Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2004., 23:24   #41
Quote:
Ivsha kaže:
A tek informacije radi, meni nije bilo 250 € dovoljno za hotel s tri zvjezdice u Dalmaciji, ali pazi sad ovo, za SAMO tjedan dana, u prljavoj sobi, slušajući svaku večer kako se na balkonu ševe galeb i čehinja. I komentiraj nešto tek kad znaš da si u pravu, ruku na srce Dalmatinci deru li ga deru ljeti, pa zašto ne bi i mi? Uostalom, ako ne žele, ni ne trebaju studirati u Zagrebu, možda je nekima draži Beograd, tamo je stan navodno oko 100-150 eura mjesečno.
Pa tko te tjerao u Dalmaciju? Mogao/la si i ti na odmor u Beograd, cujem da ima jeftinih hotela... Sram te bilo
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 23:41   #42
Quote:
Ivsha kaže:
Moja dnevna je 24 qm (mislim na onu u stanu u kojem stanujem, i za kojeg otplaćujem djelomično ratu kredita s iznajmljivanjem ovog malog stana).
Djelomično, to je za tebe vjerojatno 4/5, jel?

Quote:
Ivsha kaže:

Ali vjeruj mi, u tom malom stanu je sve OK, i stanari su zadovoljni, već 2,5 godine stanuju u njemu. A ako je cijena u centru prevelika za takav stan, pitam se zašto ne idu u neki veći. Možda im je previše plaćati 350-450 eura za neki stan od 50 qm i više....
50 i više kvadrata? U tu kvadraturu bi se jedva smjestio dvosobni stan. Kažem "jedva". A za dvosobni stan ne bih (ja osobno) ni uz najbolju volju dao više od 300 €. I to bi dao ako je stan zbilja dobar, a za neki prosječan ne bi dao ni kune više od 250€.
__________________
--
Fuck the refrigerator with no Internet
:pixel: is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 10:10   #43
Quote:
Dustflower kaže:
Pa tko te tjerao u Dalmaciju? Mogao/la si i ti na odmor u Beograd, cujem da ima jeftinih hotela... Sram te bilo
Ne privlači me taj grad nešto....AL iduće godine idem u Tunis. S avionom.
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 10:13   #44
Quote:
tilla kaže:
stanari? u 22kvadrata? ajd, daj je to samac, ali njih vise...

mislim, moj pas ima boks od 15kvadrata.
Čuj, dvoje ljudi je, dečko i cura, studenti iz Makarske. I super zadovoljni su, često vele kako su presretni što su našli takav stan po toj cijeni, jer njihove kolege nailaze na svakojake rupetine za isti novac, ili čak više. A faks im je pred nosom, studiraju stomatologiju.
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 10:15   #45
Quote:
ixel: kaže:
Djelomično, to je za tebe vjerojatno 4/5, jel?



50 i više kvadrata? U tu kvadraturu bi se jedva smjestio dvosobni stan. Kažem "jedva". A za dvosobni stan ne bih (ja osobno) ni uz najbolju volju dao više od 300 €. I to bi dao ako je stan zbilja dobar, a za neki prosječan ne bi dao ni kune više od 250€.
Ja recimo ne bi dala 1600 € za kvadrat stana na Jarunu, AL cijene su takve, tržište je jedno, a želje i stvarnost drugo. Welcome to reality, tržište nekretnina u Hrvatskoj je jako dinamično u zadnjih par godina, prati malo cijene najma i prodaje stanova.
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 10:19   #46
Quote:
ixel: kaže:
Djelomično, to je za tebe vjerojatno 4/5, jel?

Meni je rata za kredit 784 € mjesečno na 15 godina (90.000 € je kredit). Kad oduzmeš tih 250 €, stvarno me stan košta 534 € mjesečno. Tako da mi iznamljivanje stana daje tek 1/3 rate, al dobro dođe u svakom slučaju.
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 11:22   #47
Upravo iz istih razloga mi iznajmljujemo, kako bi nam se smanjila rata za kredit .
Neobično mi je samo to što se povela ovakva rasprava. Mislim da ne poznajem nikog tko ne bi izajmljivao bilo kakav stan kada bi za to imao priliku, mislim na ljude koji su u platežnoj moći kakvoj sam i ja.
Bepa Joseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 11:23   #48
Možda nisam bila dovoljno jasna, prihodi su mi prilično mali
Bepa Joseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 11:49   #49
Quote:
Bepa Joseph kaže:
Upravo iz istih razloga mi iznajmljujemo, kako bi nam se smanjila rata za kredit .
Neobično mi je samo to što se povela ovakva rasprava. Mislim da ne poznajem nikog tko ne bi izajmljivao bilo kakav stan kada bi za to imao priliku, mislim na ljude koji su u platežnoj moći kakvoj sam i ja.
Slažem se s tobom, naravno da bi svi iznajmljivali neki drugi stan, pa kakve koristi od njega ako zjapi prazan. I naravno, svatko želi dobiti najbolju cijenu, zato pamet u glavu.
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 12:03   #50
Quote:
Bepa Joseph kaže:
Upravo iz istih razloga mi iznajmljujemo, kako bi nam se smanjila rata za kredit .
Neobično mi je samo to što se povela ovakva rasprava. Mislim da ne poznajem nikog tko ne bi izajmljivao bilo kakav stan kada bi za to imao priliku, mislim na ljude koji su u platežnoj moći kakvoj sam i ja.
ma sve ok, ja iznajmljujem stan u jednoj gradu, a a podstanar sam u drugom. problemi oko gazda i podstanara su mi dobro poznati s obje strane.

