Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2008., 11:44   #21
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Mene je u bolnici paketich bash razveselio.....i dan danas koristim kovchezich za Zufljine stvarchice (uputnice, otpusno pismo, dokumente)

Bash glupo da ga vishe neche djeliti u bolnici, jer to i "njihova" prezentacija (kad dodje sestra, pa vam pricha najosnovnije kaj z bebom i dojenjem) mi josh najbolje od svega onog jadnog u bolnici! Bljak Rode!


jel da?
meni je to isto glupo, da sam po to "moram" negdje ići, a ovako sam ga odmah dobila..
bljak

edit: a, sad sam pročitala na rodama da će biti knjižica u bolnicama, ali novo, obnovljeno izdanje

moram malo kuriti, nisam dugo
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 13:20   #22
Al nije zato, otishla bi ja po to narafno!

Al kaj nije da sel nekak lijepshe osjechash kada neshto dobish na poklon.....pogotovo, jer u nashim bolnicama nish superasto ne nude......osim sada naravno Rodinih Knjigica

Bash mi je dragichka da smo rodila before Rodinih knjigetinica......a ak nam se sluchajno potrefi drugo i zavrshim na njihovoj literaturi - i uza sve opet ne uspijem dojit, e onda boom se ishla zalit!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 14:36   #23
ma meni je glupo što uvijek govore da se za savjet u vezi formule treba obratiti pedijatrima, kad se zna koju hranu će pedijatri "reklamirati". zna se kak to ide, znam iz prve ruke..
njihova knjiga ili brošura će biti o dojenju, zna se. meni je ova knjiga iz paketa bila super.

meni su one kremice iz paketa baš dobro došle..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 16:45   #24
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Al kaj nije glupo da to ukinu?

Pa ja sam bila tak sretna kad sm dobila paketich........ok, nisam ni prva ni zadnja, al tak je nekak doshle ko naruchen da me malo oraspolozi od "muka" koje sam imala!

A da sam tad dobila knjizicu u kojoj propagiraju dojenje kao jedinu opciju za sretnu majku/bebu, ja mislim da bi pala u josh vechu depru......jer sam jedina jadna u sobi imala problema sa dojenjem!
sestro po muci, u sobi nas 6 žena, 6 beba, jedina ja prvorotka, moj bebulus cvili, a sve ostale bebe sisaju ko pomahnitale... bilo mi je
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 18:28   #25
Quote:
tarmiqua kaže: Pogledaj post
sestro po muci, u sobi nas 6 žena, 6 beba, jedina ja prvorotka, moj bebulus cvili, a sve ostale bebe sisaju ko pomahnitale... bilo mi je
Nas je bilo 8 komada , jedina ja stiskala gumbich za sestru svakih 10min dok je bilo dojenje, beba isto cvilus, a svim zenama vidim okice kak proviruju iza krevetnine i gledaju mene uplakanu sa uplakanim bebinjosom "na sisi"

I sad zamisli da ti jedino shtivo koje ti je poklonjeno ono o dojenju
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 18:44   #26
A ispred mog kreveta visio plakat "Svaka majka može mora i treba dojiti...." i to još uokviren.. došlo mi da ga zafitiljim kroz prozor...

Al sad smo već off...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 20:39   #27
da li netko zna di se u rijeci podigne taj paket?
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 20:43   #28
Quote:
cool baby kaže: Pogledaj post
da li netko zna di se u rijeci podigne taj paket?
Rijeka i Matulji


Ljekarna Lulić, Krešimirova 34, Rijeka
Ljekarna Marija Kovač, Trg Maršala Tita 2, Matulji
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 20:46   #29
uuu, brza si! hvala
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 10:06   #30
rode su pretjerale s tim paketom, čak se raspituju koja rodilišta su ih podijelila valjda da ih kazne, nemam pojma kako netko uopće može utjecati na odluku majke da doji...
ako želiš dojiti onda dojiš i nitko te neće odvratiti od toga....
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 10:17   #31
Ja ne kuzim zashto bi te rode imale pravo na sve........samo zato shto se u paketu dobije duda varalica i pampers pelana........a u knjizici prva godina isto lijepo pishe da je dojenje prva i najvaznija opcija

Zashto one lijepo ne bi uza ovaj paketich djelile svoj paketich.....pa da rodilje izadju sa dva paketicha

