Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2006., 16:46   #61
Getro pelene - mozda nisam dobro provjerila izvor zene koja je zadovoljna.
Kolegica s posla je rekla da ihneka njezina poznanica koristi

Baby love su one iz dm-a, kaj ne?
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 16:52   #62
Quote:
Pahuljica79 kaže:
Getro pelene - mozda nisam dobro provjerila izvor zene koja je zadovoljna.
Kolegica s posla je rekla da ihneka njezina poznanica koristi

Baby love su one iz dm-a, kaj ne?
za slonic pelene je mozda ona fora s oblikom guze kaj je rosa vec objasnjavalja. 100 bebaca, 100 guza
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 17:07   #63
Quote:
magic blue kaže:
znaci za sada nitko nema prigovor na pampers i baby love, a jel itko koristio neke druge?
Krenula s najmanjim pampersom bile dobre

bebo narastao i onda sam s većim pampersom imala pravu katastrofu, vječito bi mi puštale na boku s gornje strane. Grozno je kad usred noći umjesto brzinskog mijenjanja pelene u trajanju od par sekundi, moram potrošiti par minuta na kompletno presvlačenje mog prdulinca i mijenjanje posteljine, što naravno znači i njegovo razbuđivanje itd itd.

Probala babylove, malo su mi nekako bile papirnate (i one pustile par puta)
Probala alana (dm ekološka marka) i one pustile

Otkrila Libero i preporodila se, nema puštanja sa strane

Sad sam isključivi potrošač Libero pelena

(kupujem ih u Konzumu, na žalost ih nema u dm-u)
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 17:44   #64
Quote:
SaveAss kaže:
U Kamarisa su me obavijestili kako će uskoro napraviti cijeli paket od nekih 20tak pelena+5 gačica (čini mi se) i tom će paketu cijena biti cca 2.000,00 kn.
ma bila je vec ta akcija u ljeto i mama mi je rekla da nisam normalna dat tolke pare za to Da to uopce nije normalna cijena, a onda su me jos i mame iskusnjace opljuvale kako ce mi bebac u krpenima vjecito bit mokar ma koliko god ga puta presvlacila, jer u ovim jednokratnim imas kao neki gel koji skuplja tekucinu, pa kad je pelenica i puna guza je suha
A i mama (bankar, ne mos ti nju od brojki i proracuna) mi preracunala koliko je tih 2000kn u jednokratnim pelenama (gdje ne racunas pranje i peglanje nego to vrijeme provedes s bebom) i kad sam vidla, odlucila se za pampers i s nasom placom
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 17:56   #65
Quote:
magic blue kaže:
ma bila je vec ta akcija u ljeto i mama mi je rekla da nisam normalna dat tolke pare za to Da to uopce nije normalna cijena, a onda su me jos i mame iskusnjace opljuvale kako ce mi bebac u krpenima vjecito bit mokar ma koliko god ga puta presvlacila, jer u ovim jednokratnim imas kao neki gel koji skuplja tekucinu, pa kad je pelenica i puna guza je suha
A i mama (bankar, ne mos ti nju od brojki i proracuna) mi preracunala koliko je tih 2000kn u jednokratnim pelenama (gdje ne racunas pranje i peglanje nego to vrijeme provedes s bebom) i kad sam vidla, odlucila se za pampers i s nasom placom
Ajme, ajme...a ja se baš ponadala kako je super to što je to od prirodnog materijala...

To za cijenu, pravo da ti kažem, nisam ni gledala...kontala sam da je to neka normalna svota za tako nešto, iako sam na Rodinim stranicama(jel smijem ovo ime spominjat ovdje? ) vidjela njihovu računicu i s tim platnenima je ispalo nekih 1.500,00 kn, pa me pomalo zbunilo...

Ali opet, unatoč cijeni, kontala sam kako je super što će bebina koža disati u prirodnom materijalu, a malo mi je onako "scary" razmišljati koje je to čudo stavljeno u Pampersice i ine slične pelene kad onako savršeno upija...

