Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2011., 21:21   #101
bok cure, pisala sam na drugom forumu ali mi jos nitko nije odgovorio. uglavnom, malena od 3 mjeseca je odjednom pocela urlat u 5 i po popodne, nije se nikako mogla smiriti, cula sam kako se pokakala, stolica kompletno sluzava. toliko je urlala da je nisam mogla ni ocistiti kako treba nego sam je takvu odmah stavila kraj sebe u krevet. temperatura joj je u 10 minuta narasla sa 37,5 na 38,4. nije htjela uopce sisat i to jos od 1 popodne. sada lezi kraj mene i stenje. jako sam zabrinuta jer ovo nam je prva bolest. sta da radim???i da, siguno je pokupila od mene jer su me strefili sinusi prije 2 dana. u 6 i po sam joj snizila temperaturu kapljicama i nakon toga je uspjela sikiti. sada joj je opet pocela rasti.i uzasno puno slini, sva joj je robica mokra od sline..
hvala na odgovorima!
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:28   #102
Quote:
sara0103 kaže: Pogledaj post
bok cure, pisala sam na drugom forumu ali mi jos nitko nije odgovorio. uglavnom, malena od 3 mjeseca je odjednom pocela urlat u 5 i po popodne, nije se nikako mogla smiriti, cula sam kako se pokakala, stolica kompletno sluzava. toliko je urlala da je nisam mogla ni ocistiti kako treba nego sam je takvu odmah stavila kraj sebe u krevet. temperatura joj je u 10 minuta narasla sa 37,5 na 38,4. nije htjela uopce sisat i to jos od 1 popodne. sada lezi kraj mene i stenje. jako sam zabrinuta jer ovo nam je prva bolest. sta da radim???i da, siguno je pokupila od mene jer su me strefili sinusi prije 2 dana. u 6 i po sam joj snizila temperaturu kapljicama i nakon toga je uspjela sikiti. sada joj je opet pocela rasti.i uzasno puno slini, sva joj je robica mokra od sline..
hvala na odgovorima!
nisam baš sigurna da je upala sinusa zarazna..

Jel pije što ako već ne sisa?
Što ja znam, ja bi tako malu bebu odvela na pregled
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:36   #103
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
nisam baš sigurna da je upala sinusa zarazna..

Jel pije što ako već ne sisa?
Što ja znam, ja bi tako malu bebu odvela na pregled
zarazna je u smislu da cim je netko pored mene prehladjen, ja dobijem upalu sinusa. i sad je valjda preslo na malenu. nije nista drugo pila jer nije htjela. kad se probudi ponovo cu joj probati dati da sise. ne znam da li da pricekam do sutra za pregled..

Zadnje uređivanje lusa2010 : 22.02.2011. at 21:45.
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:58   #104
Quote:
sara0103 kaže: Pogledaj post
bok cure, pisala sam na drugom forumu ali mi jos nitko nije odgovorio. uglavnom, malena od 3 mjeseca je odjednom pocela urlat u 5 i po popodne, nije se nikako mogla smiriti, cula sam kako se pokakala, stolica kompletno sluzava. toliko je urlala da je nisam mogla ni ocistiti kako treba nego sam je takvu odmah stavila kraj sebe u krevet. temperatura joj je u 10 minuta narasla sa 37,5 na 38,4. nije htjela uopce sisat i to jos od 1 popodne. sada lezi kraj mene i stenje. jako sam zabrinuta jer ovo nam je prva bolest. sta da radim???i da, siguno je pokupila od mene jer su me strefili sinusi prije 2 dana. u 6 i po sam joj snizila temperaturu kapljicama i nakon toga je uspjela sikiti. sada joj je opet pocela rasti.i uzasno puno slini, sva joj je robica mokra od sline..
hvala na odgovorima!
(zvuci kao prerani zubi, al evo ipak): ja bi joj dala lupocet cepic ako predje 38,5 i svakako ujutro odvela doktoru. i pratila po noci, tj. ako krene prema jako visokoj, odmah isla na hitnu.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 22:03   #105
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Niste radili KS, tj lekocite?

Nama pedica daje antb nakon crp-a 50..i tad pričeka još dan pa provjerimo jel počeo padati..al nikad ne zaključuje samo na temelju crp-a.
Ja bi pričekala još sutra, vidjela kako se brzo temp vraća, tj povećava li se razmak, do koliko ide temp
Ne. Samo crp.
Zapravo kad je pitao jel kašlje tipa 3-4 put na dan ili oko 10-15 puta, kad mu je mm rekao ovo drugo, dao je zinat.
Koji je btw cijeli povratila zajedno sa svim ostalim šta je imala u želucu. Mi to očito ne možemo pit nikako
Još je pitao jel urin smrdi, mm rekao ne. Na plućima, grlu i uhu niš...
sekret iz nosa proziran.
Jedino što danas kuri cijeli dan oko 38,5, ali lako joj skinem lupocetom.
VIdjet ću ujutro. I da fakat treba ne znam kako da joj uvalim zinat. Ima kakva zamjena za to?
I meni se čini da previše olako dobismo taj atb
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 22:53   #106
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Ne. Samo crp.
Zapravo kad je pitao jel kašlje tipa 3-4 put na dan ili oko 10-15 puta, kad mu je mm rekao ovo drugo, dao je zinat.
Koji je btw cijeli povratila zajedno sa svim ostalim šta je imala u želucu. Mi to očito ne možemo pit nikako
Još je pitao jel urin smrdi, mm rekao ne. Na plućima, grlu i uhu niš...
sekret iz nosa proziran.
Jedino što danas kuri cijeli dan oko 38,5, ali lako joj skinem lupocetom.
VIdjet ću ujutro. I da fakat treba ne znam kako da joj uvalim zinat. Ima kakva zamjena za to?
I meni se čini da previše olako dobismo taj atb

