Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 12:44   #9841
Meni Air nikada nije zaračunao višu proviziju, ni kao gostu ni kao hostu. Jedino što su mi napravili kao hostu je da krivo izračunaju ukupni iznos. Tipa 50x7= 344. Pisala sam im u vezi toga i kažu da je kriva nekakva razlika u tečaju, što nema smisla jer su cijene u eurima, bankovni račun je u eurima i gost plaća u eurima. Ali bilo kako bilo, oni su meni razliku u lovi vratili. Treba se znati i izboriti za sebe.

Ali dobro ti si mi malo i misterija, jedina ne možeš dobiti Airovu službu već jedno 3 godine i imaš poseban ekstranet u kojem se ne vidi Genius program kvačica. Nemoj se ljutiti, cijenim te inače, ali ovo su mi baš nevjerojatne priče. Ispadne da te Air baš pikira. A na Booking si tolerantna iako su ti navodno sami od sebe skinuli 10% od cijene raid Geniusa. Ja bi poludila na to.
lyrabelacqua is offline  
Old 13.08.2017., 13:25   #9842
Ne, nego air radi diskriminaciju Meni problem sto Air moze zvati samo mm, ne i ja, a on i ne stigne cijeli dan zivkati dok ih ne dobije, jednostavno ne stigne, a ne mogu ja gnjaviti ljude da zovu za nas. Air mene diskriminira na temelju tog sto ja nisam u mogucnosti zvati, a na mail i chat ne odgovara. Evelina (hvala joj puno) mi je rekla da otvorim twitter ili fejs i javim im preko tih mreza. Zasto to air nema nigdje navedeno na svom portalu, nego to moram saznavati po forumima i to uz pomoc dobre volje forumasa?
Na americkim forumima, tamo se hostovi masovno zale na air suport da ih ne mogu dobiti. Nekim curama s foruma sam linkala te forume, na ttalku sam, pa ne mogu sad linkati.
Ako je provizija airu od nas npr 15.43, on zaracuna nama 16 eur (ovo pisem kao primjer), plus uzima 2 eura vise, a mi imamo puno rezervacija od 1 noci, pa se nakupi dobra lova. I na fejs hrv airbnb iznajmljivaca su dosta ljudi to primijetili, pa ispada da to nije samo kod mene problem. I neki forumasi ovdje su to primijetili i pisali o tome.
Vec sam pisala slucaj iz Italije kad sam bila gost, u travnju o g Cijena na portalu je bila 50 eura. Kliknem, pisalo je 50+ 10 eura ciscenje (meni to bilo ok)+ airbnb fees 20 eur=80 eura.
A o pozicioniranju na karti se isto zalilo dosta ljudi ovdje, npr jagoda itd.
Air u Europi ima zaposleno samo cca 400 ljudi. A broj objekata je -UK 170.000 objekata, Hr lani oko 70.000, ove godine jos vise.
I B com mulja s ovim genius, ali ajd doskocili smo tome/mozes izici iz genius programa/.

Dobro zaradimo i ovako uz sranja na airu i b com, sva sreca, dobre ocjene i na airu i na b com (9.2 i 9.4), ali nisu fer.

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 13.08.2017. at 13:36.
nasmijanonebo is offline  
Old 13.08.2017., 13:33   #9843
Mislim da bi se ovo sa zivkanjem dalo riješiti tako da te muž stavi kao co-hosta. Na kraju krajeva je i normalno da ne može svaka šuša zvati i predstaviti se kao i ti, iako vjerujem da vam je to nezgodno. Mislim da čak i možeš promijeniti profil tako da glasi na tebe pa te onda neće gnjaviti.

Ja sam pozicioniranje riješila odavno razmijenivši doslovno dva maila sa Airom. Jesam se izvrtila po Helpu dok sam dobila opciju da im pošaljem poruku, ali sam uspjela.

