Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2008., 22:50   #21
Dragi susjedi,
evo da podjelim i ja svoja iskustva.

Ja sam uzeo vipov homebox jer mi je internet trebao odmah. Nije brz kao bnet koji sam imao na staroj adresi ali za poštu i surfanje, dovoljno (ionako sam sada više koncentriran na stan nego na skidanje filmova i ostalih uobičajenih stvarčica).
T-comu ne dam da me pljačkaju i ucjenjuju pa ću pričekat da i ostali operateri uđu u naše naselje da imam barem neki izbor (nadam se bnetu).

Potvrđujem kandalinijeve izjave....zaštitari se uopće ne upuštaju u spriječavanje demoliranja igrališta, ni da bar zamole djecu od 10-13 god da čuvaju igrališta (samo gledaju i ne približavaju se). Najgore je što se ta djeca iživljavaju na igralištu namjenjenu maloj djeci koji btw. koliko vidim uživaju u igrama na njima. Osobno mislim da je i za ovo kriv P jer da smo svi ranije useljeni bilo bi drugačije.

Mostovi...hmmmm....moram se složiti sa hepisusjedom pa i ja dižem ruku za rušenje mosta ali neka se onda sruše i ovi ostali jer izgleda da i sa njima nešto nije u redu ili možda oni nekome ne smetaju toliko.

Pozdrav susjedima
Bellwether
Droš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 23:16   #22
HappySusjede!

Zvali nas na moru da se dogovorimo za primopredaju i pitaju nas kada da dodjemo, ja rekoh, možemo li još malo uživati u "zasađivanju" penala?
Vele da možemo još uživati na moru (gle,šic!) zar je Profectusu stalo do toga da mi sve više dobivamo penale?! Kod mene je ugovor na 1.8 dakle kasni kojih mjesec dana (koliko je to u lovama? Možda kikiriki za razliku od vas koji čekate više od šest mjeseci, mada znam da je prema ugovoru najviše do 2 % od ugovorene cijene.

Hm, hm, i još mi kažu da nema problema da možemo doći na primopredaju stana početkom rujna. Kažu da nema žurbe ionako stan još nije gotov!!!!!
Molim? Nama daju stan koji nije gotov, samo da potpišemo kako ne bih više dobivao još penala?!
Malo morgen, rekoh da je u meni u interesu da stan bude gotov. Točno onako kako sam od POS-ovog projekta dobio gotov stan sa svim priključcima!
Ako je POS mogao sve to napraviti uz minimalno kašnjenje od mjesec dva, (uz to stan je vrlo dobro sagrađen po svim mjerilima!), a od Profectusa ne znam što ću dobiti?!?!?!
I još traže od mene da dođem i preuzmem stan što prije. A ono stan uopće nije gotov! Taj stan UOPĆE nije useljiv! Ali molim te dragi kupci Profectusovog stana, pa nismo mi magarci.

Tu se posve slažem sa HappySusjedom a i sa sresarem, .......
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 23:30   #23
Od sljedećeg ispada od strane bilo koga, kreće kartoniranje i bananje.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 00:49   #24
Pozdrav svim susjedima u novom naselju. Držimo se teme a ostale stvari pustimo sudstvu. Također molim sve koji nisu kupili stan od profectusa da nam ne spamaju topic jer ovdje ima ljudi koji žele informacije a nekima je internet jedina informacija.