kako se ona ponaša?
Ako se lako skida tem, mogao bi biti virus i još mi taj prozirni sekret iz nosa vuče na virus.
Povraća zinnat..Ništa, moat ćete mijenjati terapiju, ali prije toga nastoj napraviti pretrage da li joj zaista treba antb,
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:33   #107
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Ne. Samo crp.
Zapravo kad je pitao jel kašlje tipa 3-4 put na dan ili oko 10-15 puta, kad mu je mm rekao ovo drugo, dao je zinat.
Koji je btw cijeli povratila zajedno sa svim ostalim šta je imala u želucu. Mi to očito ne možemo pit nikako
Još je pitao jel urin smrdi, mm rekao ne. Na plućima, grlu i uhu niš...
sekret iz nosa proziran.
Jedino što danas kuri cijeli dan oko 38,5, ali lako joj skinem lupocetom.
VIdjet ću ujutro. I da fakat treba ne znam kako da joj uvalim zinat. Ima kakva zamjena za to?
I meni se čini da previše olako dobismo taj atb
Uvijek se može zamjeniti...Zinnat je prilično jak i širokog spektra za dišne puteve idealan da doktori budu sigurni da su sve rješili
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 08:05   #108
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Ako se lako skida tem, mogao bi biti virus i još mi taj prozirni sekret iz nosa vuče na virus.
ma ovo sa skidanjem fibre (lako/teško) nema veze sa tim jel viroza il upala. moja je znala sa virozom imat i 39 fibru koju ne bi mogla skoro sa ničim skinit


mislim da se sa crpom 24-ne može točno zaključit jel viroza il upala....
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 08:17   #109
evo mi se nedavno "opekli" sa davanjem antibiotika od strane pedijatra NAPAMET

uglavnom situacija je bila slijedeća:

mala (6 god) mi je bila u temperaturi do 38 par dana sa jako začepljenim nosom (s tim da se temperatura pojavila jedan dan, pa prestala dva dana pa se opet vratila). doktorica je (bez vađenja krvi) procjenila da se radi o upali grla i rekla je da je grlo jako crveno. dala je KLAVOCIN. međutim i nakon pet dana od početka uzimanja, temperatura je i dalje bila čas 37,5 pa malo naraste na 38,2 pa padne itd. taj peti dan sam je odvela vadit krv i nalazi grozni

leukociti 2,7 (5-18)
gran% 22,1 (30-72)
lym% 71,7 (16-55)

CRP uredan

ta ista pedijatrica kad je vidila nalaze kaže da je ipak jaka viroza a ne bakterijska upala i da je klavocin dosta pospješio pad leukocita, te da prestanem davati djetetu klavocin i da bi se to kroz par dana trebalo vratit u normalu. uglavnom to davanje antibiotika bez krvne slike srozalo joj totalno imunitet pa je nisam smjela ni narednih 7 dana od prestanka temperature vodit vani (iako je ona bila skroz ok). tek 4 dan od prestanka temperature su leukociti došli na neku "pristojnu" razinu tj. 4,5.....

uglavnom, bez obzira koliko vjerovali ili ne vjerovali pedijatru (i njegovoj procjeni) moj savjet je da prije uzimanja antibiotika u ovakvim situacijama se izvadi krv (osim ako dijete baš nema nočne more od vađenja krvi)

inače nam je običaj bio (kad je temperatura u pitanju) drugi ili treči dan, izvadit krv pa onda pravac u pedijatra. međutim zadnja tri puta (šta smo vadili krv u okviru zadnjih godinu dana) mala je to vađenje krvi proživljavala poprilično stresno pa sam popustila ovaj put pedijatru kad je rekao da je grlo jako jako crveno i da treba antibiotik...a onda me nekidan poprilično iznenadila kod vađenja krvi jer je rekla da je ona sad velika i da je to ništa ne boli

Zadnje uređivanje lana74 : 23.02.2011. at 08:28.
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 08:27   #110
Quote:
sara0103 kaže: Pogledaj post
bok cure, pisala sam na drugom forumu ali mi jos nitko nije odgovorio. uglavnom, malena od 3 mjeseca je odjednom pocela urlat u 5 i po popodne, nije se nikako mogla smiriti!
kad su ovako male bebe u pitanju ja bih ipak odmah do pedijatra
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:34   #111
Sara, nemoj se zezati, beba je malena, idi pedijatru....

