Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2024., 22:35   #8641
http://www.varesi.si/sl
Ne znam dali je povoljno i ne znam dali ti je "usput" al imaju širok izbor.
druga adresa za koju znam je Željezo.hr
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 15:37   #8642
https://www.alatimilic.hr/shop/Fervi...tolarske-Stege
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:31   #8643
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Sve primljeno na znanje, ali u tom slučaju se radilo o posebnim serijama koje je proizvođač napravio za vojnu logistiku, Bundeswehr, ukratko --- znate kako to već ide s drž. narudžbama, tu se onda ne štedi nego predimenzionirani transformatori, pojačano hlađenje, posebno robusni mehanizmi za transport žice itd. itd.

Tako da takvi aparati idu u posebnu rubriku, ne pod "civilne"...

Kasnije su se pojavili kao rashodovani, višak vojne opreme, pa su neki kupili i začudili se kako su trajni...

U tome je posebnost - ne u trafo "žanru" kao takvom...


Ilustracije radi, Fluke je stekao ogromnu reputaciju na sekundarnoj osnovi, primarne su bile ogromne narudžbe vojnog sektora gdje su onda imali "zamah" da naprave sve kako bi instrumenti za mjerenje bili robusni i pouzdani za upotrebu u gadnim uvjetima. Kasnije se to pročulo i uslijedila je pomama i malih i srednjih korisnika za njima, iako su cijene visoke.
Evo ja napravio još jedan test
Našao sam na tavanu stare hrđave elektrode od mog pokojnog oca, te elektrode su stare nekih 70 godina rutilne
Rekoh da probam na svojem novom proinstalu 200 DP syn ........ stavio sam prigušnicu na plus 10 i gle, elektrode se pale čim ih približiš i ostavljaju lijep i gladak var
Proba napravljena sa 2,5 3,25 i 4 mm debljine elektrode, jednostavno nemogu nači toliko deebelu elektrodu da je ovaj aparat nemože progutati
Rel postutupak je za mene sada jedna nova dimenzija i nema više tuckanja, ljepljenja i lošeg zaljevanja
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:22   #8644
Koliko L/min Co2 ide? Došla mi danas boca sa manometrom za moje lidl čudo,a pojma nemam koliko trebam otvoriti. Manometar je onaj sa kuglicom, pokazuje L/min...
stanky069 is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:25   #8645
Malo...sve dok zavar ne počne "vriti"...bu dulje trajal. Moj regulator ima manometar, pa ti nemrem reći.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:34   #8646
Quote:
stanky069 kaže: Pogledaj post
Koliko L/min Co2 ide? Došla mi danas boca sa manometrom za moje lidl čudo,a pojma nemam koliko trebam otvoriti. Manometar je onaj sa kuglicom, pokazuje L/min...
https://www.youtube.com/watch?v=Bcj8_-rdzt0

u 22. min
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:40   #8647
Quote:
stanky069 kaže: Pogledaj post
Koliko L/min Co2 ide? Došla mi danas boca sa manometrom za moje lidl čudo,a pojma nemam koliko trebam otvoriti. Manometar je onaj sa kuglicom, pokazuje L/min...
Ja ga stavim na 4-6 L/min. tek toliko da istisne okolni zrak, ako je prevelik pritisak onda hladi var pa opet ne valja
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:55   #8648
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
22 lit/min pa to gasi luk
Puno mi stvari ne odgovara u ovom klipu u prezentaciji aparata
Prije svega taj aparat je igračka, nema prigušnicu, slaba elektronika, ali je takva i cijena (koliko para toliko muzike)
Kod dobrog aparata nema ljepljenja elektrode, dobri aparati idu bez problema na stvarnih 200A Imaju hot start, anti stick, arc force itd to sve drži luk stabilnim.... kakvo sušenje elektrode, kakvo prekidanje luka, 200A topi tračnicu pročitaj moj post 8643 - platiš par eura više i imaš zvjerku od aparata - sve drugo je bacanje novaca
Največi nedostatak tih malih aparata je intermitencija - 5 minuta variš, 10 minuta hladiš aparat, ali to je manji problem - glavni je da kada radiš na max. struji tempretura na hladnjacima na tranzistorima i diodama se tako brzo razvija da ih ventilator ne stigne ohladiti pa reagira temperaturna zaštita, ali koliko puta če regirati prije nego ti elementi izgore ????
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 18:31   #8649
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
22 lit/min pa to gasi luk
Puno mi stvari ne odgovara u ovom klipu u prezentaciji aparata
Prije svega taj aparat je igračka, nema prigušnicu, slaba elektronika, ali je takva i cijena (koliko para toliko muzike)
Kod dobrog aparata nema ljepljenja elektrode, dobri aparati idu bez problema na stvarnih 200A Imaju hot start, anti stick, arc force itd to sve drži luk stabilnim.... kakvo sušenje elektrode, kakvo prekidanje luka, 200A topi tračnicu pročitaj moj post 8643 - platiš par eura više i imaš zvjerku od aparata - sve drugo je bacanje novaca
Največi nedostatak tih malih aparata je intermitencija - 5 minuta variš, 10 minuta hladiš aparat, ali to je manji problem - glavni je da kada radiš na max. struji tempretura na hladnjacima na tranzistorima i diodama se tako brzo razvija da ih ventilator ne stigne ohladiti pa reagira temperaturna zaštita, ali koliko puta če regirati prije nego ti elementi izgore ????
U dvadeset i drugoj minuti video prezentacije daje navod da je dosta 8-10 L/min plina i još desetak sek. kasnije podesi vrijednost na 9 L

