Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2009., 19:05   #21
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
pa šta kod vas nitko nema mukte knjige?

Kod nas (Zadar op.a ), djeca od prvog do četvrtog razreda dobijaju knjige na trošak grada
baš lijepo od našeg grada
jesi li sigurna,ja sam vec dala i akontaciju i teta u knjizari mi je rekla da ce sve skupa kostati oko 600 kn.
Bokanjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 19:13   #22
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
pa šta kod vas nitko nema mukte knjige?

Kod nas (Zadar op.a ), djeca od prvog do četvrtog razreda dobijaju knjige na trošak grada
baš lijepo od našeg grada


ma daj, a di to u zadru ???

evo ja zivim u zadru i nitko mi nece platit knjige, niti dat
od kud ti ta ideja ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 19:18   #23
ja nekuzim da jedna drzava nije u stanju sredit situaciju oko knjiga, boze dragi pa to su sve kreteni u vladi

neznam zasto je problem da na kraju godine svi vrate knjige i te iste knjige se opet podijele sljedecim ucenicima.................al ne, mora se od nekog uzimat lova....

jeste culi da roditelji u osijeku nece kupovat knjige,............protestiraju........i ja bi tako, zasto nebi svi ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 19:55   #24
sandra Tijin post je iz 2006. godine
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 20:26   #25
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
sandra Tijin post je iz 2006. godine
......uuups.......
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 13:03   #26
Ajd', nema veze što je stari topic...da ne otvaram novi, nadoštukat ću se ovdje.
Naime, popisi su na školama. I sramotno je vidjeti da u jednoj generaciji djece, 4 razreda (od a do d) imaju različite knjige i autore To mi jasno govori da ono što ću ove godine kupiti starijoj kćeri, mlađa neće moći naslijediti za dvije godine
E sad, ima li itko informaciju da li su smislili nekakav mudar model kupovine i plaćanja tih udžbenika, jer mi primjerice imamo 4 različita izdavača. Da li ćemo lutati po cijele dane knjižarama, ili je netko (eventualno ) pametan dobio pravo glasa???
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 15:27   #27
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Ajd', nema veze što je stari topic...da ne otvaram novi, nadoštukat ću se ovdje.
Naime, popisi su na školama. I sramotno je vidjeti da u jednoj generaciji djece, 4 razreda (od a do d) imaju različite knjige i autore To mi jasno govori da ono što ću ove godine kupiti starijoj kćeri, mlađa neće moći naslijediti za dvije godine
E sad, ima li itko informaciju da li su smislili nekakav mudar model kupovine i plaćanja tih udžbenika, jer mi primjerice imamo 4 različita izdavača. Da li ćemo lutati po cijele dane knjižarama, ili je netko (eventualno ) pametan dobio pravo glasa???
Mi imamo jednu papirnicu koja ima popise za sve razrede svih osnovnih škola u našem krugu, ti samo dođeš, daš akontaciju da ti trebaju knjige za 2. r npr te i te škole i to je to...još ti i omote stave na knjige (ali ih platiš naravno)...
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:49   #28
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
Htjela bi samo nadodati....da ako jedan od roditelja ima status branitelja, za knjige iz osnovne škole ima pravo na povrat novca, samo mora čuvati račune i priložiti ih...nisam kompletno informirana (pa se informirajte), ali ako netko nije znao...nadam se da sam pomogla barem malo...
djeca branitelja?
mislim da si se zabunila to pravo koliko je meni poznato imaju samo klinci HRVI, i nestalih i zatočenih hr. branitelja, klinci ovih koji imaju samo status branitelja ne.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 18:15   #29
@tanita ... post je iz 2006.g.
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 18:40   #30
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
djeca branitelja?
mislim da si se zabunila to pravo koliko je meni poznato imaju samo klinci HRVI, i nestalih i zatočenih hr. branitelja, klinci ovih koji imaju samo status branitelja ne.
vidim da je post iz 2006 godine
a da li je netko upoznat sa tim da li djeca Hrvatskih ratnih vojnih invalida ove godine imaju pravo na knjige
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 01:33   #31
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
vidim da je post iz 2006 godine
a da li je netko upoznat sa tim da li djeca Hrvatskih ratnih vojnih invalida ove godine imaju pravo na knjige
imaju, piše ti na stranicama ministarstva
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 09:27   #32
...zvala Gradski ured za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje Grada Zagreba nemaju pojma jos o nicemu...tek iza 17.08 ce se znati tko i što ima pravo..
jedni donesu odluku a tamo gdje piše da se treba obratit...tam pak ništa ne znaju tako to ide u 'Lijepoj nam našoj'
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 20:15   #33
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
...zvala Gradski ured za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje Grada Zagreba nemaju pojma jos o nicemu...tek iza 17.08 ce se znati tko i što ima pravo..
jedni donesu odluku a tamo gdje piše da se treba obratit...tam pak ništa ne znaju tako to ide u 'Lijepoj nam našoj'
prave se b....., evo ovo ti piše na stranicama ministarstva branitelja:

