhu današnjeg vremena .
Ovaj drugi film više je skupa, ( i vrlo dobra i kvalitetna), sapunica.
Naprosto- samo nastavak priče, da vidimo što Gekko, službena ikona japija iz 80-ih, (kakvim ga na raznim mjestima proglašavaju), radi kad izađe iz zatvora. Nažalost nema slatkog govora tipa "Greed is good".
Ono kad veli : "NINJA generation", nije tako cool.
Dobar dio je kada Gekko sretne lika Charija Sheena, koji se u međuvremenu pretvorio u sve ono čega se gnušao u prvom Wall Streetu.
Otprilike i moje razmišljanje. Prvi film je bio puno fokusiran baš na biznis, pohlepu itd., ovaj drugi mi je malo cmoljav sa ljubavnom pričom Gekkove kćeri i mladog brokera, njen sukob sa ocem itd.

S druge strane, uživao sam u glumi Michaela Douglasa jer se i meni činilo da je on uživao u snimanju svake scene, baš uživljen a opet totalno opušten, neka mu je sretno sa zdravljem! Svi drugi junaci filma su mi bili dosta blijedi, nakon mjesec i pol od gledanja već ih se skoro i ne sjećam...
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.