Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2012., 16:29   #1081
Quote:
jelena mia kaže: Pogledaj post
Aprill draga-jucer cijeli dan prelezala,ja cu valjda uz mucninu imati proljev-to ce tako biti kod mene jer ja sam jucer muku mucila s mucninama a onda 3 puta proljev,da nebi povracala kako?! Moram biti iskrena nije mi bas onako grozno kao kad me cope moje predrage vrtoglavice kad sam out par dana.Da mi ovako prode to prvo tromjesecje odmah bi potpisala jer znam da su mnoge cure i na hitnu isle od povracanja i bile na infuzijama.
Samo da napomenem da sam po prirodi JAAAKO strpljiva i jako mi je visok prag torenancije tako da bi mozda nekom ove moje mucnine bile neizdrzljive.

Danas mi je ipak mrvicu bolje ali mi mora biti bolje jer veceras s odjelom idemo na veceru i svi ocekuju moju novu frizuru (godinama imam istu dugu,crnu kosu) i okladila sam se s jednom kolegicom da ako budem trudna da cu se osisati i sad je vrijeme da odrzim obecanje i vec me danas zvala ali ne mogu bas drasticno,sokirala bih se.

Aprill-vjerujem da ti je neopisivo bilo i gledati i slusati i veselim se s tobom.Ja idem u srijedu i nadam se da cu isti osjecaj imati iako ja vec imam malu prvu slicicu.Znaci tada ide trudnicka knjizica,ajme,jedva cekam.

Nala-drago mi je da si se vec oporavila a u akciju mozes krenuti vec kroz mjesec dana od operacije,naravno da govorim samo o sexu, ipak za trudnocu pricekaj 3 mjeseca zbog unutarnjeg oporavka.
Dal ce te vi ici na tempirane odnose kao i ja,tj. dal ce ti raditi f-metrije? Kakav je s-gram? Ustvari sve se to dogovori sa dr.V. kad dodes na pregled.

Cure moje,ja se vec brinem za Sunchi,nikakvih novosti?!

Nadam se da ce slijedece vjesti biti isto tako carobne kao i ove do sad.


Jelena,bas mi zao sta imas takve mucnine i vrtoglavice i sve,ali suti ti si trudna
Vidjet cu sta ce mi doktor reci,ja sam spremna za akciju..Spermiogram nam je dobar,sad ce me vjerojatno pratit sa folikulometrijama i mozda dat nesto da mi se ustale ovulacije?Booo,idem 17og pa ce vam znat reci..
Pusa i polako,jos malo pa ces imat veliki trbuscic))
nala03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 20:52   #1082
jele,meni su mučnine stale prije par dana, ali moram i dalje jesti često manje obroke jer mi bude loše čim osjetim glad,a jučer navečer mi se malo i vrtilo....
znači sada čekamo srijedu i tvoje srčeko

sunchi,znači i ti ćeš nas razveseliti betom uskoro...

nala,čekamo vijesti u ponedjeljak,nadam se da ćeš brzo u akciju...
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 10:12   #1083
Joooj puno lijepih vijesti ovdje Sunchi neka bude veeeeelika beta 28. Svim curkama sretno vidim ja da cu uskoro ovdje ostat sama, sve mi se na trudnice prebacujete .. Al to je super znaci da se siri na pdf-u neka srece pa mozda i mene zakaci mali dio..
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 10:45   #1084
Ma slusaj me Jejja,jos samo jednom reci da ces ostat sama JA cu te izbrisat odavde.
Pogledaj moj profil i pogledaj moje postove i vidit ces da se ja odavde nisam nigdje makla a kad uzmes u obzir da sam zanijela prirodno i da nikad nisam bila niti u jednom postupku ja na Mpo uopce ni ne pripadam a ipak sam ovdje.Stoga ne pricaj takve stvari jer ovdje nikad nisi sama.A trudnoca ce ti doci i to takvom brzinom da neces vjerovati.
Znam kako se osjecas-oooo da ,znam.

Kad sam ja izgubila bebu u svibnju,moja je draga prijateljica bila trudna i ja ti ne mogu objasnit taj osjecaj tuge...uopce se nisam mogla radovati i kad je otisla od mene ja sam se tako rasplakala.I stvarno sam jedva cekala da ode.Taj osjecaj nemoci,razocaranja,tuge, manje vrijednosti ne mogu ti objasniti.U dubini duse sam bila sretna ali moja je tuga bila jos veca.
Tako da znam kako se osjecas.
Tvoje vrijeme zaista dolazi.
I daj mi reci kakav je dalje dogovor s dr.M.-jel ides na laparaskopiju?

