Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2016., 00:05   #1
Cesur ve Güzel

O ovom projektu se dugo šuškalo, na kraju su se želje (posebno arapskih) fanova ostvarile - Kıvanç Tatlıtuğ i Tuba Büyüküstün u novoj Ay yapimovoj seriji "Cesur ve Güzel" (Cesur i ljepotica/Odvažni i lijepi). Scenarija potpisuje Ece Yörenç. Izašla je najava na StarTV, a snimanje kreće odmah poslije Bajrama, 20. septembra. Seoski ambijent će stvoriti mjesta pored Istanbula, Durusu i Çatalca. Serija s emitiranjem kreće mjesec dana kasnije, u oktobru.

xxl slika


Sadržaj:
Quote:
Jednog dana šarmantan i naočit muškarac imena Cesur (Kıvanç Tatlıtuğ) iz velikog grada stiže na selo kako bi se tamo nastanio. Svi su očarani ovim tajanstvenim gospodinom. Susreće se s ljepoticom Süphan (Tuba Büyüküstün) iz bogate i ugledne zemljoposjedničke obitelji koja vodi njihov posao. Među njima započinje strasna veza. Ali obje strane kriju mnoge tajne. Njihove obitelji su stari neprijatelji. Dvoje mladih ljudi ne znaju mračnu stranu u životima svojih otaca i nemaju pojma o nepodmirenim računima između njih. Na veliku ljubav padne sjena obiteljske svađe. Unatoč protivljenju obiteljima oni žele ostvariti svoju nemoguću ljubav i snove. Velika obitelj pokušat će izgladiti razlike i pomiriti zaraćene strane. A usput ćemo saznati i zašto je Cesur odlučio doći na selo.


Godina: 2016.
Žanr: drama, romatika
TV: Star TV
Produkcija: Ay yapim
Scenarij: Ece Yörenç
Redatelj: Ali Bilgin
Glazba: Toygar Işıklı
Glumci: Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün,
Devrim Yakut, ostali TBC

Edit:
Linkovi za gledanje uzivo:

https://www.youtube.com/watch?v=jWP3ntl64I4
http://www.startv.com.tr/canli-yayin
http://canlitv.mobi/star-tv-canli-izle
http://www.ecanlitvizle.net/star-tv-izle-1/
https://www.canlitv.life/star-tv-canli-izle
https://www.kolaytv.com/star-tv/
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje TheWitch : 24.11.2016. at 19:35.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 00:20   #2
Na TV industriji smo pratili habere vezane za ovu seriju (prvo su K+T trebali glumiti u Siyah-Beyaz, a onda se desio preokret), pa evo linkova za one koje interesira kako se sve odvijalo:



19.07.2016. Haberi u vezi novih serija koje kreću ove jeseni
26.07.2016. Svaki dan se nešto piše o novoj Ay yapimovoj seriji "Siyah-Beyaz"
27.07.2016. UçanKuş TV o seriji TB+KT.
08.08.2016. Scenarij nove serije Kıvança Tatlıtuğa se u 4 mjeseca promijenio 8 puta
17.08.2016. Je li istina da je scenarij u krizi?
24.08.2016. Ay Yapım açıklaması
27.08.2016. Ece Yörenç progovara
27.08.2016. Poznati novinar koji piše recenzije u Milliyetu o seriji
29.08.2016. Konačno konkretni infosi
09.09.2016. by RaniniTV

__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 07:48   #3
Hvala Minka

Da vidimo mi to kako izgleda kad Ece napuni baterije u kreativnoj radionici
Od serije očekujem samo da njemu malo spuste šiške a njoj malo podignu.

Nadam se da će tema biti opuštena i pozitivna.
Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 21:55   #4
Dobro. Neka ostane zabeleženo da je nova tema sa dva posta za 20 sati imala oko 1100 čitanja.

Znamo sve o Tubi, Kivi, Ece, Ay yapimu...dvoje mladih () koji se volu uprkos mami i tati, to je sve OK.

Jedino što nije baš poznato je taj Durusu kantrisajd.

Selo Durusu se nalazi u okrugu Catalcai i koliko sam (možda pogrešno) shvatila to je kao neko predgrađe Istambula. Postoji jezero i brana, evropski deo Istambula se tu snabdeva vodom. Ono što može probuditi lepe uspomene jeste voda Durususapanca http://www.durususapanca.com/.
Gde je Sapanča tu su i velike ljubavi.

jedan lepi kolaž dok ne stignu fotke

Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 03:06   #5
Njih dvoje odlicno izgledaju.

