Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2007., 10:18   #201
da, da pro forme, a tu ćeš ispaliti koliko ja znam 10 eur po m2, jer to ti je naime njihova cijena...možda budeš sreće pa prođeš jeftinije, ali odrat će te...
solara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:19   #202
a zašto bi odrala ako je troškovnik ustvari lažan...papir koji prikazuje fiktivne promjene u stanu i njihove napuhane cijene?!
__________________
u la la...
miems is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:56   #203
zato jer se troškovnik neće napisat sam i zato jer se netko dost namučio da bi postao osoba ovlaštena za izradu istog
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 18:46   #204
Quote:
solara kaže: Pogledaj post
da, da pro forme, a tu ćeš ispaliti koliko ja znam 10 eur po m2, jer to ti je naime njihova cijena...možda budeš sreće pa prođeš jeftinije, ali odrat će te...
koliko ja znam 1,5 € po m2 u najskupljoj varijanti - vjerojatnije 100€ i nosi
finta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 10:36   #205
e pa to je već ok... nevjerojatno mi je da bi koštalo 10 eura po kvadratu...to je možda i za idejno rješenje i troškovnik kao rezultat istog. a sad...ako se ima nekog poznatog...možda ispadne i još manje.
__________________
u la la...
miems is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 13:00   #206
Adaptacija stana može se izvesti na dva načina:
1. Sve dati jednoj tvrtki po sistemu "ključ u ruke" do konačne situacije
2. Parcijalno tražiti ponude po kategorijama (građevina, struja, centralno, voda, keramika, i sl.)
Prva je varijanta puno skuplja. Ukoliko niste dali 100% avans i jedan čovjek Vam odgovara za dogovorene poslove jednostavnije je kontrolirati kvalitetu radova i dogovarati se za eventualne promjene. Ali, u toj varijanti cijene su redom napuhane i sistem "ključ u ruke" pokriva sve rupe u dogovoru na Vašu štetu.
Druga je varijanta jeftinija ali kvaliteta ovisi o izboru majstora. Ukoliko imate par dobrih ekipa, pogotovo ukoliko neke od njih rade više srodnih djelatnosti (građevina+knauf+keramika; centralno+voda+kanalizacija; struja+telefonija+antenski sistem+portofonija) onda ćete sigurno proći jeftinije i manja je šansa da naletite na lošu ekipu koja će sve napraviti loše.

Imam firmu za centralno+voda+kanalizacija i krećem se u šarolikom društvu pa su mi poznate relacije o kojima govorim.
popaj zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 19:35   #207
kompletna adaptacija starog stana

zanima me kako započeti sa renovacijom.
odnosno, krećemo u renovaciju stana - treba promjeniti prozore, uvesti centralno, spustiti strop,....
e sad naravno da će prozore mijenjati majstor, ali sada su prozori ogromni ( sukladno sa visinom stropa). da li treba posebno pozvati zidara ili ...
malo je opširna tema, ali ako netko zna ukratko savjetovati kako krenuti kada se stan ogoli stvarno bi cijenila pomoć
nana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 20:53   #208
Evo ti par savjeta, mi smo taman negdje pri kraju potpune adaptacije.

Pocni sa vodoinstalacijama i etaznim grijanjem, elektricarskim radovima (pazljivo razmisli gdje zelis uticince - mi smo dodali cca 5 kom za kuhinju (dobro je znati ideju kuhinje gdje su aparati)).

Nakon toga ti je najbolje da dodje zidar, jel ce ti on i ozbukati za vodoinstalaterom i elektricarom uz ostale radove (zidar ti i ozbukati oko nove stolarije jer ce vjerovatno biti ostecenja po zidu nakon demontaze).

Ako mjenas stolariju, svakako trazi i demontazu stare i montazu nove stolarije u cijenu.

Nakon toga ides keramiku. Nakon keramike maleraj i nakon toga parketi.

I to je to...naravno necu spominjati vrijeme, zivce i novac kojeg trebas ostaviti u izobilju

Par napomena...

