Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 21:31   #1
Nasljeđene dionice

Molim da me savjetujete ako znate .

Nasljedio sam neke dionice i imam ono rjesenje od javnog bilježnika da je pravomocno.

Sad bi ih htio prodati pa me zanim šta sad trebam dalje.

Hvala!
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 01:47   #2
Sastavi dopis SKDD-u u kojem moliš da preknjiže dionice na tvoj račun. Priloži primjerak rješenja o nasljeđivanju te neke potvrde gdje se vide tvoj i ostaviteljev broj računa (da ide brže, da vas ne traže po svom sustavu). Ako već imaš otvoren račun kod njih (a 99% imaš još od IPO-a INA-e i HT-a ) to je gotovo kroz par dana.

Nakon toga registriraš vlasničku poziciju svih dionica s odabranim brokerom i daš nalog za prodaju. Uglavnom, sve kao da prodaješ HT ili INA-u
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 08:29   #3
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Sastavi dopis SKDD-u u kojem moliš da preknjiže dionice na tvoj račun. Priloži primjerak rješenja o nasljeđivanju te neke potvrde gdje se vide tvoj i ostaviteljev broj računa (da ide brže, da vas ne traže po svom sustavu). Ako već imaš otvoren račun kod njih (a 99% imaš još od IPO-a INA-e i HT-a ) to je gotovo kroz par dana.

Nakon toga registriraš vlasničku poziciju svih dionica s odabranim brokerom i daš nalog za prodaju. Uglavnom, sve kao da prodaješ HT ili INA-u
samo još da nadodam..njegov račun mora biti žiro račun,tekući ne prolazi...nedavno sam to prošao pa znam..eto...


btw o kojim je dionicama riječ?Budući ako su dobre,bolje ti je primat dividendu nego prodat za siću ...
bravo-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 09:46   #4
Quote:
bravo-ri kaže: Pogledaj post
samo još da nadodam..njegov račun mora biti žiro račun,tekući ne prolazi...nedavno sam to prošao pa znam..eto...

Mislim da Neuson piše i misli na RAČUN INVESTITORA a ne na bankovni račun.

EGR, najjednostavnije je nazvati SKDD, izuzetno su ljubazni i poslovni. U svakom slučaju trebat će ti preslika Rješenja o nasljeđivanju ovjerena kod bilježnika. Čini mi se da i preslika tvoje osobne mora biti ovjerena kod bilježnika, ali kažem ti, nazovi ih i sve će ti reći.

Sretno i uspješno
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 16:31   #5
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Mislim da Neuson piše i misli na RAČUN INVESTITORA a ne na bankovni račun.
Vidi se tko čita s razumjevanjem.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 19:03   #6
Quote:
bravo-ri kaže: Pogledaj post
samo još da nadodam..njegov račun mora biti žiro račun,tekući ne prolazi...nedavno sam to prošao pa znam..eto...


btw o kojim je dionicama riječ?Budući ako su dobre,bolje ti je primat dividendu nego prodat za siću ...
Dionice koje imam nisu neke velike vrednosti (radi se o par somova kuna) a nemaju baš ni izgleda rasti tako da bi ja to prodal i bok.

Hvala svima na odgovorima!
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 09:40   #7
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Vidi se tko čita s razumjevanjem.
sad bi ti rekao nešto ali bez razumjevanja....

A,onda prodaj i bok...za tih par tisuća kuna ni nemaš neke dividende...
bravo-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 13:31   #8
djedu umrla sestra koja nije imala ni muža ni djece, nije bilo oporuke.
imala je dosta dionica firme u kojoj je radila ali djed kad je nosio smrtni list u firmu rekla mu je njihova pravnica ili neka službenica ili koji vrag, da jako teško on može dobiti te dionice.

jel to istina ili ga mulja da dionice pripadnu njima?
kakav je postupak nasljeđivanja dionica sa sestre na brata u slučaju smrti bez oporuke?
što treba napraviti da ih se dobije?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 15:23   #9
Na ostavinskoj raspravi neka djed prijavi da je ostaviteljica imala dionice. Bilježnik će dopisom SKDD-u zatražiti da dostave podatke o dionicama na imenu ostaviteljice i kad se putem tok dopisa utvrdi točan podatak o tome koliko je i kojih dionica imala, iste će se navesti kao ostavinska imovina i rasporediti na zakonske nasljednike.
Ako je djed (njen brat) jedini nasljednik, nasljedit će sve dionice.

Eto. Vrlo jednostavno. Nek zanemari ono što je čuo od službenice.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 23:12   #10
službenice su kraljice...te ne znaju ni koji je dan, a kamoli kako se nasljeđuju dionice...a nasljeđuju se ko i svaka druga imovina
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 14:31   #11
Ja sam naslijedila mamine dionice iz firme u kojoj je radila cijeli život. Treba otići u taj SKDD u Heinzelovoj prebaciti dionice na svoje ime sa rješenjem sa ostavinske rasprave. Iz mamine firme su nešto faksirali mislim u SKDD. Potom sam na ostavinskoj raspravi rekla da je mama imala te dionice.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 18:43   #12
Zna li netko gdje to obaviti u Đakovu?
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.