Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 09:26   #7301
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Fox, i ja sam u tim godinama, sad trudna 6 mj a ostala trudna pod AD i pila mjesec i pol (skidala), psih je rekla da prestanem piti ali ako ce bas biti tesko da ce uvest (gleda se korist vs steta), jer ako se boris i patis i to ce se odraziti (vjerojatno) na bebu. Moja gin mi je to isto rekla 'bolje ne ali...'.
Svakako mi je psih savjetovala uvodjenje terapije po porodu ali nema dojenja.
Onda duram sve skupa jer zelim da beba bude zdrava..a s druge strane ako ja pucam i necu moc brinuti o bebi, kakve koristi od svega?
Moj AD se smije u trudnoci i ne spada u skupinu D lijekova.
Jbna glava luda ...da mi se 'iskopcat' od svega (misli, briga, strahova, negative, sere mi se vise od tog; i ja sam prizeljkivala da budem flegma, da mi daju bilo sta i dali su i bilo mi je super. Dok 'ovakav' zivot ne zelim. Thats no life.)
I kako ide sada nakon skidanja?
foxmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:31   #7302
Evo, putujem sutra...kompletne pripreme u tijeku...anksioznost se malo povecala, makar se trudim sama sebi odvratiti pažnju da ne uđem u panicni napadaj. 😂 Put ce biti naporan, pa se nadam da ce me to odvratiti😂Voznja do Munchena, spavanje, pa sutradan voznja do Hamburga. Sretna sam samo zbog cinjenice sta nisam uzela Helex vec 5 dana... 👌🏻Nadam se da ce biti bolje kada se smjestim tamo... Kako ste vi danas? 😊😊Je li ista bolje?😊
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:00   #7303
Quote:
Živući cistitis kaže: Pogledaj post
Evo, putujem sutra...kompletne pripreme u tijeku...anksioznost se malo povecala, makar se trudim sama sebi odvratiti pažnju da ne uđem u panicni napadaj. 😂 Put ce biti naporan, pa se nadam da ce me to odvratiti😂Voznja do Munchena, spavanje, pa sutradan voznja do Hamburga. Sretna sam samo zbog cinjenice sta nisam uzela Helex vec 5 dana... 👌🏻Nadam se da ce biti bolje kada se smjestim tamo... Kako ste vi danas? 😊😊Je li ista bolje?😊
Jutro grooozno,uz helex bolje. Pricala s kolegicom koja je upoznata s mojim stanjem,malo me smirila. Uznemiruje me i to sto jos uvijek funkcioniram samo uz helex,a proslo je vec 17 dana od uzimanja AD.
Tebi drzim fige. Ljubav cini cuda,ja sam se uvjerila u to. 🤗
foxmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:14   #7304
Quote:
foxmaster kaže: Pogledaj post
I kako ide sada nakon skidanja?
Borba. Sa su zivotne okolnosti bolje, mozda bi bilo bolje.
U pocetku sam dobila normabel od 2 mg, u slucaju pogorsanja na hitnu sto se i desilo, pa mi je uveden xanax 0,5 navecer i o,25 pp.
Nisam redovno pila jer sam se bojala zbog bebe, tak da sam trpila. Al zadnjih par dana je bas mukotrpno pa sam uzimala zbog PA.
A sto se tice simptoma depre u odnosu na prije, moram reci da nisu u tolikoj mjeri izrazeni.
U mom slucaju su okolnosti dosta stresne npr egzistencija, ugovor na odredjeno, partner bio bez posla, preselila kod njegovih doma, mojim starcima pomazem financijski, sve ima svoj danak. Mislim nije ni cudo. Poslozis sebe koliko toliko, krene nekak na bolje, onda cupas nekog drugog, zajebes se usput i ta dam evo sranja.
Procitala sam ovdje da mame dosta znaju sj djecu? Kod mene je stari dominantan al oboje su za k. Od nas troje djece nijedno nije kak treba, bas da smo se takvi rodili, kako vole nabit na nos, sumnjam. Nisu znali odgojit, skrbit etc, a jos nabijanje na nos 'othranili smo te' (vracam dugove od stare), pa nisu tigrove imali u kuci da su dizali kredite itd