I samo da vam usput javim da mi je na veceri bilo super,vidjela sam i one koje nisam vidjela kad sam objavila sretnu vjest,svi su bili sretni i grlili me i ljubili.Naravno da je rijetko tko primjetio moju kracu kosu za par cm.
Inace se super na odjelu slazemo i svi smo dosta povezani.Vec jucer sam objasnjavala nekima di sto stoji tako da su mi naredili da povremeno dolazim vidit dal je sve pod kontrolom jer ja sam control freak.

Jejja-drz se,i sve u svoje vrijeme.
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 10:58   #1085
Samo da jos kazem da u trudnoci nisam imala vrtoglavice nego ih imam inace vec duzi niz godina-imam parezu vestibularisa(probleni s centrom za ravnotezu u uhu) i kad me uhvate ne funkcioniram i tada imam uzasne mucnine tako da sam na ovome sto sad prolazim zahvalna dragom Bogu.Ovo sad je mala beba za ono sto inace znam imati.
Malo me hvata paranoja sto da napravim ako me to copi u trudnoci jer Torecan ne dolazi u obzir...ajmo mislit pozitivno-nece me copit!Jedan moj doktor mi je rekao-trudnoca je carobna!

Inace mi se jos nista nije zgadilo i sve jedem i nemam nekih zelja (osim onih dobrih cipela i torbica )
Cice me i dalje bole ali puno manje nego kad sam imala extru,pisa mi se STALNO ,i lose spavam a kazu da trudnice na pocetku pere takav umor ali Jelenu Miu NE!

pogledajte koliko ja pisem...onda mozete samo zamisliti koliko pricam
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 11:14   #1086
Jejja, ima nas još koje smo tu i planiramo biti neko vrijeme sigurno.

Pratim postove redovno i radujem se svim tim divnim vijestima iz prikrajka. Kako ne poznajem cure, ne uključujem se, ali evo, u januaru me čekaju prve konsultacije pa ću biti i na forumu aktivnija.

Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 11:58   #1087
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Jejja, ima nas još koje smo tu i planiramo biti neko vrijeme sigurno.

Pratim postove redovno i radujem se svim tim divnim vijestima iz prikrajka. Kako ne poznajem cure, ne uključujem se, ali evo, u januaru me čekaju prve konsultacije pa ću biti i na forumu aktivnija.

