Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2009., 12:15   #101
Ako se čudite mom uvodnom postu u četiri nastavka, to je zbog nekog sranja koje se dogodilo mom kompu i sada ne mogu objavljivati duge postove
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 12:18   #102
Malo sam istraživala na netu i pričala s ljudima u reali o tome i moram zaključiti da nisam nimalo jedinstvena - događa se mnogima.. sa istim simptomima u različitim varijacijama.

Našla sam i jednu sliku koja savršeno oslikava moj doživljaj:

__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 14:15   #103
To mi se desilo nekoliko puta (jednom fizicko prisustvo "u ovom svijetu" bica koje pokusava uc u mene, jednom ulazak u neke vrlo neugodne predjele psihe ili duha, kako vec zelimo nazvat i jos neke manje situacije.

Sve su bile povezane sa dvije stvari istovremeno: forsiranje AP-a i necist um. U drugoj situaciji recimo kad se nadjoh u toj okolini i shvatih da mogu sto zelim pozelio nesto zlocesto, jel , i zavrsio u vrlo neugodnom stanju, tesko ga opisati, ali nekako tamno, dvodimenzionalno, samo sa osjecajem opipa, valjda bi kakav crv tako nekako dozivljavao okolinu

U situaciji napada sam io klinac jos sa masom problema, nesigurnosti, sukoba oko sebe, a jako sam forsirao AP.

Za razliku od ovog sta uglavnom pricaju zagovornici AP-a jedan Yogi kojeg iznimno postujem je rekao kako to bas i nije potpuno bezopasno i kako ne preporuca rad na svoju ruku, tj bez vodstva naprednog ucitelja koji ce na ucenika paziti dok to radi.

Osim toga previse sklonosti mistici isto vodi ukrivo. AP i slicne stvari nista ne donose po sebi. Najbitnije su one bazicne prakse koje pomazu smirivanju, fokusiranju i prociscenju uma, kad se one razviju niti u AP necemo imati problema, a jednake dobrobiti na razvoj uma cemo imati sa stvarima poput AP-a ili bez njih. To je zanimljiva igra, ali upitne korisnosti sama po sebi, samo ulaz u jednu drugaciju percepciju i direktniji odnos sa nekim dubljim sadrzajima psihe, no kako ce se koristiti i kakvi ce biti dozivljaji ovisi o drugim stvarima.

Moja bi preporuka stoga bila malo potegnut rucnu sa okultnim praksama ako je njima izazvano (sasvim moguce da je spontano) i fokusirati se neko vrijeme (godinama u svakom slucaju) prvenstveno na primarne prakse prociscenja, koncentracije i smirenja uma (japa/mantra, molitva, meditacija, fizicka vjezba, sredjivanje vanjskog zivota i odnosa, samokontrola, moralka isl... )
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 14:22   #104
U tome i jest stvar, što ja nikada nisam forsirala AP niti se aktivno bavim ikakvim okultnim stvarima. Ovo što se meni događa je skroz spontano.

A sad.. o nečistom umu bi se dalo raspravljati
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 14:26   #105
Susan Blackmore - Stroj za mem
Jedan od ključeva za razumijevanje otimca izvanzemaljaca je fenomen oduzetosti u snu. Dok sanjamo, većina je naših mišića oduzeta, kako ne bismo pokrete iz sna izvodili u stvarnosti. Kad se probudimo, oduzetost je obično već nestala, a mi nismo ni svjesni da je uopće postojala (osim ako se ne umiješaju eksperimentatori). Ali mehanizam koji odvaja buđenje i snivanje katkad može zakazati, osobito u ljudi koji rade u smjenama ili im je san veoma isprekidan. Katkada se čovijek probudi, može gledati oko sebe i jasno razmišljati, a ipak biti sasvim nesposoban pomaknuti se. Uz tu vrstu oduzetosti obično se javlja zujanje ili šum, dojam da tijelo ili krevet vibriraju, snažan osjećaj prisutnosti nekoga ili nečega u sobi, kao i privid neobičnih lebdećih svjetala. Budući da je seksualna uzbuđenost u snovim uobičajena, i ona može biti prisutna. Katkad se ljudi osjećaju kao da ih netko dodiruje, povlači, ili čak podiže iz tijela. Ako prepoznate simptome i uspijete ostati hladnokrvni, najbolja je reakcija opustiti se i čekati; oduzetost će za minutu ili dvije popustiti. Pokušate li se oduprijeti, samo ćete pogoršati stvar.

Neki sanjaju izvanzemaljce, a ti "demone" i "Nečastivog"

Nadovezujem se na zadnji paragraf od Beljki - koju metodu meditacije izabereš, njom i nastavi jer ćeš tako ju bolje izvježbat. (poručuje Dalaj Lama)
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 14:48   #106
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
U tome i jest stvar, što ja nikada nisam forsirala AP niti se aktivno bavim ikakvim okultnim stvarima. Ovo što se meni događa je skroz spontano.
desavalo mi se i kad bi forsirao svjest ulaskom u san. Na nesto se jako koncentrirao, onda tijelo "zaspe" al ostanes svjestan iako izmjenjene i fokusirane svjesti sa nesto manjom kontrolom nad nesvjesnim sadrzajima i bez mogucnosti pokretanja tijela (paraliza san) , u tom "paraliza snu" voli ovaj "trolic" da se nasjedne ..... Sad neki to tumace cisto fizicki/fizoloski no ne bih se kladio iskljucivo u to tumacenje mada nije za iskljucit.

