Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 15:51   #621
prije svega, hvala

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
..... Psiholog Robert Enright definira opraštanje kao "spremnost da se odreknemo prava na ogorčenje, negativnu procjenu i ignoriranje osobe koja nas je neopravdano povrijedila...razvijajući pritom ono što ta osoba možda nije zaslužila – suosjećanje, velikodušnost, pa čak i ljubav". Iz ovoga se vidi koliko je sposobnost opraštanja zapravo duhovna kategorija. ...
slažem se s boldanim
da li je, prema gornjoj definiciji, oprost ono što se u kršćanstvu naziva milošću - “nezasluženi dar ili naklonost” Božja?


Quote:
S gledišta osobina karaktera sposobnost oprosta zapravo je sadržana u osobini milosrđa jer milosrđe jest slobodan i dobrovoljan čin opraštanja. Tj. milosrđe podrazumijeva potpuno dobrovoljan čin koji dolazi iz "duha" jer ako je čovjek nešto dužan ili ima obavezu (Saturn) nešto učiniti, onda to nije milosrđe (Neptun). Kao što se nekome ne može narediti da nekoga voli, tako se ne može ni obvezati (Saturn) da oprosti (Neptun). Milosrđe (Neptun) je uvijek dobrovoljno i potpuno nenametnuto, a sastoji u sposobnosti razumijevanja i osjećanja onoga tko je pogriješio te potpunog prihvaćanja i otpuštanja mržnje, srdžbe, ogorčenja i svih ostalih "negativnih emocija" koje se vežu uz nesposobnost opraštanja. Opraštanje je neobično važno za psihičku ravnotežu svakoga od nas. Tako da je ova crta karaktera naročito povezana s serijom 12. jer opraštanje nas zapravo duhovno oslobađa...
po ovom što pišeš, mislim da sam rastrgana između Neptuna koji razumije, suosjeća i želi otpuštanje i Saturna, u 5. kući, koji nameće obavezu kojoj se opirem
Saturn i Neptun su u opoziciji
u 12. kući, imam stelij Venere, Merkura i Jupitera - kakva je njihova uloga u ovom procesu?

Quote:
Isto tako ljudi koji uz jak ego (Sunce) imaju dominantan Mars, Saturn i Pluton teško opraštaju posebno ako imaju vezu dva planeta. Npr. veza Mars/Saturn stvara ustrajnost i kapricioznost koja je u suprotnosti s sposobnošću opraštanja i otpuštanja stvari jer opraštanje znači otpuštanje "onog prošlog" (Saturn)... Ili veza Mars/Pluton koja je u osnovi uništavačka, koja nosi brutalnost i okrutnost što je u suprotnosti s milosrđem.
moj Mars u ribama je također sklon oprosti, koliko sam čitala, ali ima brojne kvadratne aspekte; s Merkurom, Venerom, Jupiterom, Saturnom i Neptunom

ne znam da li je do Marsa u ribama, i sklona sam oprostu, češće mi je mojih "krvnika" žao nego što im zamjerim ali suočena sam s nečim preko čega nije lako prijeći
nemam nikakve želje za osvetom ili dokazivanjem istine nego se želim osloboditi osjećaja gađenja kad se sjetim određene osobe

Quote:
kockastonatufne kaže:
A ako tu ima i naglašene Škorpije, možemo da očekujemo i osvetu
samo mjesec i sunce
ali ne vidim zadovoljštine u osveti

Zadnje uređivanje baja : 22.10.2014. at 15:57.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 00:08   #622
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
prije svega, hvala
ne znam da li je do Marsa u ribama, i sklona sam oprostu, češće mi je mojih "krvnika" žao nego što im zamjerim ali suočena sam s nečim preko čega nije lako prijeći
nemam nikakve želje za osvetom ili dokazivanjem istine nego se želim osloboditi osjećaja gađenja kad se sjetim određene osobe
Povrijediti nas mogu samo oni za koje smo zaključili da su vrijedni naše ljubavi i povjerenja i to točno onoliko koliko smo im vjerovali i koliko smo ih voljeli.
Kad se to dogodi najprije ne možemo vjerovati da se dogodilo. Nakon toga dolaze osjećaji ljutnje i krivice, a tek na kraju razumno prihvaćanje događaja.
Tek u zadnjoj fazi možemo oprostiti sebi na krivoj procjeni i/ili oprostiti osobi koja počinila grešku uz bolje razumijevanje i sebe i drugoga.