Dakle, bio sam u stanu i vidim da mi nisu još sve popravke napravili. Doslovno sam morao zvati svakog majstora i moliti ih da dođu a još nisam sve pohvatao. Njih doista treba "ganjati" jer imaju nevjerojatno malo ljudi a puno stanova + što im službe nisu koordinirane. Prilazi i izlazi iz naselja praktički ne postoje a ovi koji jesu tamo su stvarno seaoske cestice kroz koje nemreš ni proći od parkiranih auta na cesti. Izlaz drito na križanje kod Vienne neću ni spominjati. Što će biti kad nas bude puno više? Ja osobno neću ići preko mostića jer je izlaz iz POS-a na zagrebačku isto koma. Netko je spomenuo mlade koji divljaju do 22 sata. Meni sad tu gdje živim (blizu naših novih zgrada) isti takvi mladi tinejdžeri, divljaju do 2 ujutro, rokaju po pivi i vutri u sred bijela dana i onda se gađaju bocama i sl., nadam se da, kad škola počne, da će to prestati. Nije mi jasno zašto firma od Čorićevog brata ne čisti ulaze i hodnike jer kod drugih investitora/izvođača čujem da se hodnici uredno čiste iako ima isto malo stanara. Vezano za internet, savjetujem svima da ne uzimaju tcom iz princiipa i nadamo se da neće ucjenjivati iskon dovijeka. Svi koji imaju za popraviti nešto u stanu (koji su obavili primopredaju) morat će na licu mjesta urgirati jer njihova kontroling služba ne radi kako treba pa u nekim stanovima ne izvrše potrebne popravke a kad nešto rade (recimo popravci stolarije) onda rade sve stanove, jedan za drugim u šubu....
moderatora molim da ne gubi živce jer je topic vrlo osjetljiv, ljudi su na rubu jer je došlo do velike muljaže pa je razumljiva nervoza...ali pozdravljam odluku da se provokacije srežu
Nabhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 10:25   #25
Quote:
Nabhan kaže: Pogledaj post
.......Vezano za internet, savjetujem svima da ne uzimaju tcom iz princiipa i nadamo se da neće ucjenjivati iskon dovijeka. .....
Da, ali t-com je najbrzi. Jos pogotovo ako bude istinita glasina od 1. rujna 1 kn za telefon. Mislim da je to vrlo dobra prilika, jer mnogi operatori uvjetuju uvodjenje interneta postojanjem telefonskog broja, a tu t-com jos uvijek drzi monopol.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 11:21   #26
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Da, ali t-com je najbrzi. Jos pogotovo ako bude istinita glasina od 1. rujna 1 kn za telefon. Mislim da je to vrlo dobra prilika, jer mnogi operatori uvjetuju uvodjenje interneta postojanjem telefonskog broja, a tu t-com jos uvijek drzi monopol.
najbrži? misliš najskuplji? ne vidim problem zašto se iskon ne bi uzeo kad monopolisiti (i državni dužnosnici iz upravnog odbora) puste centralu.....
Nabhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 11:26   #27
A kako ces ti postici da iskon moze uci u nase zgrade? Cekanjem?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 12:03   #28
Quote:
garbage kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer spojio satelitsku i vide uglavnom njemački programi. Programi koji valjaju imaju znakić $, dakle plati pa gledaj.
Znaci da se ne isplati kupovat nikakav receiver. Nadam se da je bar digitalni sat....
__________________
Nema ništa jače od isfrustrirane mase! Ništa!
Demokratski deri redom, ne daj da se spase!
kandalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 12:51   #29
A zakaj mene nisu zvali

Inaće, jučer šetah naseljem i sve zgrade su bile rasvjetljene.
Taman se poveselih da se puno ljudi uselilo, kako je napokon naselje živnulo
i zgrade ne izgledaju ko aveti u mraku, a ono nigdje nikoga.
Stanovi rasvjetljeni, al nikog u njima, ni stanara, ni radnika...
HappySusjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 13:07   #30
HappySusjed,

Ne znam kaj nisu te zvali, ali je sigurno da je sada upravo vrijeme primopredaje. UBRZO ce te sigurno zvati. Mozda u tvom stanu tek postavljaju parket.
Inace u nasoj zgradi D prvi kat i drugi kat stanovi su osvijetljeni i narafski ostali stanovi zgrade A su se masovno osvjetljavale ko prava bozicna jelka!

Drzimo fige da bude sve u redu i da nam nece zadesiti slicna sudbina kao kod drugih zgrada (napr. da nam fale vrata, isfusirani stokovi i da nam prozori dobro dihtaju, te da imademo vode i struje (to vec imamo) i plin...)
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 13:30   #31
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
HappySusjed,

Inace u nasoj zgradi D prvi kat i drugi kat stanovi su osvijetljeni i narafski ostali stanovi zgrade A su se masovno osvjetljavale ko prava bozicna jelka!
Jučer su upalili sva svjetla koja su mogli (čitaj: neprodani i nepreuzeti stanovi) u svim zgradama zbog nekakvog foto sessiona. Danas ujutro svjetla su trebala biti ugašena. Nisam previše zagledavao prije posla, ali sam vidio da na dosta balkona još uvijek svijetli.
novama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 13:38   #32
Da, imas praf, primjetih fotografa i njegovog pomocnika, naredili su djeci da stoje na mosticu i grle se zajedno kao da su radosni sto su Profectusova djeca. Onda su fotograf i pomocnici slikali igralista, pa neke dijelove Profectusove zgrade. Bit ce da ce napraviti reklamnu monografiju za buduce Profectusove kupce!