????
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 18:51   #8650
Ja varim amaterski i u radioni stavljam uvijek 7-8 litara, ako slučajno vani nešto radim onda povećam na 10-12...
mika1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 19:18   #8651
Hvala dečki,budem se onda vrtio tu oko 7-9L pa ću vidjeti...nemam uopće iskustva sa tim,valjda ću skužiti kad je malo,kad je puno. Par puta jesam nešto malo u firmi,ali nisam nikad ja nešto štelovao,smo pištolj vukao.

Sad kad sam skužio sa žicom,postala punjena skupa,a i nije nekak kvaliteta zavara,ljepše ispadaju ovi sa plinom,pa je vrijeme za upgrade...puna boca i manometar 120€.
stanky069 is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 19:25   #8652
https://www.youtube.com/watch?v=qZ3GhD8ZbMA

to je slučaj sa svima, gledajte gore usporednu prezentaciju i kako izgleda zavar s punjenom žicom u usporedbi s MIG/MAG s plinom
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 19:33   #8653
Ma znao sam ja to i prije nego što što sam uzeo aparat,da nije to to.

Ali i žica mi je sad postala skupa kad sam je krenuo pravo trošiti. Ovo me izađe jeftinije,a kvalitetnije ispada.
stanky069 is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 21:40   #8654
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Ja ga stavim na 4-6 L/min. tek toliko da istisne okolni zrak, ako je prevelik pritisak onda hladi var pa opet ne valja
4-6 kad radiš kod kuće i sam plaćaš plin .. .. tako nekako i ja ...

Čisti CO2 može na 8-10 .... feroline i do 12 .. samo je feroline skup za popizditi, pa se kod kuće i on zavrće na 5-6 ...
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 21:45   #8655
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Evo ja napravio još jedan test
Našao sam na tavanu stare hrđave elektrode od mog pokojnog oca, te elektrode su stare nekih 70 godina rutilne
Rekoh da probam na svojem novom proinstalu 200 DP syn ........ stavio sam prigušnicu na plus 10 i gle, elektrode se pale čim ih približiš i ostavljaju lijep i gladak var
Proba napravljena sa 2,5 3,25 i 4 mm debljine elektrode, jednostavno nemogu nači toliko deebelu elektrodu da je ovaj aparat nemože progutati
Rel postutupak je za mene sada jedna nova dimenzija i nema više tuckanja, ljepljenja i lošeg zaljevanja
Ja sam sa tim aparatom radio sve osim elektrode ... i aluminij i inox i naravno konstantno je u upotrebi za crno ....

Sad si mi dao razlog da ga sutra isprobam i sa elektrodama.. imam nešto raditi vani, a rekli su vjetrić neki ... ... valjda će mi odgovarati priključak sa drugog aparata za kliješta jer ih nažalost nisam uzeo za ovaj aparat ....
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 22:17   #8656
Quote:
strasilo kaže: Pogledaj post
Ja sam sa tim aparatom radio sve osim elektrode ... i aluminij i inox i naravno konstantno je u upotrebi za crno ....

Sad si mi dao razlog da ga sutra isprobam i sa elektrodama.. imam nešto raditi vani, a rekli su vjetrić neki ... ... valjda će mi odgovarati priključak sa drugog aparata za kliješta jer ih nažalost nisam uzeo za ovaj aparat ....
Samo oprezno sa strujom, jer zvjerka je jaka da ne povjeruješ, več sa 100A daje punu snagu za profile 4 mm
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 22:32   #8657
Quote:
strasilo kaže: Pogledaj post
4-6 kad radiš kod kuće i sam plaćaš plin .. .. tako nekako i ja ...

Čisti CO2 može na 8-10 .... feroline i do 12 .. samo je feroline skup za popizditi, pa se kod kuće i on zavrće na 5-6 ...
Ako radiš po mirnom vremenu ili u radioni možeš slobodno na 6 lit/min, ali ako radiš po vjetrovitom vremenu najbolje je odmah prijeći na elektrodu (rezultati su odlični) ili žicu sa prahom
Vjetar puhne lijevo desno, nosi plin, var pršti - pa šta bi se zaje..... prijeđi odmah na elektrodu u tom slučaju i gotovo
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 23:12   #8658
Radi se u radioni,čisti Co2 sam uzeo,mix mi je skup za moje potrebe. Doduše,boca će mi trajati ajme u svakom slučaju,ali ne vidim potrebu u tome,u davanju tolike love za moje potrebe...čačkam samo sebi sitnice,ponekad nešto krupnije,još učim.

Za vani po potrebi imam elektrode i solidnu zalihu punjene žice još.
stanky069 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.