Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2014., 23:03   #81
golubove i vrapce se može hraniti ostacima mesa od ručka, samo treba isprati od začina i sitno narezat. Ne može se živit samo od zrnevlja iz dućana
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 00:40   #82
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Golubovi i vrane ionako ne mogu sletjeti na to, zar ne?
Možda ti dođu batokljuni u proljeće.
Možeš uzeti sjemenke za tigrice (uglavnom proso) i pomiješati s lanom (jer ima masnoće i vitamina) pa neka to jedu sjenice. Suncokretove, ako su još u ljusci, mislim da su ipak prevelike.
Suncokret je glavna hrana sjenica, bućine sjemenke, konopla sitna i krupna to sjenice jedu i MOGU JESTI. Proso je brašnasta biljka za zrnojee isto kao i lan ili mješavina za papige ili kanarince. Sjenicama beskorisno. Kikiriki, kokosovo brašno, bademi i lješnjaci i orasi svakako. Sjenice mogu probijati i najtvrđi suncokret, svakako.

A Lozimka da li si vidjela ikad batokljuna i vidjela kakav kljun ima? Batokljuna zovu trešnjar jer smrvi kljunom kosticu trešnje i šljive čak pa i masline. Što je njemu suncokret...kao da nema ništa u kljunu, oljušti kao putar. PROS JE NAJOSKUDNIJA HRANA ZA PTICE ŠTO POSTOJI ako več daješ sjemenke onda kupi za KANARINCE tamo ima i repice, nigera, sjajca, zobi, lana, bar u klasu itd. Kud proso bas nađeš...

Zadnje uređivanje pobosutljanin : 12.12.2014. at 09:00.
mindtraveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 00:45   #83
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
golubove i vrapce se može hraniti ostacima mesa od ručka, samo treba isprati od začina i sitno narezat. Ne može se živit samo od zrnevlja iz dućana
A zašto bi to radili ako ste razumni?? Golub je BILJOJED I IMA VOLJKU, vrabac je zrnojed. Da li vam je stalo da ptice pate od junk fooda ili bi htjeli da im spasite život HRANOM ZA PTICE, mrvice kruha, pšenica i sjemenke to im dajte. Meso bacite mački ili psu bolje.
mindtraveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 01:05   #84
Midtraveler je u pravu

Isprika Herbicidna što sam te krivo uputila.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 05:51   #85
pojma pojmice vi nemate, ali da ste dobri u svom poslu - to je žalosna istina

vrabac se hrani sjemenkama i kukcima, obično manjim leptirima. Mladi vrapci se hrane ličinkama kukaca. U proljeće, hrana mu je nektar iz cvijeća žute boje, poput jaglaca, šafrana i jedića. Hrani se i paucima te voćem
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 08:08   #86
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
ja skupim pileće kosti, kože i žlundre i bacim mom Pišulincu, sve proguta. A hoće i riblje, pa galeb je to

Samo zafijatis vrecu kroz prozor, zna galeb to otvorit...

Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
golubove i vrapce se može hraniti ostacima mesa od ručka, samo treba isprati od začina i sitno narezat. Ne može se živit samo od zrnevlja iz dućana
Oni dodju na red jednom kad galeb i macke razderu vrecu... A ostane i za parcove.... I oni su gladni, treba im pomoci preko zime....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 10:15   #87
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Samo zafijatis vrecu kroz prozor, zna galeb to otvorit...
Oni dodju na red jednom kad galeb i macke razderu vrecu... A ostane i za parcove.... I oni su gladni, treba im pomoci preko zime....
kao šta rekoh, majstori ste, nema šta.
......
evo sam baš sad nahranio svog Pišulinca s komadom kruva ušta sam uvalio čvarke.
To se zove poslastica za galeba, neću valjda čvarcima kerove ranit
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 13:55   #88
Ništa ljepše nego kad ti jato od 30 vrabaca sleti na balkon na ručak.
Koja je to divlja i neobuzdana ekipa
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 18:33   #89
Jel se u gradovima tako hrane.....mislim da ne sigurno više, malo insekata ako nađu po vrtovima uopče puno mrvica sa trgova što ostane poslije golubova, a sjemenke...sanjaju.
mindtraveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 18:34   #90
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Ništa ljepše nego kad ti jato od 30 vrabaca sleti na balkon na ručak.
Koja je to divlja i neobuzdana ekipa
Baš tako.
mindtraveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:09   #91
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Imaš ovdje najjeftinije što znam, raznovrsno za 15 kn/kg, ali ove suncokrete vrapci neće zobat.

