Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2011., 10:52   #41
plakat o kojem pričaš..di je prekriženo meso, sir i mlijeko (čini mi se)..

ja sam bila uvjerena da piše da se to nesmije uvoziti/izvoziti...zadnja dva puta sam dobro pogledala taj plakat i na njemu piše da se ti proizvodi nesmiju UVOZITI u EU.

sigurna sam 99%
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 11:13   #42
Ispricavam se, ipak je ogranicenje 10 kg, ne 11 po osobi.

Ne mogu naci sliku slovenskog plakata. Medju drzavama iznimkama na slovenskom plakatu pise Hrvatska. Nasla sam slovenski pravilnik i nisam imala pojma o ovome:

"pod pogojem, da takšnih izdelkov pred odpiranjem ni treba hraniti v hladilniku, gre za zapakirane izdelke zaščitene blagovne znamke, ter je embalaža nepoškodovana, razen če so izdelki trenutno v uporabi;"

http://www.carina.gov.si/si/vprasanj...jagi_potnikov/

Nasla sam sliku hrvatskog plakata, i, iako je dosta mala, mislim da se jasno vidi sto pise bijelo na crvenom:

patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 18:04   #43
Bila danas u Brežicama u Lidlu i Sparu. Jeftino je i isplati se. Kad gledaš cijene u Lidlu čine se samo malo niže nego u Zg , ali na blagajni iznenađenje. Očekivala sam račun oko soma kuna ( preračunato u eure , jer bi toliko platila doma) , kad tamo , račun 103 eurića i povrat od 6 . Onda sam otišla do Spara i tamo umjesto očekivanih 50 eura , platila 38. Eto , tak da znate . Ima i skupljih stvari , ali sve u svemu od Zagreba dođe se začas , a potroši se manje , ili kupi više. Mislim da će me Brežice vidjeti opet.Možda već za 2 tjedna.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 12:27   #44
da se i ja uključim u temu, mi često znamo otić po špežu u Ilirsku bistricu, tamo je Hofer, Spar, Tuš i DM, (meni se isplati radit put samo radi dva paketa pelena).......... a što se tiče hrane, Hofer mi se nekako najviše isplati, nedavno smo kupili napr.pureća prsa koja su po kili 10 kn jeftinija nego kod nas, sir, dimljeni losos, zobene pahuljice, pašta, čajna, pršut, čokolada, sangria........a računica dali se iplati ovisi o tome šta tko koristi od proizvoda.........e,sad,kako sam ja riječanka, mi se znamo svako toliko zaletit i u Trst i tamo se puno stvari isplati.....
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 15:10   #45
Isplati se sigurno. Zobene pahuljice koje iste takve u Zg koštaju 7-8kn u Lidlu sam platila 55 centi. Friška germa od 4 deke košta 7 centi , a kod mene u dućanu skoro tri kune. Čokolade , keksi , meso , sir,tijesto ...sve je bar malo jeftinije. Kao što rekoh , tek kad dođeš na blagajnu , tek onda vidiš koliko je jeftinije.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 13:28   #46
Eto još jednog redovitog kupca u Slo.

Prakticiram ga jednom na mjesec ili mjesec i po, onda se opskrbim za svo to vrijeme. U obićajena relacija mi Hofer-Lidl-Špar-Tuš.
Uspoređujemo li Lidl tamo i ovaj kod nas, odnosno identične proizvode, pojavljuju se i duplo skuplje cijene proizvoda kod nas, što u konačnici nije zanemarivo.
Većinom se opskrbljujem prehrambenim proizvodima, šećer, ulje, brašno, mlijeko, povrća, koju salamu, sir, stvari za čišćenje, grickalice i slatkiši.
Zabranjene stvari završe u gepeku ispod svih, da ne upadaju baš u pogled, al moji žive uz samu granicu tako da smo domaći i nemamo problema sa prelaskom iste.

