Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 11:16   #3821
Vale, kada ste predali zahtjev? Tj koliko ste cekali rjesenje?
Marinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:14   #3822
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Zasto smatras da se za AD ne moze dobiti uvecani dd? Obicno AD prate alergije na osnovne namirnice, te je kuhanje poprilicno zahtjevno za dijete sa tom dijagnozom. A da ne pricam o nervozi zbog svraba i crvenih upaljenih ekcema sto muce dijete. Visednevno mazanje. Takoder vrlo cesto respiratorne bolesti (astma) je popratna prica AD-a.

Inace, njegu djeteta sa tezim smetnjama u razvoju ostvarujes tako sto odes na hzzo sa svom medicinskom dokumentacijom specijalista, po mogucnosti i preporukama istih za njegu. Tamo ispunis i neki zahtjev, te dodas papire poput rodnog lista, kopija osobne i kartice tekuceg (to treba provjeriti na hzzo-u sta sve treba, ja sam zaboravila). Predas zahtjev i cekas da te zovu na vjestacenje sa djetetom. Onda ti izdaju rjesenje.
pardon što upadam...vidim da pišete za uvećani...moja ima astmu i gerb. misliš da ja imam pravo na uvećani?
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:11   #3823
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
pardon što upadam...vidim da pišete za uvećani...moja ima astmu i gerb. misliš da ja imam pravo na uvećani?
Probaj predati papire. Zvati ce vas na vjestacenje, pa ovisno o stupnju ostecenja ce donijeti rjesenje. Malo su sve postrozili. Nekada je bilo da ako si na njezi za dijete sa tezim smetnjama, automatski imas pravo i na uvecani dd. Sada ide zasebno vjestacenje.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 08:15   #3824
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Probaj predati papire. Zvati ce vas na vjestacenje, pa ovisno o stupnju ostecenja ce donijeti rjesenje. Malo su sve postrozili. Nekada je bilo da ako si na njezi za dijete sa tezim smetnjama, automatski imas pravo i na uvecani dd. Sada ide zasebno vjestacenje.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
hvala.

ja skoro ništa nisam sama znala sve s neta proučila..ovdje nitko ništa ne govori. tek smo sad dobili inhalator, a hospitalizirani more puta. u opstrukcijama stalno. nikad mi niko spomenio da bi mogla dobit inhalator.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:01   #3825
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
hvala.

ja skoro ništa nisam sama znala sve s neta proučila..ovdje nitko ništa ne govori. tek smo sad dobili inhalator, a hospitalizirani more puta. u opstrukcijama stalno. nikad mi niko spomenio da bi mogla dobit inhalator.
Nazalost je to tako. I u nasem slucaju. Najvise info sam dobila od mama iz fejsbook grupe vezane za atopiski dermatitis i astmu. Zalosno da te nitko u nista ne uputi. Jesi trazila njegu?
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:44   #3826
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Nazalost je to tako. I u nasem slucaju. Najvise info sam dobila od mama iz fejsbook grupe vezane za atopiski dermatitis i astmu. Zalosno da te nitko u nista ne uputi. Jesi trazila njegu?
ne. mislim da je vj ne bi dobila s obzirom da se postrožilo.

a i studentica sam tako da ne znam koja je procedura s tim.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:46   #3827
A ok, ako si studentica nista onda. Traze da ste i ti i partner u stalnom zaposlenju.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 07:17   #3828
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Ako si dobila uvecani dd, neces sada nista dodatno predavati nalaze za ad, nego ih priilozi kod iduceg zahtjeva za produljenje. I prilozi ih kada budes trazila njegu. Trebali bi ti isplatiti zaostatke od mjeseca kada je zahtjev predan.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

jucer sam ih pitala. i nema nikakvih zaostataka vec gleda se kad je medicinska dokumentacija predana. mislim ono, bas krasno da mi nitko u bolnici od doktora nije mogao reci koje moje dijete ima prava. do sada sam samo na privatne vjezbice potrosila preko 10 000kn.
vale2412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 07:19   #3829
Quote:
Marinne kaže: Pogledaj post
Vale, kada ste predali zahtjev? Tj koliko ste cekali rjesenje?
prvi zahtjev sam predala u 9mj prošle godine a drugi u 1mj ove godine(produzetak). i negdje sam cekala oko 2mj oba
vale2412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:13   #3830
mi živimo u državi hrvatskoj gdje ti nitko tko bi u biti trebao, neće reći kakva sva prava imaš
jer to znači više posla za njega, a nije glup da više radi, a plaćica ide i bez tebe i tvojeg zahtjeva, radio išta ili ništa

i ne samo to, još će te uvjeravati da nemaš prava na ništa, iako znaš da bi realno možda i mogao ostvariti nešto.

ovo govorim iz vlastitog iskustva, gdje me socijalna radnica (znači ne netko liječničke struke) uvjeravala godinu dana da moje dijete nema pravo na invalidninu. dok nisam pop... i tražila pismeni zahtjev neka mi sastavi i pošalje na komisiju, pa nek mi oni vele da nemamo pravo.
i komisija (sastavljena od liječnika) je zaključila da imamo pravo na invalidninu jer mali ima 4. (najviši) stupanj invaliditeta.

