Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2012., 15:49   #1
Snimalica i zabrane snimanja

Ovaj post se ne odnosi samo na MAXtv nego i na sve ostale ip TV providere koji imaju opciju snimalice.

Ono što me zapravo jako smeta kod te snimalice je što sve više i više programa ima zabranu snimanja, a to mi nikako ne ide u glavu, ne razumijem po kojem zakonu pojedine TV kuće mogu zabraniti snimanje.

Jer ako je to moguće, tada "snimalica" zapravo nije snimalica..

Npr. ja ako spojim vhs na scart od maxtva- i snimam novu tv, tada ja kršim njihovu zabranu snimanja?
Ako stavim kameru 3 metra od televizije, upalim ju i snimam televizor na kojem je nova tv upaljena, jel opet kršim tu zabranu?

Poanta cijelog snimanja je ta da signal koji PLAĆAM i primam na svom tv prijamniku imam pravo SNIMITI kako bi ga kasnije pogledao.
Prije se to radilo tako da su se gurale kazete i snimalo se na kazetu, pri čemu se gubilo na kvaliteti izvornog signala.

Sada imamo moderniju tehnologiju kao što je ip tv (MAXtv i sl.), ali sada su tv kuće u suradnji s pružateljem tih usluga tu modernu tehnologiju okrenuli PROTIV nas s tim glupim zabranama.

Sve mi se nekako čini da se tu s tim krši neki zakon ili ograničavaju potrošačka prava, ima li netko tko je više upoznat sa svim ovim da iznese svoje mišljenje ovdje?

Šta vi mislite o tome?
kenwilber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 10:46   #2
Hm, možda pitati udrugu potrošača

http://www.potrosac.hr/index.php?opt...tpage&Itemid=1
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 16:52   #3
Nije to zabrana prema nama potrošačima, već jednostavno, Nova TV kaže T-Comu, ako želite naše programe imati u ponudi ugasite snimalicu. I to T-Com napravi jer bez tih programa nitko ne bi uzimao MaxTV.

O tome se radi. Vrlo jednostavno. Spor između providera i TV postaje, a pate potrošači.
slowmo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 10:22   #4
Thumbs down SNIMANJE S MAX tv-a

Neki dan je netko postao nešto o skidanju makrovizije s Max tv-a, ali taj post više ne mogu pronaći. Mislim da je to super tema jer je to vrhunska T com-ova svinjarija. Kao da nije dovoljno da su najskuplji na tržištu nego još i onemogućavaju snimanje programa. Prije sam imao B-net i sve se moglo snimati, al pošto sad živim u kući jedina opcija mi je Max-tv. Još bi i shvatio da je zaštita samo na filmskim programima, ali da ne mogu snimiti ni dokumentarce je stvarno idiotski. Bilo kakav prijedlog i ideje su dobrodošle
marinmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 23:34   #5
Maxtv Satelitski nema nikakve zabrane. Na hdd recorder snimaš sve sto poželiš: )

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 11:44   #6
Quote:
kenwilber kaže: Pogledaj post
Šta vi mislite o tome?
Ja mislim da je taj takozvani "medijsko-tehnološki razvoj" jedno obicno sranje, govnarija.

Odjednom je oko nas miljardu "kanala", "provajdera", "sadrzaja" i ostalih blagotvornih čudesa...

...ali vise ne mozes snimiti najobicniju epizodu serije u neko vrijeme u kojem ga ne mozes odgledati (npr. na poslu si ili spavas), pa da to odgledas sutradan.

Utakmica je na jednom "zabranjenom kanalu" (zabranjenom ako ga ne platis), film na drugom, kontakt TV-emisija na trecem, dokumentarac na cetrvrtom...

..."paketi" su razliciti, mijenjaju se, kostaju...

...a onda te jos uz sve to tjeraju da film gledas bas u 23.15 h, i da ga, iako traje 1,30 h, gledas 2,5 sata (da bi odgledao i sve teroristicke TV-reklame).

***

Blazena je bila 1987. godina. Otvorio si TV i slobodno nasao bilo koji sadrzaj na jednom od 3-4 kanala. Gledao si utakmicu na jednom kanalu, a paralelno na VHS snimao epizodu serije na drugom. I uredno odgledao tu epizodu serije (neprekidanu ikakvim reklamama) kasnije, kad ti je odgovaralo, bez obzira na "kvalitetu slike" i "grozan format 4:3".
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.10.2012., 10:48   #7
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post

