Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2005., 03:25   #1
Foibe vs jame

Bacanje Slavena (kasnije i partizana) u jame je fašistički izum. To je izniklo iz njihove (tlijanske) fašističke ideologije koja je bila integralni dio fašističke "demografske" politike prema Slavenima.
TA politika se provodila od početka 20-ih godina, pa sve do kraja kapitulacije Italije 43!
Partizani, nasuprot tome, nisu imali takvu politiku, nije postojala niti jedna naredba sa vrha da se nešto takva učini, i to nije bilašablona partizanskih djela u Istri.
Zasiugurno je bilo i toga, ali to su bili sporedični i pojedinačni slučajevi, gdje su pojedinci to činili na svoju ruku, najviše u afektu zbog pobijene obitelji ili spaljenog sela.

Zato su tvrdnje tzv. esula čista izmišljotina i laž, što je i potvrdila mješana talijansko-slovenska povijesna komisija.
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 08:16   #2
jel ima negdje više o tome?
mislim brojke, i datumi
moram priznati da skoro ništa ne znam o tome
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 15:53   #3
Re: Foibe vs jame

Quote:
General Ris II kaže:
Partizani, nasuprot tome, nisu imali takvu politiku, nije postojala niti jedna naredba sa vrha da se nešto takva učini,
Postoji li kakva "naredba sa vrha" talijana???????
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 22:16   #4
Quote:
go2slep kaže:
jel ima negdje više o tome?
mislim brojke, i datumi
moram priznati da skoro ništa ne znam o tome
Ma kakvi. I talijanske i saveznicke komisije su lagale kad su ustanovile da su i zive ljude bacali u foibe, fotografije su lagale, svjedoci su lagali, prezivjeli iz foiba su lagali, partizanski logori nisu postojali, ni Goli Otok kao ni Ausvic itd itd. WWII je samo filmski scenario. Slovenski seljaci su samo uezli zemljista i dobra koji su kukavice talijani ostavili bjezeci.
Kad se prave gadosti negacionizam je najeftinija metoda : dokazi su lazni. I ko mi proturjeci saljem ga u... po kratkom postupku.

Vidi http://digilander.libero.it/lefoibe/indexx.htm,

Pa i ako ne citas talijanski, imena, komisije i mjesta ces razumjeti.
Naravno, moras znati da su i svjedoci partizani lagali i da slovenski speleolozi lazu.
Izvadak :

- testimonianza del capitano del POC (Partizanski Obavjestajni Centar) Zvonko Babic (6 novembre 1943): "La lotta contro i nemici del popolo ? stata condotta in maniera radicale"._ Nel 1943 le aree che subirono una pulizia totale -secondo il Babic - furono quelle di Gimino e del Parentino. Il capitano racconta che dalla foiba di Lindaro vennero estratte, tra le altre, le salme di tre giovani sorelle, tra i diciassette ed i ventun anni, una delle quali in stato di gravidanza avanzata, nonché un ragazzo di 18 anni infoibato assieme al padre. Ad Albona conclusero la vita nell'abisso anche un antifascista, Giacomo Macillis, che aveva guidato la rivolta dei minatori di carbone dell’Arsia nel 1921 e Lelio Zustovich, dirigente del Partito comunista croato;