Btw, i mene su stisle godine i 'vrijeme' da se skrasim, pa i tu doneses krive odluke.
Pokusaj prije trudnoce srediti neke bitne stvari ako mozes (ok partner, primanja, stan), tesko je planirat i kuzim, ali da trudnocu prodjes manje stresno.
Jos cu dodati da kad sam ostala trudna ipak se svijest malo promjeni, vise paznje dajes tom nerodjenom bicu pa su ostala srachke manje bitne.
Zbog tog se ja borim. Jos 98 dana do poroda (odbrojavam).
Nadam se da ces biti bolje i ako ostanes trudna mozes ici na suportivnu terapiju u dgv sa psih. Meni je zao sto nisam isla, ponudjeno mi je da jednom tj dolazim na razgovor.
❤❤❤ Drzi se
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:18   #7305
Quote:
Lijepo si chilaj i gustaj ako mozes u putovanju, novoj sredini, vjerujem da ce biti bolje ❤, nadji si gore neki hobi, drustvance, stvarno moze biti od pomoci.
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:06   #7306
Quote:
U pocetku sam dobila normabel od 2 mg, u slucaju pogorsanja na hitnu sto se i desilo, pa mi je uveden xanax 0,5 navecer i o,25 pp.
Nisam redovno pila jer sam se bojala zbog bebe, tak da sam trpila. Al zadnjih par dana je bas mukotrpno pa sam uzimala zbog PA.
A sto se tice simptoma depre u odnosu na prije, moram reci da nisu u tolikoj mjeri izrazeni.
U mom slucaju su okolnosti dosta stresne npr egzistencija, ugovor na odredjeno, partner bio bez posla, preselila kod njegovih doma, mojim starcima pomazem financijski, sve ima svoj danak. Mislim nije ni cudo. Poslozis sebe koliko toliko, krene nekak na bolje, onda cupas nekog drugog, zajebes se usput i ta dam evo sranja.
Procitala sam ovdje da mame dosta znaju sj djecu? Kod mene je stari dominantan al oboje su za k. Od nas troje djece nijedno nije kak treba, bas da smo se takvi rodili, kako vole nabit na nos, sumnjam. Nisu znali odgojit, skrbit etc, a jos nabijanje na nos 'othranili smo te' (vracam dugove od stare), pa nisu tigrove imali u kuci da su dizali kredite itd
Btw, i mene su stisle godine i 'vrijeme' da se skrasim, pa i tu doneses krive odluke.
Pokusaj prije trudnoce srediti neke bitne stvari ako mozes (ok partner, primanja, stan), tesko je planirat i kuzim, ali da trudnocu prodjes manje stresno.
Jos cu dodati da kad sam ostala trudna ipak se svijest malo promjeni, vise paznje dajes tom nerodjenom bicu pa su ostala srachke manje bitne.
Nadam se da ces biti bolje i ako ostanes trudna mozes ici na suportivnu terapiju u dgv sa psih. Meni je zao sto nisam isla, ponudjeno mi je da jednom tj dolazim na razgovor.
❤❤❤ Drzi se
Svaka cast kako se drzis unatoc mnogobrojnim problemima. No,kod mene to i jeste dio problema. Voljena i mazena cijeli zivot, partner divan,posao skoro bez stresa. Vidis problem? Problem je da problema nema.
Jos sam i iz prijasnjih postova kod mislim da se zove profesorica3 procitala da ako ne bude bolje,ide u bolnicu. Uz AD pije i Misar 1,0,1,dok ja Helex 0.5x3 sto nije puno manje. I naravno,plac i panika.
foxmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:29   #7307
Quote:
Svaka cast kako se drzis unatoc mnogobrojnim problemima. No,kod mene to i jeste dio problema. Voljena i mazena cijeli zivot, partner divan,posao skoro bez stresa. Vidis problem? Problem je da problema nema.
možda je u ovome problem, što nam je sve glatko u životu, pa zato smo postali preosjetljivi za svaku glupost, nama treba neki realni problem da pokažemo da se možemo nositi s tim
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:48   #7308
Quote:
❤❤❤ Drzi se
Gledaj uvijek s pozitivne strane jer sada si praktički ko Beatrix Kiddo

