Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2010., 10:30   #21
aha, vidim napisala si bocica

a mi dojimo. nece to ici tako lako kod nas bojim se, jer se uz ciku on hoce maziti osim sto papa
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 15:17   #22
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
aha, vidim napisala si bocica

a mi dojimo. nece to ici tako lako kod nas bojim se, jer se uz ciku on hoce maziti osim sto papa
mi isto dojimo,a jucer je pocela sa rizinima...

ali opet trazi svaka 2-3 sata po noci i to stvarno papa...ona nikad nije bila od mazenja...daj ti njoj jest i pusti je na miru!
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 19:56   #23
blago tebi.
moj mora imati cicu blizu sebe. radila sam gresku i spavao je sa mnom u krevetu, imao cicu kad god pozeli...sad ispastamo i on i ja.
place se, al ja cicu ne dam osim kad je vrijeme klope.
mogu se samo nadat da ce se priviknut sto prije jer cu izlut, ali poznavajuci njega - prije cu ja popustit
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 20:08   #24
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
blago tebi.
moj mora imati cicu blizu sebe. radila sam gresku i spavao je sa mnom u krevetu, imao cicu kad god pozeli...sad ispastamo i on i ja.
place se, al ja cicu ne dam osim kad je vrijeme klope.
mogu se samo nadat da ce se priviknut sto prije jer cu izlut, ali poznavajuci njega - prije cu ja popustit
da...svi su mi rekli da sam luda jer ona nije nikad spavala s nama...i da bi mi bilo lakse da je samo u krevetu sa mnom...

ali ispada da je meni ovo lakse...ona trazi jest,pojede 10-ak min i nastavlja spavat dalje u kinderbetu...

tako je od prvog dana...

a mislim da ima i veze s tim sto mi dojimo sjedeci...ona nije nikad htjela lezeci...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 20:15   #25
a nis, ajd drzim ti fige da se nocas manje budi!
i sebi ih drzim!
pa da vidimo sutra rezultat.

sad sam btw odredila da doji 2x po noci. to nam je svaka 4 sata - dakle to je sa 5,5 mj vise nego puno
a kad se u medjuvremenu zbudi ljuljam ga u kolicima da se uspava pa vratim u kimbu.
uglavnom imam nocne akcije
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:11   #26
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
a nis, ajd drzim ti fige da se nocas manje budi!
i sebi ih drzim!
pa da vidimo sutra rezultat.

sad sam btw odredila da doji 2x po noci. to nam je svaka 4 sata - dakle to je sa 5,5 mj vise nego puno
a kad se u medjuvremenu zbudi ljuljam ga u kolicima da se uspava pa vratim u kimbu.
uglavnom imam nocne akcije
a s ovim se vise nego slazem...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:53   #27
e bas nam je danas navratila nasa patronazna i pohvalila nas da super napredujemo
i pita ona mene kako po noci, a ja sva ponosna velim da ga sad po novom hranim samo 2x,a ona se cudi jer kao vise po noci ne bi opce trebao jest, hehe, da... kak da ne, nek to njemu objasni

kako malena? se jos budi svakih sat? nama je ova prosla noc bila podnosljivija, al muce ga zubeki siroce pa je nemoguc.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 19:42   #28
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
e bas nam je danas navratila nasa patronazna i pohvalila nas da super napredujemo
i pita ona mene kako po noci, a ja sva ponosna velim da ga sad po novom hranim samo 2x,a ona se cudi jer kao vise po noci ne bi opce trebao jest, hehe, da... kak da ne, nek to njemu objasni

kako malena? se jos budi svakih sat? nama je ova prosla noc bila podnosljivija, al muce ga zubeki siroce pa je nemoguc.
jucer nam je bio treci dan kako dajem rizine navecer...

sinoc je pojela 80 ml gusto na zlicu oko 21 i onda jos 10-ak minuta cicu...spavala do 3 ja bila u soku!!

i onda nakon toga opet cica u 5 pa opet u 7 i onda dizanje u 9...nije lose za ovaj put...

i meni su rekli da vise ne bi trebala jesti po noci...ne kuzim kako misle da bi trebala postici?!
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:15   #29
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post

sinoc je pojela 80 ml gusto na zlicu oko 21 i onda jos 10-ak minuta cicu...spavala do 3 ja bila u soku!!

ocu i ja takoooooooo

ajd moj je spavao 5 sati u komadu, isto je vecerao rizine. za nas je to uspjeh!
(iako pije fenisitil radi grla)

ja ne znam kako se to mjeri moram priznat ti mililitri.
kaj napravis kasicu u nekoj posudici koja ima oznake, ili po dodanom mlijeku/vodi se gleda?
na kutiji pise da ide 3-4 zlice.
meni pedica rekla da je za obrok dovoljno 120 ml a ja tuka ne znam kak da to izmjerim
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:52   #30
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
ja ne znam kako se to mjeri moram priznat ti mililitri.
kaj napravis kasicu u nekoj posudici koja ima oznake, ili po dodanom mlijeku/vodi se gleda?
na kutiji pise da ide 3-4 zlice.
meni pedica rekla da je za obrok dovoljno 120 ml a ja tuka ne znam kak da to izmjerim
ja ti imam Aventovu bocicu i u nju stavim 2-2,5 mjerice Hipp adaptiranog + prokuhane vode do oznake za 100 ml i to dobro promuckam...
onda u to dodam 2-3 zlicice rizinih (ovisno koliko hocu da bude gusto; a moja mala hoce gusce) i dobro promijesam da nema grudica...