Ja ne branim Air i mislim da im je support kriminalan. Poanta moga posta je da si čovjek treba znati sam pomoći u danim okolnostima. I nije mi jasno kako to tebi ne uspijeva, a meni uspijeva, a inače si pametna i snalažljiva žena. Eto.
lyrabelacqua is offline  
Old 13.08.2017., 14:05   #9844
nije sve baš tako crno/bijelo ni što se tiče Air-a, a bome ni B.com

kod mene je B.com samoinicijativno stavio da za rezervacije za isti dan nije potrebna kreditna kartica, da se može rezervirati do 23:00 na dan dolaska ...

sasvim slučajno sam to skužila u ekstranetu, gdje je ispod svih tih opcija stajalo sitni slovima, da domaćin ukoliko se ne slaže s tim uvjetima može jednostavno isključiti te opcije

koliko sam ja upoznata, onaj tko uđe u Genius, ne može samo tako izaći, mislim da je min. rok godinu dana
Old 13.08.2017., 14:19   #9845
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se ovo sa zivkanjem dalo riješiti tako da te muž stavi kao co-hosta. Na kraju krajeva je i normalno da ne može svaka šuša zvati i predstaviti se kao i ti, iako vjerujem da vam je to nezgodno. Mislim da čak i možeš promijeniti profil tako da glasi na tebe pa te onda neće gnjaviti.
moja kčer je zvala nekoliko puta i svaki puta se predstavila svojim imenom i rekla da je kčer od vlasnice i najnormalnije su joj rješili to zbog čega je zvala

Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
koliko sam ja upoznata, onaj tko uđe u Genius, ne može samo tako izaći, mislim da je min. rok godinu dana
mislim da možeš izaći odmah, ali se ne možeš opet vratiti u genius u određenom periodu
Opal Zg is offline  
Old 13.08.2017., 14:42   #9846
Postoje super grupe na face—u za iznajmljivace. Steta ne imati facebook. Dobro dodje i za razne dogadaje u gradu, koje onda mozes preporuciti gostima. Face je prerastao ono sto je bio nekad. Vidim i oko sebe da su neki tek ove godine poklekli i da im nije zao (iako samo prate koji su dogadjaji u omiljenom kaficu i prijavljuju se na pubkvizove i gledaju fotke na putoholicarima)
tomorrow2 is offline  
Old 13.08.2017., 15:25   #9847
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Godinama pljujem kao gost po parametru "lokacija", jer gost ne poznaje mjesto da bi procijenio sto je dobra lokacija.
Zar mislis da ljudi nakon tjedan ili dva boravka u nekom manjem mjestu (npr.) nisu u stanju dokuciti koje su lokacije bolje, a koje losije? Samo domaci znaju sto je za njih dobro/lose/super?

Quote:
Ja uvijek gledam karte i ono sto je meni vazno. Kad idem s motorom, onda mi je totalno nebitno gdje sam smjestena, jer s motorom mogu jako brzo stici do centra i mogu parkirati svugdje motor bez placanja parkinga. Za motor mi je puno vaznije da ga mogu nocu drzati unutar ogradjenog prostora, jer ne znam koliko je neko mjesto sigurno od kradje motora (za Hr lako, jer ju odlicno poznajem) i ja cu dati za lokaciju 10 (npr app s ogradjenom dvoristem 4 km od centra), ali to ne znaci da ce ta lokacija odgovarati onom tko dolazi pjeske ili autom (ako sam smjestena u pjesackoj ulici, jer motor smijem parkirati i u pjesackoj ulici,npr u Italiji). Dakle, tu mi je puno bitniji faktor "sigurnosti" od lokacije, s tim da necu u recenziji pisati da sam s motorom.
Ili ako dolazim pjeske/javnim prijevozom uvijek gledam da sam strogi centar, nedaleko javnog prijevoza, isto ocijenim s 10, ali opet je to upitno, jer ta lokacija nece odgovarati nekom tko je s autom-ako sam smjestena u pjesackoj zoni, parking je skup, a u recenziji opet ne napisem da sam pjesak bez auta. Ako sam s autom, isto varira. Ako idem u Bpestu od petka do nedjelje, uzet cu najstrozi centar, jer se parking ne placa od petka predvecer do pon ujutro, ako cu ici radnim danom, uzet cu mozda malo dalje od najstrozeg centra negdje gdje se ne placa parking. I ocijenit cu obje lokacije s 10, a time drugima ne govorim da je pjesaku mozda ova daljna lokacija malo nespretna.

Godinama citam recenzije da se nacudim cemu sve ljudi prigovaraju i iznimno rijetko pisu o samoj lokaciji, te nikad ne pisu jesu li dosli s te o tom cime su dosli u apartman.

