Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 00:34   #1581
u stanu smo od 9 mj 2015 i stvarno nije bilo nikakvih problema.. Stanarinu uredno placamo trajnim nalogom.. i sad smo napokon pronasli veci stan sto nam vise odgovara i sad ovakve komplikacije.. da je samo gubitak kaucije jos bi se i pomirila sa tim.. ovako sam luda.. nije to mali novac
tava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 01:30   #1582
Quote:
tava kaže: Pogledaj post
aaa strasno.. pa cemu sluzi ta kaucija uopce?? zaa nedaj Boze stetu uplacuje se dodatno osiguranje.. to se naplacuje kroz NK .
Kaucija evo služi bas za takve stvari i za moguća oštećenja koja ne pokriva osiguranje, kao naprimjer namjerna oštećenja itd.
Ako stanodavac kaže da neće iznajmiti stan dalje,će znači taj stan uzesti u "Eigenbedarf" koliko se ja razumijem u te zakone u tom slučaju bi uselio on ili netko prvog roda u taj stan. Pitaj te ga zašto neće iznajmiti stan dalje i otiđite kod "Mieterschutzbund" na savjetovanje je da se morate učlaniti da vam pomognu ali nije to neka svota i nakon riješena toga opet odkazete članstvo, znači da će te u najgorem slučaju platiti za godinu ovisno o ugovoru članstva. Ako dokazete stanodavcu da je stan koristio ranije u vlastite ili druge svrhe ili čak kasnije da ga mimo izjave (zato tražite to napismeno ako još nemate) ipak opet iznajmio bi ga mogli tužiti.
Ako imate slučajno Rechtsschutzversicherung bi ovo bilo dobar trenutak nju iskoristiti.

Znači pitajte i tražite napismeno i dajte do znanja da će te se pravno raspitati nakon što to imate napismeno. Napismeno neka vam potrvdi da odbija od vas dovedene stanare koje su spremni preuzeti ugovor jer će koristi stan sam ili u "Eigenbedarf" nakon isteka vašeg ugovora.

Razlozi moguće prevare su ove:
1.) Pokvaren
2.) Smatra vas glupim strancima s kojima može pokušati to uraditi
Ali najvjerojatnije je ovo:
3.) Zakonito se ne smije najam podizati nego određen postotak znači posto ovi koje vi predlažete znaju koliko vi plaćate nemogu plaćati puno više, a gazda očekiva da se na tržištu dobiti više od toga. I kada novo iznajmljuje traži evo tu veću cijenu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 09:31   #1583
Quote:
tava kaže: Pogledaj post
u stanu smo od 9 mj 2015 i stvarno nije bilo nikakvih problema.. Stanarinu uredno placamo trajnim nalogom.. i sad smo napokon pronasli veci stan sto nam vise odgovara i sad ovakve komplikacije.. da je samo gubitak kaucije jos bi se i pomirila sa tim.. ovako sam luda.. nije to mali novac

Oprostite, ali ja tu ne vidim nikakve komplikacije. Sve je to normalno u sklopu ugovora o najmu.
Kaucija sluzi za pokrivanje eventualnih steta na stanu koje niste popravili, a nisu bile u protokolu zapisane.
Isto tako sluzi naplati stanarine, ako niste platili stanarinu.

Vlasnik stana je ovdje u pravu i ne mora prihvatiti nasljednika kojega Vi izaberete. To je njegova dobra volja.
Isto tako Vi ne morati prije kraja roka predati stan.
Koliko je meni poznato, nemate pravo traziti da zadnjih 3 mjeseca vlasnik stana naplati stanarinu od kaucije.
Isto tako on nema pravo zadrzati kauciju, ako je sa stanom sve u redu pri predaji.

Ali mozete sa njim popricati i objasniti situaciju, sve je to stvar dogovora.
Ako se on sa Vama ne zeli dogovarati, bojim se da zakon ide njemu u korist.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:05   #1584
ne bjezimo mi od obaveza nego nas je samo interesiralo dali mozemo zadnje stanarine prebit sa kaucijom.. naravno da stan vracamo u istom stanju kakav je i bio.. plus toga imamo namjeru u stanu ostavit kuhinju koju smo mi stavili.. ali naravno ako stanodavac to ne zeli lako ju izbacimo.. uglavnom se radi tako da ako izlazis iz stana ranije ponudis stanodavcu listu sa minimalno 3 zainteresiranih i on moze odlucit koga zeli uzet.. naravno da nemoze na listi biti netko ko si taj stan nemoze priustiti.. Tako radi puno ljudi.. bar u mom gradu.. Tako sam informirana.. uglavnom i ako cemo morat platit taj stan nakon naseg izlaska imamo pravo na povrat kaucije.. hvala Vam na odg..
tava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 15:10   #1585
Inženjeri strojarstva

Pozdrav svima ovdje

1.)Mlad sam inž.strojarstva,viša škola-3.godine, i zanima me jel ima kolega ovdje,ili tehničke struke,pogotovo na južni dio Njemačke da malo kaže kakvi su uvjeti za početnike,plaće,benefiti,napredovanja,kolika je minimalna razina jezika.

