Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2019., 12:40   #901
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
super pucko, ja namjeravam nastavit trenirat kao do sad bar do 12tt a onda cemo vidit, trcat cu dok budem mogla al smanjit cu tempo i duzinu. za poslije trazim yt linkove/app/nesto trece za vjezbanje u trudnoci pa cu doma, imam i doma utege, girje, trake itd
Divim se vama trkačicama, pogotovo trudnicama koliko sam skužila neke cure uspiju trčati do baš uznapredovale trudnoće, skroz je to individualno. Dok god možeš, zakon.
Meni bi se koljeno u pijesak pretvorilo pa bježim od toga. Neki dan sam čučanj napravila pa me presjeklo sa svih strana, a inače imam hipermobilne zglobove, samo čekam da se raskvasim po podu i ne mogu se ustat više
puckobucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2019., 16:24   #902
Ja sam do sad bila uzasno umoran, ali sad me to prolazi, ulazim u 13tt i stvarno se osjecam super nakon treninga,mogu dobro spavat, ovako kad se poslje posla zavalim u krevet nisam nista odmornija,tako da cu rade ici na trening kad ulovim vremena. Ovako imam osjecaj da samo jedem i spavam uzas.

Ja radim vjezbe za noge, leda, ramena i sve na spravama, cardio i nije nikad bila moja aktivnost, tako da sad samo radim pokretne stepenice, do 30 kata dodem i krepam u roku 15min
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2019., 23:43   #903
Ja sam se totalno uljenila, a rekla sam sama sebi da moram bar (trudnicku) jogu, kao u prvoj trudnoci. Gin mi je samo rekla da u pocetku ne forsiram nista osim lagane setnje (zbog prethodna dva spontana), al sad sam vec usla u trece tromjesecje i nista me bas ne sprijecava osim ljene guzice. Tjesim se da jos nije kasno, samo se treba pokrenut!

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2021., 09:38   #904
dižem temu iz prašine
Trudnice 2021/2022. kakva je situacija kod vas?
Vježbate li ili planirate?

Prvih 12 tjedana trudnoće vježbala sam u teretani, doduše smanjenim tempom i sa puuuno lakšim opterećenjem zbog umora i mučnina. Budući da je došlo ljeto, pa godišnji, malo sam se ulijenila,a kad bi pokušala nešto odraditi primjetila sam da se puno više umaram i da ne mogu više kao prije.
Zbog bolova sam prestala raditi po preporuci doktorice (inače stojeći posao-samo tamo bih znala napraviti po 6000 koraka) pa sam sada na tzv. mirovanju jer po kući normalno funkcioniram i češće sjednem/legnem što uz svoj opis posla ne bih mogla izvesti.
Budući da mi je kretanje drastično reducirano malo se prošećem 20-30min dnevno, ali nekako mi nije dosta i razmišljam o većim šetnjama od 5000-10000 koraka. Rado bi i u teretanu, ali znam da neću moći puno toga raditi
Kako vi stojite sa aktivnosti i pazite li na to da se dovoljno krećete?
Jack S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2021., 10:01   #905
Quote:
Jack S kaže: Pogledaj post
Kako vi stojite sa aktivnosti i pazite li na to da se dovoljno krećete?
Imamo psa i svakodnevne šetnje su neminovno neminovne.

Moje aktivnosti su se podosta srozale i na to se još uvijek ne mogu naviknuti, fali mi jako moje trčanje i moje vježbanje - no, nije mi bilo smisla nastaviti s vježbama tog tipa ; jer jednostavno nema smisla. Isto kao kaj mi nema smisla u trudnoći ići u teratanu pa dizati utege i raditi na spravama.

Ima dosta vježbi za trudnice; sve su to vježbe bazirane na pilatesu i smatram da je to vrlo dobra opcija.

A kako vidim i po sebi, makar sam sada već debelo u fazi da štošta ne mogu i da mi je fajn teško - najbitnija je ona radna kondicija, svakodnevna kondicija da ju tako nazovem.

Ako si doma i imaš vremena, šetaj barem 2x dnevno po 20tak minuta, tempo koji ti odgovara. Koliko je to koraka, manje bitno. I vježbe istezanja, to je super za tijelo i stvarno bi svaka od nas redovno trebala ih raditi. Eto, ni sama nisam full redovna i zasigurno bi mi bilo bolje da jesam.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2021., 15:30   #906
Ja sam krenula na prenatalnu jogu (centar Zivia). Satovi su online, 2x tjedno (Pon/Sri u 18:00-19:00), 340kn mjesečno. Trenerica uvijek da par varijanti određene vježbe jer ima trudnica koje su već pred kraj pa ne mogu puno, a i onih koje još uvijek mogu svašta
Tražila sam još neke opcije, uživo ime u Gundulićevoj, ali su termini neprilagođeni ženama koje rade. Ima li još netko nekih preporuka?
Elema is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2021., 16:48   #907
Može link za ovu uživo u gundulićevoj?
Također ako ima netko preporuke za pilates bila bi jako zahvalna