Nadam se dobroj prici s naglaskom na ljubav.

Nadam se da ce u epizodama od po dva sata neka pristojna minutaza pripadati ljubavnom paru.

Drago mi je sto za scenarij nisu zaduzene Mortise, jer to nisam imala namjeru gledati.

Oboje se fino ljube po serijama, pa jedva cekam prvi poljubac izmedju njih dvoje.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 22:23   #6
Kivo i Bašak na aerodromu. Idu za Miami u posjet Kivinom bratu i na mali odmor, jer uskoro kreće snimanje serije. Kivo je novinarima rekao da je zadovoljan StarTV najavom i pozitivnim komentarima u vezi Cezur ve Guzel koje su dobili nakon emitiranja. Još su ga pitali hoće li igrati ubojicu, ali on je rekao da se scenarij promijenio i da on igra drugu ulogu. Ja dodajem - Bugarke su prevele Birsenin tip (ona naša insajderica iz Ay yapima, sjećate se) da će se nakon Bayrama znati svi glumci, a da snimanje kreće 28.09. S obzirom da je StarTV seriju najavio za EKIM - OKTOBAR/LISTOPAD, ovi datumi imaju smisla. Držimo fige. Kolay gelsin.

Edit: arkadašica je uočila da je Kivo (navodno, znamo kako novinari vole dodavati) rekao "Bir ay sonra çekimler başlayacak.", da snimanje kreće za jedan mjesec. Što bi bilo sredinom 10. mjeseca. Ok, stignu do kraja snimiti i 2 boluma.. Vidjet ćemo.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 14.09.2016. at 23:03.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 08:29   #7
lepo, Kivica ide još malo da pocrveni na suncu. femir će biti presretna

zapravo, sve vreme čekam podelu. meni lično su dovoljno još dva tri zanimljiva glumca/glumice.

sećam se Birsene ali ne mogu da se setim prirode njenih infosa, da li smo joj verovali...
Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 10:01   #8
Andi, to je ona ženska koja je uvijek davala tipove što će biti u idućoj epizodi, neke kraće dijaloge i ostale infose (do kad ide serija i sl.). Znači, ona je zaista 100% validan izvor. moguće je i da snimanje kreće krajem mjeseca kako ona kaže, što ne znači da će baš tog dana na set odmah doći Tuba i Kivo, pa tako i Kivo može imati pravo kad svoje snimanje stavlja 2 tjedna kasnije.

Mina from Galaxy S5 via Tapatalk
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 11:24   #9
Quote:
Andreas Sam kaže: Pogledaj post
lepo, Kivica ide još malo da pocrveni na suncu. femir će biti presretna

zapravo, sve vreme čekam podelu. meni lično su dovoljno još dva tri zanimljiva glumca/glumice.

sećam se Birsene ali ne mogu da se setim prirode njenih infosa, da li smo joj verovali...


Hm,natjerala si me da se pribilježim a nisam još mislila ....možda tamo u Americi pocrni,možda je jače sunce

I ja,nadam se da će sastaviti dobru ekipu pa da gledamo,može i Kivo,što znaš,možda ga i zavolim ...šalim se,samo neka snimaju i da ne bude neka krvoločna serija,nisam više za ubistva,silovanja,krvne i ine osvete,ponižavanje i omalovažavanje žena pa i djece.....

Bisena mi ostala u sjećanju kao netko tko je zaista iznosio tipove koji su bili točni
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 17:15   #10
Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
Andi, to je ona ženska koja je uvijek davala tipove što će biti u idućoj epizodi, neke kraće dijaloge i ostale infose (do kad ide serija i sl.). Znači, ona je zaista 100% validan izvor.
da, znam, onih par replika iz sledeće epizode i kratak sažetak. ma šta god, već se kezim od sreće

Quote:
femir1 kaže: Pogledaj post


...šalim se,samo neka snimaju i da ne bude neka krvoločna serija,nisam više za ubistva,silovanja,krvne i ine osvete,ponižavanje i omalovažavanje žena pa i djece.....
pa gle...ako obitelji nastoje da prevaziđu probleme zbog zaljubljenih golupčića, kako je najavljeno, onda ne bi trebalo da bude nasilja, više očekujem neku toplu priču. možda će neki bočni podzaplet imati elemente nasilja na koje smo navikli, folklor je stvar koja je večna.
Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 08:18   #11