nitko ti ništa neće reći, poveži se s roditeljima djece istih dijagnoza, prati forume, facebook i slično.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:37   #3831
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
mi živimo u državi hrvatskoj gdje ti nitko tko bi u biti trebao, neće reći kakva sva prava imaš
jer to znači više posla za njega, a nije glup da više radi, a plaćica ide i bez tebe i tvojeg zahtjeva, radio išta ili ništa

i ne samo to, još će te uvjeravati da nemaš prava na ništa, iako znaš da bi realno možda i mogao ostvariti nešto.

ovo govorim iz vlastitog iskustva, gdje me socijalna radnica (znači ne netko liječničke struke) uvjeravala godinu dana da moje dijete nema pravo na invalidninu. dok nisam pop... i tražila pismeni zahtjev neka mi sastavi i pošalje na komisiju, pa nek mi oni vele da nemamo pravo.
i komisija (sastavljena od liječnika) je zaključila da imamo pravo na invalidninu jer mali ima 4. (najviši) stupanj invaliditeta.

nitko ti ništa neće reći, poveži se s roditeljima djece istih dijagnoza, prati forume, facebook i slično.
e sa ovime gore se potpuno slazem! zalosno je na sto smo spali. svi sve znaju a kad pitas za svijet svi sute. pa bemu misa zar je toliko tesko pomoci? neznam...ja takva nisam. sva sam si sretna ako uspijem kako pomoci.

a ovo u vezi tvojeg slucaja nemam rijeci, bas bezobrazno od doticne! kao da ona isplacuje a ne nasa divna drzava.

znam za dva slucaja pareze. ali to je bilo pred 20 i neku godinu. jedinu info sam dobila tu. na fb nema nista. svi mi govore da toga ima puno...ali di su ta djeca onda?!!?

ti si onda mama njegovatelj?
vale2412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:38   #3832
sve ovisi od sluzbenika. mene je prije 10 god teta u hzzz uputila na czss da pitam za produzenje porodiljnog jer je dijete jos islo na vjezbe. nisam imala pojma o tome jer sam mislila da je to samo za djecu sa teskim ostecenjima u razvoju. u czss su isto bili super i uputili me u sva moja prava (tako i za uvecani d.d.).
sad su se dosta postrozili koliko cujem.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:35   #3833
ja sam trenutno na Njezi djeteta s poteškoćama u razvoju, ono što zovu produženi porodiljni. Na zadnjem vještačenju su nam odobrili na 2 godine odmah, znači kad bude imao 4 godine imamo ponovo vještačenje, pa onda ako daju ili ne daju više... to ćemo vidjeti

dobivam i onaj uvećani dječji doplatak, ja sam dobila još po starom zakonu, kad se automatski svima koji imaju odobrenu njegu davao i taj dječji. sad po novom idu na vještačenje svi, i čujem da baš ne daju svima

i dobivam invalidninu jer je malom utvrđen 4. stupanj invaliditeta, pa imamo pravo na onaj maksimalni iznos 1250kn.


mi smo u biti imali sreće šta nam je u komisiji bila naša gastroenterologica, koja nas prati od prvog dana rođenja, pa vjerujemo da se i ona založila da nam daju sve maksimalno koliko možemo dobiti. mi smo inače iz male sredine gdje nema puno takvih kompliciranijih slučajeva, pa nas je ona stvarno pratila i bila uz nas.

malome se inače ništa "ne vidi" (osim ožiljaka od operacije i malo traume iz bolnica), samo moramo pratiti probavu, šta jede, koliko kaka, koliko laksativa mora popiti sljedeći dan.


zato ti preporučam da se nekako povežeš sa roditeljima djece sa istim simptomima i dijagnozama, od njih ćeš sve najtočnije saznati i oni će te uputiti. na naše državne službenike se nemoj previše oslanjati, provjeravaj i 2 puta jer znaju i krivo reći
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:38   #3834
hm, ali ja mislim da nemam pravo biti njegovatelj jer nisam bila u radnom odnosu, a koliko sam cula, procitala na internetu to je preduvijet? sto mi je isto bzw jer moje dijete je osteceno pri porodu, ide 4x na fizikalne, i njoj ja netrebam nakon godine?! apsurd!
ja sam uvecani ostvarila tek sada od 26.1 a rođena je 28.8 prosle godine. nisam isto znala koja su moja prava, tj prava dijeteta.

povezala bi se ja ali sa kime?
vale2412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:10   #3835
imaš neku njegu preko centra za socijalnu skrb. to je za nezaposlene roditelje.
da, ovo na čemu sam ja, moraju biti oboje roditelja zaposleni

ali, mislim da je ta njega preko czss nekih 500kn, neka me netko ispravi, ako je tako onda je to puno manje nego ova moja koja je 2160kn
ali bolje išta nego ništa...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:37   #3836
Da li je svima isplacen djecji za prosli mj jer ja nisam dobila?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 12:42   #3837
Ni ja nisan dobila, nista neobicno, nije obradjen zahtjev. Mozes nazvati svoj hzmo pa da ti provjere.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:54   #3838
Nikad do sad nisam imala problema
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:10   #3839
nema to veze s problemima nego samo sa brzinom obrade podataka
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:49   #3840
Što se sve gleda za ukupan dohodak za dječji doplatak?Ok plaća,porodiljna!Jednokratna naknada za novorođenče,dar od grada za bebu,regres,božićnica,dar od firme za okruglu godišnjicu rada,putni troškovi od Hzzo-a,zajam od banke...???Nemam pojma a uložila bi žalbu na rješenje jer mi se čini 80000 kn previše a ja nisam radila..Po Ip kartici ispadne 63 000 kn
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.