Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 22:44   #481
Možeš. Najvjerojatnije je bilo toplo kad je on bio. Kad vani bude minus dvadeset slobodno pojačaš do kraja.
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:44   #482
pozdrav!
imam pitanje oko ispuštnja vode iz sistema zbog previsokog tlaka

izgleda da sam ubacila previše vode u sistem jer mi se činio nizak tlak na bojleru, za vrijeme dok sam ga koristila samo za toplu vodu. kad sam nedavno uključila grijanje tlak je došao do crvene zone. grijanje uključujem tek povremeno jer se u kući ne živi stalno, u međuvremenu se naloži peć na drva da se ne smrznu instalacije.
trebam ispustiti malo vode?
ispuštam nakon što uključim grijanje ili prije?
imam dio starih radijatora kojima su se zapekli otvori na krajevima za otpuštanje zraka i vode, a dio ih je novih - mogu li na bilo kojem radijatoru u kući ispustiti višak? od bojlera ide odvojena cijev u kuhinju, posebni odvojak za dnevnu i sobu i posebni u predsoblje, tj, nije čisti krug vode.

bojler je vailant turbo nešto, fasadni protočni star 2 g.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:07   #483
Pretpostavljam da ipak iz bojlera ide jedna cijev...i jedna se vraca, tj. da se radi o jednom krugu grijanja. Tlak mozes smanjiti na bilo kojem radijatoru, na ventilu nasuprot ulazne cijevi (gore). Ispusti vode/zraka toliko da ti na bojleru pokazuje 1,2 kada grijanje ne radi.
(obzirom da bojler sluzi za vodu i grijanje, radi se o kombi bojleru)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 02:05   #484
tnx!
a trebam ispuštati uz upaljeno grijanje ili prije da ispustim?

glupi bojler nema brojčane oznake nego onu kazaljku, ali ništa ne piše na njoj. serviser je rekao da je 1.2 otprilike na sredini, no on je na sredini dok ne uključim grijanje, a tad tlak skoči...
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 12:06   #485
Najbolje je to raditi kad grijanje ne radi tj. kad su radijatori hladni. Ispustis...pa ako padne ospod 1,2 opet malo dodas. Na hladno mora biti na 1,2. Naravno, kada ukljucis grijanje zbog topline tlak naraste. Ali ne bi trebao pre jako narasti, morao bi ostati do cca 2 - u zelenom. Ako ti naraste previse, pa curi na sigurnosni ventil, nesto nije u redu i morat ces zvati majstora.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:44   #486
Zanima me da li je tko ikada koristito u sistemu EndoTherm Central Heating Additive ili Energy Saver F6

te da li ima nekakvog smisla u stvarnosti..
pctrikovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:41   #487
ima li netko iskustava s ugradnjom otvora na "dimovodima/zrakovodima koji rade u pretlacnim uvjetima"?
koliko to kosta cca?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:24   #488
Mislis na mjerna mjesta?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:10   #489
da
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:13   #490
Mislim da je negdje oko 300-350kn.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:10   #491
danke
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:42   #492
Cijena ugradnje centralnog plinskog grijanja

Pozz svima,

ne znam da li sam odabrao dobru temu no zanima me koliko bi kostala od prlike ugradnja plinskog centralnog za stan od 47 kvadrata.

Radi se o stanu koji je energetskog razreda D koji nema izolaciju(u planu je da se napravi obnova fasade i izolacije za cca 2 godine) i ima zidove od pune opeke debljine 35cm. Stan je na drugom katu. i napravljena je zamjena stolarije - PVC

Skicu stana mozete pogledati na linku i kakav bi bio raspored radijatora i kuda bi cijevi isle (cisto laicki skicirano po mom nekom nahodjenju):
https://imgur.com/a/MuyJg

Istok Dnevne i Spavace i sjever kuhinje su vanjski zidovi. U stan je ugradjena PVC stolarija.

Stan je na drugom katu i od strane ulaznih vrata je hodnik koji nije grijan.

Zamolio bih vas ako mi mozete takodjer rec kakav tip bojlera i radijatora bi ovdje najbolje pasao i Koje snage.
Bojler u kupaonici je na struju tako da bi se iskljucivo grijalo na plin.
Unaprijed hvala
black4mation is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:53   #493
a di ti je dimnjak na kojeg buš se prikopčal ?
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:39   #494
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
a di ti je dimnjak na kojeg buš se prikopčal ?
Razgovarao sam sa predstavnikom stanara u zgradi i cini se da su oni koji su uveli plinsko grijanje montirali bojler u kuhinji te da nemaju primjeren dimnjak za taj tip grijanja vec su napravili ocito izvod svatko svoj prema van ili sl. Nisam dobio konkretnu inf. Cini se da ce i to Plinsko otpast pa cu morat trazit neku alternativu nekog drugog jefitinijeg centralnog.
black4mation is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 07:21   #495
Quote:
black4mation kaže: Pogledaj post
Razgovarao sam sa predstavnikom stanara u zgradi i cini se da su oni koji su uveli plinsko grijanje montirali bojler u kuhinji te da nemaju primjeren dimnjak
To određuje služba dimnjačara gdje može izlaziti dimnjak. Mi to sad radimo.
Ni ne daju da prikopčaš kondenzacijski bojler na postojeći dimnjak.
Možeš vidjeti što će ti reći, da li uopće i možeš ići u to sve, izvid je čini mi se nekih 200tinjak kuna...
Provjerim na uplatnici.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 07:52   #496
@black4mation : u mom kvartu plinara i dimnjačari više ne dozvoljavaju fasadne bojlere nego trebaju imati dimnjak
možeš li kroz stanove iznad progurati cijev fi cca 100 i ljudima u tim stanovima zatvoriti sa knaufom? ako da, to bi ti bilo rješenje
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:08   #497
Quote:
black4mation kaže: Pogledaj post
Pozz svima,
Stan je u Zg, ili?
Kako se sada griješ?
Ja imam sličan problem pred sobrom, cijena za stan od 40m2 (3 radijatora + kupaonski) je oko 20 000kn.

Pretpostavljam da ti je takav raspored radijatora da imaš što manje cijevi po stanu?
Nekako, nije školski (al ne znači da je loše).

Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
@black4mation : u mom kvartu plinara i dimnjačari više ne dozvoljavaju fasadne bojlere nego trebaju imati dimnjak
možeš li kroz stanove iznad progurati cijev fi cca 100 i ljudima u tim stanovima zatvoriti sa knaufom? ako da, to bi ti bilo rješenje
Koji kvart, ako nije tajna?
Meni su za Zg rekli da i dalje može fasadni, ako se poštuju nužne udaljenosti ispuha od prozora. Naravno, i fasadni bi bio kondenzacijski.

Meni je pala na pamet ideja (ne znam dali je dozvoljeno) vanjskog limenog dimnjaka uz zgradu.
Znači, limena cijev na fasadi poput oluka ide iznad krova i gore izlaze produkti sagorijevanja.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:21   #498
sveta nedelja kod samobora
u stari dimnjak smo ubacili malu plastičnu cijev i prikopčali kondenzacijski bojler neovisan o zraku u prostoru
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:50   #499
Aha, znači saniran je. A ostali stanovi?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:51   #500
privatna kuća, kotlovnica u podrumu
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.