Stvarno idu predaleko.....a meni je fakat drago da sam uspjela biti jedna od zadnjih koja je paketich dobila na ruke!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 10:52   #32
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim zashto bi te rode imale pravo na sve........samo zato shto se u paketu dobije duda varalica i pampers pelana........a u knjizici prva godina isto lijepo pishe da je dojenje prva i najvaznija opcija

Zashto one lijepo ne bi uza ovaj paketich djelile svoj paketich.....pa da rodilje izadju sa dva paketicha

Stvarno idu predaleko.....a meni je fakat drago da sam uspjela biti jedna od zadnjih koja je paketich dobila na ruke!
ja sam rodila 18.03. i nama curama koje smo rodile drugi i više puta bilo nam je stvarno čudno što nismo taj paket dobile u bolnici i baš nekako bezveze, znam da nas je uvijek to veselilo...evo tek sam nedavno uopće saznala za njega tako da ću ga tek sad podići...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 11:11   #33
beba danas ima 6 mjeseci, je li kasno za podignuti taj paket
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 11:18   #34
ja volim rode al ovo s paketom mi je glupo do marsa i natrag
mene je baš razveselio, knjižica je bila super, melem, pelenica, boca vode, omekšivač... nisam vidjela u tom paketu ništa što bi me pokolebalo u namjeri da dojim. ja bih prije išla na suradnju i potrudila se da u paketu dolaze i rodine brošure o dojenju i autosjedalicama.
kaj se to sad stvarno mora dizat u apoteci? ponavljam - glupo do marsa i natrag.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 12:27   #35
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
ako želiš dojiti onda dojiš i nitko te neće odvratiti od toga....
pa, ja bih rekla da nije baš tako jednostavno

lako je odlučiti da ćeš dojiiti, mislim da nijedna mama nije odlučila da neće dojiti
pa, ipak, kolike bebe - uključujući i moju - a ja sam bila sigurna u odluci da ću dojiti - piju adaptirano
a kad si friška mama, prvi put - teško je. dojenje je samo rijetkim sretnicama nešto što odmah krene savršeno bez problema. i onda, u prvim danima, kad je na sto muka, izranjavanih bradavica, s bebom koja stalno cica i stalno traži još - mislim da mami ne treba reklama koja će joj govoriti što je 'prava hrana za vaše dojenče' (mislim da nema prvorotke koja uspostavlja dojenje, a koja se ne pita je li joj beba gladna)
i, onda, kad te netko nafila s informacijama o nekoj super hrani za tvoju bebu - nije teško posustai (sve pišem iz vlastitog iskustva, iako sam ja bila tvrdoglava i nakon jedne krize kad sam skoro išla napraviti bočicu, sam forsiralan dojenje mjesec dana. al, nije išlo)

mene iznenađuje koliko su zapravo trudnice -bez obzira na sve kampanje i sve tečajeve - slabo informirane o dojenju (eno tamo na Trudnoći jedna kaže da namjerava dojiti, ali da će, budući da joj nije ugodno pred svima uvijek vaditi sisi - tad bebi dat bočicu - evidentno je da nema pojma o tome kako funkcionira dojenje).

Meni je, što se tiče dojenja, u tom paketu čak problematičniji čaj, 'od prvog tjedna'. Iznenađuje me kolike mame koje doje ne znaju da dojenim bebama ne trebaju čajevi i vode, štoviše da im čine loše.

Paket sam išla podić zbog knjižice. Ostale 'darove' (moš si mislit darove, probne uzorke koji te trebaju navuć da kupiš proizvod) sam, istina, s veseljem pregledavala i upotrijebila, al nije da mi je paket 'Sretna beba' nešto što me urnebesno razveselilo.
Jer svjesna sam da je to čisti marketinški potez, ništa drugo.
A kako nisam baš oduševljena kad marketing upotrebljava majčinstvo i bebe, tako me ni taj paket nije oduševio.