Istina je da u srijedu navecer nisam vidio nista slicno kao jucer navecer, kao da se odjednom sjatilo na sve zivo. A to kazes, novama, namjerno su to upalili radi prodaje stanova...

Jedna je istina da je u zgradi D osvjetljeno dva stana u prvomkatu i jedan stan na drugom katu i vidim prema nacrtu prodanih stanova da su to stvarno prodani stanovi. Dakle, Fotosession vrijedi za zgradu A. Uh, stvarno je bilo ko bozicna jelka. Vidjet cu sto ce biti danas navecer. Izvjestit cu danas ili sutra o tome!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 13:45   #33
ja sam uselila prije dvadesetak dana i kao vlasnica stana u prizemlju imam manjih problema s klincima, ali vjerujem da će to prikladno osvjetljenje i dolazak drugih stanara riješiti.
za internet ne dam t comu ni lipe a telefonski priključak neću ni uzimati. baš me briga.

nego, meni su obećali da ću ako platim prvu uplatu za stan do 31/12/07 dobiti lcd TV kao dio neke prodajne akcije. mi skupili pare, uplatili, ja evo sad već 3 tjedna živim tamo a društvo mi prave kutije i prašina koja se nezaustavljivo veže za proizvode od celuloze... nemogu opisati koliko je glup osjećaj kad nemaš tv!!! ne gledam ga inače posebno ali sam samac i treba mi nešto da se "miče" po kući. sama bjelina zida gdje nedostaje prijemnik već je dovoljno zatupljujuća i svaki me dan podsjeti na neispunjene obaveze mog investitora. na moj, jedno treći upit zašto nema tva, rekli su mi da će ih početi isporučivati tek kad završe sve stanove što je po njihovom predviđanju do početka listopada, jer, kao, da se ne bi dogodila zbrka kod primopredaje. tako da još mjesec dana moram buljit u prazan zid, nadajuć se da rokovi neće bit probijeni, a ako je sudeći po mom useljenju koje je kasnilo puna 3 mjeseca, mogu s komotno poželit božićni poklon. od staraca. mi, koji smo na vrijeme izvršili svoje obaveze moramo čekati DA SE ZAVRŠE SVI STANOVI jer to NJIMA olakšava primopredaju! ja ću poludit. sigurno se nitko nije zapitao koliko je televizor zapravo bitan za funkcioniranje jednog kućanstva, jer se osjećam zaista kao idiot kad navečer zovem frendice pitajuć ih kakvo je sutra vrijeme...
ima li netko više informacija o ovom detalju???

inače, imala sam primopredaju i nitko mi se dosad nije javio za uklanjanje štete i dovršavanje radova.

dno.
dno dna!!
lapsuscalami is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 14:27   #34
Neki će poželjeti televizor kao Božićni poklon, a ja ću poželjeti stan kao Božićni poklon jer ako nastave ovim tempom otprilike tada bih mogla očekivati da nas zovu za primopredaju. Vidim da se odjednom žure sa blokom D gdje još mogu ušparati na penalima, a za nas iz bloka A ih očito više nije briga sad kada je puni iznos penala već odavno prekoračen. Naime upravo se navršilo 6 mjeseci od roka iz ugovora kada je stan trebao biti gotov, i 3 mjeseca od pomaknutog roka koji još uvijek stoji kao službeni datum mog useljenja. Ali gore od kašnjenja je ta neizvjesnost što ja još uvijek ne znam kada će dakle stan biti gotov, jer nikakve rokove ne žele postaviti a kamoli ih se držati tako da se sve kreće puževim korakom.
Da barem ja čekam televizor (kojeg mi niti ne duguju, jer smo mi kupili stan puno ranije kada te akcije nije bilo).
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 14:32   #35
Quote:
nansale kaže: Pogledaj post
Pozdrav, odakle ova informacija, jel na njihovim stranicama(T Coma-a) je još uvijek priključak 610 kn, a to mi je puno za platiti.
Nazoves 08009000 i sve saznas

Da akcija krece 01.09 i tel. prikljucak ce biti 1kn
__________________
"I spent a lot of my money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered"...
Gigimigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 14:38   #36
sinoc su popalili sva svijetla u svim neprodanim stanovima, obratio sam paznju na blok A. L1, L2 i L3 su OK, dosta toga je prodano, L4 je sva svietlila osim par stanova to je tako ostalo cijelu noc, bilo je i nekog snimanja itd...marketing ljudi marketing

ali da naselje izgleda super izgleda meni se full svidja i kad se to sve sredi i prestanu ove tenzije oko useljenja, mostova, cesti bit ce to jedno jako lijepo naselje, dakle racunajte za negdje godinu, dvije
__________________
"I spent a lot of my money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered"...
Gigimigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 14:45   #37
Quote:
lapsuscalami kaže: Pogledaj post
inače, imala sam primopredaju i nitko mi se dosad nije javio za uklanjanje štete i dovršavanje radova.