Pojačan element vode u natalu znači da osoba teško otpušta emocije i da se duboko veže, što znači da navedene faze mogu i duže trajati. Ali... strpljen - spašen.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 22:38   #623
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Meni oprost uopšte nije duhovna kategorija . Jako volim kod sebe to što ljudima jako lako oprostim, ne drži me bes.
Nije tebi kada imaš natalnu kartu koja je prototip oprosta (Sunce 0º Neptun u 12. polju, Neptun je dispozitor Marsa (bijes) uz taj "aspekt dobrote" (Mjesec 0º Venera)). Hoću reći milosrđe o kojem sam pisala je u svojoj srži vjernost samom sebi. Astrološki rečeno duhovna osoba ima kontakt s duhovnim potencijalom koji u sebi nosi (Sunce u kontaktu s 12. poljem). Taj kontakt s beskrajnim morem energije/svijesti (koje obično zovemo duhom/apsolutom) je kontakt s sobom na dubljem nivou jer ne zaboravimo - oprost se uvijek "radi u sebi".

Tj. opraštanje ne mora podrazumijevati pomirenje s osobom koja nas je povrijedila, niti odobravanje onoga što je učinila, niti zaboravljanje čina koji nas je povrijedio. Oprostiti znači otpustiti srdžbu, bijes, gorčinu, tugu...jednom riječju osloboditi se vezanosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:26   #624
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
da li je, prema gornjoj definiciji, oprost ono što se u kršćanstvu naziva milošću - “nezasluženi dar ili naklonost” Božja?
Pročitala sam jednom rečenicu gdje osoba piše kako slobodno možemo reći da je oprost bezuvjetna ljubav prema sebi - s tom rečenicom se najviše slažem.

Zato i napisah da je oprost astrološki gledano u svojoj srži veza Sunca (ja) i Neptuna (milosrđe, bezuvjetna ljubav). Oprost u svojoj osnovi uvijek podrazumijeva proces odustajanja od ego koncepta a "ego koncept" se uvijek bazira na borbi za vlastiti opstanak i strahu...zato je tako teško oprostiti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:29   #625
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam jednom rečenicu gdje osoba piše kako slobodno možemo reći da je oprost bezuvjetna ljubav prema sebi - s tom rečenicom se najviše slažem.

Zato i napisah da je oprost astrološki gledano u svojoj srži veza Sunca (ja) i Neptuna (milosrđe, bezuvjetna ljubav). Oprost u svojoj osnovi uvijek podrazumijeva proces odustajanja od ego koncepta a "ego koncept" se uvijek bazira na borbi za vlastiti opstanak i strahu...zato je tako teško oprostiti.
ovo je dobro. slozio bih se s ovim recenicama.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:21   #626
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
....

Pojačan element vode u natalu znači da osoba teško otpušta emocije i da se duboko veže, što znači da navedene faze mogu i duže trajati. Ali... strpljen - spašen.
da, dosta je vode kod mene ali znam da moram otpustiti i radim na tome....

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
... Hoću reći milosrđe o kojem sam pisala je u svojoj srži vjernost samom sebi. Astrološki rečeno duhovna osoba ima kontakt s duhovnim potencijalom koji u sebi nosi (Sunce u kontaktu s 12. poljem). Taj kontakt s beskrajnim morem energije/svijesti (koje obično zovemo duhom/apsolutom) je kontakt s sobom na dubljem nivou jer ne zaboravimo - oprost se uvijek "radi u sebi".

Tj. opraštanje ne mora podrazumijevati pomirenje s osobom koja nas je povrijedila, niti odobravanje onoga što je učinila, niti zaboravljanje čina koji nas je povrijedio. Oprostiti znači otpustiti srdžbu, bijes, gorčinu, tugu...jednom riječju osloboditi se vezanosti.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam jednom rečenicu gdje osoba piše kako slobodno možemo reći da je oprost bezuvjetna ljubav prema sebi - s tom rečenicom se najviše slažem.