Blazena je bila 1987. godina. Otvorio si TV i slobodno nasao bilo koji sadrzaj na jednom od 3-4 kanala. Gledao si utakmicu na jednom kanalu, a paralelno na VHS snimao epizodu serije na drugom. I uredno odgledao tu epizodu serije (neprekidanu ikakvim reklamama) kasnije, kad ti je odgovaralo, bez obzira na "kvalitetu slike" i "grozan format 4:3".
I 2012. je blažena. Samo što su ljudi prevareni šarenim reklamama i vlastitom lijenošću. Kako to? Pa ljudi u pravilu gledaju najviše 4-6 programa. A zasljepljeni reklamama plaćaju pay tv-ove koji imaju 100 programa od kojih je 90 programa esencijalno smeće. I što na kraju? Od silnog sadržaja ne vide ništa. Ja na primjer gledam vrhunske sadržaje, a ne plaćam pay tv. Kako? Imam DVD rekorder sa ugrađenim diskom i na DVB-T programima (njih čak 15 ) isprogramiram ono što me zanima unaprijed ( filmovi, dokumentarci, rijetko sport jer njega gledam kad se događa, osim ako nije neki dokumentarac o sportu). I uvijek imam što gledat. Istina najčešće snimam HRT-ove, rijetko NOVU TV, a na prste jedne ruke snimam sadržaje sa ostalih kanala (KOMA TV i slična smeća).
Ali ljudima je draže potpisat šareni paket IPTV na 24 mjeseca (x80 kuna) i onda kukat kako im dodatano naplaćuju snimalicu (a neki i nemaju izvrsni HRT3 u osnovnom paketu).
Da ne kažem da je klasični DVB-T bog i batina za kvalitetu slike na IPTV platformama ( uz izuzetak par HD programa).
__________________
Walk unafraid...
Miholino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:16   #8
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Radiš u tv biznisu i reklamiraš HTV? I let iznad gnijezda??? Čijeg?? Koliko imaš godina?? Pročitaj što može dreambox (a i VU+) i što je to CS.
Htio ti priznati ili ne- danas je HD televizija ono što se traži. Gledaj HD programe.. a ne skupljaj muhe na telki sa standardnom rezolucijom.
Ajde, dečko o'ladi i prestani bit bahata seljačina.
Pričamo o Hrvatskoj i o prosječnom gledatelju. Njima je card sharing pojam iz sci-fi rječnika. U ovoj zemlji više od 70% ljudi gleda TV preko DVB-T-a. Za njih je moj savjet neka kupe snimač i riješe problem glupih programskih shema di svaki iole dobar film počinje najranije u 23h!

Ne kažem da nije moguće imati kvalitetu putem CS-a, ali ja nisam ni spominjao CS nego IPTV platforme, a ti to tako vješto izbjegavaš. Plus CS priča nije ni jeftina niti jednostavna (o legalnosti iste također ne bih). Meni SD slici s kvalitetnim sadržajem na DVB-Tu ne fali ništa. Ali na max TV ga ne mogu smislit.
__________________
Walk unafraid...
Miholino is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.10.2012., 21:19   #9
Tema je snimalica i njezini tehnički tj. sadržajni, a ne moralni aspekti. Tema je (doduše) još manje opća vređaona pa vas u jednoj rundi molim da se sudržite od oboje. Hvala.
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 22:03   #10
Quote:
Miholino kaže: Pogledaj post
Ajde, dečko o'ladi i prestani bit bahata seljačina.
Pričamo o Hrvatskoj i o prosječnom gledatelju. Njima je card sharing pojam iz sci-fi rječnika. U ovoj zemlji više od 70% ljudi gleda TV preko DVB-T-a. Za njih je moj savjet neka kupe snimač i riješe problem glupih programskih shema di svaki iole dobar film počinje najranije u 23h!

Ne kažem da nije moguće imati kvalitetu putem CS-a, ali ja nisam ni spominjao CS nego IPTV platforme, a ti to tako vješto izbjegavaš. Plus CS priča nije ni jeftina niti jednostavna (o legalnosti iste također ne bih). Meni SD slici s kvalitetnim sadržajem na DVB-Tu ne fali ništa. Ali na max TV ga ne mogu smislit.
A ti mi pričaš o nelegalnim skidanjima filmova na divx-u?
Da li je to legalno? Nije.

Netko me obrisao Haha. Sigurno sam bio vulgaran. ?

Slika na satelitu max tv sat i slika na DBV-T je potpuno ista.
Ako usporedujemo 2!program htv-a na primjer. Ne znam zašto je kod tebe drugačije: hm hm.

A dvd hdd recorder je u redu za snimanje max tva. To je istina.

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 15:48   #11
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Slika na satelitu max tv sat i slika na DBV-T je potpuno ista.
Ako usporedujemo 2!program htv-a na primjer. Ne znam zašto je kod tebe drugačije: hm hm.
Slika je ista, ali nije jednako kvalitetna. Jer bitrate na satelitu košta, pa je puno niži nego na DVB-tu (DVB-T 5,2Mbit/s, satelit od MAX TV cca 2,4Mbit/s). I to se vidi. Ako se želi vidjeti!
Moje isprike za vrijeđanje, ali mi se čini dječjim i neumjesnim pitanjem pitati nekoga za godine. Ako će Tintiliniću išta značiti taj broj u životu, isti je kao broj na prsima Magica Johnsona u dresu Lakersa. :P
__________________
Walk unafraid...
Miholino is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.10.2012., 14:12   #12
Je li ovo tema o "bitrejtima" i tehnikalijama, ili o zabranama snimanja?