To je sve nutritivno odlično za vanjske. Ostavi malo, pa vidi hoće li jesti. Ako budu super. Suncokret je ipak jeftiniji od hrane za tigrice.
Ovak. Prva dva dana su došla tri bully vrapca, čeprkali su okolo i brijem da su zobali proso il neki drugi kuki od toga što su razbacali. Inače dolaze k nama pit vodu. Imam pojilište
Treći dan je došla jedna (1) sjenica. Oprezno je gledala nekih 10 min ima li koga u blizini i onda je agresivno počela kljucati samu posudu koja je prozirna jer je naime htjela jesti - sjemenke suncokreta.
Nakon toga je čeprkala par minuta po posudi, jednu sjemenku suncokreta pojela i drugu odnijela negdje.
Quote:
mindtraveler kaže: Pogledaj post
Suncokret je glavna hrana sjenica, bućine sjemenke, konopla sitna i krupna to sjenice jedu i MOGU JESTI. Proso je brašnasta biljka za zrnojee isto kao i lan ili mješavina za papige ili kanarince. Sjenicama beskorisno. Kikiriki, kokosovo brašno, bademi i lješnjaci i orasi svakako. Sjenice mogu probijati i najtvrđi suncokret, svakako.
DA, sjenice najvole suncokret.
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Midtraveler je u pravu

Isprika Herbicidna što sam te krivo uputila.
Nema frke, napunila sam sve opet sunncokretom. Sad čekam da opet dođu.

__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 21:57   #92
Iznenadilo me je koliko su vrapci međusbno brutalni kod hranjenja, nemilosrdno kljucaju i tjeraju jedan drugoga, možda i u 40% slučajeva. A prema sjenicama i 100%.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:01   #93
Samo ne znam zašto stavljaju nejuštenu zob u mješavinu. Trebali bi pšenicu staviti jer ju i vrapci rado jedu. Uljnate sjemenke.
mindtraveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:13   #94
Dao sam vrapcima ono zrnovlje pšenice koje sad prodaju za Božić i nisu htjeli jesti pa mi nije jasno zašto?
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:19   #95
skinuo sam dobar dio koža sa dva pileta, još žlundre i vrhove krila. Taman za doručak mom Pišulincu
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 13:15   #96
to je segment kojeg san spušil selidbon, a bil mi je mili... iz top drei..
čak ne znan niti di bi masnu kuglu objesil, a da vidin kak ju smažeju...
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 16:23   #97
danas su došle 3 sjenice, jedna se vraćala po repete nekoliko puta

vrapci rastjeruju sjenice, al se ne znaju služit hranilicom
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 16:33   #98
Stavio sam vrapcima onu crveno ofarbanu pšenicu, sve su pojeli.
buđola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 17:00   #99
Quote:
buđola kaže: Pogledaj post
Stavio sam vrapcima onu crveno ofarbanu pšenicu, sve su pojeli.
Koja je to pšenica, i ja bi je volio nabaviti.

Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
vrapci rastjeruju sjenice, al se ne znaju služit hranilicom
Moji jedu uz sveopću tučnjavu i kljucanje jedan drugog.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 17:04   #100
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Koja je to pšenica, i ja bi je volio nabaviti.
Donese mi svakih par mjeseci ekipa u kutama. Pitaju jel ima štakora i onda ako ima ostave ti te pšenice. Javi se na pp pa ćemo se dogovorit ako ptice u međuvremenu ne pozobaju sve.
buđola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.