Ne mogu govoriti o spontanom jer mi to nije bio slucaj, uvijek upareno sa snaznom koncentracijom na nesto sto je odrzalo svijest .. obicno za trenutak nestane kad se utone u san, a onda se vrati, no tijelo aralizirano.. enivej znam da ima ljudi koji cesto spontano dozive tu katalepsiju kada idu spat, mislim da je bilo tema o tome negdje drugdje vise puta (psihologija, alternativa.. ?? ) pa mozda se javio tamo neko sa takvim iskustvima koji moze iz prakse vise reci .

Quote:
A sad.. o nečistom umu bi se dalo raspravljati
eh da

Tis ono Skorpa, ha?

ono sto ih znam zanimljivo je da cesto imaju tu neku urodjenu "vjesticju" crtu, tj misticnost, spontano dozive sto je meni trebalo masa truda i prakse, a da i dalje nisam blizu... ali isto tako jednu (samo)destruktivnu crtu koja ih gura u smjeru gdje nece iskoristit svoje potencijale. ..naravno ne znam ih dovoljno da generaliziram, a ionako generaliziranje nikad nije najpametnija stvar, no cini mi se da ima nesto u tome ... doduse nisam siguran da se dobro sjecam da si Sh. Na zalost ono sto nam se najmanje da radit je cesto ono sto nam je najpotrebnije (opet govorim o ovima koje znam, ne mogu o tvom konkretnom slucaju buduci te ne znam). Bas primjetih na jednoj takoj skorpi kako ju strasno iritira religioznost, disciplina, cistunstvo, hijerarhije, poslusnost, princii tipa "milosti" (nasuprot pravednosti koju voli istjerivat, iako ne uvijek onako objektivno kao sto si misli) isl, a imam osjecaj da bi joj bas to bilo od najvece koristi upravo zato sto naginje kaoticnom i sto ju to vremenom iznutra izjeda.
OK, otiso sam skorz off Uglavnom ako imamo chadji u umu nema druge do li domestos u ruke inace kad uronimo dublje u um eto je pred nosom ..

E jos da se i sam drzim toga

jednom bas u takvoj "trans" situaciji bila jedna vizijica koja je upravo o tome govorila.. Nesto prekrasno, duhovno, cisto na obzoru, ali ne mogu do toga zbog 'rpetina smeca koje su se naprijecile izmedju.. i glas koji kaze da to valja pocistit ako se oce doc do cega se vec zeli doc .. naravno od tdada sam samo dodao jos par hrpica.. ovecih.. nikad ne poslusam pametan savjet
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 14:51   #107
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Susan Blackmore - Stroj za mem
Jedan od ključeva za razumijevanje otimca izvanzemaljaca je fenomen oduzetosti u snu. Dok sanjamo, većina je naših mišića oduzeta, kako ne bismo pokrete iz sna izvodili u stvarnosti. Kad se probudimo, oduzetost je obično već nestala, a mi nismo ni svjesni da je uopće postojala (osim ako se ne umiješaju eksperimentatori). Ali mehanizam koji odvaja buđenje i snivanje katkad može zakazati, osobito u ljudi koji rade u smjenama ili im je san veoma isprekidan. Katkada se čovijek probudi, može gledati oko sebe i jasno razmišljati, a ipak biti sasvim nesposoban pomaknuti se. Uz tu vrstu oduzetosti obično se javlja zujanje ili šum, dojam da tijelo ili krevet vibriraju, snažan osjećaj prisutnosti nekoga ili nečega u sobi, kao i privid neobičnih lebdećih svjetala. Budući da je seksualna uzbuđenost u snovim uobičajena, i ona može biti prisutna. Katkad se ljudi osjećaju kao da ih netko dodiruje, povlači, ili čak podiže iz tijela. Ako prepoznate simptome i uspijete ostati hladnokrvni, najbolja je reakcija opustiti se i čekati; oduzetost će za minutu ili dvije popustiti. Pokušate li se oduprijeti, samo ćete pogoršati stvar.
ne bih se nuzno kladio u to objasnjenje, no mozda sam u krivu. U krajnjoj liniji nije ni bitno, nas mentalni sadrzaj cini nasu stvarnost, cak i u fizickom svijetu (diktira kako cemo ga dozivljavat cak i kad mislimo da smo najobjektivniji), kamoli u onom subjektvnom. Dakle za nas subjektivno i osobno u tom stanju kao i u snu dogadjaj je potpuno stvaran i da li se radi o vanjskim entitetima ili o sadrzajima nase podsvjesti cak je u neku ruku i sporedno, samo razliciti nacini da stvari poslozimo i definiramo, ali dozivljaj je uvijek isti.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 15:45   #108
hah...preporučam čitanje kasiopejanskih transkripata...tamo bi mogla naći objašnjenja...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 17:16   #109
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
hah...preporučam čitanje kasiopejanskih transkripata...tamo bi mogla naći objašnjenja...
da zed, ja sam zapravo reptil i imam krvnu grupu C
šalim se.. čitala sam to ali mi se ne dopada baš. sorry