Zato i napisah da je oprost astrološki gledano u svojoj srži veza Sunca (ja) i Neptuna (milosrđe, bezuvjetna ljubav). Oprost u svojoj osnovi uvijek podrazumijeva proces odustajanja od ego koncepta a "ego koncept" se uvijek bazira na borbi za vlastiti opstanak i strahu...zato je tako teško oprostiti.
hvala, Fish
slažem se - oprost je ljubav prema samom sebi - i zato tražim načine i odgovore kako to postići
moj ego bi mogao trijumfirati, jer je osoba brzo raskrinkana, ali mojoj duši treba mir
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 09:24   #627
Može li nešto, molim lijepo, o nostalgičnosti? (Vidim da tog pojma nema u uvodnom postu )

Evo, primjera radi, ja sam se prije četiri mjeseca preselila u novi kvart, ALI svakog dana prošećem starim koji je udaljen 7-8min hoda, odem na bus makar mi je sve samo ne usput i, skoro pa najviše od svega, obožavam sresti stare susjede i pričati s njima To me tako napuni nekom poz. energijom, a kada dođem u ovaj kvart - muka mi je

Kao da se bojim da ću, ako ne budem išla tamo, izgubiti osjećaj da je to moje
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 12:19   #628
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nije tebi kada imaš natalnu kartu koja je prototip oprosta (Sunce 0º Neptun u 12. polju, Neptun je dispozitor Marsa (bijes) uz taj "aspekt dobrote" (Mjesec 0º Venera)). Hoću reći milosrđe o kojem sam pisala je u svojoj srži vjernost samom sebi. Astrološki rečeno duhovna osoba ima kontakt s duhovnim potencijalom koji u sebi nosi (Sunce u kontaktu s 12. poljem). Taj kontakt s beskrajnim morem energije/svijesti (koje obično zovemo duhom/apsolutom) je kontakt s sobom na dubljem nivou jer ne zaboravimo - oprost se uvijek "radi u sebi".
Slažem se ja sa tobom, tj. složila bi se ako bih čitala ovo kao da pišeš nekom drugom članu, ali ja samu sebe ne vidim tako (ko je rekao nedostatak opozicije ). Pa pokušavam da prikažem oprost i iz jednog drukčijeg, "sebičnog" ugla. Jer se i taj Mo0Ve mogu videti kao previše volim sebe da bih se držao/la nečeg što me je u prošlost povredilo. Jer se bola držimo samo (u trenucima) kad ne volimo sami sebe . Kao što i kontakt Sunca i Neptuna jeste aspekt koji zaista pruža osećaj beskrajne, beuslovne, neiscrpne ljubavi, koja se nikad ne može izgubiti. Naspram njene veličine, svako zlo koje nam neko može učiniti, deluje kao tričarija, kojom se naprosto ne vredi baviti

Takođe, da, slažem se da je Mars jedan od glavnih faktora, mene sa Marsom u Ribama previše mrzi da se ljutim

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
slažem se - oprost je ljubav prema samom sebi - i zato tražim načine i odgovore kako to postići
moj ego bi mogao trijumfirati, jer je osoba brzo raskrinkana, ali mojoj duši treba mir
Najpre, ne siliti sebe . Drugo, biti saosećajan prema sebi, oprostiti sebi (što smo nekom verovali, što smo ušli u neku situaciju i slično). Treće, shvatiti da je ljubav (sebe) prema sebi nešto najvrednije na svetu, jedino bez čega ne možeš zaista da ostaneš, te razumeti da su bol i ljutnja jedna tačkica prašine koja bezuspešno pokušava da nam zakloni Sunce. Naposletku, ukloniti tu prašinu i nastaviti dalje čistih vidika .
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 02:15   #629
Postoji nesto cudno u meni da kada mi se nesto (po mojoj percepciji) emotivno stresno dogodi, u pocetku sve duboko prozivljavam ali s vremenom se pocnem sama sa sobom praviti da se to nije dogodilo,odnosno obmanjujem samu sebe, doslovce se lazem i ne vidim to jasno. Neke moje greske iz proslosti nisam zaboravila kao stvari koje vise nisu bitne nego sam ih potisnula, i samu sebe uvjeravam da je sve to ok ali nije. Doslovce lazem samoj sebi i ne zelim si priznat istinu. pitam se je li tu rijec o 12polju? Vladar asc(venera u vagi) i vladar 12polja(merkur u djevici)u konjukciji u 12om.
__________________
Za let si dušo stvorena...
ruri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:20   #630
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
....
Najpre, ne siliti sebe . Drugo, biti saosećajan prema sebi, oprostiti sebi (što smo nekom verovali, što smo ušli u neku situaciju i slično). Treće, shvatiti da je ljubav (sebe) prema sebi nešto najvrednije na svetu, jedino bez čega ne možeš zaista da ostaneš, te razumeti da su bol i ljutnja jedna tačkica prašine koja bezuspešno pokušava da nam zakloni Sunce. Naposletku, ukloniti tu prašinu i nastaviti dalje čistih vidika .
hvala na osvrtu