- Nella relazione dal titolo "I resti umani nelle grotte del Carso di Podgorje a sud-est di Trieste", presentata dal geologo sloveno Franc Maleckar, dello Speleo Club "Dimnice" di Capodistria (Koper) Slovenia, al Convegno di Speleologia di Ronchi dei Legionari tenutosi il 4-5-6 giugno 1999, l’autore scrive: "Il Consiglio esecutivo del Comune di Koper-Capodistria, il 25 settembre 1999, ha formato la Commissione per la preparazione della lista delle grotte contenenti resti umani nel territorio comunale. Con gli scopi di piet?, con il compito di provvedere all’identificazione dei resti e di proporre il luogo ed il modo della loro sepoltura." Il geologo fa una relazione dettagliata di quanto la Commissione ha rinvenuto all’interno di (sole) 11 delle 116 grotte dell’altipiano carsico di Podgorie. Cos? descrive l’operazione di recupero effettuata dal gruppo speleologico "Dimnice", coadiuvato da due esperti dell’Istituto di medicina legale di Lubiana, scesi nelle profondit? tra il 13 e il 17 luglio del 1992: "Con degli argani sono state recuperate solo le salme (si calcola 130 persone) che si trovavano sul fondo di quelle grotte e che erano in vista. I resti, messi nei sacchi e catalogati per sesso, altezza, et? e segni particolari (circa 360 chili di ossa), si trovano ora nei depositi dell’Istituto di medicina legale di Lubiana perché il Comune di Capodistria non ha pagato le spese". Nelle conclusioni il geologo-speleologo Franc Maleckar dice: "Quello che abbiamo trovato ? solo la punta di un iceberg. Purtroppo lo scopo della Commissione non era quello dichiarato, ma quello di usare gli speleologi per nascondere ci? che non sono riusciti a nascondere, usando le mine e ricoprendo le vergogne con la ghiaia e con i rifiuti. Questo lo denunciamo".

- Tratto da il "Libro bianco" di Antonietta Vascon.
SVE je izmislila. Mi balkanci nikad tako nesto nismo napravili.
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 01:38   #5
Quote:
go2slep kaže:
jel ima negdje više o tome?
mislim brojke, i datumi
moram priznati da skoro ništa ne znam o tome

O tome ti piše Predrag Matvejčić npr., inače jako cjenjen povijesičar koji živi i radi u Italiji.
I ne obaziri se na podmetanja, poput onih dole niže
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 01:41   #6
Re: Re: Foibe vs jame

Quote:
Hrvoje kaže:
Postoji li kakva "naredba sa vrha" talijana???????
Naravno!
Fašisti su to radili još i dok su bili u opoziciji, daleko prije početka www2, u vrijeme dok je Hićo bio niko i ništa.
To je jedan od temelja njihove rasističe i genocidne ideologiji.
Protjerano je iz sj Italije parsto hiljada Jugoslavena (zaboravio sam točnu brojku), te na desetke tisuća Njemaca (ostaci još iz doba Austro-Ugarske)
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 08:44   #7
Quote:
General Ris II kaže:
O tome ti piše Predrag Matvejčić npr., inače jako cjenjen povijesičar koji živi i radi u Italiji.
I ne obaziri se na podmetanja, poput onih dole niže
Zasto "podmetanja" ? kako ti mozes biti siguran u svoju povijesnu istinu ? Ni jedan ozbiljan povijesnicar nije i nijedan ozbiljan povijesnicar ne odbacuje dokumente prije nego ih ozbiljno ispita. Procitat cu Predraga MATVEJEVICA, kojeg sam upoznala u mladim danima, vrlo cijenjen intelektualac al koji nije povjesnicar nego profesor literature (sada slavistike) Meni su partizani bili legenda, doslovno,al i kad cujem toloko raznih ljudi - medu njima i partizana- svjedociti o foibama, ne mogu odmahnuti rukom i reci svi lazu samo da bi meni ostao miran duh. . Postoji neko intelektualno postenje ili ne ? Ili bolje zivjeti u smouvjerenju, samosigurnosti, pa po kaubojski : mi dobri oni zli. Pucaj Johnny ! Kill kill kill, to su samo indijanci, samo fasisti, samo srbi...
Nije hrabrost ubijati - to svak moze. Hrabrost je pogledati sebi u oci nakon toga.
Ako je to "podmetanje", moze se ocekivati da ce se drustvo generala uskoro opet zagrijati za malo rata.
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 08:45   #8
Isto tako nije pitanje ko je prvi poceo i sto su ONI nama napravili, nego sto smo MI i sto sam ja napravio.
Ali zato bi se trebalo prestati busati u prsa, a to jos nije na dnevnom redu.

Ajde ciao ponosni ratnici.
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 13:39   #9
Quote:
krazykat kaže:
Isto tako nije pitanje ko je prvi poceo i sto su ONI nama napravili, nego sto smo MI i sto sam ja napravio.
Ali zato bi se trebalo prestati busati u prsa, a to jos nije na dnevnom redu.