Ovo mu dođe kao prvi red do mora
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 07:45   #12
Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
Kivo i Bašak na aerodromu. Idu za Miami u posjet Kivinom bratu i na mali odmor, jer uskoro kreće snimanje serije. Kivo je novinarima rekao da je zadovoljan ... Vidjet ćemo.
Evo ih u Ameriku
Prelijepi...A Kivo?
Mršav,tanak,lijep
Mislim,to o onim komentarima da se udeblj'o...
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 08:49   #13
tako sa cvikama i kačketom je super

ne znam kako su planirali da ga oblače ali mogao bi da ostavi kačket za seriju, onda imamo jedan problem manje. neće valjda po kantrisajdu da se šeta u odelima
kad smo već na selu treba neko i da kosi http://i4.mirror.co.uk/incoming/arti...dan-Turner.jpg
naš basketaš je bolji. visočiji i to.

msm kat se vrati iz Merike, jednog lepog dana
Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 16:41   #14
naletih na neki malo "sazetiji" predlozak serije, pa da podijelim

Quote:
The Kanal Star TV will start its new season with the serial “CEZUR ve GUZEL", with Tuba Buyukustun and Kivanc Tatlitug in leading roles.
Tahsin is the head of Koroglu family, his wealth and influence in the society promotes respect and fear towards him. There is neither place or person in the town which he is not in control of. Tahsin has two children. While the son, Korhan, is a big disappointment for his father, Tahsin loves his smart and beautiful daughter Suhan. Korhan’s wife is trying to get pregnant, but without success. Fearing that Suhan will be the first to present the heir of the family’s fortune, she tries to kill the sister-in-law. However, her evil plans will get ruined when a handsome stranger walks into their lives, saving Suhan’s life and taking place of exactly the son Tahsin always dreamed of. But nobody realises that the revenge is running in the stranger’s veins, and he hides his genuine feelings and plans for a reason. Will his love for Suhan strong enough to stop his revenge against Tahsin or is it just a part of his general plan?
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 17:11   #15
meni je već dosadno.

sećam se trenutka kada sam prvi put pročitala sažetak KPA. zavolela sam tih pet rečenica iste sekunde i ta ljubav je samo rasla, bezuslovna već tada sam sve znala.

sad sam se smorila momentalno. ostaje samo ljubavna priča.

šta sad još ostaje... glumci, psihološki profili, ta čuvena hemija, šta god da je to...sinergija možda .

mada, koliko sam pokapirala Ece ona ima taj šlif za Čehovljevske situacije...soba, ona pere sudove, on pere sudove i to. možda bude okej.
Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 12:22   #16
Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
naletih na neki malo "sazetiji" predlozak serije, pa da podijelim
Evo, za one nevične inglišu.. Pisala Birsen iz Ucankusa... Još veli da se ekipi pridružuju Devrim Yakut (mislim da se spominjala kao Kivina mama) i Erkan Avcı (Necdet iz Karića, glavu dajem da će ovdje biti Tubin brat-niškorist).
Quote:
Kanal Star TV novu sezonu započinje serijom "Cesur ve Güzel" s Tubom Buyukustun i Kivancom Tatlitugom u glavnim ulogama.