našla sam se u situaciji koja me je dobro prodrmala (i dovela do astrologije) i koja je prilika za velike životne lekcije
nije da se silim oprostiti nego shvaćam važnost trenutka u kojem mi odnos prema svemu što se dogodilo određuje budućnost...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:55   #631
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Moram ovo primijetiti. Upravo taj aspekt ja imam natalno (So 0 Sa) i ovo sto si spomenula je nesto sto ja ne trpim. Dakle, sasvim suprotno: gusi me kada nesto postane rutina - svaki dan u isto vrijeme, izbjegavam to koliko god mogu. A moja karakteristika da mi uvijek onaj zadnji komadic ostane na tanjuru, neunistiva je. To otkad znam za sebe. Koliko sam samo puta cula ono: ako si sve mogla pojesti - sto jos ovo ne mozes?! Ali ja ne mogu i gotovo.
To je istina, totalno. Mislim da Saturn - Sunce uopće ni približno ne predstavlja isključivo to, možda prije znakovi u kojima se nalazi to Sunce i Saturn.
missbone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 20:22   #632
Sklonost fiksacijama na osobu/e?
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 22:06   #633
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Može li nešto, molim lijepo, o nostalgičnosti?




Nostalgija u svom osnovnom značenju iz starogrčkog označava povratak u prošlost, odnosno bol, tugu ili čežnju za nečim što više ne postoji. Nostalgičnost se često koristi kao izraz koji označava čežnju za zavičajem i domovinom zbog udaljavanja iz kraja u kojemu je osoba dugo živjela i zato je vezana uz znak raka.


Nostalgiji su generalno najviše skloni pasivni znaci (vodeni i zemljani), a kako je nostalgija emocija a u astrologiji je potreba za vraćanjem prošlim iskustvima opisana Mjesecom - sklonost nostalgiji može se najdirektnije očitati iz položaja i aspekata koje radi Mjesec. No nostalgija zapravo ima višeslojno značenje, ovdje ću izdvojiti dva značenja:

  • Prvo je ono koje je opisano u gornjoj definiciji i ono je povezano s domovinom. Javlja se kao emocionalna reakcija čovjeka na napuštanje poznatog/bliskog okruženja ili prolazak nečega što je bilo ugodno i zaštićujuće. Mjesec je tijelo koje je osjetljivo na okolinu i koje funkcionira kao naš urođeni sustav emocionalnog prilagođavanja na okoliš. A upravo u Mjesecu živi sklonost stvaranju obrazaca navika koje su instinktivno povezane s "praroditeljskim obrascima" pa nas Mjesec na neki instinktivan način povlači u smjeru prošlosti i zato je on "srce nostalgije".

    Nostalgiju kao takvu opisuje Mjesec u vezi s Saturnom jer on na emocionalnom nivou pamti iskustvo i kao takvo čuva ga "konzervirano" u svom sjećanju. Mjesec je sam po sebi ono naše osjetljivo mjesto u kojem smo prirodno sentimentalni, kada je povezan s Saturnom (vrijeme) onda ima sposobnost da sve to sačuva i potrebu da se tom iskustvu vraća. Pa tako npr. Mjesec u jarcu (Mjesec/Saturn) dugo zadržava emocionalno iskustvo, on u sebi živi nostalgiju kroz emocionalnu neprilagodljivost, potrebu za povratkom na staro...kao tjeskoban osjećaj duše kojoj je tijesno u svakoj novoj koži. Općenito veza Mjeseca i Saturna opisuje psihopatološku reakciju na sadašnjost i stvarnost koja nas okružuje. Ovakvu nostalgiju psiholozi čak smatraju nečim što uvjetuje bolest (depresiju).

