Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2010., 02:37   #201
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Slažem se potpuno. Jesu brojevi telefona na stranicama ili ih treba tražiti?
Ne namjeravam u rodilište bez njih
mislim da ima na stranicama, ako ne nađeš, javi i pošaljem ti ja
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:15   #202
Ja sam u bolnici dobila knjižicu od Roda, ima o dojenju, pelenama, odgoju, zdravlju, svega po malo i bila je dosta u upotrebi, kao i sve moguće knjige koje sam imala o godinama prvim beba, odgoju, ovom onom, mm i ja smo za svaki k.. gledali, jer nismo baš imali previše koga pitati, mame, bake i sl. se puno toga ni nesjećaju.
A njihov sos telefon sam zvala još u bolnici, zbunila ih pitanjem o zeleno-crnom kolostrumu, pa su istraživale sve moguće i nemoguće za mene, pa smo se čule par puta i na kraju rješile problem, svaka im čast
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 17:15   #203
Jedna dobra za tate (sve se knjige najviše obraćaju mamama ali ova je ciljano za mušku populaciju): Očinstvo - konačna istina, Marcus Berkmann
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 18:19   #204
Ja sam pokupovala hrpu knjiga u trudnoći, uredno čitala, časopise listala... Bla bla...
Od kad je stigla pišulja, knjige skupljaju prašinu na polici.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:26   #205
Evo ja isto imam tri knjige i časopise mama i beba, sve je to ok međutim najviše koristim savjete s foruma. Sva sreča ništa od knjiga nisam kupila sve sam dobila na poklon.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 20:10   #206
ja sam nedavno kupila dvije knjige:
Moja beba i Godine prve - zašto su važne

Trenutno mi je interesantnija ova prva knjiga jer je nekako ljepše napisana i ima lijepe slikice bebača. Knjiga Moja beba je nekako nježnija, možda zato jer su je pisale dvije doktorice - žene i majke. Svaka knjiga ima svoju jako veliku vrijednost i preporučam. Dakako da je druga knjiga vrlo važna i kvalitetna, i vrlo detaljna u opisima mogućih problema s bebom.

Časopis koji povremeno kupujem je Trudna i lijepa, ali nijedan časopis i web stranica ne može nadoknadit vrijednost dobre knjige. Časopisi su često puta prepuni priča drugih mama, slika i reklama koje vas odvraćaju od vaše bebe. Mnogo sam prosurfala po internetu i sigurna sam u to. Dosta je kvalitetna stranica od Roda, ali nije to isto.

Kad čitate knjigu u mislima ste pristuni samo vi i vaša beba.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 20:55   #207
lala iskustva i opise bolnica,postupaka i svega ostalog imaš na svakom forumu pa i na ovom
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:01   #208
Ma znam, pratim, ali kad je tema o knjigama
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:34   #209
A osim toga dobit ćeš i knjigu u rodilištu gdje ti je sve jako dobro opisano. Uzalud je kupovanje tih knjiga, bolje ih posudite u knjižnici pa kad vam zatreba posudite i vratite ovako bacate lovu bezveze bolje klincima kupite bodiće ili nešto drugo.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:59   #210
Moja navika je pročitati knjigu u knjižnici-a onda kupiti ukoliko procjenim je li vrijedna novca.
Tako sad radim s ovom knjigom o dojenju.
Enciklopedije, rječnike i sl. po meni nema puno smisla posuđivati. Jedna kvalitetna knjiga o njezi bebe bi bila dovoljna, da se ima doma, a za literaturu o odgoju, to je druga priča.
Tko općenito voli čitati, znat će svoje favorite i htjet će ih imati (Juula i sl) kao neku zbirku poezije.

A inače, nepojmljivo mi je da ima žena koje u trudnoći apsolutno ni jednu knjigu na tu temu nisu pročitale, o odgoju da ne govorim, to mi je skroz bezveze
Inetrnet, časopisi su vrijedan izvor brzih i sažetih informacija, kao i razmjenjivanje iskustava, ali dobra knjiga je dobra knjiga.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 23:54   #211
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
A osim toga dobit ćeš i knjigu u rodilištu gdje ti je sve jako dobro opisano.
koju? u kojem rodilištu?
ja nisam ništa dobila
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 00:01   #212
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
koju? u kojem rodilištu?
ja nisam ništa dobila
mi smo na sv.duhu dobili..
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 01:08   #213
hihi, mi smo neki dan dobili knjigu Priručnik za vlasnike malih beba
fora je, sadrži niz korisnih informacija, a pritom je pisana kao uputstva za uporabu kakva se dobiju uz neki komplicirani proizvod

