Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2016., 12:34   #81
Piše par postova iznad,
postoj proizvođači i u HR ali je minimum 1000 kom po dimenziji.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 18:25   #82
A u čemu je fora s tim rebrastim?
Zakaj mora bit rebrasto?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 18:36   #83
to tak je i bok

črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 22:01   #84
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Vjerojatno
Jel' moguće da mogu ići samo original folije
hm...moguće.
ja imam statusovu vakumirku i probala sam gorenje rebrastu vrećicu, nije išlo!
probala sam glatku od profi vakumirke, to je ispalo još lošije

ne znam jesu li folije bile iste u mikronima, moguće je to vrlo bitno

Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
A u čemu je fora s tim rebrastim?
Zakaj mora bit rebrasto?
ja mislim da po tim kanalićima izvlači zrak van.
ali to je samo moje laičko mišljenje


edit: dakle, ja kupujem samo statusove folije. ovi setovi s tri veličine rolica su mi cijenom povoljniji nego kad kupujem paket u jednoj veličini.
http://www.elipso.hr/rezultati/?q=111215
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 13:31   #85
Foodsaver

Vidim da se nude nove vakumirke foodsaver .......Zanima me model V1020 jer je dosta povoljan ....sestrična je bili babysiterica u americi i ta je obitelj imala foodsaver ali ne ovaj model...Da li je netko kupio/probao baš taj model ...ili općenito tu marku...
__________________
Sreca do neba i nazad. . . Dvije princeze su sada sa nama. . . Ljubimo se, mazimo i volimo. . .
majamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 21:14   #86
tko nudi i po koliko?

sve ok ako nude vrećice/role i servis
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 12:09   #87
Foodsaver za vakumiranje

Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
tko nudi i po koliko?

sve ok ako nude vrećice/role i servis
Kupila sam onaj najeftiniji model V1020 i radi ko lud....tatine kobase su spakirane...a sada pratimo pršute na akciji ...
Ima i obaj nastavak za izvlačenje zraka iz onih posuda ali za to sada nemam love...uglavnom zadovoljni smo jako.
__________________
Sreca do neba i nazad. . . Dvije princeze su sada sa nama. . . Ljubimo se, mazimo i volimo. . .
majamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 12:21   #88
Quote:
majamala kaže: Pogledaj post
Kupila sam...
Gdje ???
Inače, to te već Kladi pitala.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 11:01   #89
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Gdje ???
Inače, to te već Kladi pitala.
sorry.....nisam bila na forumu jer mi je mala kurila....
na web shopu Mondo ih prodaju.....
i da ..ja nisam znala da su perive vrećice? Pa ih koristiš ponovo.
Tek kada sam dobila vrećice...imaju neke znakove po sebi pa sam to skužila ali moram istražiti nešto za kuhanje i mikrovalnu .
Po tim oznaka bi se kao moglo direktno staviti da se kuha u loncu u toj vrećici ...ILI?????
Nemojte drvljem i kamenjem jer mi smo doma imali prije 25 godina lemilicu i lemila se obična vrećica a zrak smo istjerivali sami...više manje uspješno/neuspješno....
Tek otkrivam šta i kako...pa javim......
__________________
Sreca do neba i nazad. . . Dvije princeze su sada sa nama. . . Ljubimo se, mazimo i volimo. . .
majamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 22:38   #90
Quote:
majamala kaže: Pogledaj post
i da ..ja nisam znala da su perive vrećice? Pa ih koristiš ponovo.
.
a-haaaa

probala sam to, ali nisam uspjela ponovo zavariti. niš od toga.

nedavno sam svoj status malo preforsirala, nekaj se zaštopalo i nije radio. predala sam ga u elipsu, oni poslali u servis i javili mi kad je bio gotov. 0 kn popravak
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 15:59   #91
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
a-haaaa

probala sam to, ali nisam uspjela ponovo zavariti. niš od toga.