Doduše, ono što mi nikada nije jasno je zašto su obiteljski odnosi toliko razjebani kod ljudi. Kada si u takvom stanju, a pošto si i trudna, te pritom okružena s tolikim brojem ljudi (puno članova uske obitelji), mislim da bi svi oni trebali raditi na tome da ti olakšaju život i psihičko stanje prije svega moralnom podrškom. Čak mislim da bi imala pravo zahtijevati to od njih. Ne zato što si trudna, već zato što si i trudna i psihički u rasulu. Tu je tvoj dečko (muž), njegovi roditelji, tvoji roditelji, te dvoje braće/sestara. Oprosti, ali to je minimalno 7 ljudi na koje bi se na ovaj ili onaj način trebala moći osloniti u ovakvom stanju, a ne si razbijati glavu sa tisuću stvari. Neka oni preuzmu obaveze i razbijanje glave bar dok ne rodiš i ne smire ti se malo živci.
Ja se u životu mogu u potpunosti osloniti samo na jednu (1) osobu, pa iako znam koliko je teško kamčiti nekakvu podršku i od te jedne, no puno znači kada si u groznoj psihičkoj situaciji, pa ipak znaš da nisi potpuno sam na svijetu i prepušten samome sebi.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:22   #7309
Foxmaster, ne brini zato sto je proslo 17 dana... Mozda zato sto i brojis dane mislis da ne djeluje, ili zbog dugog uzimanja. Sve to djeluje, samo ti treba malo duze ovaj put. Neka te ne brine da ti helex pomaze, dok pomaze - dobro je. Poceti ce ti i ovo djelovati pa ces prestati s helexom! Samo hrabro❤