Quote:
magic blue kaže:
a onda su me jos i mame iskusnjace opljuvale kako ce mi bebac u krpenima vjecito bit mokar ma koliko god ga puta presvlacila
E ovo mi je
Sad mi je baš krivo...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 18:05   #66
Quote:
SaveAss kaže:
Ajme, ajme...a ja se baš ponadala kako je super to što je to od prirodnog materijala...
to sam si i ja gruntala, ali na kraju bebac puno bude mokar, a i tako mu moras neke gumirane gacurke stavit jer ne moze to toliko drzat da ne smoci drugu robu.
a i moras racunat da bebac raste, pa ne stane uvijek u iste pelenice, pa cak mislim da tih 2000kn nije jednokratni izdatak.
a tek alergije na prasak, ne daj Boze!

nije da te odgovaram, ali vec ste mogle skuzit da ja bolesno sve proracunam i izabirem najpovoljniju za mene, a najoptimalniju opciju za bebaca u mojim financijskim mogucnostima, pa ne obazirite se puno na mene
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 18:12   #67
A kvragu...baš sam se ponadala kako barem ne moram pratit o specifikacijama pelena (naivno mislila kako je taj dio "sređen" što se mene tiče)
...Ništa...evo me sad (u prvoj klupi), slušam vas koje znate...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 18:14   #68
rekoh da ja ne znam, samo ti kazem sta su mi rekli.
u RL svi na pampersu i hugisu, a tu su curke rekle da hugis nije bas nesto isto ko i one iz getroa, ali rosa rece da baby love rula za decece
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 18:57   #69
Quote:
SaveAss kaže:
U Kamarisa su me obavijestili kako će uskoro napraviti cijeli paket od nekih 20tak pelena+5 gačica (čini mi se) i tom će paketu cijena biti cca 2.000,00 kn.
Kako?
Pa u njihovom ducanu u ZG su do prije 10-ak dana bile 1.300 kn za kes i 1.500 za kartice. 20 pelena + 3 gacica + 3 dodatna uloska.
Ja se jos kolebam izmedju platnenih i jednokratnih, eksperimentirat cu s obje vrste, pa sto nam se vise svidi (zlatu maminom i meni).
A jos uvijek razmisljam i o gologuzoj varijanti (natural infant hygiene).

Quote:
magic blue kaže:
a onda su me jos i mame iskusnjace opljuvale kako ce mi bebac u krpenima vjecito bit mokar ma koliko god ga puta presvlacila, jer u ovim jednokratnim imas kao neki gel koji skuplja tekucinu, pa kad je pelenica i puna guza je suha
U tome i je sranje... ti gelovi su kemija i uzas. A bebe to apsorbiraju kroz kozu.
K tome bebe izgube osjecaj neugode jer su stalno suhe, pa se tesko odvikavaju od pelena.

A da ces zgubit vremena na pranje i da je trosak tu negdje - to stoji.
Zato ja jos razmisljam
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:04   #70
ma ja sam do iza ljeta nila ziher da cemo na krpene, ali mi je mama onda izbacila onu racunicu, opljuvalame generalno i ja se ludaca osla tjesit kod frendica s kikicima u peleama i one me opljuvale jos gore na sam spomen krpenih
ugl, obrlatili me i mi idemo na jednokratne
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:04   #71
E da - stane uvijek u iste pelene, dapace i za drugo dijete ih mozes koristiti.
Jedino se velicina gacica za navuc na njih mijenja s rastom djeteta.
A gacice su cca 20-30 kn, pa to nije tak strasno.

Ma meni je malo scary da mala njezna guza mog djeteta bude u Pampersicama. Zato sto ja dobijem pristeve na dupetu od SVIH gelastih ulozaka osim jedne jedine sorte (Camelia).
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:14   #72
Meni se više sviđaju jednokratne, skineš prlajvu baciš u smeće i staviš novu.....tko bi stigo oprat i osušit sve pelene....još ako bude neka velika pišulja/pišulinac i seralica

I MM-ovoj kumi za curicu u početku bile zakon Pampersice, a sad nikako, prešli na Babylove i super zadovoljni.
A one što se navlače kao gaćice njima ništa nisu valjale....djeca su različito građena i ne mogu svima pristajat.

I ja ću za početak kupit Pampersice i Babylove (male pakete) da vidim koje nam bolje odgovaraju
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:22   #73
Quote:
Zmijica kaže:
Kako?
Pa u njihovom ducanu u ZG su do prije 10-ak dana bile 1.300 kn za kes i 1.500 za kartice. 20 pelena + 3 gacica + 3 dodatna uloska.
A onda se teta u Kamarisa nešto zezla kad mi je davala tu informaciju (prije nekih mjesec dana)! Mislim, super ako se zeznula!