naravno, da je ok iznajljivat stan, ima li ti para ili ne, extra kes uvik dobro dodje.

samo sam komentirala za da ipak neki minimum mora postojat, meni je smijesno rupu od 22k nazavat stanom, i moj pas ima bolji zivot standard od tog. dinamika trzista i ostali bakraci je samo druge ime za ljude koji u ovako sitauciji love u mutnom i nista im nije strano.


1500kn je ok lova, za stan, odn. sobu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 13:21   #51
Quote:
Ivsha kaže:
A što je izunamljivanje stanova siva ekonomija, i što u zagrebu postoji samo 62 legalno iznamljena stana, stvar je pravne države u kojoj živimo. Kako smo si izabrali, tako imamo, zar ne?
krivo, da ne napišem KRIVO...

pravna država je napravila svoje, propisala je uvjete da onaj tko želi može obavljati djelatnost iznajmljivanja stana. problem iznajmljivača na crno je problem osobne prirode i teško se može promijeniti. naime takvi ljudi su kreteni i potkradaju svoju državu a s druge strane non stop seru da im je država kriva za ovo ili ono...naravno zaboravljajući da je država narod

i takvi mogu sisat kitu
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 13:58   #52
Quote:
brzi kaže:
......naravno zaboravljajući da je država narod...
Buahahahaha! Država je narod?!?
Država je aparat represije! Ideja da ona služi narodu je prekrasna ali naravno da u stvarnosti državi puno više daješ nego što od nje dobijaš... Osim ako nisi dio političke elite...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 14:01   #53
zamoliti ću nekoga da napiše definiciju države, ako ikako može uključiti latinski bio bih mu zahvalam, jer ja ne znam
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 14:08   #54
Quote:
maks kaže:
ha ha ha...da ovo kaže bilo ko, a ne tovar koji iznajmljuje dvokrevetnu sobu za tjedan dana po toj cijeni
Tjedan dana je puno, ja bi rekel 3 dana
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 14:23   #55
Quote:
brzi kaže:
zamoliti ću nekoga da napiše definiciju države,...
Max Weber definira državu kao ustanovu koja ima monopol na legitimno nasilje u određenom zemljopisnom području.
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 14:26   #56
Da li klima i potpuno novi namještaj u zgradi staroj nekih 2-3 godine bitno dižu cijenu najamnine?
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 22:41   #57
Quote:
Tijana kaže:
Da li klima i potpuno novi namještaj u zgradi staroj nekih 2-3 godine bitno dižu cijenu najamnine?
Realno baš i ne. Samo trebaš tražiti veći polog!
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 22:47   #58
Quote:
brzi kaže:
naime takvi ljudi su kreteni i potkradaju svoju državu a s druge strane non stop seru da im je država kriva za ovo ili ono...naravno zaboravljajući da je država narod

i takvi mogu sisat kitu
Ja sam po tome kaj si ti napisal kreten i lopov. Samo kaj sam ja ovoj državi dao i dajem hrpu para svaki dan kroz porez da bi se ovakvi poput tebe mogli školovati i srat na forumu.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 10:15   #59
dragi vuče, ne znam od kud ti da se školujem, možda mi postovi zvuče tako ali vjeruj da mi djeca već idu u školu i vjeruj da te nabijem do jaja i tebe i taj tvoj porez koji plaćaš jer si sam sebi uzeo za pravo određivati koliko ćeš poreza platiti.

da si stvarno neka ljudina platio bi POŠTENO porez na ono što si zaradio. ako nisi znao mjesečni porez na najam gdje je stanarina oko 250 eura je cca 300 kn. i ti si za 300 kn mjesečno lopov. e fakat si profiter.

tebi i tebi sličnima sam poruku napisao u sigu.

sisaj
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 11:05   #60
Quote:
brzi kaže:
krivo, da ne napišem KRIVO...

pravna država je napravila svoje, propisala je uvjete da onaj tko želi može obavljati djelatnost iznajmljivanja stana. problem iznajmljivača na crno je problem osobne prirode i teško se može promijeniti. naime takvi ljudi su kreteni i potkradaju svoju državu a s druge strane non stop seru da im je država kriva za ovo ili ono...naravno zaboravljajući da je država narod

i takvi mogu sisat kitu
Ha, ha. Ja znači potkradam svoju državu??? Ja sam kreten?? Al jedna stvar je tu bitna, meni su naši vladari uzor, pa prema tome, kako oni potkradaju, potkradam i ja. Mislim da bi prvo oni svojim primjerom trebali pokazati državi-narodu kako se pošteno živi. Dok se to ne dogodi, zaboravi poštenje. A i najmoprimcu bi bilo u interesu da je sve legalno, zar ne? Samo u tom slučaju se porezna opterećenja prebacuju na njega, kao kod PDV-a.
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.