Potpisujem Helenu al i ja sam tu, evo jucer stigla M tak da sam od ovog ciklusa na duphastonu..vidjet cemo dal je dr.V pogodio da je samo u tome problem
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 12:20   #1088
O drage moje, hvala,hvala, hvala!!! Zaista ste divne i uz tu vasu podrsku nekako vjerujem da ni ne moze biti drugacije, nego dobro. Ovu sam fazu prosla vec nekoliko puta, i zaista je najgora od svega. Cekanje....
Sreca moja da postoji Jele i njezina kristalna kugla, pa nemam brige, inace...
Jejja, sve ce se na kraju posloziti kako treba, sigurno! Samo treba biti strpljiv i pricekati svoj red. Vidis koliko smo u zadnje vrijeme vec trudnica popratile? Rekla bi da je ovaj nas forum vrlo plodonosan, a sto, kad malo analiziras, pokazuju i rezultati, ne!?! Stoga glavu gore i samo pozitiva!
sunchica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 13:19   #1089
Helena,vjerujem da si uzbudjena zbog konzultacij,ja znam da sam bila,mozda se sretnemo u januaru dole Aerin jel imas probadanja i grceva na duficima? mene ovaj ciklus od kad ih pijem stalno nesto bolucka i probada i bas sam neka bljak..
Hvala curke Jele za sad laparo nije opcija, rekao je dr M. da cemo ju preskociti i idemo na IVF+ET . Osim ako se nesto pobrka do tada pa nam promjeni planove.. A tebi mozda bas trudnoca pomogne, to "drugo stanje" mozda smanji vrtoglavice iako,vec je jedna od vas rekla svasta se pretrpi za ta mala cuda u vama.
Sunchi ovaj put se to cekanje mora isplatiti, zna Jele sta prica
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 13:22   #1090
Jejja danas mi je 2dc a od 11dc cu ih pocet pit pa ti javim ak mi bude nesto cudno
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 16:50   #1091
Quote:
Jejja kaže: Pogledaj post
Joooj puno lijepih vijesti ovdje Sunchi neka bude veeeeelika beta 28. Svim curkama sretno vidim ja da cu uskoro ovdje ostat sama, sve mi se na trudnice prebacujete .. Al to je super znaci da se siri na pdf-u neka srece pa mozda i mene zakaci mali dio..
Jejja,ja sam s tobom))))Nadam se ne zadugoI sve trudnice su i dalje sa nama,tako da se ustvari nista nije promijenilo osim sta one imaju bebice u trbuscicimaA imat cemo ih i ja i ti
nala03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 12:30   #1092
Aprill, Jelena-molim pomoc. Danas sam 3dt, blastica(5dpo). Necu vam ni govoriti, da koliko god se mucila da to NE cinim, ja i ovaj put kao i do sada, stalno trazim simptome i cijeli dan mi se svodi na to. Uzas! Iako sam vec pretresla sve forume na tu temu, ja bi voljela da mi vi odgovorite; od samog transfera stalno me neki vrag probada dolje, kao da cu svaki cas dobiti M. Ne jako i stalno, ali da. Napuhnuta sam i imam neki..."mukli" feeling. Cice napuhnute, ali to mi je jos od stimulacije tako, mozda sad malo jace i osjetljivije su,sto opet moze biti dodatno i od utrica. Buduci bi danas-sutra trebala nastupiti implantacija, zanima me jeste li je vi osjetile i da li to bas mora biti neki poseban osjecaj? Cure to opusuju kao strasnu, probadajucu bol popracenu krvarenjem.
Znam da je svaka od nas drugacija, pa time i reakcije tijela, ali zanima me od vas-jeste li znale? Osjetile se trudnima? Ja nis. I opet mi se vidi vec poznati scenarij....smrc
sunchica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 13:56   #1093
za početak,moraš se pokušati smiriti jer stres sigurno ne utječe dobro na ono što se treba dogoditi u tvom tijelu...
meni je vraćen 8-stanični embrio na 3 dan, i 10 dan sam imala oskudno krvarenje i uopće se nisam osjećala trudnom...niti sada nemam taj osjećaj,2mj poslije...probadanja u jajnicima su bila česta,ali ne jako bolna,kao pred menstruaciju...8-10 dan nakon transfera me bolila maternica kao da sam menstruaciju već dobila...cice bolile od štoperice i još nisu prestale....

vrijeme čekanja bete je igra živaca u kojoj ti moraš odrediti pravila...kada sam napokon dočekala dan bete,učinilo mi se da je vrijeme tako brzo prošlo...
napisala sam ti par svojih simptoma,ali to nemora značiti da će tvoji biti isti...

nisam baš neki govornik,pa će te jele kad se javi utješiti bolje od mene,ali znaj da mislim na tebe i vjerujem da ćeš ovog puta uspjeti...
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 14:05   #1094
Quote:
sunchica01 kaže: Pogledaj post
Aprill, Jelena-molim pomoc. Danas sam 3dt, blastica(5dpo). Necu vam ni govoriti, da koliko god se mucila da to NE cinim, ja i ovaj put kao i do sada, stalno trazim simptome i cijeli dan mi se svodi na to. Uzas! Iako sam vec pretresla sve forume na tu temu, ja bi voljela da mi vi odgovorite; od samog transfera stalno me neki vrag probada dolje, kao da cu svaki cas dobiti M. Ne jako i stalno, ali da. Napuhnuta sam i imam neki..."mukli" feeling. Cice napuhnute, ali to mi je jos od stimulacije tako, mozda sad malo jace i osjetljivije su,sto opet moze biti dodatno i od utrica. Buduci bi danas-sutra trebala nastupiti implantacija, zanima me jeste li je vi osjetile i da li to bas mora biti neki poseban osjecaj? Cure to opusuju kao strasnu, probadajucu bol popracenu krvarenjem.
Znam da je svaka od nas drugacija, pa time i reakcije tijela, ali zanima me od vas-jeste li znale? Osjetile se trudnima? Ja nis. I opet mi se vidi vec poznati scenarij....smrc
Draga moja,pokusat cu ti kao obrazovana med.sestra objasniti sto sve to moze biti a onda cu ti pokusati objasniti kao jelena mia.To su u ovom slucaju dvije osobe i s dosta poprecnog misljenja.