Prozore cekas oko 3 tjedna, plocice se cekaju u prosjeku po mjesec dana ako imas neke extra zelje, kuhinja se isto tako radi oko mjesec dana, namjestaj se ceka od mjesec do 3... uglavnom, ne cekaj nista do zadnjeg trena..nadji sto ti se svidja i naruci na vrijeme!
Sve na papir i rijesavaj po redu..brzo vrijeme prodje


Ali pls nemoj muza / decka ko mene moja provesti kroz sve ducane u 2-3 zupanije i kupiti mozda jednu pipu
paint_it_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 21:46   #209
Quote:
paint_it_black kaže: Pogledaj post

Ali pls nemoj muza / decka ko mene moja provesti kroz sve ducane u 2-3 zupanije i kupiti mozda jednu pipu

hvala
jeste zvali svakog majstora posebno ili je jedan majstor dovodio "svoju ekipu" kako je dolazio koji posao? mislim na ove renovatorske radove, kad dođu kuhinja i namještaj na red smatrat ću da sam već useljena koliko mi se sad to daleko čini, koliko posla ima
nana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 22:13   #210
Ovako, ja konkretno nisam ništa svoje adaptirao ali sam tražio procjenu i malo u sam postupak adaptacije dublje ušao...

Prvo razmisli tko će raditi radove: jedna varijanta je da to vodiš sama i naručuješ majstora po majstora (što je u svakom slučaju jeftinije, ali i dugotrajnije...jer kakvi su majstori danas, može se to poprilično otegnuti...jer malo njih poštuje rokove i dogovore...), a druga je da angažiraš firmu koja se time bavi (što je skuplje, ali ćeš biti gotova za cca 3 mjeseca, naravno ovisno o veličini stana...još jedna prednost je da su to sve majstori od iste firme, pa nemaš situaciju da ti keramičar kaže da je loše postavio pločice jer je zidar loše izbetonirao...a zidar kaže da nije mogao bolje jer je vodoinstalater zeznuo...a vodoinstalater kaže...itd).

Meni je tip procjenio kompletnu adaptaciju stana starog 100 godina (to navodim jer ti je onda jasno da se sve mijenja - podovi, struja, voda...) od cca 75m2 na 150000 kuna + moje sanitarije, parketi, pločice itd...stolarija je nova i centralno već uvedeno...

U grubo, to ispada oko 300 EUR/m2.
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 08:13   #211
Pa krenuli smo sa jednom firmom koja ce obaviti sve za nas, ali eto nisu se 3 tjedna ponudu udostojili poslati pa smo krenuli sami.

Nasli vodinstalatera / centralasa na preporuku. On nam je nasao zidara, a i zidar je ujedno keramicar (nazalost ne predobar, ali nismo mogli cekati + nije bio skup ). Elektriku radi prijatelj od tasta, mi sami radimo malerske radove (nakon sto ja pogletam zid izgleda gore nego prije... sto da kazem nadaren sam ). PVC stolariju i izrada kuhinje sam nasao sam, preko foruma. Uglavnom sve to skupa ce nas izaci cca. 140 000 (ukljuceno cijeli namjestaj, kuhinja, sanitarije - znaci sve od golog starog stana do potpuno namjestenog "novog").

Bez namjestaja i kuhinje je oko 80 000. Stan od 53m2.

Ako krenes sama u majstore par savjeta:

- preporuke od prijatelja svojih pogotovo ako mozes vidjeti posao
- slike, reference neka ti pokazu ako nisi u prilici da vidis njegov posao (dobro neces bas zidara traziti slike zida )
- bez racuna ili sa njim? to je sve na tebi. Kada ides preko racuna das vise ali imas neku garanciju i ako lose napravi mozes ga tuziti sudu casti sto ga kosta obrtnice, ali eto bez racuna je oko 30% jeftinije
- sve jasno dogovoriti (sto ce se raditi, po kojoj cijeni i kada je rok). Svaki dan ici u kontrolu i odmah upozoriti na propuste. Ukoliko nesto izvan dogovora treba raditi, odmah dogovoriti cijenu i kolko se zbog toga pomice rok.