Još jedna usporedba susjeda iz Njemačke također uspoređuje Lidlove cijene, ali ona u odnosu na Njemačku i nema zamjerki, kaže tu su negdje identične ili slične, zašto to onda nije praksa i kod nas, ne znam, kod nas uvjek napuhane cijene.
evilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 19:44   #47
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
da se i ja uključim u temu, mi često znamo otić po špežu u Ilirsku bistricu, tamo je Hofer, Spar, Tuš i DM, (meni se isplati radit put samo radi dva paketa pelena).......... a što se tiče hrane, Hofer mi se nekako najviše isplati, nedavno smo kupili napr.pureća prsa koja su po kili 10 kn jeftinija nego kod nas, sir, dimljeni losos, zobene pahuljice, pašta, čajna, pršut, čokolada, sangria........a računica dali se iplati ovisi o tome šta tko koristi od proizvoda.........e,sad,kako sam ja riječanka, mi se znamo svako toliko zaletit i u Trst i tamo se puno stvari isplati.....
kolko su pelene u slo?
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 08:33   #48
Sigurno jeftinije , jer tamo nema pdv za dječje stvari.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 11:07   #49
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Sigurno jeftinije , jer tamo nema pdv za dječje stvari.
Vjerujem i ja da su jeftinije samo me zanima tocna cijena jer sam malo probala po netu pogledat ali nasla sam jedino u njihovom beba centru gdje su cjene ko i kod nas... pa me zanima kolko su u ovim "obicnim" ducanima.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 14:54   #50
U Sloveniji su 27.04. i 02.05. neradni dani, mnoge trgovine rade, ali prema nedjeljnom radnom vremenu. Takodjer, na uskrsni ponedjeljak mnoge trgovine rade prema nedjeljnom radnom vremenu. Na Uskrs i Praznik rada ne rade.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 22:04   #51
na koju vrijednost proizvoda se u sloveniji plaća carina iz zemalja koje nisu u eu?
Kasa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 23:14   #52
Quote:
Kasa7 kaže: Pogledaj post
na koju vrijednost proizvoda se u sloveniji plaća carina iz zemalja koje nisu u eu?
misliš ako si slovenski državljanin i uvoziš nešto u Sloveniju? pa na sve plaćaš, osim ako je riječ o državama koje s EU imaju sporazum o povlaštenim carinama na neke proizvode (npr. RH)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 00:04   #53
da mislim na to. ali slovenija kolko znam ne carini proizvode iz eu, dok iz ostalih zemalja carine ali me zanima pri kojoj vrijednosti proizvoda?
Kasa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 23:56   #54
hofer - preporuke

s kojim ste hoferovim proizvodima zadovoljni? bila sam danas, ali nisam kupila mnogo toga - vec sam se opskrbila u sparu, a i htjela bih prvo ispitati teren.

je li netko probao nesto od smrznutih proizvoda? zanimaju me smrznuto voce (je li prekiselo) i povrce, strukli i pizza sa spinatom. i sirevi, kakvi su sirevi (ako su k'o lidlovi, onda necu ni isprobavat' jer su mi njihovi mlij.proizvodi uglavnom smece)? a svjeze lisnato tijesto, kakvo je u odnosu sa lidlovim i sparovim (vidim da su cijene tu negdje)? zapravo me zanima sve osim mesa. inace, svidio mi se dimljeni losos, kao i tamna cokolada. grah u konzervi je bolesno jeftin, ali jos ne znam kakav je, uzeli smo ga za rezervu.

hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 02:13   #55
Koristim smrznute maline. Nisu prekisele. A jeftinije su od svjezih u svakom trenutku. I od njih se moze napraviti instant sorbet (i super su u vodi ili soku umjesto leda). Frendica koristi smrznuto mijesano sumsko voce, nije se zalila Smrznuto povrce je isto kao i recimo Podravkino (u S Budget povrcu za francusku salatu prevladava krumpir, nisam probala kakvo je Hoferovo). Koristim sojina mlijeka Natur Aktiv (sve 4 vrste), super cijena, pa jos iz biouzgoja. Nisu tako fina kao Provamel, ali za svaki dan super. Tamne cokolade Choceur s vocem i bademima su mi super (i tamne cokolade bez voca isto). Ima jeftinih orasastih plodova. Ne znam gdje se uopce drugdje moze kupiti mljevene ljesnjake. Indijski orascici su jeftini, ali izlomljeniji od drugih. Grah u konzervi je OK, isto ga koristim za rezervu. Brasna - smjese za pecenje kruha i obicna brasna su sasvim OK. Energy drink bez secera je malo kiseliji nego Red Bull, ali cijenom ga tuce 5 puta. Kikiriki s wasabijem je fin, mozda tek malo presladak. Praznicna ponuda slatkisa koja pocinje odmah poslije dana mrtvih je savrsena I marcipan (masu) onda imaju, najjeftiniju na trzistu. OK, ne kupujem u Lidlu, mozda oni imaju jeftiniju. Kiseli krastavci mi nisu valjali. Gumenasti umjesto hrskavi. Razeni kruh je dobar, onaj narezan, kupovala sam ga dok nisam nabavila kruhomat. Dragi jede tjestenine, kaze da su mu bile OK, ali da su Sparove DeSpar finije. Vjerojatno je ista kao S Budget. E da, on stalno jede umake za tjesteninu, nekoliko vrsta, uglavnom one vece koji su jos jeftiniji od onih manjih. Njoki su mi fini, no, nisam ih jos probala kuhati u vodi, stalno ih przim. Koristim i njihove proizvode od rajcice, sasvim su OK (koncentrat, pasata, pelati). Znaju imati zanimljive zacine (ali to na ponudi par puta godisnje). Kad imaju soja sos i terijaki umak, nisu oni pravi nego od hidroliziranih sojinih proteina, ali uvijek kupim par bocica jer su po euro. Nisu tak fini ko Alnatura, ali finiji su nego pravi Kikkomanov. Slatko kiseli umak mi je previse po djumbiru. Umak od narance i manga je fin. Tajlandski umak za wok mi je puno puno presladak. Njihovi mie rezanci su jako jeftini, a nista losiji od onih skupljih iz Spara. Kupujem i vegetarijanski ramen jer mi je to najbrzi obrok za spremiti. To je cisti junk food, tak da, ne preporucujem. Tih azijskih proizvoda bude dvaput godisnje (prije je bilo samo jednom). Repicino ulje sasvim OK. Maslinovo kupim spanjolsko kad ga ima u ponudi, jeftino je, a OK. Probala sam i neke smrznute mini popecke, koji su vec veganski, OK su, ali skuplji nego da ih se kupi u Sparu (S Budget) ili cak Mercatoru (Mizica pogrni se). Pecene paprike nas se nisu dojmile, kupujemo Sparove. Caj od lipe Westcliff ima tako malo caja po vrecici da moram stavit dvije vrecice u salicu, a onda vise nije tako nevjerojatno jeftin. Earl Grey mi je bio dobar. English Breakfast i Ceylon cajevi su mi takodjer dobri. Ruski mi nije valjao, jedva sam popila tih 50 vrecica. Darjeeling koji je bio na posebnoj ponudi nisam mogla pit. Zeleni s aromama su sasvim OK, ne sjecam se koji sam probala. Mao Feng zeleni caj koji je bio na posebnoj ponudi mi je (a i frendici) jedan od najfinijih koje sam probala. Zimske mjesavine isto budu fine, kao i cajevi od supervoca (acai, borovnica, nar...). Kave nisam probala. Nisam ljubiteljica. Smoothiei su jako fini, sve vrste sam probala. Pistacije su ipak dosta skupe, a bude ih dosta koje treba otvarati klijestima. Lisnato narolano na papir za pecenje je OK, ima obicno i light, probala sam oba, puno lakse raditi nego sa smrznutim. Radler nije fin.

Sori sto sam skakala s jedne kategorije na drugu, pisala sam kako mi je palo na pamet, a nemam snage sad mijenjati redoslijed.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 02:32   #56
hvala puno!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 13:30   #57
Kompot od visanja ima dosta kostica (5 po tegli, neke prepolovljene). Zobene pahuljice su dobre, sitne koristim. Zitarice za dorucak koje izgledaju kao Nestle Cini Minis su dosta dobra imitacija, makar, meni nesto manje fina. Vocni preljevi za sladoled kad ih ima su fini i imaju vise nego duplo vise voca nego Sladki Greh. Marmelade su fine i imaju komade voca. Rizini stiroporasti krekeri su fini, puno tanji nego Schneekoppe i kompanija, ali meni to pase. Mijesane gljive u tegli su malo cudne, nikako se skuhat. Ne znam zapravo kakve su to sve gljive. Kalamata masline i masline punjene bademima su jako fine (jednom sam zabunom kupila punjene cesnjakom pa sam ih morala baciti, ali ako inace volis punjene cesnjakom, valjda su OK). Masline punjene paprikama, one u velikoj tegli, su OK, ali dosta paprika je poispadalo jos u ducanu. Sparoge bijele u tegli su fine, pazi kad ih stavis na traku, polegni, traka cuga, jednom su mi ispale i ja sam to morala platiti (desetak kn). Ne krivim prodavacice, da nisam ja, one bi to morale platiti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 13:51   #58
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
s kojim ste hoferovim proizvodima zadovoljni?
kaj se tice lososa cijena mu je duplo jeftinija nego kod nas. do nedavno je bio pakiran po 200g ali su ga u SLO i HUN Hoferu prepakirali po 100g.
Razocaravajuce je jedino sto je to sasvim druga kvaliteta od onog kupljenog u austrijskom Hoferu koji je i dalje pakiran po 200g i puno puno bolji.
to je ujedno i jedini proizvod gdje se vidi da se radi o razlicitim dobavljacima, dok su 99% ostalih Hoferovih proizvoda u svim drzavama manje vise isti
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 14:16   #59
@patientia jel znaš možda cijenu rižinog i zobenog mlijeka u slovenskom dm-u? kod nas su 15 kn, zanima me jel tamo išta jeftinije?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 14:53   #60
Nazalost, ne znam, ne kupujem ih otkad sam pocela kupovati u Hoferu. Prije su bila jeftinija, ali u to vrijeme je obicno sojino bilo 10.90 u hr (Alnatura).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.