Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 13:35   #481
Hvala, javit cu tako najmodavcu. Posto ide i razdjelnik gore, pretpostavljam da cu ipak trebat zvati Toplinarstvo ili tko vec to radi. Najvaznije mi je da se netreba gasit grijanje (kao sto bi se trebalo da se sve nanovo radi) jer mi je receno da to sada, u sezoni grijanja, jako puno kosta.
Creepy Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 15:04   #482
Trebala bih pomoc.
Renovirali smo cijelu kupaonu i stavili radijator lojtricu.
Uglavnom kada je ukljuceno grijalo, najgornja cijev na lojtrici je mlaka, dok ostale normalno griju?Zasto se to dogadja sa time da smo odzracili radijator?
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 15:58   #483
Odzrači još nekoliko puta!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:12   #484
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Trebala bih pomoc.

Renovirali smo cijelu kupaonu i stavili radijator lojtricu.

Uglavnom kada je ukljuceno grijalo, najgornja cijev na lojtrici je mlaka, dok ostale normalno griju?Zasto se to dogadja sa time da smo odzracili radijator?


Stavi odzracni loncic na ljestve.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:35   #485
bruce 80 nemoj tako. Lončić je jako ružno vidjeti. Ako se ljestve odzrače nekoliko puta u razmaku od par dana, opet je sve u redu.

Međutim, na ljestvama se uvijek sakupi zrak iz sistema i treba ih povremeno kontrolirati i odzračiti.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:02   #486
Kupio sam kupaonski radijator sa el. grijacem, treba ostaviti otvoren onaj ventil ili zatvoren? U ferotermu di sam ga kupio mi je rekao da ne napunim do kraja i malo odvrnem vidu, isla je voda van kada sam ga ostavio na prvom navoju.
Hvala
ssectore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:41   #487
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
bruce 80 nemoj tako. Lončić je jako ružno vidjeti. Ako se ljestve odzrače nekoliko puta u razmaku od par dana, opet je sve u redu.



Međutim, na ljestvama se uvijek sakupi zrak iz sistema i treba ih povremeno kontrolirati i odzračiti.


Ja sam ti se time borio jednu zimu i na kraju kupio loncic i rijesio problem. Da ne kazem kakve sumove sam imao u radijatorima s vremena na vrijeme.
Ako su ljestve vise od bojlera tada odzracivanje nece pomoci.
Da slazem se da vizualno nije lijepo vidjet loncic ali funkcionalnost prije estetike. Barem tako se ja vodim.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:11   #488
Jel moguce da mi je radijator zastopan? Star je nekih 12god, klasicni. Gornji dio grije ko blesav, a donji nikako. Odzraceno sve ok. Odlazna cijev kipuca....
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:09   #489
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Jel moguce da mi je radijator zastopan? Star je nekih 12god, klasicni. Gornji dio grije ko blesav, a donji nikako. Odzraceno sve ok. Odlazna cijev kipuca....
Jel imas obican ventil ili termoventil na radijatoru, ovako kako si opisao radijator se ponasa i kad ventil otvoris na maksimum, cudno je da donji dio radijatora ne grije a na izlazu imas kipucu cijev.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:43   #490
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Da slazem se da vizualno nije lijepo vidjet loncic ali funkcionalnost prije estetike. Barem tako se ja vodim.
100% se slažem. Za sve u životu. Ako ima automatika, nije vrijedno zivaca zajebavati se sa time.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 12:48   #491
Ma postoje loncici koji izgledaju kao odzracnici, estetski i funkcionalno prihvatljivo 100%.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 14:08   #492
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Jel imas obican ventil ili termoventil na radijatoru, ovako kako si opisao radijator se ponasa i kad ventil otvoris na maksimum, cudno je da donji dio radijatora ne grije a na izlazu imas kipucu cijev.
Imam obican ventil, otvoreni su svi na maksimum. Znaci trebalo bi smanjivat otvorenost ventila mozda pomogne? Imam pistolj za mjerenje temperature pa se mogu s time poigrat.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 14:44   #493
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Imam obican ventil, otvoreni su svi na maksimum. Znaci trebalo bi smanjivat otvorenost ventila mozda pomogne? Imam pistolj za mjerenje temperature pa se mogu s time poigrat.
Ne, na klasicnom ventilu sa otvorenim ventilom do kraja trebala bi grijati cijela povrsina radijatora a ne samo gornji dio.
Drugo je kad se radi o termoventilu koji ima mogucnost regulirati zatvaranje i otvaranje termoventila kad dostigne zadanu mu temperaturu prema temperaturi koju mu zadas, sa takvim termoventilima radijator moze grijati djelomicno (gornji dio radijatora) ako se na termoventilu postavi niza temperatura koja se zeli u tom grijajucem prostoru ali ako se termoventil maksimalno otvori grijati mora cijeli radijator.

Kod tebe nekaj ne stima, da ima zraka u radijatoru bilo bi obrnuto, grijao bi donji dio radijatora a gornji bi zbog prisustva zraka bio hladan.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:22   #494
Da, i meni je odma bilo jasno da nije zrak. Zato mislim da su mu jednostavno zacepljene celije. Ako je tako nesto moguce. Ne znam cisti li se to nekako ili moram kupit novi radijator?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:20   #495
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Jel moguce da mi je radijator zastopan? Star je nekih 12god, klasicni. Gornji dio grije ko blesav, a donji nikako. Odzraceno sve ok. Odlazna cijev kipuca....
Imaš li na drugom kraju, suprotno od povratnog ventila dolje, kakav ventil za ispuštanje vode iz radijatora ili je postavljen čep?

I još jedno pitanje; kako je spojen radijator, ove slike su samo uzeti uzorci?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 21:33   #496
Evo da ja sad ne pokusavam rijecima...slike: https://app.box.com/s/kzr1ju5yg7t5cjab3fs2l897kl7oo2ul
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 04:46   #497
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ja sam ti se time borio jednu zimu i na kraju kupio loncic i rijesio problem. Da ne kazem kakve sumove sam imao u radijatorima s vremena na vrijeme.
Ako su ljestve vise od bojlera tada odzracivanje nece pomoci.
Da slazem se da vizualno nije lijepo vidjet loncic ali funkcionalnost prije estetike. Barem tako se ja vodim.
Predlažem ti da skineš taj ružni lončič i staviš ovo.
https://www.caleffi.com/slovenia/sl/...-navoju-508011
Montirao sam ih doma i u firmi (oko 100 komada)prije tri godine i mogu ti reči da sam se preporodio, vrijedi svake kune.
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 08:15   #498
Evo da napisem mozda nekome pomogne. Dakle rijesio sam svoj problem tako da sam odzracio sustav na cijevima, na tzv loncicima. Izaslo puno zraka i sad dosta bolje grije. Jos cu se malo poigrat sa prigusnicama ali trebalo bi bit puno bolje.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:04   #499
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Evo da napisem mozda nekome pomogne. Dakle rijesio sam svoj problem tako da sam odzracio sustav na cijevima, na tzv loncicima. Izaslo puno zraka i sad dosta bolje grije. Jos cu se malo poigrat sa prigusnicama ali trebalo bi bit puno bolje.
Posteno, znaci ipak je zrak krivac, cudno zasto nije dosao u gornji dio radijatora, sta mislis postici sa tim igranjem sa prigusnicama vjerojatno tako mozes regulirati vrijeme ostanka tople vode u radijatoru - protok tople vode kroz radijator.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 22:09   #500
Potopljeni radijator.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.