Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2016., 18:48   #2401
Kako nauciti dijete da puse nos?

Od kad je u vrticu malo malo mu je pun,a nista ne pali. Ima 2god i skoro 8mj. Znam njegovih vrsnjaka i mladih koji su to savladali
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 23:48   #2402
Imam bebu od 2 mj. I ima neku prehladu( vjerojatno virus jer je prvo bio tata bolestan pa ja i mali i moja mama). Prvo je nosic curio malo po noci. I od petka curi jako tak da se budi u snu jer ne moze disat i posto je poceo kasljat isli smo kod dr. I ona kaze da na plucima ima sekreta da se cuje i rekla je da kupimo prospan cepice i sa fizioloskom ispiremo. Ispiremo i izvlacimo s arianom. Da li tko ima iskustva s prispanom? I sta da jos probam?
Bojim se upale pluca i bronhitisa

Zadnje uređivanje avam : 01.11.2016. at 00:31.
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 10:31   #2403
Smije li beba od 2 mjeseca dr theiss balzam ili biofarmov za bebe?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:40   #2404
na temi o zdravlju ću dobit odgovor kad mala krene na faks, pa me evo tu: kako malom ditetu rješit slivanje sline u grlo? već dvi noći skoro uopće ne spava jer se stalno "davi" sa tom slinom. popodne je čak i povratila koliko joj se toga skupilo. nos slini, ima fibru oko 37,5, sve joj je začepljeno i stalno guta tu slinu. dajemo joj meralys ha kapi za nos, 3 puta dnevno, ali nema neke koristi, bar ne na duže vrime. šta napravit?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 23:15   #2405
vuci to van kad god mozes i neka spava s glavom na povisenom.
zapari kupaonu i nakapaj par kapi eukaliptusa u kadu s vrucom vodom ili aroma lampicu.
nemas tu sta puno napraviti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 09:35   #2406
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
vuci to van kad god mozes i neka spava s glavom na povisenom.
zapari kupaonu i nakapaj par kapi eukaliptusa u kadu s vrucom vodom ili aroma lampicu.
nemas tu sta puno napraviti.
tako sam i mislila. fala ti. za ispalit je. ona ima relativno blage prehlade, ali ta slina je baš problem.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 10:15   #2407
Dakle, već skoro dva tjedna curi nos. Nije upaljeno uho, niti grlo. Prozirna sluz, lagani kašalj. Dobili smo efedrin za inhalaciju (5 dana) i fenistil kapi za grlo.

Sad je dobro, ne kašlje, tu i tamo joj curi nosić. Danas otišli kod zamjenske pedijatrice jer je naša na godišnjem i žena nam dala neke kapi na recept kao 4 puta dnevno po 2 kapi. Ja u ljekarnu, kupim te kapi, i uzimam recept (na post-it papiriću napisan )kaže mi žena, to je antibiotik, "recept" ostaje kod nas. Ja u čudu antibiotik šta? A ona počne opet "kapajte samo dok gnoj ne prođe", ja njoj "ali ona nema gnoj", a ona će "a valjda ju je pedijatrica pregledala".


Da, pregledala ju je preko bodija -.-' i dala taj "recept" za kapi koje radi neki doktor tu iz susjedne bolnice i koji se kupuje "u ovoj ljekarni prekoputa".



I sad ono, ne želim biti jedna od onih roditelja koji preispituju odluke doktora jer nisu se oni bezveze školovali 15 godina, ali ono, antibiotik bez brisa grla, bez vađenja krvi, samo zbog prozirne sluzi u nosi jednom dnevno? Naša pedijatrica se vraća u ponedjeljak tek =(


edit: predložila je i da joj ogulim crveni luk i stavim pokraj glave dok spava :|
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 12:42   #2408
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Ja u ljekarnu, kupim te kapi, i uzimam recept (na post-it papiriću napisan )kaže mi žena, to je antibiotik, "recept" ostaje kod nas. Ja u čudu antibiotik šta? A ona počne opet "kapajte samo dok gnoj ne prođe", ja njoj "ali ona nema gnoj", a ona će "a valjda ju je pedijatrica pregledala".
|
Tak smo i mi dobili "čarobne kapi". Nisam stručnjak,ali koliko su mi objasnili u apoteci to je kombinacije antibiotika i kortikosterioda. Idu "na recept", tj. mi smo ga također dobili u obliku nekog post-ita koji smo predali u apoteci.

Nama ga je pedica dala kad je nosi duuuugo curio, prozirno, ali dugo, kad ni efedrini nisu pomagali i kad je mala već bila pred bronhitisom (jer joj je svako curenje nosa završavalo s bronhitisom). POmoglo bi, kapali smo tri puta dnevno, par kapi. Nakon par dana rješili bismo curenje. Koliko je dobro, ne znam. Kod nas je to bila već zadnja mjera koju smo poduzimali kad curenje nikako nije prolazilo.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:02   #2409
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Tak smo i mi dobili "čarobne kapi". Nisam stručnjak,ali koliko su mi objasnili u apoteci to je kombinacije antibiotika i kortikosterioda. Idu "na recept", tj. mi smo ga također dobili u obliku nekog post-ita koji smo predali u apoteci.

Nama ga je pedica dala kad je nosi duuuugo curio, prozirno, ali dugo, kad ni efedrini nisu pomagali i kad je mala već bila pred bronhitisom (jer joj je svako curenje nosa završavalo s bronhitisom). POmoglo bi, kapali smo tri puta dnevno, par kapi. Nakon par dana rješili bismo curenje. Koliko je dobro, ne znam. Kod nas je to bila već zadnja mjera koju smo poduzimali kad curenje nikako nije prolazilo.

kod nas ne ide prema bronhitisu, pluća uredna, njoj nos sad već uopće ni ne curi :/

jeste radili bris ili nekaj barem? :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:18   #2410
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
kod nas ne ide prema bronhitisu, pluća uredna, njoj nos sad već uopće ni ne curi :/

jeste radili bris ili nekaj barem? :/
onda nemoj davati, osim ako se ne pogorša prek vikenda recimo ili nekaj
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 14:22   #2411
btw gdje se može raditi bris ždrijela male djece/beba? neki privatni labos? gugl je malo glup na riječ djece/beba.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:51   #2412
Mozda u breyeru?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:59   #2413
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Mozda u breyeru?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
slala sam im mail jel mogu i beba od 7 mjeseci ali nitko ne odgovara na mail zovem ih sutra tenks
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 18:01   #2414
Probaj i synlab nazvati.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:58   #2415
S cim mazate oko nosica ako je crveno od stalnog curenja i puhanja? Planiram melem kupiti, moze li jos nesto?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 11:55   #2416
Nisam morala jos djetetu mazati oko nosa, ali muz je bio odusevljen s masti za nos Aqua Maris.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 16:46   #2417
melem će ti biti dovoljan. ja svojem s njim namažem ili ako imam neku mast ili masniji losion koji sama spravljam.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 16:50   #2418
Hvala mozda cak kupim ovaj aqua maris, a melem mi treba i inace

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:45   #2419
Imam neku ne enovu mast i to je zakon za sve

Moj se cesto oblizuje i u petak mi je dosao iz vrtica sa skoro krvavim ranicama oko usana, iznad usana skoro do nosica, bas mi se plakalo kad sam ga vidjela
Krenula mazat, usne sa labelom a ovo okolo sa tom masti i danas kao da nista nije bilo
Najbolje je namazat na debelo kad zaspe jer onda ne obrisu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:46   #2420
Melem zna peci ako su otvorene sitne ranice
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.