Evo ti neke cijene sto znam (sve ukljucen materijal):

Etazno plinsko centralno i vodoinstalacije - 24 000 (ovlasteni preko racuna)
Stolarija (2 prozora i jedna balkonska vrata sa roletnama - sve pvc) 10 000 kn
Obnavljanje starog parketa, izmjena svih unutarnjih vrata - 7000 kn
Keramika (oko 35m2 po 50 kn + 15m cokli) 3000 kn
Zidarenje - (rusenje zida, krpanje spalete i neka krpanja zida zbukom) 3000 (tu me malo ozenise)
Elektrika - za rad ti neznam ali materijal (promjena u dvotarifno, automatski osiguraci, novi stekeri itd, itd) ti je +3000 kn

Samo pitaj sto te zanima, ali ovih dana sam ti u maleraju nakon posla pa ces cekati koji put odgovor
paint_it_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 09:23   #212
Quote:
paint_it_black kaže: Pogledaj post
Evo ti neke cijene sto znam (sve ukljucen materijal):

hvala hvala
ovime si mi odgovori na pitanje postavljeno na drugom mjestu
nana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 10:33   #213
No problemo

E da vidjeh da ti nisam napisao 6000 kn za plocice tamo kod keramicara, ali to je indivudalno..mi smo stavljali plocice neki prosjek cijene 120 kn. Takodjer sam zaboravio napomenuti da mi je vodoinstalater stavio i sat (svakako to napravi..sat kosta 500 kn, a instalaciju nek ti napravi free jer mu je to skoro nista posla. Da ides naknadno naplate ti 500 kn ruke, pa ti to odma rijesi).
Naruci prozore sto prije, nemoj da ti se radi demontaza na svijeze lakiranim parketima Ako ti prozori dodju dok se jos rade grubi radovi nezaboravi objepiti kartonom i debelim najlonom, ili ako volis strugati i cistiti danima nemoj
paint_it_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 14:10   #214
Upravo sam završio kompletno renoviranje. Imao bih samo jedan savjet na redoslije radova.

Kod mene su, na preporuku iskusnog ujaka radili prvo parkete, pa onda krečenje (dok je ostali moleraj - mreže,ljepila,gletovanje - urađeno prije). Ovo je iz čistog razloga što se prašina prilikom brušenja parketa, ukoliko mašina nije prvoklasna, diže i lijepi po zidovima, što je zlo za svježeokrečene zidova.

Samo poslije lakiranja parketa (i sušenja od par dana) polijepiš najlone po podu (one tanke za krečenje) i poskidaš ih poslije - bez čišćenja.
hollowdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 11:29   #215
adaptacija stana

bok.
trebao bi savjet nekoga tko ima iskustva s time. stan je u zgradi staroj 70-ak godina. veličina je 35m2. treba promijeniti električne instalacije, vodovodne cijevi+premjestiti kupaonicu, srušiti neke zidove, uvesti plinsko centralno grijenje, srediti parket i pomaljati sve. to je ugrubo sve, i nije baš malo
razmišljamo da nam to sve napravi neka firma koja se time bavi. kakva su vaša iskustva sa takvom adaptacijom. kolko ta šala košta, i koje su firme povoljne a dobre. ili bi bilo bolje da zovem majstora po majstora? sve mora biti napravljeno uz račun.
hvala na pomoći!
vekizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 20:06   #216
Quote:
vekizg kaže: Pogledaj post
bok.
trebao bi savjet nekoga tko ima iskustva s time. stan je u zgradi staroj 70-ak godina. veličina je 35m2. treba promijeniti električne instalacije, vodovodne cijevi+premjestiti kupaonicu, srušiti neke zidove, uvesti plinsko centralno grijenje, srediti parket i pomaljati sve. to je ugrubo sve, i nije baš malo
razmišljamo da nam to sve napravi neka firma koja se time bavi. kakva su vaša iskustva sa takvom adaptacijom. kolko ta šala košta, i koje su firme povoljne a dobre. ili bi bilo bolje da zovem majstora po majstora? sve mora biti napravljeno uz račun.
hvala na pomoći!
za 15 tisuca eura napravis cudo!!! sve ti ovisi koliko ces spizdit u kupaonicu jer ti ona najvise pojede....sto se tice parketa nabavi bambus parket...nade ih se po 120 kn/m2....ja sam ti gradevinar i ako te zanima mogu i detaljnije ali kazem t za 15 milja eura napravis cudo...al ono cudo....15 neces prec sigurno.....za 10 dobijes neki prosjek.....za 5000 ono...dvojčica.....pazi....15 000 neces preci sigurno....netko ce reci jebote kojih 15 000 si lud...ali i ja kad idem u konzum mislim potrositi 500 kn al redovito spickam 1300....pa ti vidi....kupaona je vrag....a zena i kupaona su 2 vraga ....sretno....