Nasi gosti daju ili 10 ili 7.5 (ili 4 ili 5 na airu) za lokaciju a da pritom u recenziji nista ne napisu o lokaciji i zasto ta ocjena.
Zasto ne pises u recenzijama zasto je tebi lokacija ok - tj. da si pjesak, motorist ili si s autom?
Zasto se cudis sto drugi ne pisu o lokaciji, niti s cim su dosli, a ne cinis to ni sama?

Ne znam zasto izbjegavas odgovoriti, ali ok...
No ostaje cinjenica da kritiziras druge za nesto sto sama ne radis. A mislim da bi bas to bilo korisno, da ti netko napise da je mjesto dobro za pjesaka, da se moze do centra nekom precicom ili da je blizu ali strmo, da je mozda super za motoriste jer mozes spremiti motor u dvoriste/spremiste ili da je odlicno za one koji dolaze autom jer je parking super, natkriven i tako to.

Ako ne napises zasto dajes odredjenu ocjenu, a imas odredjeno misljenje vezano uz lokaciju i nacin dolaska uskracujes buduce goste za korisnu informaciju.
A sama se cudis da drugi rade isto to? Ne kuzim.
Old 13.08.2017., 15:28   #9848
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Kako god pretraživali, upravo to želim reći, da "genius" gostima nisu sve ponude s popustom, nego se samo neke ističu kao posebne ponude s popustom ili pogodnostima.

Po tome zaključujem da "genius" gosti ne dobivaju automatski popuste i sl, nego SAMO tamo gdje valjda i host nudi nekakvu pogodnost za "genius" goste
Ne mogu znati sto je istina, ali svakako je nelogicno da se za genius goste izlistavaju samo neke ponude koje nude nesto za te "super" goste.
Neki to nemaju. Zasto?
Da im to samo tako nature...i to samo nekima, zvuci cudno.
Old 13.08.2017., 16:03   #9849
Od 01.08. u genius objektima mogu biti samo oni koji nude bar 10% popusta za genius goste. Nema više da nudiš prijevoz s aerodroma ili besplatan WiFi ili slično i da s time budeš u genius programu.
Za to se treba posebno prijaviti.
Old 13.08.2017., 16:07   #9850
E to je skroz OK, jer ekipa nudi besplatni WIFI, a i inače ima free ili late check out.. Nije isto kao i oni koji spuste 10%..
Old 13.08.2017., 17:19   #9851
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
E to je skroz OK, jer ekipa nudi besplatni WIFI, a i inače ima free ili late check out.. Nije isto kao i oni koji spuste 10%..
naravno da nije, ali onda sama spustiš 10% pa će te vidjeti i geniusi i negeniusi... i ako nisi u geniusu biraš sama za koje dane ćeš spustiti cijenu, a za koje ne

to ima smisla za one koji imaju više jedinica pa kombiniraju dio jedinica u genius dio ne... za one koji imaju jedan ili dva app to može biti samo pušiona jer će to malo i sami lako prodati ako skinu za koji euro

10% je jako puno ako se radi o dužoj rezervaciji na koju već i tako daš tjedni popust
Opal Zg is offline  
Old 13.08.2017., 17:26   #9852
Ove godine smo napravili bazen. Stavili smo oznake obaveznog tusiranja i zabrana skakanja. Sve je ok sezona super..ljudi koji su nam dosli odlični. I evo poljaka...prvo im frend rezervira app za krivi broj ljudi a nakon toga odjednom nista ne stima. Ulaz nije ureden...bla bla bla. Ja im kazem nema spustanja cijene imam majlove koji potvrduju dogovor sa njihovim prijateljem i moje upozorenje da je app mali i nije za 4 osobe.Oni nezadovoljni naravno njihov frend trazi popust a vec su dobili i ja popizdim i velim nema popusta.I tako oni ipak odluce da ostanu ja im oprostim sitne eure i sad me jebu zbog bazena.500 punaih upozorimo nema skakanja i oni a to su djeca...koja su neodgojena...grozota. Mene zanima ako poludim i izbacim ih sta mi mogu? Dosad sam prezadovoljna sa bazenom ...dolasci povecani stvarno svi gosti su nam bili odlicni.A ovi sa bmw autama seljaci i nista drugo. Uglavnom grozno
LI LU is offline  
Old 13.08.2017., 17:57   #9853
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Što god da je Genius stavio, pristali ste na to u nekom trenu, sorry.. onda za bolji extranet ili štogod..