    4. polje kao prirodno polje Mjeseca u našoj karti označava našu majku, naš dom, naše prvo utočište i "naš prostor" kojem se vraćamo kada želimo svoju privatnost. Nostalgiju potiče i položaj Saturna u 4. polju jer u tom aspektu živi potreba za zaustavljanjem vremena kada smo bili u svom domu, zavičaju a može ju osjećati i mladi čovjek koji živi u mjestu gdje je rođen samim time što se minimalni prostor iz najranijih sjećanja za njegov pojam prebrzo promijenio.


  • Drugo značenje nostalgije je donekle prošireno u odnosu na ovo prvo i u svom značenju danas je nadišlo tu definiciju "nečega što nas vodi bolesti". Nostalgija u tom širem značenju djeluje puno slojevitije i fluidnije, ona zapravo djeluje na sva naša unutarnja čula, ona označava suptilnu reakciju psihe na melodiju, miris, fragment prošlosti koji oživljava u našoj mašti. Označava ukupnu psihološku reakciju na čitav naš prošli život, sjećanje i sve slike s kojima je povezan asocijacijom. Nostalgija u tom širem značenju jest vrsta ili podvrsta čežnje (Neptun)...jedne od prirodnih ljudskih emocija koja je karakteristična za umjetnike jer od čežnje se umire samo u romantičarskoj književnosti dok modernom čovjeku i onako djeluje odveć njonjavo i naivno. Takva nostalgija živi u Mjesecu u ribama, odnosno aspektu Mjeseca i Neptuna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 22:11   #634
Ova tema je jedna od najboljih na Astrologiji. Pročitaš ju cijelu i napraviš si astro - psiho profil.

Mislim da ova osobina još nije bila (nije na popisu). Hazarderstvo - nepromišljena sklonost visokom riziku?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 22:42   #635
Imam konjukciju SAturna i Mjeseca u LAvu,i zaista jesam nostalgican za nekim proslim vremenima,ali zanimljivo da ta sjecanja u meni bude neku vrstu optimizma,a ne depresije ili nekog drugog neugodnog psiholoskog stanja.

Da nije sjecanja ka nekim proslim vremenima,mislim da nebi imalo poleta ni elana da vjerujem i u slicna desavanja u buducnosti.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 22:44   #636
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Ova tema je jedna od najboljih na Astrologiji. Pročitaš ju cijelu i napraviš si astro - psiho profil.
Iskoristi ću ovaj upis da skrenem pažnju onima koji ne vide naslov teme, pa i na njoj pišu o sebi i svojim aspektima. Za to imamo dosta drugih tema.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 23:05   #637
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...
Jao fish, vjerojatno nisi ni svjesna koliko mi je drago bilo pročitati ovo Hvala! Čitala sam i osjećala svaku riječ jer imam ove navedene predivne nostalgičarske aspekte

I baš u pravom periodu kada se opet selim

ALI ovako jako nostalgično se osjećam tek drugi puta u životu i mogu reći da su mi one neke emotivne nostalgije bile lakše za podnijeti nego li ove selidbene (Mislim na to da su one bile lakše) I da, baš to, neka tjeskoba. Ne bih rekla da je depresija, osjećam se smrdano i iščupano iz nečeg poznatog i mojeg, a osjećam neopisivu potrebu vraćati se ovdje odavde se selim. Pa makar samo sjedila u parku ispred stare zgrade


Hvala ti još jednom!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 23:07   #638
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mjesec u jarcu (Mjesec/Saturn) dugo zadržava emocionalno iskustvo, on u sebi živi nostalgiju kroz emocionalnu neprilagodljivost, potrebu za povratkom na staro...kao tjeskoban osjećaj duše kojoj je tijesno u svakoj novoj koži. Općenito veza Mjeseca i Saturna opisuje psihopatološku reakciju na sadašnjost i stvarnost koja nas okružuje. Ovakvu nostalgiju psiholozi čak smatraju nečim što uvjetuje bolest (depresiju).