Ajde ciao ponosni ratnici.
Za onaj prethodni post svaka čast.

Ali ne bih se baš složio da nije bitno ko je prvi počeo i šta su oni učinili nama. Nikad nije opravdanje , ali bar objašnava.
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 07:21   #10
Quote:
Urpanus kaže:
Za onaj prethodni post svaka čast.

Ali ne bih se baš složio da nije bitno ko je prvi počeo i šta su oni učinili nama. Nikad nije opravdanje , ali bar objašnava.

Thanks.
Slazem se, kako ne ! htjela sam reci da nije prvo pitanje koje onda sluzi kao opravdanje. Ako je neko divljak ne moram biti i ja. Pretjerala sam jer se mnogi oslobode svake odgovornosti na taj nacin. I povijest se ponavlja.
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 10:17   #11
Niti bih se čudio da smo mi njih pobacali, niti da su oni nas prije toga bacali, niti da smo mi njih još prije toga malo masirali, a i da su oni nas još prije toa *ebavali kojih tisuću godina i da je njima Domagoj da u bekinu i tako to.

Pa mi smo sami sebe bacali u jame (Hrvati Hrvate) pa kako ne bi ostale.
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 19:23   #12
Ma to su Talijani vježbali bungee jumping, samo nisu znali svezati čvor.
Domy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 19:31   #13
Kod Talijana mi najviše na ***** ide njihov posvemašnji nedostatak samokritičnosti. Nijemci su se po pitanjima 2. svj. rata pokazali jedno 25 puta taktičnijima. Kad je nedavno jedan njihov političar usporedio Auschwitz sa bombardiranjem Dresdena, cijela se javnost digla na noge. I ne govorim o međunarodnim reakcijama nego u Njemačkoj... Neki su čak išli tako daleko da su tražili da se zabrani ta stranka.
Švabe su pametan narod i znaju da su Dresden i fojbe samo reakcija, osveta za puno veća sranja kojasu im prethodila.
__________________
Podaci poznati redakciji.
employee of the week is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 19:34   #14
A možda se radi o nečemu drugom. Nijemci znaju da ne mogu početi s revizijom ww2 a da se ne taknu u Ruse, Engleze, SAD, Izrael... a Talijani s nama šugavim južnim Slavenim mogu raditi što hoće.
__________________
Podaci poznati redakciji.
employee of the week is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 19:42   #15
Quote:
a Talijani s nama šugavim južnim Slavenim mogu raditi što hoće.
Kojim šugavim južnim Slavenima? Talijani su Srbima u 2. s. r. bili najbolji saveznici i najveće zločine koje su napravili nisu bili oni po fojbama već u direktno suradnji s četnicima. Talijani bi razoružali Hrvate i Bošnjake, a onda pustili četnike da kolju civile. Pitajte ljude u Gatima i Rašćanima kako je to izgledalo.

Tako da mogu biti sritni da su na koncu lišo prošli.
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 19:51   #16
Govorio sam o nečemu drugom. Današnjem odnosu Talijana prema svojim Slavenskim susjedima.
__________________
Podaci poznati redakciji.
employee of the week is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2005., 06:54   #17
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=84770
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 05:07   #18
Evo jedne teme koja se djelomično preklapa sa ovom:


https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=84101
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 09:51   #19
Quote:
employee of the week kaže:
Govorio sam o nečemu drugom. Današnjem odnosu Talijana prema svojim Slavenskim susjedima.
koliko se razumijem u zemljopis, narode i kopnene granice...

jedini slaveni, susjedi talijanima su SLOVENCI! slovaci su malo dalje tamo! a tii nisu bacali talijane u fojbe!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 14:59   #20
Quote:
WeM kaže:
koliko se razumijem u zemljopis, narode i kopnene granice...

jedini slaveni, susjedi talijanima su SLOVENCI! slovaci su malo dalje tamo! a tii nisu bacali talijane u fojbe!
Eto što se dogodi kad ljudi pokušaju bit duhoviti.
__________________
Podaci poznati redakciji.
employee of the week is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.