Inače, kao gostu se sjećam da mi je na početku stajalo gore kao nekih 5 kućica i kako sam rezervirala tako su se punile, kao odbrojavanje do Genius statusa..
Tako i meni, ne od početka jer sam jako dugo na bookingu, nego kada su to uveli, bilo je neko odbrojavanje i još je nakon četvrte rezervacije mi stizalo stalno da trebam još samo jednu rezervaciju za genius i ultra ponude za svuda gdje sam ikada pretraživala smještaj ... nakon te pete rezervacije sam odmah dobila obavijest da sam "genius" gost i tako mi je od tada automatski navedeno kod logiranja i kod svake pretrage dobijam prvo "genius" ponude.

Jedino što nisam nikada iskoristila pogodnost, jer i dalje biram ono što želim i trebam, a ne ono što mi se gura pod nos, pa uvijek pregledam sve ponude dok ne nađem najbolje za sebe (i nisam nikada fulala).
NemremSeSjetit is offline  
Old 13.08.2017., 18:01   #9854
I ja naravno biram ono što mi je ok, ali je super kad ono što mi je ok ima 10% popust, na tjedan dana to ispadne ok cifra..
Old 13.08.2017., 18:11   #9855
Svakako, samo sam ja uvijek pronašla bolju ponudu (prema onome što je meni trebalo) nego ijedna od "genius" ponuda za lokaciju. Ako bih imala dvije iste ili jako slične, naravno da bih odabrala onu koja mi daje još dodatnog popusta.
Old 13.08.2017., 18:19   #9856
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zato sto mozda i ne provjeravas kao gost i ne uocis razlike. Pa lani sam pisala, a ove godine su i drugi primijetili, kako ovdje, tako i po fejs grupama da air uzme jos 2 eura, plus 3% zaokruzuje na veci broj, plus gostima uzme vise i od 15%,, cak i 25%< a to vidim tako da gosti ostavljaju pri odlasku iz app isprintane racune s aira, plus ja sam u travnju preko aira bila u Italiji i od mene uzeo vise od 20%. (Na 50 eura cijene od host + i10 eura ciscenja, platila sam 80 eura). Jest, mogla sam izabrati inesto drugo, npr hotel od 500 eura, , ali u tom gradu za taj termin nije bilo vise mjesta osim u turboskupim hotelima. O pozicioniranju da i ne pricam .
Sada mi se neda tražiti, ali još prije koju godinu sam aktivno pisala na temi o PDV-u i tada čitala uvjete poslovanja, i sjećam se pouzdano da je i tada na airu u općim uvjetima poslovanja pisalo da se svaki iznos zaokružuje na prvi puni veći broj.

Što se tiče postotka, tu nisam više 100% sigurna po sjećanju, ali mislim da je pisalo koliko je min postotak provizije a da mogu i više.

To je bilo tada.

Sigurna sam da i danas piše sve jasno i nedvojbeno u onom dosadnom tekstu oko općih uvjeta na koje pristane svatko tko se registrira. Ujedno i pristane da se ti opći uvjeti mogu mijenjati kada god pružatelj usluge poželi.

Kod ovih dodataka na cijenu je i pitanje radi li se o dodatku za boravišnu pristojbu ili neki porez ili nešto .... neću to tvrditi jer air ne koristim, ali ovo za zaokruživanje znam 100% da je pisalo još pred X godina.
Old 13.08.2017., 18:46   #9857
Quote:
LI LU kaže: Pogledaj post
Ove godine smo napravili bazen. Stavili smo oznake obaveznog tusiranja i zabrana skakanja. Sve je ok sezona super..ljudi koji su nam dosli odlični. I evo poljaka...prvo im frend rezervira app za krivi broj ljudi a nakon toga odjednom nista ne stima. Ulaz nije ureden...bla bla bla. Ja im kazem nema spustanja cijene imam majlove koji potvrduju dogovor sa njihovim prijateljem i moje upozorenje da je app mali i nije za 4 osobe.Oni nezadovoljni naravno njihov frend trazi popust a vec su dobili i ja popizdim i velim nema popusta.I tako oni ipak odluce da ostanu ja im oprostim sitne eure i sad me jebu zbog bazena.500 punaih upozorimo nema skakanja i oni a to su djeca...koja su neodgojena...grozota. Mene zanima ako poludim i izbacim ih sta mi mogu? Dosad sam prezadovoljna sa bazenom ...dolasci povecani stvarno svi gosti su nam bili odlicni.A ovi sa bmw autama seljaci i nista drugo. Uglavnom grozno
Poljaci....
Da mi ih je nekako banirati priko bookinga da mi nista ne rezerviraju. Kako me nerviraju. Sada su mi dva para u stanu i sve rade kontra pravila i konstantno ih moras podsjecat. A tek smjeh, kao da se smiju na isti nacin, svaki poljak, ama bas svaki. Cim se pocnu glasno smijat/derat odma me vata ludilo.