2.) Ako ima netko tko je prošao u zadnjih par godina da kaže koliki ekvivalent je neka plaća...tipa koliko vam bi trebalo gore da živite život kao ovdje i obrnuto.

Hvala
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:48   #1586
Quote:
tava kaže: Pogledaj post
ne bjezimo mi od obaveza nego nas je samo interesiralo dali mozemo zadnje stanarine prebit sa kaucijom.. naravno da stan vracamo u istom stanju kakav je i bio.. plus toga imamo namjeru u stanu ostavit kuhinju koju smo mi stavili.. ali naravno ako stanodavac to ne zeli lako ju izbacimo.. uglavnom se radi tako da ako izlazis iz stana ranije ponudis stanodavcu listu sa minimalno 3 zainteresiranih i on moze odlucit koga zeli uzet.. naravno da nemoze na listi biti netko ko si taj stan nemoze priustiti.. Tako radi puno ljudi.. bar u mom gradu.. Tako sam informirana.. uglavnom i ako cemo morat platit taj stan nakon naseg izlaska imamo pravo na povrat kaucije.. hvala Vam na odg..

Iz prve ruke, vezano za kuhinju imas vise mogucnosti:
Tvoja je kuhinja i mozes ju uzeti van, ili se dogovoris sa gazdom da ti ju on otkupi. Princip otkupa je: za svaku godinu koristenja se odbije 10% vrijednosti, znaci 5 godina staru kuhinju mu mozes prodati za cca 50% tvoje placene cijene. Nadam se da imas racun od kuhinje

A sto se tice tvoje stanarine, ti moras do kraja platiti, tj do isteka ta 3 mjeseca.
On ti vraca kauciju ako je sve ok, ako stan nema greske koje su nastale izvan okvira normalne upotrebe.
Ako ne platis do kraja onda krsis zakon i mogao bi te tuziti, i uzeti kauciju naravno.

Preporucam ti da se svakako s njim probas nekako dogovoriti jer kako je jedan forumas rekao: zakon je na njegovoj strani.

Ako nesto trebas tu smo...
Tina-tenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 21:55   #1587
AKO je za vjerovati pisanju njemačkih medija, njemački ministar financija Wolfgang Schäuble priprema smanjenje dječjih doplataka za strance iz država Europske unije čija djeca ne žive u Njemačkoj.

Naime, sezonski radnici iz Europske unije imaju pravo na dječji dodatak u Njemačkoj i u slučaju kada njihova djeca ne žive u Njemačkoj. Za sezonce iz Hrvatske koji rade u Njemačkoj i plaćaju porez, njemačka država dužna je isplatiti dječji dodatak i ako im djeca žive u Hrvatskoj.

Prema novom zaokonu, umjesto punog doplatka "EU stranci" bi dobivali polovicu - ako sada dobivaju 192 eura, dobivat će 96 eura. To se, javljaju njemački mediji, odnosi i na hrvatske državljane. Ideja iza smanjenja je da se plaća stvarna cijena življenja u državi porijekla, piše Croexpress.

Bild navodi da Njemačka trenutno plaća doplatke za 184.655 djece "EU stranaca" koja ne žive u Njemačkoj. Od toga je 11.865 djece koja žive u Hrvatskoj. Najviše je poljske djece - 86.987, dok je Rumunja 15.310.

Osim toga, dječji doplatak bi se mogao retroaktivno isplaćivati za samo šest mjeseci, umjesto četiri godine.

Ovim zakonom Njemačka bi, planirano je, uštedjela oko 160 milijuna eura godišnje. No, Bild navodi kako će se za uvođenje ovakvog zakona morati promijeniti i europsko zakonodavstvo.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 23:21   #1588
Dok tu EU još ne daje okay, će to samo važiti za države van EU.

@manchild imaš i temu njemačka na politici, pa tamo još postavi. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 18:22   #1589
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ovdje

1.)Mlad sam inž.strojarstva,viša škola-3.godine, i zanima me jel ima kolega ovdje,ili tehničke struke,pogotovo na južni dio Njemačke da malo kaže kakvi su uvjeti za početnike,plaće,benefiti,napredovanja,kolika je minimalna razina jezika.

