Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2011., 20:02   #1
pec za kaljeje

kako napravit mini pec za kaljenje celika?
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 20:29   #2
do kuda si došao?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 20:35   #3
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
do kuda si došao?
Trebao si ga pitati "OD kuda je došao"
Niti je dao dimenzije koje će kaliti, niti što sve ima-a treba ohoho toga
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 21:47   #4
znaci komplicirano je,meni treba za kaljenje alata za obradu kamena,spice cekici,"srednjovjekovna izveba",nista moderno(skupo).
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 17:59   #5
Quote:
zimbo kaže: Pogledaj post
znaci komplicirano je,meni treba za kaljenje alata za obradu kamena,spice cekici,"srednjovjekovna izveba",nista moderno(skupo).
i ja sam o tome razmišljao, samo ne znam koliku peć mora temperaturu postić ? možda bi se moglo izvesti sa grijačima od cekasa, šamotnim matunima i termostatom

kolika temperatura treba ?
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 21:38   #6
Quote:
zimbo kaže: Pogledaj post
znaci komplicirano je,meni treba za kaljenje alata za obradu kamena,spice cekici,"srednjovjekovna izveba",nista moderno(skupo).
Najjednostavnije je da pitaš kovača!
Za to trebaš drveni ugljen, nešto što će raspiriti vatru (fen) i dobro oko, kad metal zagrijavanjem dostigne boju trule višnje. Tada se hladi ili sa zrakom ili brzim uranjanjem/vađenjem u vodu Kako se radi sa drvenim ugljenom, koji ima puno ugljika, imaš odmah i cementaciju površine
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 18:05   #7
Uzmi kineski roštilj i napuhuj zrak pumpom za luftiće ili usisavačem naopak. Nije bitno samo zažariti metal već on mora posrkati ugljik (iz ugljena, dakako) koji naglim hlađenjem ostaje u metalu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 18:43   #8
Odi u trgovinu koja se bavi prodajom gline za izradu keramike i tamo imaš posebnu vrstu cigle, ljepila i tkanine od koje se izrađuju "raku" peći. Ako želiš elektro peć, to je skuplja verzija, imaš i kantal žicu. Osobno mislim da je propan-butan jednostavnija verzija.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 01:00   #9
Ako nemaš iskustva u kaljenju onda bolje nemoj se u to upuštati sam sa predmetom do kojeg ti je stalo. Ako radiš peć za kaljenje kupi i pirometar pa ne moraš imati dobro oko, samo očitaš temperaturu. Inače potkivači znaju imati minijaturne plinske peći za zagrijavanje potkova, tebi za špice idealno, nema dima i ostalih velikih priprema i pospremanja nakon toga.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 22:51   #10
nema bas kovaca u mome kraju da bi se savjetovao,nabavit cu alatnog celika i kalit spice dok se ne naucim,pucat ce,al cu se naucit
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.