Tahsin je glava obitelji Köroğlu, njegovo bogatstvo i utjecaj u društvu mu donose poštovanje i strah. Ne postoji mjesto i osoba u gradu koju on ne kontrolira. Tahsin ima dvoje djece. Dok je sin Koray veliko razočaranje za svoga oca, Tahsin voli svoju pametnu i lijepu kćerku Sühan. Korayeva žena pokušava zatrudnjeti, ali bez uspjeha. Bojeći se da će Sühan biti prva koja će podariti nasljednika obiteljskog bogatstva, pokušava ubiti svoju zaovu (Sühan). Međutim, njezini zli planovi propadnu kada naočit stranac (Cesur) uđe u njihove živote, spasi Sühan i zauzme mjesto upravo onog sina o kojem je Tahsin oduvijek sanjao. No, nitko ne shvaća da neznančevim venama teče osveta, a on s razlogom skriva svoje prave osjećaje i planove. Hoće li njegova ljubav prema Sühan biti dovoljno jaka da zaustavi svoju osvetu protiv Tahsina ili je to samo dio njegovog velikog plana?
Još ću dodati što točno piše Birsen, jer je nešto izostavljeno u ruskom prijevodu. Znači, Sühan (Tuba) vodi obiteljski posao jer je brat Koray totalno razočaranje, nesposobnjaković. Njegovu ženu opisuje kao kötü kalpli eşi, iliti, ženu zlog srca. Ona se boji da će family bogatstvo pripasti sposobnoj i omiljenoj Sühan, još ako se uda i rodi dijete (nasljenika), ona i muž niškorist su izvisili. S obzirom da ne može imati djece, planira pronaći neku siroticu, uzeti joj dijete i podmetnuti kao svoje. #televisapresenta Potom planira ubiti Sühan (što je sigurno, sigurno), ali ajme meni, poduhvat propadne jer baš u pravi čas nailazi yakışıklı bir yabancı, znači, zgodni stranac neznanac Cesur (Kivo) i spašava Sühan. To mu omogućuje dvije stvari - em da stekne povjerenje obitelji Köroğlu, em da uplovi u strastvenu aşk vezu sa Sühan (uzdam se u ove strasti iz Ecinog pera)! Ali avaj, je li to baš sve košer? U stvari, dok Cesur traži osvetu za svoju obitelj, glavni test počinje od ove točke. Da li će ovaj yakışıklı genç-zgodni mladić izabrati Sühaninu ljubav ili intikam protiv njenog oca?
Quote:
Andreas Sam kaže: Pogledaj post
mada, koliko sam pokapirala Ece ona ima taj šlif za Čehovljevske situacije... soba, ona pere sudove, on pere sudove i to. možda bude okej.
Umirem. Mislim da ima ona te momente, mada nisam gledala nijednu Eceinu seriju (popis)! Laže, gledala sam Kuzey Güney, negdje do pola 1. sezone, kasnije preskakala i tako... Tamo su psiho-momenti bili jako dobro razrađeni, moram priznati. A bilo i tih (mučnih) soba-sudovi situacija, da...

***

Inače je Ece odgovorila kada kreće snimanje, posljednji tjedan 9. mjeseca. Poklapa se s onim što smo već čuli nekoliko puta. Ovaj lik je odgovorio "Da, Kıvanç Tatlıtuğ i Tuba Büyüküstün će igrati u istom projektu. Ece Yörençin projekt 'Cesur ve Güzel', snimanje serije kreće danas.".. S tim da su Ruskinje dodale da nisu započela snimanja, nego čitanje scenarija. Navodno na set će prva doći Tuba kako bi snimala seoske scene i sve oko toga (pravit će pauzu između za premijeru filma i neke festivale), nakon nje stiže zlatokosi yakışıklı bir yabancı (iz USA) i onda kreću full speed.

Evo dodatni haber, jebo sliku svoju, ali Çataya boli ona stvar za domaći rejting, bitno da se emitira i da ima prikazane epke, jer je serija već osvanula na EccoRights (njihov ino-distributer). O tome piše i Ranini (pored Cesur ve Güzel (Brave and Beautiful), ugovorili su prodaju Bana Sevmeyi Anlat (Wings of Love) i İçerde (Insider); od starijih projekata Analar ve Anneler (Mothers and Mothers) i Beş Kardeş'in (Five Siblings); od filmova Delibal (Čaga), Bi Küçük Eylül Meselesi (Engin A.) i Dedemin İnsanları (Četin)). Ecco veli da će preuzeti i distribuciju 2 još neimenovana projekta koja kreću ove zime (pretpostavljam Siyah-Beyaz i još neki dizi). Onaj gore sažetak od Witch je zapravo službeni sažetak serije, tako se prodaje. Kaže, dužina 103 x 45 min... Prevedeno, sigurno planiraju 30+ epizoda (ako 1 turkiš epka traje cca. 3x 45min, onda imamo 103/3 = 34 epke)
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:09   #17
Čitam, čitam i - jab ovo gledala. Ono mozak na otavu, da je na TV bio bi i daljinac u ruke (da ton metnem na mute kada počnu reklame) i .

Da se malo uozbiljim, zvuči mi kao nekakva opuštalica (za mene opuštalica). Osim ako bi mi glumica koja će igrati lik Korayeve žene ili sam lik piliti po žiFcima poput npr. Irmak u Merhametu. Prvi bolum gledam, inshallah. Taman će dotle Kordugum odsvirati svoje.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 14:14   #18
Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
jebo sliku svoju, ali Çataya boli ona stvar za domaći rejting, bitno da se emitira i da ima prikazane epke, jer je serija već osvanula na EccoRights (njihov ino-distributer). O tome piše i Ranini (pored Cesur ve Güzel (Brave and Beautiful), ugovorili su prodaju Bana Sevmeyi Anlat (Wings of Love) i İçerde (Insider); od starijih projekata Analar ve Anneler (Mothers and Mothers) i Beş Kardeş'in (Five Siblings); od filmova Delibal (Čaga), Bi Küçük Eylül Meselesi (Engin A.) i Dedemin İnsanları (Četin)). Ecco veli da će preuzeti i distribuciju 2 još neimenovana projekta koja kreću ove zime (pretpostavljam Siyah-Beyaz i još neki dizi). Onaj gore sažetak od Witch je zapravo službeni sažetak serije, tako se prodaje. Kaže, dužina 103 x 45 min... Prevedeno, sigurno planiraju 30+ epizoda (ako 1 turkiš epka traje cca. 3x 45min, onda imamo 103/3 = 34 epke)
ma on je prodao Tubu i Kivu Arapima još pre 6 meseci onda, (kao kad kupuješ janjetinu, uvale ti nešto i za čorbu, ne može samo meso) kaže evo vam za tu cenu a uz CvG ide i ova serija i ova...