2.) Ako ima netko tko je prošao u zadnjih par godina da kaže koliki ekvivalent je neka plaća...tipa koliko vam bi trebalo gore da živite život kao ovdje i obrnuto.

Hvala
Ako imas priliku, zavrsi fakultet, nauci njemacki bar do B1 razine (idealno B2) i skupi godinu-dvije iskustva u HR. Ljudi s iskustvom (puno lakse) dobiju posao.
Za placu je tesko reci, pocetnici oko 40k, s kojom godinom iskustva od 45-52k. Sve ovisi kako se prodas, koliko znas njemacki, sto si radio u HR, koji je grad i sl.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 18:26   #1590
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Ako imas priliku, zavrsi fakultet, nauci njemacki bar do B1 razine (idealno B2) i skupi godinu-dvije iskustva u HR. Ljudi s iskustvom (puno lakse) dobiju posao.
Za placu je tesko reci, pocetnici oko 40k, s kojom godinom iskustva od 45-52k. Sve ovisi kako se prodas, koliko znas njemacki, sto si radio u HR, koji je grad i sl.
40k?

To je oko 2000 netto mjesečno ?
To Nijemac ili ? Koliko znanje u struci i jeziku treba za tu plaću?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 18:52   #1591
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
40k?

To je oko 2000 netto mjesečno ?
To Nijemac ili ? Koliko znanje u struci i jeziku treba za tu plaću?
Sve sam napisao gore.
To je pocetnicka placa, znanje i iskustvo nula. Njemacki oko B1.
Kakav sad Nijemac?
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:04   #1592
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Sve sam napisao gore.
To je pocetnicka placa, znanje i iskustvo nula. Njemacki oko B1.
Kakav sad Nijemac?
Čuo sam par primjera,pogotov prije ulaska u EU da su jedva dobili onih 38 ili koliko tisuća da dobiju posao.

ovo mi izgleda dosta za balkanca ti si isto u struci ?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:11   #1593
Bez iskustva ide tesko, jako tesko.
Kasnije je lakse i place su bolje.
A te price o balkancima i manje placenim poslovima zaboravi jer nisu istinite. Znaju se balkanci bolje izboriti za placu od Nijemaca.

Da, ja sam isto strojar, evo vec peta godina u DE.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:12   #1594
I mladi nijemci startaju kod mene u firmi od 40-42000 brutto
hystorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:13   #1595
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Bez iskustva ide tesko, jako tesko.
Kasnije je lakse i place su bolje.

Da, ja sam isto strojar, evo vec peta godina u DE.
Možeš tu ili na PM,ako nije problem.

Koji dio,koje si imao znanje njemačkog kad si prošao,jesi došao sam preko oglasa,čime se baviš....
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:30   #1596
sta je sa ovim njegovateljima koji zbrinjavaju ove stare i nemocne osobe po starackim domovima u njemackoj ?

ja imam priliku u minhen kod rodbine otici , moram uciti jezik do B1 onda tamo od B1.

Jel ima neko iskustva s ovim poslom ? ja kao muskarac hocu li se moci snaci tamo u tom poslu ?

svaki vas savjet od ljudi koji se bave ovim poslom je vise nego dobrodosao.


hvala unaprijed
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:36   #1597
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
nindza0201:
kursevi njem. u oberhausenu
https://vhs.oberhausen.de/index.php?...chesetzen=true
hrvata ima dosta u NRW i lako ti je stupiti u kontakt s drugima..ne znam za OH ali imas sigurno u sudjednim mjestima kat. misije i mozes naci stan mozda preko njih

si gledao stanove na meinestadt.de
http://www.meinestadt.de/oberhausen-...and/immobilien

ovako racunas koliko ce ti ostati
http://www.brutto-netto-rechner.info/

sve najbolje
ovosu cijene za iznajmljivanje stanova jel???
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:43   #1598
https://munich.craigslist.de/search/apa?lang=en&cc=gb

Koliko shvaćam ovo su cijene mjesečne rente za Munich i još su namješteni ?

Šta je ovo skupo ?

Šta je problem nači smještaj u Munich ?
Buddy Holly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:34   #1599
Quote:
Buddy Holly kaže: Pogledaj post
https://munich.craigslist.de/search/apa?lang=en&cc=gb

Koliko shvaćam ovo su cijene mjesečne rente za Munich i još su namješteni ?

Šta je ovo skupo ?

Šta je problem nači smještaj u Munich ?
Neka netko pametniji kaže,ali ovo izgleda predobro da bi bilo istinito...ja sam o Munichu,što se tiče rente čuo sve najgore....
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 00:31   #1600
A nasli ste na craigslistu traziti stanove.

Kad nesto izgleda predobro da bi bilo istinito onda je to najcesce tako.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.