dno.
dno dna!!
ti i vecina ljudi ovdje vidim ne kuzite kako to tamo ide, nhf
Buduci si ti tamo vec 20tak dana mogla si to skuziti. Recimo ja uspijevam rijesiti dosta stvari ali to zahtjeva, boravak u zgradi (recimo sprasis svoj GO ), litre pive, razgovori, pregovori itd...
Sad ce netko reci je da ali ja sam platio svoj stan i to tako nebi trebalo biti je da tocno, ali ili tako ili cekaj njihov poziv i dolazak, a to ce biti ...
__________________
"I spent a lot of my money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered"...
Gigimigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 14:49   #38
Quote:
lamela? kaže: Pogledaj post
Sutra je točno (prvih ?) šest mjeseci od kad sam trebao useliti (blok A, L3). Bio bi red da se to proslavi

Smeće od firme Profectus ne bi komentirao.
u istom tom bloku i istoj toj lameli imas vec dosta ljudi useljeno, za objasnjenje kako procitaj moj prethodni post
__________________
"I spent a lot of my money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered"...
Gigimigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 16:22   #39
Quote:
Gigimigi kaže: Pogledaj post
sinoc su popalili sva svijetla u svim neprodanim stanovima, obratio sam paznju na blok A. L1, L2 i L3 su OK, dosta toga je prodano, L4 je sva svietlila osim par stanova to je tako ostalo cijelu noc, bilo je i nekog snimanja itd...marketing ljudi marketing

ali da naselje izgleda super izgleda meni se full svidja i kad se to sve sredi i prestanu ove tenzije oko useljenja, mostova, cesti bit ce to jedno jako lijepo naselje, dakle racunajte za negdje godinu, dvije
ovo za ceste je prilično optimistično a to će biti naš najveći problem nakon što se sve ostale peripetije završe.....točno je da je u GUP-u izgradnja velike i široke prometnice blizu naše zgrade (a koja bi spojila dva dijela grada) ali to ne očekuj tako skoro....ja mislim da min 3 godine ništa od toga a možda i duže...
Nabhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 10:49   #40
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Da, ali t-com je najbrzi. Jos pogotovo ako bude istinita glasina od 1. rujna 1 kn za telefon. Mislim da je to vrlo dobra prilika, jer mnogi operatori uvjetuju uvodjenje interneta postojanjem telefonskog broja, a tu t-com jos uvijek drzi monopol.
Najbrži? Kaj ti radiš tamo?

Onaj ko si da truda i prikupi sve ponude od operatera, vidi da je t-com najskuplji, uvjerljivo (tipa duplo skuplji za istu uslugu-ili duplo sporiji za iste pare.. ili oboje ).

Ne moraš imati broj za uvođenje tel. linije alt operatera.. Neistina.. Alt provideri rješavaju papirologiju sa t-comom. Samo ako ih veliki ljubičasti PUSTI u centralu.

Akcija za 1kn, podrazumjeva - kladio bih se - ugovorenu obvezu na 12 ili 24 mjeseca. Dakle, vezat ćeš se za operatera čije usluge opako graniče sa organiziranim kriminalom, i kad t-com za par mjeseci ili pol godine PUSTI alt providere u kvart - ne možeš preći, jer ti se jednostavno ne isplati.

Ja također shvaćam da ljudi ne mogu čekati dovjeka na tel. priključak, npr ja MORAM imati internet doma, i nema šanse da čekam dulje od 15 dana. Dakle, ne znam što vi planirate učiniti, dragi susjedi koji ne želite više davati t-comu ni lipe - ja sam osobno našao ovakvo riješenje. Sad živim kod u stanu, gdje punac ima t-com liniju (on je jedan od onih "vjernih" t-comu ). Prebacićemo sad tu liniju za 99kn i internet za 99kn u novi stan. Nema nove ugovorene obveze, plaćam duplo sporiji net i najskuplji razgovor i dalje, ALI samo do dolaska prvog alt operatera. Kladim se da ćetaj biti Iskon, t-comova beba .
__________________
ADRENALINE ADDICT
sarrayman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.