Primjerice, na skicama su označeni dijelovi bebe, pri čemu su usta - ulazna prerađivačka jedinica, poglavlje koje govori o pripremi prostora (stana, kuće) za dolazak bebe nazvano je Priprema i ugradnja u kuću

Preporučujem svima koji žele informacije, a pritom ne preferiraju prekenjav i sladunjav već šaljiv ton, iako se radi o bebama
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 10:08   #214
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Uzalud je kupovanje tih knjiga, bolje ih posudite u knjižnici pa kad vam zatreba posudite i vratite ovako bacate lovu bezveze bolje klincima kupite bodiće ili nešto drugo.
mislim da nije uzalud, knjige sadrže infromacije o bebi za prve godine života, što znači da knjiga može češće zatrebati, a knjižnica ju posuđuje na max mjesec dana. ako ljudi kupuju razne romane koje samo jednom pročitaju, kako onda ne bi bilo poželjno imati knjigu o bebi koja će ti trebati možda nebrojeno puta. ako neke žene kupuju dječja kolica za 5 i više tisuća kuna, kako je onda "uzalud" potrošiti 200-300 kuna na dvije dobre knjige?

pogotovo one mame koje nemaju obitelj koja bi im sve to rekla i pomogla u odgoju ili prvim danima rođenja djeteta. ja sam u takvoj situaciji i zato mi knjige puno znače.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 15:12   #215
ako netko ima, a ne treba mu više, kupila bi knjige:

Vaše dijete od Penelope Leach

i/ili

Što očekivati prve godine - grupa autora

molim ponude na pp
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 13:32   #216
Ima li netko friških iskustava s literaturom o djetetovoj prvoj godini života???
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 15:53   #217
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Moja navika je pročitati knjigu u knjižnici-a onda kupiti ukoliko procjenim je li vrijedna novca.
Tako sad radim s ovom knjigom o dojenju.
Enciklopedije, rječnike i sl. po meni nema puno smisla posuđivati. Jedna kvalitetna knjiga o njezi bebe bi bila dovoljna, da se ima doma, a za literaturu o odgoju, to je druga priča.
Tko općenito voli čitati, znat će svoje favorite i htjet će ih imati (Juula i sl) kao neku zbirku poezije.

A inače, nepojmljivo mi je da ima žena koje u trudnoći apsolutno ni jednu knjigu na tu temu nisu pročitale, o odgoju da ne govorim, to mi je skroz bezveze
Inetrnet, časopisi su vrijedan izvor brzih i sažetih informacija, kao i razmjenjivanje iskustava, ali dobra knjiga je dobra knjiga.
Ha ha, bas mi je smiješno kad veliš da je dobra knjiga dobra knjiga, kao da su to romani ili novele, a u stvari su self help knjige. Ako se dobro sjecam nase prabake nisu bas citale knjige pa su svejedno znale odgajati djecu. To sto mi u nekoj knjizi piše da bi trebala napraviti ne znači da je to najbolje za dijete. U neko doba su primjerice govorili da je majcino mlijeko stetno..
callypso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 16:06   #218
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Ima li netko friških iskustava s literaturom o djetetovoj prvoj godini života???
http://www.vbz.hr/%C5%A0to-o%C4%8Dek...ine_b4967.aspx
http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=24747
http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=19912

ova zadnja je od prve godine nadalje, za bebe ima ova
http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=23790

prvom sam zadovoljna, druga mi je tako-tako, treca je ok

dobra je i
http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=12609 (tu imas do pete godine)
a nije losa ni ova
http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=12609

i naravno, vec spomenuti jovancevic http://www.profil.hr/knjiga/godine-p...su-vazne/2794/

ova mi nije bas nesto
http://www.profil.hr/knjiga/enciklop...oditelje/1039/

ako neces kupovati sve k'o ja uzmi si jovancevica, leach i sto ocekivati prve godine
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 21:55   #219
Koja je bolja knjiga "Vaše dijete" Penelope Leach ili "Što očekivati prve godine" od grupe autora? Želim knjigu sa savjetima o odgoju i njezi
SnowFairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 13:36   #220
dižem temu...
Buduće mame-koje ste si knjige nabavile?
Iskusne mame-koje su vam knjige stvarno bile od koristi?

Dobila sam preporuku za "Knjigu o dojenju" od Hannah Lothrop.
Nisam još ništa kupila, 20 tj. T sam, a bojim se da ak krenem s kupnjom da ću nagomilat hrpu

Eh, da, i one koje rode u Petrovoj...jel se dobije kakav priručnik za upotrebu

Zadnje uređivanje micek-jerry : 25.01.2011. at 13:44.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.