Moze li mi netko objasniti?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 15:04   #13
Ekčuli...to zanima i mene

Bilo bi dobro da se pokretač topica o tome izjasni.
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 15:22   #14
Quote:
mirrorball kaže: Pogledaj post
Ekčuli...to zanima i mene

Bilo bi dobro da se pokretač topica o tome izjasni.
Pokretač topica je zaboravio da je topic otvorio: )

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 11:35   #15
da, Iskon je prije dosta vremena ukinuo snimalicu za Novu TV, nemreš uopće snimit...nije samo ukinuo automatsku snimalicu što bi donekle imalo smisla u nekoj tamo klauzuli nekog vjerovatno fiktivnog ugovora...nego uopće nesmiješ...cijela zabrana je najvjerovatnije dogovorena za nekim stolom uz janjetinu i gemišt..."kume mi imamo oyo nemož' to tako" ...kao što se i 90 % stvari kod nas sređuje, stvarno sumnjam da postoji ikakva pravna obveza da Iskon ukine to svojim korisnicima, taj oyo je samo jeftina izlika...kao što je i pokretač topica rekao, tko može zaustavit snimanje emitiranog sadržaja koji se tako i onako koristi u isključivo privatne svrhe...

no, ajmo sad pogledat što to donosi u biti...to da ja uopće više ne gledam TV program bez snimalice, ne stignem, reklame, kojigod razlog...stvarno rijetko nešto uživo, tekme i klinci crtiće, sve ostalo se vrti otprije...stoga, Novu TV više ne gledam, to je poanta - izgubili su gledatelja, sumnjam da sam usamljen u tome...
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 21:54   #16
A i taj oyo. Ne daju snimalicu radi servisa koji mozes pratiti samo na racunalu...
Da se oyo moze pratiti preko TV-a jos bi i imalo smisla, a ovako
kakataka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 20:19   #17
žuribus, apsolutno ista stvar znam da sam prošlu sezonu masterchefa gledala na snimalici, pa su negdje malo prije kraja ukinuli snimalicu ali sam pogledala do kraja na netu. sada novu tv uopće više ne gledam, imam druge kanale na kojima lijepo biram što ću gledati i više-manje gledam isključivo njih. da placam novoj dodatno gledanje njihovih sadrzaja online mi ne pada na pamet
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 16:57   #18
Quote:
Žuribus Šumasti kaže: Pogledaj post

no, ajmo sad pogledat što to donosi u biti...to da ja uopće više ne gledam TV program bez snimalice, ne stignem, reklame, kojigod razlog...stvarno rijetko nešto uživo, tekme i klinci crtiće, sve ostalo se vrti otprije...stoga, Novu TV više ne gledam, to je poanta - izgubili su gledatelja, sumnjam da sam usamljen u tome...
Potpisujem!!!

Ne sjećam se kad sam zadnji put nešto pogledala na Novoj,prošle god.sam pratila MC,,ovu sezonu niti jednu epizodu nisam pogledala,niti me privlači da gledam na OYO tv-u,mene kao povremenog gledatelja su u potpunosti izgubili....
__________________
sara29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 00:07   #19
Quote:
sara29 kaže: Pogledaj post
Potpisujem!!!

Ne sjećam se kad sam zadnji put nešto pogledala na Novoj,prošle god.sam pratila MC,,ovu sezonu niti jednu epizodu nisam pogledala,niti me privlači da gledam na OYO tv-u,mene kao povremenog gledatelja su u potpunosti izgubili....
Oni MORAJU SHVATITI da gledati program na laptopu nije isto što gledati na TV-u. To su dvije potpuno različite stvari.

Negativne strane OYO-a:
- dodatni trošak
- potrebno dodatno računalo
- potrebna informatička snalažljivost
- užitak gledanja lošiji

Uvjeren sam da Nova TV gubi gledatelje ovim režimom. I ja sam jedan od njih.
gip is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 00:23   #20
I ja sam jedan od onih koji je od trenutka zabrane snimalice na novoj prestao pratiti taj program.
Jednostavno isto ne stignem, a i kad stignem one silne reklame mi ubijaju bilo kakvu želju.
Dok je bila snimalica, još je to bilo dobro, snimio sam što sam htio i gledao, ali ovako, ne.

I mislim da taj oyo nema smisla, no dobro.
Ja sam samo još jedan gledatelj manje.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.