Nema ih sljedece godine sigurno, cijene idu jos gore, nema tog Poljaka koji ce platit apartman toliko.
Gilmour is offline  
Old 13.08.2017., 18:59   #9858
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Poljaci....
Da mi ih je nekako banirati priko bookinga da mi nista ne rezerviraju. Kako me nerviraju. Sada su mi dva para u stanu i sve rade kontra pravila i konstantno ih moras podsjecat. A tek smjeh, kao da se smiju na isti nacin, svaki poljak, ama bas svaki. Cim se pocnu glasno smijat/derat odma me vata ludilo.

Nema ih sljedece godine sigurno, cijene idu jos gore, nema tog Poljaka koji ce platit apartman toliko.
Cijena do neke mjere selektira profil gostiju, ali nakon neke razine cijene - to više ne vrijedi. Ti misliš da nema Poljaka koji mogu platiti 160 eur, ako sada plate 120 ili 140 eur?

Mogao bi dobiti i negativan efekt, jer bi ti apartman mogao postati nezanimljiv onima koji mogu dobiti bolju vrijednost za isti novac u hotelu.

Ali ok, tvoja nekretnina, tvoja poslovna politika
Old 13.08.2017., 19:13   #9859
Air ima nova pravila u vezi provizije.
Uzima 3-5% od hosta, ovisno o uvjetima otkazivanja. Dakle, što stroži uvijeti otkazivanja, to ti valjda više uzmu.
Dalje, od gosta uzimaju 5-15%, a može i više od 15% ako moraju nadodati PDV.
Naravno, ovih 5%... ne znam u kojim slučajevima se to primijenjuje?

Tako da, koliko god uzimaju sada imaju to objašnjeno crno na bijelo (prije su bili manji postoci).

Ali ono što im ne mogu oprostiti je da postavljenu cijenu dižu za neka 3% na temelju nekakve konverzije. To nema nijedan drugi portal koliko ja znam. Bilo bi poštenije da prikažu veći postotak provizije

Pogledao sam svoje cijene. Kako je prikazano ispada da oni na moju cijenu uzimaju 15,6%.
Realno, uz zamaskirano korištenje tog fantomskog ''conversion fee'', na moju cijenu od gosta uzmu 19,4%

I zato mi je booking puno bolji i puno više fer, čak i uz te neke nedostatke. Do prije dvije godine je bilo obrnuto.
Old 13.08.2017., 19:38   #9860
no dakle, sve piše. Može biti nekome milo, nekome ne, ali piše negdje, ne znam čemu fama oko toga da se informacija ne može dobiti, i sve neke misterije oko kalkulacija, ja sam sigurna da sve negdje piše i može se pronaći u par klikova.

Budući air ne koristim, neću dubiti u više detalja, ali znam da sam onomad oko PDV-a proučila uvjete tih par i tada leading portala i nekih se stvari sjećam bez greške, kao npr. to zaokruživanje na prvi veći puni broj ... sve je napisano, samo treba čitati s razumijevanjem.

Što se konverzije tiče, meni pada na pamet da - koliko znam - air naplaćuje za hosta i time dobije moguće valutu X na račun, a hostu mora uplatiti valutu Y na račun - neminovno u konverziji valuta postoji trošak provizije koju svatko plaća banci, jer uvijek mora prodati jednu valutu i kupiti drugu da bi je uplatio.

booking pak za većinu gostiju - gosti sami plaćaju domaćinu, a pitanje je što s onima kojima booking vrši naplatu, kojih nema puno kako vidim po ovim temama, te naplaćuje li u tim slučajevima i booking neki conversion fee?
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.