Ostvarivanje prava na besplatne udžbenike
3. kolovoz 2009

Djeca smrtno stradalih hrvatskih branitelja, djeca zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja, djeca HRVI-a iz Domovinskog rata te HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata (za svoje školovanje), sukladno članku 57. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, mogu podnijeti zahtjev za ostvarivanje prava na besplatne udžbenike u osnovnim i srednjim školama do zaključno 1. studenoga 2009. godine pri nadležnim uredima državne uprave odnosno u Gradskom uredu za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje Grada Zagreba.

odi tam i lupaj od vrata do vrata dok ne dobiješ što ti treba,
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 21:33   #34
zna li netko koliko koštaju kompleti knjiga za 2. i 5. razred o.š.
zvrnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 09:07   #35
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
prave se b....., evo ovo ti piše na stranicama ministarstva branitelja:

Ostvarivanje prava na besplatne udžbenike
3. kolovoz 2009

Djeca smrtno stradalih hrvatskih branitelja, djeca zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja, djeca HRVI-a iz Domovinskog rata te HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata (za svoje školovanje), sukladno članku 57. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, mogu podnijeti zahtjev za ostvarivanje prava na besplatne udžbenike u osnovnim i srednjim školama do zaključno 1. studenoga 2009. godine pri nadležnim uredima državne uprave odnosno u Gradskom uredu za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje Grada Zagreba.

odi tam i lupaj od vrata do vrata dok ne dobiješ što ti treba,

sve to stoji...al ovi u Gradskom uredu neznaju ništa do iza 17.08
ma katastrofa !
i što će mi knjige tek 1.studenog
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 09:08   #36
Quote:
zvrnda kaže: Pogledaj post
zna li netko koliko koštaju kompleti knjiga za 2. i 5. razred o.š.
rekla mi je teta u Školskoj knjizi cca 170 kn po predmetu..
dakle udzbenik,vjezbenice zbirke...
pa računaj koliko predmeta imaju
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 09:36   #37
Quote:
zvrnda kaže: Pogledaj post
zna li netko koliko koštaju kompleti knjiga za 2. i 5. razred o.š.

Za 2. razred oko 650 kn. S vjeronaukom.
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 13:52   #38
Quote:
zvrnda kaže: Pogledaj post
zna li netko koliko koštaju kompleti knjiga za 2. i 5. razred o.š.
Evo link:
http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=9430
Imaš popis odobrenih udžbenika sa cijenama pa si izračunaj.
Ja imam djecu u 3, 5, i 6. razredu. Sve zajedno cca 4000 kn
SCHOKRE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 00:40   #39
valjda sam ja imala srece;
cijeu osnovnu sam dobivala knjige od bratića,
a u gimnaziji bi knjige kupia "na hodniku" od starije generacije, dosle bi me cca 200kn;
jucer sam susjedi dala knjige iz gimnaziju (mala mlada 4 godine; zavrsila sam ove) i odgovara joj vise od 50% knjiga
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 19:25   #40
Meni je interesantno da ja do ove godine nisam uopće razmišljala o nabavkama rabljenih knjiga..kad su klinci krenuli u školi kupovala sam i to mi je bilo najnormalnije, onda smo ih dobili besplatno i kada je ove godine trebalo ponovo kupiti počela sam razmišljati o zamjenama, kupovini rabljenog i slično. Mogu si priuštiti, ali uhvatio me neki inat, princip štoli da ono što mogu zamjeniti ii kupiti jeftinije tako obavim. Valjda sam poludila kad vidim koliko ima izdanja, nepotrebnih knjiga koje se tokom godine ni ne otvore i slično. Ja sam kao dijete uvijek imala nove i mislim si da ionako kupim radne bilježnice i ostale koje se nemogu koristiti nove pa djeca ipak imaju i gušt mirisa nove knjige. Kontaktirala sam i ovjde moderatore da se pokrene tema tamo vidim pitanja o tome zašto neko prodaje knjige koje je dobio....i ja sam htjela raditi zamjene i pokloniti ono što nisam uspjela zamjeniti, ali nije ni prodaja u pola cijene nemoralna ako računaš da ćeš dobiveni novac utrošiti na kupnju onih koje ti trebaju. Ipak mislim da ću nerazmjenjene pokloniti..vrijeme je da ako možemo pomognemo jedni drugima.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.