Mina ti kad kreneš da računaš ne mogu da te pratim od prve trećine računice. Znači on preko prodaje 103 epizode od 45 min a to je za nas i Turke 34 puta stara dobra epka karsambom iliti 3 u 1 pa ko izdrži ?

Moje skromno mišljenje je da su za podnošljivost dizija presudni negativni likovi i njihovi glumci. Ako se tu kvalitetno glumi onda može da se gleda. Turska je krcata dobrim glumcima, pravim umetnicima. Da ti dobiješ za sapunicu ljude iz pozorišta ...
samo to da bude okej
Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 14:35   #19
Quote:
Andreas Sam kaže: Pogledaj post
Moje skromno mišljenje je da su za podnošljivost dizija presudni negativni likovi i njihovi glumci. Ako se tu kvalitetno glumi onda može da se gleda. Turska je krcata dobrim glumcima, pravim umetnicima. Da ti dobiješ za sapunicu ljude iz pozorišta ...
samo to da bude okej
+1.

Možda nije najbolji primer no pade mi sad na pamet Keriman iz Paramparce koju (je) Nursel Kose igra(la) tako da me je u isto vreme i nervirala i zasmejavala, manyak. Ali ona je jedinstvena. Što se tiče pomenute Irmak koja mi i dalje diže kosu na glavi, Yasemin Kay Allen tu ništa nije 'kriva', prirodna gluma, sasvim na mestu, zato mi lik horor. Jedinstvena na drugi način. Hm, opet se vraćam na to da će (mi) odabir glumice za likicu biti bitan pored same likice.
Radovaću se i ako priroda, krajolik u diziju bude lep. Uz dobru kameru... čist gušt.


PS.
Durusu.
Çatalca.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 22:17   #20
Quote:
Andreas Sam kaže: Pogledaj post
Mina ti kad kreneš da računaš ne mogu da te pratim od prve trećine računice. Znači on preko prodaje 103 epizode od 45 min a to je za nas i Turke 34 puta stara dobra epka karsambom iliti 3 u 1 pa ko izdrži ?
Da, dobro si povezala.

To mi je jos ranije rekao jedan kolega koji radi na televiziji, kad sam ga ispitivala oko nekih serija, zasto ne otkupe i slicno. Cijene dosta variraju u zavisnosti od serije, a i originalni broj epizoda ne znaci broj epizoda koje se kupuju.
Rekao je da su nekad turske serije otkupljivali po originalnoj epizodi.
Ali serije su postajale sve duze i duze, sto je TV kucama koje otkupljuju puno znacilo (mogu sjeckati, rastezati uz pomoc reklama i dobiti vise epizoda za emitovanje od jedne originalne).
Medjutim Turci su se opametili (bili su oni pametni i prije, ali su se prvo borili za ulazak na novo trziste, a kad su trziste osvojili, onda su postali proracunatiji ) i sad prodaju jednu originalnu epizodu kao vise epizoda, a vode se duzinom trajanja jedne standardne epizode svih serija (od Amera, Latinosa, Britanaca to je svagdje 45-50 minuta).



Nakon sto sam procitala detalje vezane za scenario ove serije, shvatila sam da me sve vise podsjeca na seriju Asi.
Tim povodom sam danas turila i prigodnu pjesmicu na fejs, pa da je metnem i ovdje.

Dodje momak osvetom vodjen
(a u velikom gradu rodjen )
u njeno selo maleno.
Djevu u nevolji srete i posta spasioc njen,
a njeno srce o cas posla posta njegov plijen.
I dok se u njemu zelja za osvetom s ljubavlju plete -
nadam se da joj nece napraviti dijete.
Jer bi onda jedino rjesenje price ove
bilo da se serija Asi zove.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.