nedavno sam svoj status malo preforsirala, nekaj se zaštopalo i nije radio. predala sam ga u elipsu, oni poslali u servis i javili mi kad je bio gotov. 0 kn popravak
ja sam oprala ( nakon masne kobasice )...i ponovo vakumirala i zalemilo mi se....
e sada čitala sam po onim oznakama za vrećice da kada odmrzavaš nešto u mikrovalnoj samo ostaviš u toj vrećici. Iskreno nikada nisam tako odmrzavala, nego navečer stavim van i sutra je odmrznuto
__________________
Sreca do neba i nazad. . . Dvije princeze su sada sa nama. . . Ljubimo se, mazimo i volimo. . .
majamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 22:16   #92
Pozdrav, zanima me ima li tko navedeni http://www.technomarket.hr/products/...daewoo-di-8301 aparat ipokoje iskustvo za isti. Takoder svaki dobronamjerni savjet je dobrodosao.
__________________
xyz
cro_md is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 13:54   #93
ja planiram kupiti ovaj, vjerujem da ce posluziti a cijena je smijesna.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 01:02   #94
sve je to u redu dok postoji siguran izvor vrećica ili rola.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 18:12   #95
Vidim iz prijašnjih postova da ste uglavnom zadovoljni vakumirkama Status.Na žalost ,ja nemam tako dobra iskustva.Naime kupila sam Status Familyvac i već pri prvom vakumiranju su nastali problemi.Nije dovoljno isisavala zrak,a pripadajuće vrećice je varila svaki treći put.One role od kojih se treba napraviti
vrećica nije htjela zavariti nikako.Odnesem je na reklamaciju,a prodavačica me u početku uvjerava da ne znam raditi s njom,(možeš misliti nauke,pritisni dugme i malo drži)pa proba i sama i skuži da ne radi .Pošalje ju na servis i za tri tjedna me pozove da je vakumirka stigla,isproba je preda mnom i zaključi da ne radi kao što nije ni prije popravka.Pa opet par dana čekanja i pozovu me,dobijem novu, dođem kući isprobam i opet sve isto.Sutra ću je vratiti i tražiti svoj novac natrag.Sada kad mi najviše treba, ja moram potrošiti kilu živaca da možda zavarim jednu vrećicu,ako vakumirka odluči raditi.Ima li tko slična iskustva ili sam ja baksuz?Može li mi netko preporučiti neku drugu firmu koja ih proizvodi?
viviana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 18:39   #96
Ja imam tu statusovu već par godina. I radi ok, ponekad zašteka, ali sam nekako uvijek uspjela skužit zašto. Izvakumira brat bratu bar 300 kg suhomesnatog svake godine.

Kupujem često i finije delikatesne šunke za klince kad su na akciji, pa vakumiram, pa se isplati.


Kad zatvaram uvijek i zakačim one bočne capice. Ne pouzdam se u to da će sama povuć vakum

Provjeru onu gumu, pjenastu, koja je oko usisnog kanala. Zna se uvrnuti prema unutra, pa se onda ne može stvoriti vakum

Koristim isključivo role. Ne šparaj na metraži, odreži malo više jer ako je vrećica kratka, zna se izvuć rub iz usisnog kanala.

Ako vakumiraš mokre stvari, tipa prešana mokra šunka, moraš odrezati dužu vrećicu jer tekućina putuje prema usisnom kanalu, pri vakumiranju, pa opet neće dobro vakumirati

Ako niš ne pomogne, odi si popit nešto i pusti da se ohladi par minuta
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 21:35   #97
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja imam tu statusovu već par godina. I radi ok, ponekad zašteka, ali sam nekako uvijek uspjela skužit zašto. Izvakumira brat bratu bar 300 kg suhomesnatog svake godine.
Kupujem često i finije delikatesne šunke za klince kad su na akciji, pa vakumiram, pa se isplati.
Kad zatvaram uvijek i zakačim one bočne capice. Ne pouzdam se u to da će sama povuć vakum
Provjeru onu gumu, pjenastu, koja je oko usisnog kanala. Zna se uvrnuti prema unutra, pa se onda ne može stvoriti vakum
Koristim isključivo role. Ne šparaj na metraži, odreži malo više jer ako je vrećica kratka, zna se izvuć rub iz usisnog kanala.
Ako vakumiraš mokre stvari, tipa prešana mokra šunka, moraš odrezati dužu vrećicu jer tekućina putuje prema usisnom kanalu, pri vakumiranju, pa opet neće dobro vakumirati
Ako niš ne pomogne, odi si popit nešto i pusti da se ohladi par minuta
Potpisujem sve ovo gore.
Ja isto imam Statusovu onu skuplju koja se ne gasi, stalno nešto vakumira
Problem je jedino što neće vakumirat s ni jednim drugim vrećicama.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 21:53   #98
Mamekice i Tunjice ,hvala vam na odgovorima,bit će da je mene dopala neka sfušana serija.Tunjice tvoja neće druge vrećice, ova moje neće ni originalne ,one što dobiješ s vakumirkom.Probat ću još dan ,dva,a onda najvjerovatnije vratiti u trgovinu.
viviana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 21:57   #99
Quote:
viviana11 kaže: Pogledaj post
Tunjice tvoja neće druge vrećice, ova moje neće ni originalne ,one što dobiješ s vakumirkom.Probat ću još dan ,dva,a onda najvjerovatnije vratiti u trgovinu.
Ma nemaš šta isprobavat. Vraćaj to odmah.
Ili radi ili ne radi
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 22:44   #100
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve ovo gore.
Ja isto imam Statusovu onu skuplju koja se ne gasi, stalno nešto vakumira
Problem je jedino što neće vakumirat s ni jednim drugim vrećicama.
isto tako potpisujem gornje, osobito stojim iza zadnje rečenice!

savjet da produžiš vrećicu kad variš nešto mokro je jaaako važan, ja sam zeznula zbog toga, odnijela u dućan, oni poslali u servis i besplatno su mi to sredili. radi kao i prvog dana.

ok, ne prvog ali trećeg-četvrtog. prvog dana sam je zamalo zafitiljila kroz prozor u vrt ali me muž spriječio. bila živčana, nešto nisam dobro radila pa se živčanoća podebljavala i niš od posla
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.