Yell, sto se mene tice... da, biti ce bolje sigurno.. idem od 24.8.na tecaj njemackog svaki dan 9-13, 5 tjedana. Tako da cu imati preokupaciju, to mi je najbitnije. 😊Nekako se nekad znam osjecati zabrinuto...zbog gluposti, neistina koje stvaram u glavi...Zao mi je zbog tvoje situacije, zasluzila si da su svi oko tebe, u tvome stanju. Mislim da previse uzimas na sebe i to te slama lagano. Znam da nije lako, ali neka si tvoji placaju sami svoje dugove, pa k vragu imas i ti svojih racuna, bebu na putu... Mozda da se vratis razgovore s psihijatrom, ako nisi jos? Mozda ti jednostavan razgovor, da sve izbacis, pomogne!😊

Cudno mi je kak me zovete cistitis(blesavi nadimak), pa evo da se potpisem ovaj put.

Valentina😊
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:20   #7310
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Gledaj uvijek s pozitivne strane jer sada si praktički ko Beatrix Kiddo

Doduše, ono što mi nikada nije jasno je zašto su obiteljski odnosi toliko razjebani kod ljudi. Kada si u takvom stanju, a pošto si i trudna, te pritom okružena s tolikim brojem ljudi (puno članova uske obitelji), mislim da bi svi oni trebali raditi na tome da ti olakšaju život i psihičko stanje prije svega moralnom podrškom. Čak mislim da bi imala pravo zahtijevati to od njih. Ne zato što si trudna, već zato što si i trudna i psihički u rasulu. Tu je tvoj dečko (muž), njegovi roditelji, tvoji roditelji, te dvoje braće/sestara. Oprosti, ali to je minimalno 7 ljudi na koje bi se na ovaj ili onaj način trebala moći osloniti u ovakvom stanju, a ne si razbijati glavu sa tisuću stvari. Neka oni preuzmu obaveze i razbijanje glave bar dok ne rodiš i ne smire ti se malo živci.
Ja se u životu mogu u potpunosti osloniti samo na jednu (1) osobu, pa iako znam koliko je teško kamčiti nekakvu podršku i od te jedne, no puno znači kada si u groznoj psihičkoj situaciji, pa ipak znaš da nisi potpuno sam na svijetu i prepušten samome sebi.
Moji buraz i sis vode svoj, odvojeni zivot i ne zanimajun ih starci. Zato mama mene zove i cmolji za lovu a ovo dvoje ne zica jer kaze da joj je 'neugodno'.
Mene dobiva na emocije.
Kod obitelji od decka nije lose, zdraviji su odnosi, ofc da su potrebni kompromisi i dogovori, nemas komociju neku, ali da se disat hehe.
Al moji...uh emo vampiri. Oduvijek sam bila slabija karika za njih i koriste to i sad bi oni trebali meni pomoci i nis od tog.
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:26   #7311
Quote:
Foxmaster, ne brini zato sto je proslo 17 dana... Mozda zato sto i brojis dane mislis da ne djeluje, ili zbog dugog uzimanja. Sve to djeluje, samo ti treba malo duze ovaj put. Neka te ne brine da ti helex pomaze, dok pomaze - dobro je. Poceti ce ti i ovo djelovati pa ces prestati s helexom! Samo hrabro❤

Cudno mi je kak me zovete cistitis(blesavi nadimak), pa evo da se potpisem ovaj put.

Valentina😊
Da,Valentina je puno bolje. 🤗
Budi u pravu,ooo budi u pravu sto se AD tice. Da ga jos moram i mijenjati,ne znam,ne smijem ni pomisliti.
Nego,vi koji ste isli na bolovanja,kakvo,ako ikakbo opravdanje ste imali na poslu. Moj lom mi predlaze probleme sa štitnjačom. Ali ipak,ako i budem na bolovanju,ja se moram kretati,iskusavati svoje granice da vidim koliko mogu. A ljudi ce me viđati. Kako objasniti to?
foxmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:27   #7312
Quote:
Moji buraz i sis vode svoj, odvojeni zivot i ne zanimajun ih starci. Zato mama mene zove i cmolji za lovu a ovo dvoje ne zica jer kaze da joj je 'neugodno'.
Mene dobiva na emocije.
Kod obitelji od decka nije lose, zdraviji su odnosi, ofc da su potrebni kompromisi i dogovori, nemas komociju neku, ali da se disat hehe.
Al moji...uh emo vampiri. Oduvijek sam bila slabija karika za njih i koriste to i sad bi oni trebali meni pomoci i nis od tog.
Kazi sada da vise nemas za njima davati jer imas svoje dijete na putu. I neka se obrste bratu. Kazi da ti je zao ali da su se stvari promjenile i da je sada tako.

Počni se boriti prije nego te "pojedu".
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:29   #7313
Quote:
Jos sam i iz prijasnjih postova kod mislim da se zove profesorica3 procitala da ako ne bude bolje,ide u bolnicu. Uz AD pije i Misar 1,0,1,dok ja Helex 0.5x3 sto nije puno manje. I naravno,plac i panika.
Da. A to je trecina sranja koja su se odvrtila. Psih me slusala i pitala kako je moguce da uz takvo odrastanje i zivot normalno funkcioniram. Stvarno me slusala vidno zatecena. Nakon razgovora je napomenula da 'ste gluplji bilo bi vam lakse u zivotu'.