Zadnje uređivanje krule : 04.09.2007. at 21:05.
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 09:17   #217
treba promijeniti električne instalacije
- Ako ces mjenjati brojilo itd...nevjerujem da ces proci ispod 5000 kn

vodovodne cijevi+premjestiti kupaonicu,
- Meni je voda dosla oko 4500 kn, ali nisam premjestao kupaonu (nije mi bas jasno sto ti to znaci? u novu prostoriju? ili samo pomices pipe itd?)

srušiti neke zidove
- nije samo srusiti..imas sute za odvoz, pa popravljanje spalete itd.. ovo se dobro raspitaj! Srusiti zid ako hoces mozes sam i ustediti dosta (kupis u peveca stemalicu od einhela za 400 kn). Ja sam npr dao da mi ruse zid i naplatili su 800 kn za 30 min posla (pljacka), pa popravljanje spalete nakon rusenja 1000 kn, pa odvoz sve te sute 500 kn.

uvesti plinsko centralno grijenje
- zavisi kakav dimljak imas? Svaki dimljak ti ima atest na koliko KW bojler moze biti prkljucen. Naravno da je skuplje imati bojler + spremink vode nego samo protocni bojler. Negdje 19 000 me dosao 12 KW plinski bojler, spremnik vode i sve ostalo sa rukama.

srediti parket
- Zbilja neznam kako ti se tocno cijene krecu ali ja mislim da je meni oko 3000 kn 2x brusenje i 3x lakiranje starog parketa

i pomaljati sve.
- Ako imas volje ovdje mozes dobro ustediti. Otisao u baumaxa i kupio kita, nesto opreme. Nije super kvalitetno ako sam radis ali eto bivsoj kolegici doslo njih 5 i u dva dana uzeli 7500 kn... i vjeruj mi nije toliko bolje od onoga sto ja sam radim.

E sada vjerovatno imas keramiku...nemoj da ti naplate izbijanje starih plocica!
Ako si me poslusao i uzeo stemalicu da si sam srusis zidove, eto tu ces jos ustediti

Keramika ti ide oko 70 kn po m2, duzni metar cokla 25-35 kn.

15 000 eura za taj stan je too much. Mi za 15 cemo ga renovirati i kupiti namjestaj, novu stolariju i kuhinju. Uzmi 15 ako ga oces i namjestiti od 0.

Mislim da je meni samo voda i grijanje islo preko racuna (jer mora biti ovlasteni instaler). Ostalo ili sam ili bez racuna.

