Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 18:03   #941
Ima li tko provjereni recept za dzem od klementina? Hvala
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:54   #942
Quote:
klif kaže: Pogledaj post
Evoga isprobao sam recept.
Peciva jako ukusna. Meni su ispala ovako više kao neke mini lepinje. Mojom greškom. Nisam pustio da se još dižu u tepsiji, već sam ih radi nedostatka vremena odmah stavio peć. Druga greška je što im oblike nisam formirao nekim kalupom i tako pekao, kako bi bili viši, pa su eto ispali kao lepinje.

Uskoro ću ponoviti, neću mijenjat sastav recepta, već tehnički to bolje izvest.
Koristio sam više vode, kako stoji u receptu za zimsko vrijeme..hmmm možda i oko toga malo korekcije.

https://imgur.com/a/kVgoU
Kućna varijanta. Pokušavaš ganjati peciva od popularnih fenseraja?
65-75% hidracija (ovaj je 60%). 30% na više maslaca u odnosu na količinu brašna. Nekakav pospješivač (obavezno). Duža fermentacija (frižider), i tako...

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 08:28   #943
Trazim recept za paule godinama ali nikako, pa evo ovdje da upitam.. Dakle one paule sto se mogu kupiti u mlinaru, zute polovice, izmedju pekmez, dopola umocene u cokoloadu. Pretpostavljam da je baza zumanjak. Hvala puno
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:54   #944
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Tražim recept za kolač koji je moja pokojna baka radila, pa molim pomoć. Radi se o kremastom, zasitnom slavonskom kolaču. Baza mu je bila sočni biskvit s orasima visine 2 cm. Na njega je išla krema s orasima svijetlo bež boje visine 2 cm, na nju žuta krema s ribanom koricom naranče visine isto 2 cm i na kraju je cijeli kolač premazan šamom. Pretpostavljam da su kreme bile kuhane. Sličan recept je vasina torta, ali recept koji ja tražim ima 2 kreme i još šam na vrhu. Kolač je bio dimenzija tepsije 20 x 32 cm i rezao se na šnite. Molila bi recept ako tko prepoznaje o čemu se radi.
Prekopala sam sve mamine teke i nisam našla.

Ali posve moguće da ćeš to što tražiš naći u ovoj antologijskoj temi: https://www.forum.hr/showthread.php?t=89977 na prvoj strani
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:13   #945
Quote:
kos24 kaže: Pogledaj post
Trazim recept za dobro pecivo za burger. Nesto vec isprobano.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Isprobala 10-tak recepata, probala i ovaj i ispalo dosta dobro. Oblikovati kao hambiće i duže dizati nego kaj piše. Nisam naišla na bolji recept zasad. Ak netko ima bolji, podijelite

https://www.coolinarika.com/recept/m...utar-stangice/
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:31   #946
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Tražim recept za kolač koji je moja pokojna baka radila, pa molim pomoć. Radi se o kremastom, zasitnom slavonskom kolaču. Baza mu je bila sočni biskvit s orasima visine 2 cm. Na njega je išla krema s orasima svijetlo bež boje visine 2 cm, na nju žuta krema s ribanom koricom naranče visine isto 2 cm i na kraju je cijeli kolač premazan šamom. Pretpostavljam da su kreme bile kuhane. Sličan recept je vasina torta, ali recept koji ja tražim ima 2 kreme i još šam na vrhu. Kolač je bio dimenzija tepsije 20 x 32 cm i rezao se na šnite. Molila bi recept ako tko prepoznaje o čemu se radi.
po opisu mogla bi biti ili ova orah torta od Polly ili ova torta
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:25   #947
Za germ-knedle. Provjereni
Radila sam ih prije par godina, ne znam vise po kojem receptu i imala sam problem s kuhanjem na pari-nikak ih skuhat, stalno su bile sirove iznutra.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:10   #948
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
Isprobala 10-tak recepata, probala i ovaj i ispalo dosta dobro. Oblikovati kao hambiće i duže dizati nego kaj piše. Nisam naišla na bolji recept zasad. Ak netko ima bolji, podijelite

https://www.coolinarika.com/recept/m...utar-stangice/
Za kod kuće su većina internetskih perverzija spram onih što se nude po pekarama. Dodaš dosta maslaca i na konju si. Ako ganjaš nele soft teksture sa ovakvom unutrašnjosti, s onakvom korom itd. Undan je ovo pogrešno mjesto za dobit odgovor.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:24   #949
Najbolji recept za limunčiće?

KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:35   #950
e mene isto ovo zanima, baš sam htio pitati. ili ako netko ima kontakt za neku firmu koja pravi i dostavlja. područje dalmacije mi odgovara... hvala!
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER

Zadnje uređivanje gargamišamel : 14.12.2017. at 14:41. Reason: uređivanje fotke
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:35   #951
Čuo sam da je sezona limunčića

Zadnje uređivanje gargamišamel : 14.12.2017. at 14:41. Reason: uređivanje fotke
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:45   #952
Quote:
RutherFord7 kaže: Pogledaj post
e mene isto ovo zanima, baš sam htio pitati. ili ako netko ima kontakt za neku firmu koja pravi i dostavlja. područje dalmacije mi odgovara... hvala!
Meni isto odgovara podrucje dalmacije

Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Čuo sam da je sezona limunčića
Pa da limunčići su najbolji bozicni kolac, a bozic je veoma blizu
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:52   #953
Quote:
KillsXO kaže: Pogledaj post
Meni isto odgovara podrucje dalmacije
Čuo sam baš nedavno za jednu dostavljačku firmu u Splitu, no ne mogu se sada sjetiti imena

Quote:
Pa da limunčići su najbolji bozicni kolac, a bozic je veoma blizu
Da, da, zanimljivo. Uvijek sam preferirao rafiole i breskvice u božićno vrijeme, ali ove godine izgleda da su limunčići pravi hit
Preporučujem svima da ih naprave za Božić, navodno je to sada jako moderno.
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:59   #954
Quote:
KillsXO kaže: Pogledaj post
Meni isto odgovara podrucje dalmacije
Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Čuo sam baš nedavno za jednu dostavljačku firmu u Splitu, no ne mogu se sada sjetiti imena
e pa super onda ako se sjetite, javite! ogroman + ako dostavljaju i na otoke.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:53   #955
Breskvice who?
__________________
Ljudi zahtijevaju slobodu govora kao zamjenu za slobodu misli koju odbijaju koristiti.
Masha19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:00   #956
Postala sam veliki fan germknedli i trebam jako dobar provjereni recept

Od isprobanih na Adventu, najvise nam se dopala knedla od Amelie (nije prevelika, pretvrda/prežilava). Umak budem smiksala pravi od žutanjaka. Imam i ono za kuhanje na pari, imam sastojke i volje, samo trebam provjereni recept

P.s. Bi se dale germknedlice smrznuti?
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:27   #957
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
Postala sam veliki fan germknedli i trebam jako dobar provjereni recept

Od isprobanih na Adventu, najvise nam se dopala knedla od Amelie (nije prevelika, pretvrda/prežilava). Umak budem smiksala pravi od žutanjaka. Imam i ono za kuhanje na pari, imam sastojke i volje, samo trebam provjereni recept

P.s. Bi se dale germknedlice smrznuti?
Mogu se smrzavati. Moja mama ih redovito napravi više pa dio zamrzne. Čini mi se da ih smrznute stavlja kuhati/pariti.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:00   #958
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Mogu se smrzavati. Moja mama ih redovito napravi više pa dio zamrzne. Čini mi se da ih smrznute stavlja kuhati/pariti.
Odlično! Samo još recept prosim
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:40   #959
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
Odlično! Samo još recept prosim
Nakon proučavanja više desetaka recepata za germknedle, isprobala ovaj i moj mužjak veli da su super mekane i da je to to

https://www.coolinarika.com/recept/1070103/
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:12   #960
prije godinu-dvije je masu ljudi ovdje peklo sirnice\pince po nekom receptu koji je svima uspio mislim da je od neke forumasice\forumasa ili s necijeg bloga bilo, jel se mozda itko sjeca tog i moze mi proslijediti recept? ne bih gnjavila da search radi, ali eto
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.