Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 22:04   #241
Evo, ako nije bilo:
ReMax - na mail se ne javljaju, na mobitelu je pogrešan broj a na stranici se naspiše poruka kao da si ju zalijepio na stup rasvjete, dakle nula bodova.

Rina Nekretnine- niti odgovora niti javljanja niti poruke niti pisma niti razglednice. Niti nakon tri poruke.

Biliškov - sve super na početku a tad slijede priče oko nametanja ugovora o zastupanju. Na moj prijedlog da pristajem na naplatu 1% ali želim jasno i glasno u ugovor staviti da agencija materijalno i kazneno odgovara za sve eventualne propuste tipa nečisto vlasništvo, problemi s režijama, problemi oko prijenosa te da me agencija zastupa i u svim poslovima oko prijenosa (gruntovnica, katastar, ZK, dogovor kod bilježnika, režije) gospodin prekida komunikaciju jer "on to ne može".

Zagreb Max - opus djelovanja imate lijepo izložen u temi o agencijama:
Stranice 135-139
I još se hvale i reklamiraju time.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 20:33   #242
Quote:
Leonardodavinci kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam trenutno s ovom agencijom posla... Zanima me di ste vidli da nije u registru piše na stranici da je od 2014.? Link: http://www1.biznet.hr/HgkWeb/do/osno...=1510643997733 mozda neće otvorit url.

Ali evo tu trazlicia i kada upišete tamo su: http://posredovanje.hgk.hr/posredovanje/

Nije da ih branim,nego baš obrnuto, trebam ići dogovor kod njih za stan... Ima još netko iskustva s njima ili je čuo?

pozz
I? Kako je prošlo?
Naime, nude jedan stan koji bi me zanimao. Prvi kontakt upućuje da treba biti pažljiv s njim.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 15:38   #243
Ima li tko kakovih iskustava sa ˝AS Nekretnine Rijeka˝ imaju i poslovnicu u Zagrebu?
KapX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 16:58   #244
Da li mi netko zna reći pod kojom firmom posluje agencija Remax?
Pod nazivom remax ih ne pronalazim u registru posrednika.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 21:00   #245
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Da li mi netko zna reći pod kojom firmom posluje agencija Remax?
Pod nazivom remax ih ne pronalazim u registru posrednika.
Mislim da je to zato što Remax Hrvatska, odnosno agencije u njegovom sastavu, posluju na principu franšize, što znači da su dio šireg sustava, čije sjedište je izvan Hrvatske.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 01:40   #246
Možeš malo detaljnije pojasniti, da li u HR postoji više firmi tj. agencija koje sve posluju pod brandom Remax, a firme im se zovu nekako drugačije?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 21:51   #247
Oprosti, nisam prije uočila tvoje pitanje.

Kako sam shvatila (nadam se da ne griješim) postoji više samostalnih agencija, ali sve u svom nazivu imaju i Re/max (ostatak naziva se može razlikovati).
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 17:30   #248
Odnedavno opet tražimo stan i ljudi moji na što sve naiđemo.
Pa evo mali update o agencijama s kojima smo nažalost komunicirali a nema ih u registru posrednika hrvatske gospodarske komore , što znači da ilegalno rade i varaju :

-Hunters nekretnine

-Delux consulting

Opereta ( oni su u registru, znam ih još dok smo prodavali , imali su naš stan ali smo im otkazali) sada i iz perspektive kupca. Prisiljavaju te da platiš proviziju, a kada počne priča o zakonu i prijavi onda se odjednom ne javljaju . Nismo s njima gledali, samo kontakt mobitelom.

- Adrias nekretnine

- Kvadrat nekretnine

Kada nađem još koju stavim ponovo





Ljut sam na agencije koje naplaćuju proviziju kupcu
Truffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 03:00   #249
super
samo stavljaj imena onih agencija koje naplaćuju i kupcima
idem uskoro u prodaju stana, pa želim izbjeći takve, nego dati agenciji koja ne naplaćuje i kupcu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 11:27   #250
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
super
samo stavljaj imena onih agencija koje naplaćuju i kupcima
idem uskoro u prodaju stana, pa želim izbjeći takve, nego dati agenciji koja ne naplaćuje i kupcu
Tako ću i ja, kada (i ako) dođe vrijeme za oglašavanje.

Što više ljudi to učini, veća je vjerojatnost da će i druge agencije prestati s takvom nemoralnom praksom. Vjerojatno će tada pokušati prebaciti sav teret na prodavatelja, pa će naposlijetku profitirati oni koji pronađu najbolji omjer između cijene svojih usluga (visine provizije koju naplaćuju prodavatelju) i kvalitete.