Zadnje uređivanje paint_it_black : 05.09.2007. at 09:49.
paint_it_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:21   #218
ljudi pamet u glavu....nemojte nikad raditi bez racuna jer necete imati garanciju...radite uvijek sa koliko toliko poznatim obrtnicima kojima je stalo do svojeg imena i obrta...ne uzimajte fusere koji zvuce jeftino jer cete dobiti glavobolje....plin, struja i voda samo sa ovlastenim majstorima jer ako radi meho sa svojom ekipom i nesto vam ode u k....nedaj boze vi direktno odgovarate pred zakonom jer ste dopustili da vam struju vodu i plin radi neovalsteni majstor. Ovlasteni mora izdati papir da je sve ispitano i da je u redu. Uvijek idite preko racuna! I na racunu se da dogovoriti ali ipak imate racun!!! Danas sutra ipak imate koga tuziti....a fuš majstora - kako ces njega tuzit
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:33   #219
savjet - posto sam gradevinar znam o cem pricam - kako u nasoj dragoj drzavi svi misle da sve znaju....pa tako i gradevinu....ali ne samo nju....nego i urarstvo...automehanicarstvo....itd itd...onda na kraju takvi isti popuse da je to cudo....po meni ti je najbolje da nekom platis 5 000 kn da ti odradi posao koordinatora....dakle prevedeno - ako te ista zanima u vezi adaptacije tvog stana pricat ces samo sa 1 covjekom a ne sa elektircarem pa vodar pa zidar pa keramicar pa pvc....pa te salju ovamo pa tamo.....pa ides sa posla...pa muz...pa ovo pa ono....kuzis?....adaptacija je za mene kao gradevinara najgori dio gradevine....vise volim graditi kucu iz temelja nego adaptacije ali isto tako znam da majstori (svi) toliko zaraduju na adaptacijama da je to cudo...radio sam to koordiniranje par puta i ljudi su mi bili jako zahvalni....samo su samnom pricali o vezi bilo cega....ako su imali primjedbe meni su rekli a ne keramicaru....onda bih ja dosao do keramicara i rekao mu par stvari...jer ja sam ga zaposlio....i tako sa svima....a cuj....5 000 kn naspram ustedenog vremena i zivaca....pa ti vidi?....to oces li na parket nalijepiti najlon ili ne....to nije tvoja briga....kuzis!!!! i sta je najbolje kad placas majstora placas preko koordinatora....jer da ti se ne desi da platis a majstor ode....razmisli no
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 23:11   #220
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
savjet - posto sam gradevinar znam o cem pricam - kako u nasoj dragoj drzavi svi misle da sve znaju....pa tako i gradevinu....ali ne samo nju....nego i urarstvo...automehanicarstvo....itd itd...onda na kraju takvi isti popuse da je to cudo....po meni ti je najbolje da nekom platis 5 000 kn da ti odradi posao koordinatora....dakle prevedeno - ako te ista zanima u vezi adaptacije tvog stana pricat ces samo sa 1 covjekom a ne sa elektircarem pa vodar pa zidar pa keramicar pa pvc....pa te salju ovamo pa tamo.....pa ides sa posla...pa muz...pa ovo pa ono....kuzis?....adaptacija je za mene kao gradevinara najgori dio gradevine....vise volim graditi kucu iz temelja nego adaptacije ali isto tako znam da majstori (svi) toliko zaraduju na adaptacijama da je to cudo...radio sam to koordiniranje par puta i ljudi su mi bili jako zahvalni....samo su samnom pricali o vezi bilo cega....ako su imali primjedbe meni su rekli a ne keramicaru....onda bih ja dosao do keramicara i rekao mu par stvari...jer ja sam ga zaposlio....i tako sa svima....a cuj....5 000 kn naspram ustedenog vremena i zivaca....pa ti vidi?....to oces li na parket nalijepiti najlon ili ne....to nije tvoja briga....kuzis!!!! i sta je najbolje kad placas majstora placas preko koordinatora....jer da ti se ne desi da platis a majstor ode....razmisli no
tako nešto sam i mislila
odnosno, našla sam na netu zgodnu firmu koja se bavi adaptacijama i ima puno pohvala ljudi koji su im se prepustili (slike radova, ime i prezime) princip je "ključ u ruke". čovjek dolazi besplatno na dogovor i uviđaj stan(j)a i napravi predračun za planiranu adaptaciju. to mi se čini ok. e još ak mogu raditi sa mojim materijalom onda super. pod mojim materijalom mislim da mi on kaže šta treba a ja to nabavim (naravno po njegovoj preporuci), a ne da moram uzeti baš ono šta mi on nudi. govorim generalno jer ne znam (još) kaj se sve podrazumjeva pod materijal. ne želim žutu kupaonu pa da moram birati između njegove tri žute pločice.
nana30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.