Moja je bila samo malo prehlađena, pa je počela kašljat, nos pun...išli 3 x kod pedice, pluća ok....i na zadnjem pregledu čuju se bronhi....naravno antibiotik....s tim se ne želim zezati. Nije uopće imala temp, a u nosu i grlu svašta, nije mogla iskašljati i otišlo na bronhe....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:43   #112
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
kad su ovako male bebe u pitanju ja bih ipak odmah do pedijatra
Slažem se, odvedi je pedijatru...
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:49   #113
Mislite li da je moguće da mi malena bude slaba u djetinjstvu na bronhe jer sam i ja bila? Do 5. god sam se borila s astmom i bronhitisima....s obzirom da je prva prehlada lagano zahvatila bronhe imam osjećaj da je nasljedno, tj genetski slaba na to.
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:51   #114
hvala vam na odgovorima! malena je dobro srecom, nije imala temperaturu od 10 navecer i papala je normalno danas. sad se igramo
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:52   #115
mladenka,
nisam stručnjak ali susjedin mali ima kronični bronhitis i stalno nekih problema, pumpica i sve što ide s tim, a s istim problemima u njegovoj dobi je bio i njegov otac tako da je moguće.


sara0103
odlično
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 12:00   #116
Quote:
disident kaže: Pogledaj post
mladenka,
nisam stručnjak ali susjedin mali ima kronični bronhitis i stalno nekih problema, pumpica i sve što ide s tim, a s istim problemima u njegovoj dobi je bio i njegov otac tako da je moguće.


sara0103
odlično
eh, toga sam se i bojala

Super Sara!
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 09:29   #117
era zlouporabe antibiotika

Ovako...moj djecak od 3 godine se zalio na bol u uhu, odvedem ga kod pedijatra, pogleda uho i propise antibiotik.
Ja: kako mu bez nalaza propisujete antibiotik, mozda je viroza.
Ped: kada je uho u pitanju odmah se daje antibiotik bez obzira je li virus ili bakterija.
Ja: odbijam terapiju, hvala i dovidjenja. (halo, niti sam nepismena niti sam sa grane pala da ne znam za sta sluze antibiotici i koliko su stetni ako se daju kada bakterija nije u pitanju, imunitet dovode do nule)

Odvedem dijete u privatni laboratorij, platim i izvade mu nalaze krvi, sve mirno i u referentnim vrijednostima.

Sutradan ga odvedem sa nalazima kod druge ped. i zena mi zahvaljuje sto mu nisam dala antibiotik, kaze mi da mu dam paracetamol za bol i na kontrolu za 2 dana. Na kontroli sve 5, crveno uho vise nije crveno. Djecak ozdravio.

E sad, primjetila sam da se antibiotioci daju sakom i kapom, cesto bez nalaza, onako preventivno i ljudi pristaju na to. Kod pedijatara koji cesto propisuju antibiotike je uvijek guzva dok su slobodni oni koji daju antibiotike samo kada su stvarno prijeko potrebni. Ja se doslovno osipam kada vidim kako su roditelji neinformirani i neki cak daju lijekove na svoju ruku, a o strucnosti vecine nasih doktora nemam niti komentar (cast izuzetcima).

Kakvo je vase misljenje i iskustva?

Meni se cini da oni sebi "prave" pacijente za kasnije...
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 09:42   #118
Za tvoju informaciju, ubuduće upala uha kod djece ne mora se pokazati na krvnoj slici, niti dijete mora imati temperaturu. Mi saznali to na teži način pa ne želim to tebi.
Kad je crven bubnjić daje se antibiotik peroralno, i ne provjerava se uzročnik jer se i virusna infekcija kod tako malih često iskomplicira bakterijskom.
I imaj na umu da neliječena upala uha može dovesti do oštećenja sluha, meningitisa,...
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 09:54   #119
Iskreno, uopće nemam pojma koji pedijatar u mom gradu propisuje antibiotike šakom i kapom, a koji ne.
Kao mala sam imala česte upale uha i znam koji su to bolovi i ako moje dijete bude nekad u toj situaciji, a nadam se da ne će, pristat ću na liječenje antibioticima samo da ne trpi tu bol. Ipak mislim da su liječnici stručniji od mene pa im vjerujem. Nekoliko prijatelja su mi liječnici pa bih i njih zapitala za savjet ukoliko posumnjam da pedijatar nešto ne radi kako treba.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 09:58   #120
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Za tvoju informaciju, ubuduće upala uha kod djece ne mora se pokazati na krvnoj slici, niti dijete mora imati temperaturu. Mi saznali to na teži način pa ne želim to tebi.
Kad je crven bubnjić daje se antibiotik peroralno, i ne provjerava se uzročnik jer se i virusna infekcija kod tako malih često iskomplicira bakterijskom.
I imaj na umu da neliječena upala uha može dovesti do oštećenja sluha, meningitisa,...
Ovo je istina.

Ja se ne bih igrala sa uhom.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.