Jesi isla na razgovore, psihoterapiju?
Ja sam se samovoljno prijavila u bolnicu. Bila tjedan dana, zombirala i izasla. U bolnici te filaju lijekovima i nema puno price. Meni su rekli da nisam za bolnicu al ja sam inzistirala.
Ne moras nuzno imati sj zivot da bi razvio anksio, depru i slicno.
Al treba skuzit kaj te okida.
❤❤
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:34   #7314
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Kazi sada da vise nemas za njima davati jer imas svoje dijete na putu. I neka se obrste bratu. Kazi da ti je zao ali da su se stvari promjenile i da je sada tako.

Počni se boriti prije nego te "pojedu".
Skresem ja njima svasta. I onda mi bude zao.
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:38   #7315
Thumbs up

Quote:

Yell, sto se mene tice... da, biti ce bolje sigurno.. idem od 24.8.na tecaj njemackog svaki dan 9-13, 5 tjedana. Tako da cu imati preokupaciju, to mi je najbitnije. 😊Nekako se nekad znam osjecati zabrinuto...zbog gluposti, neistina koje stvaram u glavi...Zao mi je zbog tvoje situacije, zasluzila si da su svi oko tebe, u tvome stanju. Mislim da previse uzimas na sebe i to te slama lagano. Znam da nije lako, ali neka si tvoji placaju sami svoje dugove, pa k vragu imas i ti svojih racuna, bebu na putu... Mozda da se vratis razgovore s psihijatrom, ako nisi jos? Mozda ti jednostavan razgovor, da sve izbacis, pomogne!😊

Valentina😊
Valentina , bit ces ti super, uciti, druziti se 😘
Definitivno cu ici na kontrolu, sad je zez zbog godisnjih.
Drzi se!
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:39   #7316
Quote:
Da,Valentina je puno bolje. 🤗
Budi u pravu,ooo budi u pravu sto se AD tice. Da ga jos moram i mijenjati,ne znam,ne smijem ni pomisliti.
Nego,vi koji ste isli na bolovanja,kakvo,ako ikakbo opravdanje ste imali na poslu. Moj lom mi predlaze probleme sa štitnjačom. Ali ipak,ako i budem na bolovanju,ja se moram kretati,iskusavati svoje granice da vidim koliko mogu. A ljudi ce me viđati. Kako objasniti to?
E pa mozes reci stitnjaca.
Ja sam bila skoro mjesec dana, ginekoloski problemi, a i bili su prije tog (biopsija, letz).
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 19:43   #7317
Quote:
E pa mozes reci stitnjaca.
Ja sam bila skoro mjesec dana, ginekoloski problemi, a i bili su prije tog (biopsija, letz).
Uostalom koga briga za tvoje bolovanje,na doznakama se vise ne pise sifra a ako te netko.pita kazes da nije ni eticno,moralno i pravno pitati .Neka ne zabadaju nos tamo gdje im nije mjesto.LOM ti s razlogoom predlaze stitnjacu.
Govorim ti iz osobnog vlastitog iskustva, ne spominji f dijagnoze,nego bilo sta.A uostalom imas pretrage vezane za stitnjacu.
Old 13.08.2017., 19:57   #7318
Quote:
Jesi li se ipak uspio skinuti? Ja znam samo da bih sve stavila u sebe samo da takvo sto opet ne prozivim. Jer ne znam sta bih,imala sam tolike krize da sam cak pomisljala na najgore a nikad nisam bila ni depresivna ni suicidalna.
Jesam.Trajalo je cca.mj dana.Pisao sam vise puta o tome i kako je bilo
Moze se ☺

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
Old 13.08.2017., 20:53   #7319
Quote:
Skresem ja njima svasta. I onda mi bude zao.
Dok ti je žao dotle ćecte iskorištavati a ti ćeš se gristi.

Prestani sažaljevati. To je jedini put distanciranja i uspjeha. A prinova je super opravdanje.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:57   #7320
Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
Jesam.Trajalo je cca.mj dana.Pisao sam vise puta o tome i kako je bilo
Moze se ☺

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
Ne znam zasto mi admin odbija pokazati tvoje prijasnje postove. ��
foxmaster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.