Tako se najbolje uvodi red na tržištu, a ne kao sada kada većina korisnika uopće ne mari o ovom pitanju i pristaje na sve.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 12:04   #251
U zadnjih 8-9 mjeseci pratim sve oko nekretnina i agencija u Zagrebu, pošto sam tražio stan u Zagrebu...
I evo kupio sam, te platio kao kupac proviziju od 1%, iako sam bio protiv toga, to što sam platio bio mi je odličan potez.
Agent je stvarno obavio sve tako da sam samo 2 puta morao dolaziti u Zagreb, jednom da pogledam nekretninu i odmah sutra smo otišli na potpisivanje predugovora, drugi put na potpis ugovora. On je se pobrinuo za prijenos svih režija na moje ime i riješio sve ostalo.
Također 4 puta je otvarao stan da se unese namještaj, našao mi majstore za neke sitne popravke, i još masu stvari.
I nakraju sam preko njega i iznajmio taj stan za provizuju od 7% mjesečno, možda je puno, ali ja nemam nikakvog kontakta niti sam morao dolazi, osim na potpisa kod javnog biljeznika. A računajući da me dolazak u Zagreb dođe oko 1000 kuna + uzimanje slobodnog dana

Tako, da meni kako kupcu ova provizija je ispala odlična investicija
ixxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 14:38   #252


Nitko nije ni tvrdio da agencija ne može biti od koristi kupcu (tvoj primjer to zorno pokazuje), već da prosudbu o tome i odluku treba prepustiti kupcu, umjesto da mu se nameće kao obveza (ako želi kupiti stan koji se prodaje samo preko agencije koja naplaćuje proviziju).
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 11:28   #253
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
super
samo stavljaj imena onih agencija koje naplaćuju i kupcima
idem uskoro u prodaju stana, pa želim izbjeći takve, nego dati agenciji koja ne naplaćuje i kupcu
Ja sam kao kupac išla preko Rivalitas. Meni nisu naplatili proviziju a prijedlog teksta kupoprodajnog ugovora je bio više-manje ok. Ostalo sam ionako na kraju rješavala direkt s prodavateljem (tako je on htio, a i meni je bilo lakše s njim nego preko posrednika pričati9, ali ako želiš vjerujem da mogu sve odraditi oni sami .
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 11:37   #254
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja sam kao kupac išla preko Rivalitas.
Poštovana,
hvala na osvrtu. Naravno mi sve možemo preuzeti što se i događa u većini slučajeva , ali isto tako nemamo ništa protiv ako prodavatelj i kupac žele direktnim kontaktom dovršiti proces prodaje .
Jedino što smo spomenuti na krivom topicu, jer Rivalitas posluje legalno kao ovlašteni posrednik.
Nadam se da nitko neće shvatiti krivo.
Response1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 15:32   #255
Dižem temu.
Zanima me oglas CAMCRO Realestate agencije na Njuškalu. Piše da su član HGK-a, ali nema ih u registru. Je li tko s njima imao iskustva?
Hvala!
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 10:19   #256
GARUDA nekretnine
izbrisani iz registra HGK i registra trgovačkog suda.
Iako izbrisani, još se reklamiraju na webu, također i na našem najvećem web oglašivaču, time dovode u zabludu potencijalne klijente.
Blagoglagoljivi su oko naplate provizije i od kupca, naravno.
thealexandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 14:53   #257
Jal Metal, ne nalazim ih u HGK Registru. Ima netko isustva?
Mali zajec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 20:32   #258
---------------
__________________
"Znate da ste ostarjeli kad se sagnete da zavežete cipelu, a onda razmišljate što biste još mogli napraviti dok ste tamo dolje."

Zadnje uređivanje bushido : 20.09.2018. at 20:38. Reason: krivo
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 20:36   #259
Quote:
mrhappy kaže: Pogledaj post
Primjećene ilegalne agencije ( nema ih u registru posrednika Hgk) :
Diara
Degoi
Nova agencija
Kvadar
Hiža
2fc
Info4

U oglasima većinom nemaju adresu ureda- što je zakonom propisano .
Pa ih vi nađite ako vas nasanjkaju .

Bez znanja prodavatelja uzimaju podatke stana iz njihovih oglasa pa ih objavljuju u svojoj ponudi.
Ilegalci

Ima li netko iskustva sa 2FC j.d.o.o.? Da li je gore navedeno istinito?
Vidljivi su u Registru.... od 03.2017.

Thnx
__________________
"Znate da ste ostarjeli kad se sagnete da zavežete cipelu, a onda razmišljate što biste još mogli napraviti dok ste tamo dolje."
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 09:38   #260
Quote:
bushido kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa 2FC j.d.o.o.? Da li je gore navedeno istinito?
Vidljivi su u Registru.... od 03.2017.

Thnx
Koliko sam gledao, sada su legalni, ali iskustvo je i dalje prilično balkansko.
Ernest Fulir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.