Quote:
Zmijica kaže:
U tome i je sranje... ti gelovi su kemija i uzas. A bebe to apsorbiraju kroz kozu.
Ovo je jedini razlog zašto sam i ja razmišljala o platnenim pelenama...Čitala sam da su čak u te "super-turbo-ultra" upijajuće pelene stavljali neki materijal za kojeg je dokazana štetnost i zbog toga se povukao iz određenih segmenata proizvodnje, ali ne i iz pelena! Prestrašno...

A kad malo bolje razmislim..pa i pojedini higijenski ulošci (koji su iz iste kategorije "super upijajućih") su kod mene izazvali alergisku reakciju...A gdje neće onda kod bebe!

Quote:
Zmijica kaže:
A da ces zgubit vremena na pranje i da je trosak tu negdje - to stoji.
Zato ja jos razmisljam
Ja se ne bih baš kladila u to da je trošak tu negdje, dapače, uvjerena sam da je trošak znatno veći kad se koriste jednokratne...Računicu još nisam napravila, no podijelit ću je s vama čim saznam.

Samo...od danas mi zvoni ono što je Magična rekla (da su bebe uglavnom mokre)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:27   #74
Quote:
SaveAss kaže:
Samo...od danas mi zvoni ono što je Magična rekla (da su bebe uglavnom mokre)
i ja sam tu poklekla! a tak sam se dobro bila drzala i ubjedivala frendice kak se super i da ne mos omanit. al kad se mi to rekle tjaj cas sam promijenila misljenje
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:30   #75
ZAšto su mi jednokratne bolje (još jedan razlog )

Ideš u grad ili negdje u goste i beba obavi svoje a kad skineš platnenu pelenu moraš je negdje držat........a bome se usmrde...i šta onda po gradu jurcat sa smrdljivim pelenama.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:33   #76
Quote:
SaveAss kaže:
A onda se teta u Kamarisa nešto zezla kad mi je davala tu informaciju (prije nekih mjesec dana)! Mislim, super ako se zeznula!
Evo, isla pogledat.
http://www.kamaris.hr/stranica.asp?ID=14
1.600 za kartice, 1.520 za gotovinu.
Poskupili su, stoka! Bilo je 1.300 za kes!

Quote:
SaveAss kaže:
Ovo je jedini razlog zašto sam i ja razmišljala o platnenim pelenama...Čitala sam da su čak u te "super-turbo-ultra" upijajuće pelene stavljali neki materijal za kojeg je dokazana štetnost i zbog toga se povukao iz određenih segmenata proizvodnje, ali ne i iz pelena! Prestrašno...
Tocno tako.
Nisam sve citirala sto govoris, al o istom razmisljamo

Quote:
SaveAss kaže:
Ja se ne bih baš kladila u to da je trošak tu negdje, dapače, uvjerena sam da je trošak znatno veći kad se koriste jednokratne...Računicu još nisam napravila, no podijelit ću je s vama čim saznam.
Ovak, ovisi jel pitas onog tko koristi platnene ili onog tko koristi jednokratne. Svatko se kune da su njegove jeftinije. Vjerski rat, nema neutralnih
Ja sam pretrudna da to izracunam , ali bit cu ti zahvalna ako ti budes

Quote:
SaveAss kaže:
Samo...od danas mi zvoni ono što je Magična rekla (da su bebe uglavnom mokre)
Nisu jer ih odmah presvuces. To i je poanta platnenih, beba zakmeci cim je mokra.
Bebe pisaju-seruckaju 6-12 puta dnevno (kako koja).
Sto znaci da ti treba MINIMUM 20 pelena, a idealno je 40 komada.
To je puno love odjednom, ako nisi duboko uvjerena da je to prava stvar.

Naravno, mozes se odluciti i na kombinaciju.
Ja cu najvjerojatnije kupiti 5 komada platnenih + 1 gacice, i jednokratne.
Pa ocekujem da cu nakon 2-3 tj biti iskusnija i poslat muza u Kamaris po jos.
Ili pokloniti platnene tebi
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:34   #77
pa zavezes u nuklearni spremnik
zezam se, neke torbe za bebe imaju vrecice s patentom za pelenicu da ne smrdi
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:35   #78
ima negdje izračunato koliko koštaju platnene, a koliko jednokratne (čim nađem stavim link)...nije velika razlika..

U cijenu platnenih uključili i vodu i struju...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:36   #79
ima na kamarisu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:42   #80
evo nasla ti ja, ti ne diraj nis dok forum radi
http://www.kamaris.hr/stranica.asp?ID=4
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.