4. polje kao prirodno polje Mjeseca u našoj karti označava našu majku, naš dom, naše prvo utočište i "naš prostor" kojem se vraćamo kada želimo svoju privatnost.
sasvim tacno...meni mesec jarcu i plus to u cetvrtom polju....
agroziv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 14:25   #639
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Sklonost fiksacijama na osobu/e?
Fiksacija je isto pojam koji se pojavljuje u više značenja ali u kontekstu pitanja budem ga astrološki opisala onako kako shvatih pitanje. Tj. ovdje shvatih fiksaciju kao "bolesnu preokupaciju", kao psihičku opsesiju i usmjerenost psihičke energije za neki objekt kako bi se zadovoljila nagonska želja.



U tom smislu psihijatri fiksaciju drže jednim od oblika obrambenih mehanizama čovjeka, ljudi naime koriste obrambene mehanizme kao način kojim smanjuju unutarnju napetost i nastoje neutralizirati nastalu tjeskobu. Pa su tako neki od obrambenih mehanizama: agresija (Mars), racionalizacija (Saturn), idealizacija (Neptun) ili pak fiksacija (Pluton). A za odabir obrambenih mehanizama bitan je temperament osobe – o ličnosti osobe ovisi kako će reagirati. Ukoliko je osoba melankolik (zemlja) vjerojatno će iskoristiti racionalizaciju, dok će kolerik prije postati agresivan...a karakter s naglašenim znakom škorpiona/Plutona će pribjegavati fiksaciji.


Škorpion je fiksni znak u vladarstvu Plutona, znak kojeg obilježava sklonost ekstremima i opsesivnost, on će ići u krajnost kako bi dobio ono što želi ili za čim žudi. Jedan od najkarakterističnijih Plutonovih načina kojim manofestira svoje djelovanje jest oblikovanje situacije i ponašanja na način da se formira jaka psihička veza s objektom žudnje (ili onim što želi posjedovati) a onda se "to potpuno upije". Riječ je zapravo o psihološkom procesu apsorpcije...za koju je potrebna "energetska veza" i intenzitet. Formiranjem "energetske veze" nastaje energetski kontakt koji je potreban Plutonu kako bi "uvukao" u sebe ono što mu je potrebno, a to je obično emocionalni intenzitet.

Pluton daje ogromni fokus, koncentraciju na nešto za čim se žudi i nepokolebljivost. Tamo gdje je Pluton tamo postoji snažan, intenzivan emocionalni naboj koji ima težnju prisilnog vezanja za osobu ili događaj koji drži "emocionalno izazovnim" kako bi se kroz to iskustvo preobrazio. Upravo zato jer Pluton funkcionira po principu unutranje prinude, on često reagira fiksacijom tj. snažnom i prisilnom vezanošću libida (Mars) za omiljene vidove zadovoljenja želje ili objekte koji otežavaju ili čini neuspješnim njegov razvoj.

Pluton se često manifestira i kroz opsesivno istraživanje jer posjeduje sposobnost da prodre duboko, tako da...tamo gdje je Pluton tamo imamo sposobnost fiksacije, a ovisno s kojim osobnim tijelom je Pluton u aspektu on se kroz njega najočitije izražava. Pa tako ljudi koji imaju kontakt Merkur/Pluton imaju sposobnost fiksacije na neku ideju ili zamisao, Mjesec/Pluton ima sposobnost emocionalne fiksacije, Venera/Pluton na neku žemskicu ...itd...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 17:30   #640
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pluton se često manifestira i kroz opsesivno istraživanje jer posjeduje sposobnost da prodre duboko, tako da...tamo gdje je Pluton tamo imamo sposobnost fiksacije, a ovisno s kojim osobnim tijelom je Pluton u aspektu on se kroz njega najočitije izražava. Pa tako ljudi koji imaju kontakt Merkur/Pluton imaju sposobnost fiksacije na neku ideju ili zamisao, Mjesec/Pluton ima sposobnost emocionalne fiksacije, Venera/Pluton na neku žemskicu ...itd...
A Sunce/Pluton? Na sto bi tu bila fiksacija? Mozda na samoostvarenje? Ulaganje enormne kolicine energije da bi se zadovoljio sam ego(Sunce)?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.