Sve to moze biti kao prvi i rani znaci trudnoce a moze biti i kao mnogi simptomi utrica.Implantacija nastupa 8-12 dana po ovulaciji sto bi bilo 3-5 dana po transferu jer embrij ipak trazi neko posebno mjesto da bi se priheftio.Ivf ipak skracuje te dane implantacije sto je i logicno.Ukoliko jos nije doslo,a ja mislim da nije,do ugnjezdivanja ne mozes imati simptome jer se jos niti beta hcg nije poceo proizvoditi.Stoga je moje strucno misljenje da je ipak sve to zbog stimulacije i utrica,barem za sada.Sto ne znaci da vec za par dana nece biti i zbog trudnoce.

Jelena mia kaze-ja sam u potpunosti slijedila savjete dr.V.i sexala se bas kad je on to rekao.12.11.i mi smo jos sami dodali i 14.11.a taj dan mi je i bila f-metrija gdje je receno da je ovulacija BILA.Znaci medicinski sve pogodeno-sad je samo dragi Bog trebao uciniti svoje i da se to implantira kad ja ono 25.11.prokrvarila i to strasno...Sto bi i u mom slucaju moglo znaciti implantacijsko iako sam ja mislila da je menga jer me uzasno i probadalo a cice su me tek tada pocele boliti-inace me nikad ne bole.Ako je do oplodnje doslo 13.11.i ako je implantacija nastupila 12.dan onda je to bilo implantacijsko.A sto je bilo ako je implantacija nastupila ranije-mozda i je, s obzirom da je bilo smede krvarenje a to ,znamo,je ipak stara krv.
I danas me jako boli i stalno mislim da cu dobiti mengu a od petka imam smedi iscjedak,cice me isto bole ali ne jako,mucnine nemam od srijede ali danas me ipak nesto slabina hvata i ja stvarno mirujem i vise sam kod mame nego s dragim.
Neminovno je da se ispitujes,ja sam se stalno pitala,sad jesam trudna a vec drugi tren nisam,to nitko osim onih koje to toliko zele a pritom i imaju odedenih problema, ne moze razumjeti.Ja ti savjetujem da se ipak probas opustiti i pij kamilicu a ako si jako napeta popij i normabel-nece ti naskoditi.
Tesko je reci sto je normalno-svi nekako reagiramo drugacije.Ja eto implantaciju nisam uopce osjetila ali me stalno bolilo a i sad me boli,eto prokrvarila jesam ali mnoge i nisu.Pokusaj se strpit do bete jer drugo ti nazalost niti ne preostaje.
Ja se nisam osjecala trudnom sve do pred par dana pred betu,onda sam samo pomislila pa mozda i jesam trudna jer nisam dobila stvari a cice me bole.Trbuh mnoge cure boli u ranoj trudnoci jer se ipak maternica siri.
Sretno od srca.
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 14:10   #1095
A gle mog posta...
mogla bi ja i jos da mi se ne zuri..
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 16:51   #1096
Ma znam sve, drage moje! I bilo bi najbolje kad bi postojao neki pisani prirucnik "Simptomi koji upucuju na 100%-tnu trudnocu od prvog dana" kojeg dobijemo onoga dana kad pristupimo MPO, ali tog nazalost nema niti postoji univerzalni obrazac za sve nas. I svjesna sveg toga, pozvala sam vas, da mi pruzite sto ste mi dale-lijepu rijec, utjehu i nadu! Jer koliko god bile jake, nitko ne moze biti tako smiren i opusten, dok se -mozda bas sada- ostvaruju ili ponovno ruse snovi i zelje koje zivot mijenjaju iz temelja i daju mu smisao.
Hvala vam sto ste tu i sto me razumijete!
sunchica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 21:56   #1097
Sunchi, držimo fige!
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 10:54   #1098
Sunchi kako si danas ? Nala? fale mi neke lijepe vijesti danas.ja sam 2dc i valjam se od bolova . Jele jesam ja to dobro procitala da imas neko krvarenje? jesi li bila na kontrolu? ljubim vas sve do jedne
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 16:17   #1099
Hello cure moje
Bila danas kod Dr.V na kontroli nakon operacije..Nije me pregledavao,jer kaze da nema smisla ako se osjecam dobro i nemam smetnje..Rekao mi je da mogu u akciju odmah i da posto su jajnici ˝frisko˝propuhani postoji mogucnost da zatrudnim,ako ne onda na dogovor kod njega u 02-om mjesecu,pa cemo kako on kaze napravit ˝plan˝.

Trudnice nase jesu se smanjile mucnine?

Sunchice kako si ti?

Puse svima!
nala03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 16:22   #1100
moje mučnine su se vratile,a baš sam se ponadala da su gotove... uostalom nala,vidjet ćeš uskoro kako je to...sad za blagdane akcija
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.