@beljki, svašta si nadrobio ali ima tu duuuno zanimljivosti i dosta sam se pronašla u onom tvom opisu škorpe dobio si moju punu pažnju i razmislit ću prije nego ti odgovorim
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 19:13   #110
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
da zed, ja sam zapravo reptil i imam krvnu grupu C
šalim se.. čitala sam to ali mi se ne dopada baš. sorry
čitala ili pročitala?
objašnjavaju se astralni napadi (u snovima)
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 20:03   #111
@fluorine

Ne mogu te savjetovati iz osobnog iskustva, nisam još nikad uspjela napraviti AP (bar tako mislim), ali možda ovaj članak opisuje tvoje iskustvo. Pogledaj

http://www.themystic.org/dark-night/index.htm
__________________
Kad svi misle isto, netko uopće ne misli!

Gods don't die. It is the faith that dies, the faith of the ungrateful crowd of mortals.
Sofiapolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 22:27   #112
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
@beljki, svašta si nadrobio ali ima tu duuuno zanimljivosti i dosta sam se pronašla u onom tvom opisu škorpe dobio si moju punu pažnju i razmislit ću prije nego ti odgovorim
cuj, mater mi ov vase sorte, doktorirao sam na Skorpama
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:09   #113
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
čitala ili pročitala?
objašnjavaju se astralni napadi (u snovima)
Malo sam se pozabavila kasiopejcima, baš nema davno, ali ne sviđaju im se njihove teorije.. osim toga ja ne vjerujem da bi me itko napadao - to je sve stvar mog uma, mogu jedino sama sebe napast, nemam drugog neprijatelja osim sebe same
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:10   #114
Quote:
Sofiapolis kaže: Pogledaj post
@fluorine

Ne mogu te savjetovati iz osobnog iskustva, nisam još nikad uspjela napraviti AP (bar tako mislim), ali možda ovaj članak opisuje tvoje iskustvo. Pogledaj

http://www.themystic.org/dark-night/index.htm
Joj, hvala ti.. iako smo već mnogo pisali o tamnoj noći duše, dobro da si me na to podsjetio/la (oprosti, ne znam jel si muško ili žensko, prvi put te vidim ovdje ), to bi možda moglo biti jedno od objašnjenja
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:17   #115
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
cuj, mater mi ov vase sorte, doktorirao sam na Skorpama
onda ti ne moram ništ govorit..

No, da se vratimo na temu. Kad gledam na to ovako retrogradno zanimljivo je i to što mi se te stvari nikada nisu dogodile kad sam sa nekime dijelila postelju. Uglavnom mi se to javljalo onih noći kad sam sama u krevetu samu sebe prisiljavala na san.. ono, ne mogu zaspat, a već je kasno i sutradan imam obaveza.. pa ono spavaj, spavaj, ali nikako zaspati i onda odjednom počinje - prvo problemi sa ulaskom u san, onda problemi sa izlaskom iz sna.

Doduše, to mi se već duže vrijeme nije dogodilo, već ne pamtim kad zadnji put, možda je prošlo već i pola godine..
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:31   #116
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Malo sam se pozabavila kasiopejcima, baš nema davno, ali ne sviđaju im se njihove teorije.. osim toga ja ne vjerujem da bi me itko napadao - to je sve stvar mog uma, mogu jedino sama sebe napast, nemam drugog neprijatelja osim sebe same
ne vjeruješ u duhove i slično?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:34   #117
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ne vjeruješ u duhove i slično?
U duhove? - Jasno da vjerujem.
Misliš li da se neka larva nakalemila, ili da imam rupe u auri?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:39   #118
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
U duhove? - Jasno da vjerujem.
Misliš li da se neka larva nakalemila, ili da imam rupe u auri?
ne, nego ne znam što ti je onda nelogično oko kasiopejanaca. nego, ovo nema veze s astralnom projekcijom. neki te entitet napada. što znači da si po nekom principu podložna napadima
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:40   #119
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ne, nego ne znam što ti je onda nelogično oko kasiopejanaca. nego, ovo nema veze s astralnom projekcijom. neki te entitet napada. što znači da si po nekom principu podložna napadima
Ne napada me nitko, šta me plašiš
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 00:40   #120
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Malo sam istraživala na netu i pričala s ljudima u reali o tome i moram zaključiti da nisam nimalo jedinstvena - događa se mnogima.. sa istim simptomima u različitim varijacijama.

Našla sam i jednu sliku koja savršeno oslikava moj doživljaj:

Hmmm...

Našlo bi se nešto odgovarajuće i iz slavenske mitologije...

"Mora - ženski demon koji noću napada ljude sedeći im na grudima i uzrokujući im košmarne snove."
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.