Isto kao ni milijardu Johnson's toaletnih torbica, koje sam se nadobicala svugdje, od trudničkog tečaja, ginekologa do patronažne.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 19:24   #36
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa, ja bih rekla da nije baš tako jednostavno

lako je odlučiti da ćeš dojiiti, mislim da nijedna mama nije odlučila da neće dojiti
pa, ipak, kolike bebe - uključujući i moju - a ja sam bila sigurna u odluci da ću dojiti - piju adaptirano
a kad si friška mama, prvi put - teško je. dojenje je samo rijetkim sretnicama nešto što odmah krene savršeno bez problema. i onda, u prvim danima, kad je na sto muka, izranjavanih bradavica, s bebom koja stalno cica i stalno traži još - mislim da mami ne treba reklama koja će joj govoriti što je 'prava hrana za vaše dojenče' (mislim da nema prvorotke koja uspostavlja dojenje, a koja se ne pita je li joj beba gladna)
i, onda, kad te netko nafila s informacijama o nekoj super hrani za tvoju bebu - nije teško posustai (sve pišem iz vlastitog iskustva, iako sam ja bila tvrdoglava i nakon jedne krize kad sam skoro išla napraviti bočicu, sam forsiralan dojenje mjesec dana. al, nije išlo)

mene iznenađuje koliko su zapravo trudnice -bez obzira na sve kampanje i sve tečajeve - slabo informirane o dojenju (eno tamo na Trudnoći jedna kaže da namjerava dojiti, ali da će, budući da joj nije ugodno pred svima uvijek vaditi sisi - tad bebi dat bočicu - evidentno je da nema pojma o tome kako funkcionira dojenje).
Meni je, što se tiče dojenja, u tom paketu čak problematičniji čaj, 'od prvog tjedna'. Iznenađuje me kolike mame koje doje ne znaju da dojenim bebama ne trebaju čajevi i vode, štoviše da im čine loše.

Paket sam išla podić zbog knjižice. Ostale 'darove' (moš si mislit darove, probne uzorke koji te trebaju navuć da kupiš proizvod) sam, istina, s veseljem pregledavala i upotrijebila, al nije da mi je paket 'Sretna beba' nešto što me urnebesno razveselilo.
Jer svjesna sam da je to čisti marketinški potez, ništa drugo.
A kako nisam baš oduševljena kad marketing upotrebljava majčinstvo i bebe, tako me ni taj paket nije oduševio.

Isto kao ni milijardu Johnson's toaletnih torbica, koje sam se nadobicala svugdje, od trudničkog tečaja, ginekologa do patronažne.
Nesto slicno sam ja napisala... Mozda je mene i islo. Dojim stalno ali kada izlazim negdje izdojim mlijeko u bocicu i tako ga dam bebi. Mislim da tu nema nista lose jer to nije svaki dan. Kaj ces bed mi je vadit sisu vani, tko hoce nek to radi meni ne smeta ali osobno mi je bed. Uostalom on bi stalno bio na sisi i podoji nam traju stvarno dugo, sto znaci da bi setnja bila provedana dojeci na klupici u parku. Ovako se napapa i onda je miran. btw malac i dalje vise voli sisu nego dudu
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 22:06   #37
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Nesto slicno sam ja napisala... Mozda je mene i islo.

ma, ne, nisam mislila na tebe i nisam vidjela to tvoje...i nije ta koja je to napisala mislila na izdajanje, nego - kad mi bude bed vadit sisu, dat ću mu umjetno na bočicu - to znači da nema pojma da dojenje funkcionira po principu potražnje i ponude i da ne zna sisa da je njoj bed izvadit ju pa neće proizves mlijeko i da tako može zaraditi mastitis i temperaturu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 22:37   #38
Istina!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 15:06   #39
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
rode su pretjerale s tim paketom, čak se raspituju koja rodilišta su ih podijelila valjda da ih kazne, nemam pojma kako netko uopće može utjecati na odluku majke da doji...
ako želiš dojiti onda dojiš i nitko te neće odvratiti od toga....

...a kako bi to molim te rode mogle kaznit rodilišta...nažalost, nisu one toliko moćne da uvedu neka nova pravila u rodilišta...

...šta se tiče paketa, i ja sam ga uzela i razveselio me, al da je unutra bilo nešto strašno od pomoći i bez čega ne bi mogla, pa i nije
...hrpa letaka i reklama i pokoja kremica koju bi rađe da nisam dobila jer mi je maloj izbio osip od nje...zapravo je knjižica jedino šta vrijedi, al do nje se može doći i bez uzimanja paketa...
...po mome mišljenju, više štete nego koristi...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 15:36   #40
a najbolji mi je tekst na maloj Jani od 2dcl - "proizvod namjenjen majci" ili tako nešto...

Nego ja sam u prvom paketu (2005.g.) dobila LITRU Domestosa...to još nisam vidila kod nikoga u paketu, jest da su falile neke sitnice (neki testeri), ali litra domestosa... Jeli još koja od vas to dobila?
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.