i to ti je obrok od cca 100 ml...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 21:12   #31
hm hm... moj pojede toga tonu sve mi se cini.
nisam mu mjerila (al sutra bome ocu) nego sam zamijesala u njgovoj sarenoj zdjelici, i to pazi sad - 3 pune velike zlice praha sa vodom (vodu sam dodavala isto bez mjerejna koliko mi je trebalo za odredjenu gustocu).

bilo je toga onak... skoro puna zdjelica. on sve smazo.
kajaznam ,sad kad ti velis da si dodala 2-3 male zlicice cini mi se da sam ga zbetonirala
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 22:00   #32
ja dodam 3 cajne zlicice na 100 ml Hipp mlijeka...i to mi dosta zgusne jer ona jede zlicom pa mi tako treba...

i da se osvrnem na svoj prvi post: ono ocito nije bio skok u razvoju nego mi je dijete bilo gladno

a sad nakon porcije rizinih spava od 21-2 ili 3 i nakon toga cica...a to cicanje nastavlja svakih sat i pol do budjenja oko 8 jer joj ocito nije dovoljno
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 11:47   #33
skok u razvoju ide oko 6 mj.
nas to sad uskoro ceka, i bojim se jer onaj skok s 3 mj starosti smo jedva prezivjeli.... dernjao se, nije spavao (i ovako nis ne spava i jeeeedva zaspi) bio nemoguc.

osim skoka u razvoju ja sam primjetila da mi i noci kad je pun mjesec mali bude budan i cendrav.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 11:24   #34
kako vam se javlja skok sa 6 mjeseci?

pitam zato jer smo sada tu negdje i zanima me jel ima razlike od ostalih koje smo prosli...dosad je sve provodila na cici i nema spavanja,a sad smo na dohrani...pa jel bude kakve razlike?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 11:29   #35
mi smo imali taj skok sa 3 mj ali ovaj sa 6 nismo...a isto sam ga očekivala
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 11:39   #36
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
mi smo imali taj skok sa 3 mj ali ovaj sa 6 nismo...a isto sam ga očekivala
mozda imamo srece kao ti pa ga necemo osjetit...

iako nas nocno budjenje ubija...vise se cicamo otkad smo na dohrani...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:19   #37
mi smo upravo usred skoka... sa 6 i pol mjeseci...vec tjedan dana.. u cetrvtak se sve preokrenulo,nervozna, kencava, cijeli dan kmeci, hoce se nosati, nece se zaigrati duze od 5min., stalno trlja oci i kao da je pospana, non stop gladna,pojede mi puno vise nego prije, uzasno nervozna prije spavanja i treba nam duze da se uspavamo.. budi se u 6 ujutro,a spavala je do 8 inace, a navecer nece zaspati do pola 10, sva puna energije rita se ko luda, okrece,prekrece...pocela je trpati noge u usta...(dosad joj je trbuh smetao )
uglavnom uvela ja gris navecer (bez glutena) i to 130ml, pola sata nakon toga sisa i dalje se budi kao i dosad non stop...sad otkad je u skoku pogotovo... pricekat cu jos malo da prode pa ako se ne promjeni prelazim ponoci na ad...jer sam vec luda od nespavanja...ajd nije mi se problem probudit 2-3puta, al 9 vec je... a to je najmanji broj budenja...
sve se nadam da ce se nakon ovog skoka nesto promjeniti u vezi tog spavanja... na bolje naravno, jer kad smo imali onaj skok sa3 mj. posljedice su bile grozne... budenje non stop, a preko dana mi je pocela spavati po 20min. samo i tak 3 puta u danu..da ne stignem na wc.... boze smiluj mi se, pa da pocne spavati ko sva normalna djeca ))
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 23:33   #38
hm, sad sam se sjetila
moja je točno prije tjedan dana jedno 3-4 dana bila pretjerano nervozna, i čak je cicala sto puta po danu što joj više uopće nije običaj....i viidiš ja se tek sad sjetila skoka
al zar je moguće da ga je imala ovako kasno sa 10 mj????
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 08:03   #39
ne vjerujem vam ja u te skokove.

moj skače bez prestanka otkad se rodio
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 21:11   #40
nama je s 3 mj bilo koma.
non stop se derao, nis nije spavao, nis mu nije pasalo, ni sisa ga nije umirivala.
ja sam se znala rasplakat jer nisam vise znala kaj bi s njim.
i proslo je brzo, kroz tjedan dana.

evo sad imamo 6 mj tocno i za sad nis.
ja sve cekam ocemo opet horor prozivljavat pa se nekak mislim kak bi bilo super to izbjec a da samo osjetim taj napredak toliko ocekivani...
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.