Sutra (budući da mi je danas koma dan) krećem u gym na mjesec dana, pa taman nakon tog mjeseca ću biti u trećem tromjesečju pa bi se prebacila na pilates i šetnje
Jack S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2021., 17:45   #908
Quote:
Jack S kaže: Pogledaj post
Može link za ovu uživo u gundulićevoj?
Također ako ima netko preporuke za pilates bila bi jako zahvalna

Sutra (budući da mi je danas koma dan) krećem u gym na mjesec dana, pa taman nakon tog mjeseca ću biti u trećem tromjesečju pa bi se prebacila na pilates i šetnje
Evo info:
- utorkom i petkom od 10:30 do 11:30.
- cijena mjesečnog paketa je 380 kn za 2x tjedno
- Gundulićeva 19

https://www.gaia-yoga.com/hr/program...atal-yoga.html
Elema is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2021., 18:08   #909
Quote:
Elema kaže: Pogledaj post
Evo info:
- utorkom i petkom od 10:30 do 11:30.
- cijena mjesečnog paketa je 380 kn za 2x tjedno
- Gundulićeva 19

https://www.gaia-yoga.com/hr/program...atal-yoga.html
Hvala ti
Jack S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2022., 21:35   #910
Pozdrav, ima netko da ide ili je isao na trudnicke vjezbe u Mama Soon na Kajzerici?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2022., 12:48   #911
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima netko da ide ili je isao na trudnicke vjezbe u Mama Soon na Kajzerici?
Bok! Idem ja, meni su super. Trenutno imaju ljetnu pauzu ali 17.8. počinju opet sa vježbama. Ponedjeljkom je pilates, srijedom joga. Meni dobro dođe i jedno i drugo, ponedjeljkom malo žešće, srijedom opušteno
Dekica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2022., 14:18   #912
Ja sam išla jedno vrijeme. Pilates mi je bio super, a joga dozlaboga dosadna. Inače sam godinama redovito vježbala na svakakvim grupnim treninzima i navikla sam na jači tempo. Da je pilates dva puta tjedno popodne mislim da bi nastavila ići, a imaju još samo četvrtkom ujutro što ne mogu zbog posla pa sam na kraju odustala. Sad imam takav pritisak u abdomenu da nekad teže i hodam tak da vježbanje baj baj za sada.
Kalida is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2022., 18:39   #913
Ima jos negdje u Zg nesto slicno za trudnice?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2022., 19:40   #914
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Ima jos negdje u Zg nesto slicno za trudnice?
U VMD zgradi na križanju Kuniščaka i Vukasovićeve sam vidjela da imaju neke treninge za trudnice, nisam nikad bila pa ti ne mogu iz prve ruke reći što je točno u pitanju.
Sorry ne znam kako se zove taj fitness centar, ali sigurno Google zna
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2022., 11:29   #915
Body&Mind. To mi je ipak daleko, svejedno hvala.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2022., 13:19   #916
Da li se pod vježbanje smatra i trčanje za todlerom, često saginjanje, čučanje i ustajanje iz čučnja, pa njegovo podizanje?
Odnosno glavno pitanje da li je ta aktivnost plus šetnja dovoljna aktivnost za trudnoću ili bi bilo dobro raditi dodatno još neke vježbe?
Stalno razmišljam da bi trebala raditi neke ciljane vježbe za leđa i zdjelicu, ali toliko budem umorna od cijelog aktivnog dana da se ne mogu natjerati da idem još i to vježbati.
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2023., 11:07   #917
Hej cure,

jel zna netko za neku prenatalnu jogu koja se održava uživo?

U Zagrebu, centar i istočni dio preferiram, ali može i drugdje.

Jer guglajući baš nisam našla. ZIVIA joga mi se čini super, i cijeli studio posvećen trudnicama, ali je nažalost online...
Lili808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2023., 12:04   #918
Bas sam sad pogledala zivia jogu kad si rekla da je online jer ja bi online, i vidim da za svaki sat piše da je i uživo i online tako da vjerojatno možeš tamo
tutankamonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2023., 15:40   #919
Da, to sam se i ja nadala kada sam prvo našla, ali kad sam poslala mail, shvatila sam da oni misle na "online uživo", dakle ne radi se o snimkama, nego uz kameru i ispravljaju itd..
Tako da na žalost nema uživo baš
Lili808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2023., 01:17   #920
Mama soon, kajzerica
takooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.